کد خبر: ۱۰۰۸۵۶
۵۲۸ بازدید
۲۱ دیدگاه

نخستین نطق میان دستور اسماعیلی در مجلس ؛

بیان مسائل و مشکلات بین المللی، ملی و محلی

۹۹/۸/۷
۱۵:۲۸

اسماعیلی در نطق میان دستور:

مسئولانِ ناتوان از حل مشکلات مردم، عرصه را به نیروهای کاردان بسپارند

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولانی که نمی توانند معیارهای خود را با شاخص های انقلابی تطبیق دهند عرصه را به دلیر مردان پاکدست واگذار کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهدی اسماعیلی در نشست علنی امروز(7 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: اظهارات نابخردانه رئیس جمهور فرانسه در توهین به ساحت قدسی پیامبر اسلام (ص) را محکوم نموده و یادآوری می‌کنم که چنین سناریوهای شیطانی نمی‌تواند در برابر اسلام خواهی جهانیان سدی ایجاد کند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران نعمت بزرگ و امانت گران‌بهای شهدا و امام راحل در اختیار ما بوده و حفظ نظام از اوجب واجبات است؛ آنچه که باید اذعان کرد نقش آفرینی برجسته مردم در تمامی عرصه های اجتماعی بوده که با مقاومت و پایداری خستگی ناپذیر، الحق و الانصاف سنگ تمام گذاشتند و با تمام وجود و بضاعت خویش پشتوانه محکم نظام و از دستاور آن نیز بودند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: علیرغم اقدامات مهم انجام یافته و برخورداری از استقلال و اقتدار بی بدیل ملی ،کمبودها و ضعف هایی وجود داشته که متاسفانه نتوانسته ایم آنگونه که در شان ملت باشد عمل کنیم. نفوذ برخی صاحب منصبان نا اهل و مرفهین بی درد در رده های مختلف مدیریتی و سوء تدبیر و سیاست های غلط در حوزه های گوناگون کشور به ویژه در حوزه اقتصادی و اتکا نکردن بر راهبردهای اقتصاد مقاومتی و توانمندی های داخلی و اتخاذ تصمیات شتابزده و اغلب فاقد پشتوانه اثر بخش علمی شیرازه سیاست های اقتصادی کشور را از هم پاشیده و به بیماری مهلک بی ثباتی اقتصادی گرفتار کرده است.

وی اظهار کرد: در ادامه این بهم ریختگی های مدیریتی بی توجهی به نظام آموزشی کشور و در اولویت نبودن آن، عدم حمایت جدی از صنایع تولیدی، کشاورزی، دامداری، بیمه های محصولات کشاورزی،  نبود برنامه مدون در تامین مناسب نهاده های دامی، تورم، گرانی افسار گسیخته و نابسامانی در بازار بورس کمر ملت را که در برابر دشمنان راست قامتانه ایستادند شکسته است.

اسماعیلی تصریح کرد: خدایا ما را به سبب این غفلت ها و قصور که باعث رنجش مردم شریفمان شده ایم ببخش و بیامرز، اما ملت بزرگ ایران ما فرزندان شما در مجلس انقلابی اطمینان می دهیم به فضل و مدد الهی و با الهام از رهنمودهای حکمیانه رهبر فرزانه انقلاب با همان روحیه جهادی و تفکر بسیجی با تشکیل قرار گاهی توانمند جنگ اقتصادی با استکبار جهانی و سودجویان بی رحم داخلی را به پیروزی رسانده و حلاوت آن را به ارمغان خواهیم آورد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته در این راستا به همه افرادی که نمی توانند خود را با شاخص های انقلابی و جهادی تطبیق دهند هشدار می دهیم تا بیش از این مورد تنفر مردم قرار نگرفته اند رفتار و منش بی خاصیت خود را تغییر دهند و یا عرصه را به افراد شجاع و دلیرمردانی پاکدست و کاردان بسپارند؛ زیرا این عرصه، عرصه رزم بوده نه بزم!

اسماعیلی در ادامه نطق خود به مباحث حوزه انتخابیه پرداخت و طی تذکری به وزیر نیرو گفت: چرا علی رغم تذکرات متعدد مکتوب و حضوری اینجانب در تکمیل و به بهره‌داری رساندن سد مهم شهریار که اراضی قبل از دشت وسیع و مستعد کاغذکنان و مرکزی بی‌صبرانه به آن نیاز دارند و نیز گرمی چای که تامین کننده آب شرب سالم برای اهالی میانه که حدود 20 سال برای استفاده آن لحظه شماری می کنند اقدام جدی صورت نگرفته است.آقای وزیر! باید بدانید که در شان مردم میانه نیست که برای به دست آوردن آب سالم با دبه و گالن به چشمه های اطراف بروند و اینگونه برنجند و تحقیر شوند.

وی در ادامه افزود: آقای اردکانیان! مردم آب شرب  و حق آبه سد شهریار را می خواهند این مشکلات در کجای طرح پویش الف_ب وزارت نیرو بوده که هزینه های میلیاردی برای این طرح در نظر گرفتید؛ چرا هنوز لغو دستور ممنوعیت و محدودیت کشت برنج در شهرستان میانه را که با کمترین مصرف آبهای سطحی و رودخانه های مجاور بیش از 4 هزار شالیکار به آن مشغول می‌شوند را صادر نکرده اید این نگاه تبعیض آمیز و ضد تولید ملی را به هیچ وجه بر نمی تابیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تذکر به وزیر راه و شهرسازی گفت: بارها متذکر شده ام که 13 درصد راه های استان درشهرستان میانه است آیا می دانید بیش از 100 روستای تابعه فاقد راه ساخته شده هستند سوال اینجاست که جرم و گناه این روستاییان مظلوم و محروم چیست که در روستا زندگی می کنند و به لحاظ بی کفایتی مسئولان حقوق اولیه شهروندی آنها اینگونه پایمال می‌شود./

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۸/۱۱ ۲۳:۱۴

به به چه چه گوش کردیم عجب سخنرانی بود اسفنج دود کنین

۹۹/۸/۱۰ ۱۵:۵۵

جناب آقای اسماعیلی
با عرض خسته نباشید واقعا برخی مسئولان ترسو وبدون تخصص تعهدنیا ترمز بزرگی در راستای توسعه و آبادی هر مجموعه و شهری هستند جنابعالی یا هر فرد دیگری هم زحمت بکشد این افراد بله گوی درباری پروژه را نا کام خواهند گذاشت
بهتر است فکری به حال راننده خوب بکنید بعد جهت خرید ماشین سرمایه گذاری کنید

۹۹/۸/۱۰ ۱۴:۵۱

درود برشرف آقای حاج مهدی اسماعیلی که تشکیلات باند زر و زور وتزویر را در اداره منطقه دارد بر می چیند مگر کسی صدای فرهنگی یا مردم را در اداره میانه می شنید؟؟؟؟؟

از مشکلات مالی!؟ اردوگاه فرهنگی!؟ منطقه که همه خبر دلرید! یک نمونه و مشتی از خروار مشکلات بود!

صندوق های داخل منطقه و ....

۹۹/۸/۱۰ ۱۳:۱۶

گرانی افسار گسیخته و نابسامانی در بازار بورس کمر ملت را که در برابر دشمنان راست قامتانه ایستادند شکسته است.

باکمرشکسته تا کی میشه ایستادگی کرد؟!!!

این روش تو درد بکش ما فریاد هم جدیدا خیلی باب شده است !ملت ایستادگی نکنند چکار کنن؟اصلا چاره و انتخاب دیگری هم دارند؟ای کاش همه باهم و دریک سطح می توانستیم از تبعات اقتصادی و تصمیمات غیرکارشناسی و احساسی مسئولین آسیب ببینیم و عدالتی در کار بود.

۹۹/۸/۱۰ ۰۸:۰۴

آقای نماینده
شما در جلسه سالن کنفرانس اداره گفتی من صدای معلم در مجلس هستم.... گویا صدای معلمان اطرافیان و دوستان بله قربان گویتان هستید تو رو خدا بس کنید .....این عزل و نصب هایتان کی تمام می شود.....
به وظیفه نمایندگی تان عمل کنید این مردم چه گناهی دارند...!!!!!!!!!!

۹۹/۸/۱۰ ۰۶:۳۸

البته نماینده قبلی هم شجاعانه و انقلابی ، از 7 دقیقه سخنرانی خود ، 3 دقیقه آنرا به تعریف و تمجید از مسئولین پرداخت ، در آرشیو موجود است ، نگاه کنید و حال کنید ، جالب نیست !!!!؟؟؟

۹۹/۸/۹ ۲۰:۴۱

من به این نطق ۷دقیقه گوش دادم واقعا مواضع انقلابی و شجاعانه ایشان ستودنی و قابل تقدیراست ، واقعا دست مریزاد حاج مهدی

۹۹/۸/۹ ۱۳:۳۴

کاش نماینده محترم نتبجه پیگیری هاش رو بگه و الا نمایندگان قبلی یک تریلی نامه و درخواست و اینو بیار این بازدید برو و....
لااقل این یه تعداد ذوق کنند

۹۹/۸/۸ ۰۰:۲۸

عصبانی نشو جناب فقط عصبانی نشو جناب

۹۹/۸/۸ ۰۰:۲۲

خدا را شکر نماینده شهرمان درد شهرما را هم گفت

۹۹/۸/۷ ۱۹:۱۲

در کجا سیر می کنیم.....
از ماست که بر ماست.

۹۹/۸/۷ ۱۸:۵۲

آقای اسماعیلی ، عزیز بزرگوار ، به عمل کار بر آید به سخندانی نیست ، اینکه میفرمایید : « ... البته در این راستابه همه افرادی که نمیتوانند خودرا باشاخصهای انقلابی و جهادی تطبیق دهند هشدار میدهیم تابیش از این مورد تنفر مردم قرار نگرفته اند رفتار و منش بی خاصیت خودرا تغییر دهند ویا عرصه را به افراد شجاع و دلیر مردانی پاکدست و کاردان بسپارند،...» آیا بنظر حضرتعالی اینچنین افراد کناره گیری خواهند کرد ؟ که این اقدام را به خودشان واگذار میکنید ؟ بنظر بنده اینگونه فرمایشات بازی با کلمات است ، لطفا خودتان دست بکار شوید و کناره گیری این افراد را به خودشان واگذار نکنید ، انقلابی عمل کنید ، جوانان بیکار نشسته اند ، وبال پدر ومادر شده اند ، آنوقت بازنشسته ها در مدارس و یا سایر ارگانها مشغول بکار شده اند ، بیاییم کمی واقع بین باشیم ، ممنون و سپاس از بزرگواری شما

۹۹/۸/۷ ۱۶:۲۶

-چرا از افتخار آفرينان عرصه هاي علمي و ورزشي و.. . كه باعث مطرح شدن نام ميانه در رده هاي مختلف ميشوند هيچ تجليل و تشكري نميشود؟

۹۹/۸/۷ ۱۶:۲۴

مشکلات ایستگاه راه آهن:
-سهمیه قطار برای مسافرین میانه بطور مناسب مقدار دهی نشده است.این مورد مشکلات بسیاری برای مردم شهر در هنگام مسافرت ایجاد میکند.
-محل پارکینگ و نورپردازی راه آهن میانه که بیشتر تردد ها به میانه از طریق آنجا انجام میشود و به نوعی آبروی شهر میباشد,در حد مناسبی نیست و نیازمند پرداختن به این موضوع است.
-واگن های قطار مسافربری میانه بدلیل فرسوده بودن و کهنگی مشکلات بسیاری از قبیل سردی واگن ها در زمستان و سر و صدای بسار و تاخیرهای طولانی را سبب میشود.
-نبود سکوی تخلیه وبارگیری در راه آهن برای حمل ونقل بارها با قطار.
-تعریض و آسفالت جاده ما بین راه آهن و مرکز شهر و همچنین نورپردازی طول مسیر دارای کیفیت مناسب نیست و این مسیر به عنوان یکی از پر رفت و آمد ترین جاده های منتهی به شهر میباشد که نیازمند توجه بیشتری است.

۹۹/۸/۷ ۱۶:۲۳

يكي از معضلات ورزشي شهر تيم هاي ورزشي است همان طوري كه تيم هاي غير گروهي و انفرادی در ميانه نتيجه ميگيرند حتي در رده های ملي، اما تيم هاي گروهي به همان اندازه ضعيف اند كه نیاز به علت یابی دارد. چه برنامه اي و روالی در موارد مربوط به اين موضوعات در پیش گرفته شده است؟

۹۹/۸/۷ ۱۶:۱۰

چرا فکری به وضعیت بیمارستان نمیشود؟ چرا کمتر متخصص جذب میشود؟ چرا امکانات لازم در شهر برای سوانح و حتی بیماری های شایع در خود شهر ایجاد نمیشود؟چرا برای یک تصادف یا شکستگی و بیماری های ساده بیمار مجبور میشود به دلیل نبود امکانات و متخصص به شهر های مجاور اعزام شود؟میدانید که در هنگام اعزام مشکلات مالی و جانی اعزام جان مردم را تهدید میکند.
- بیمارستانها و امکانات بهداشتی میانه در حد و اندازه ای که جوابگوی نیاز مردم باشد نیست چه کارهایی برای رفع این مشکلات انجام شده است و چه برنامه هایی در نظر گرفت شده است؟
- دستگاه سی تی اسکن و سایر امکانات تخصصی برای درمان بیماران در شهر خود تکمیل نشده است.آیا این امکان وجود ندارد که با جذب بودجه این مشکلات را برطرف ساخت؟در صورت امکان میشود از از سرمایه گذاری مردم شهر استفاده کرد و امکانات لازم را ایجاد نمود و از در آمد آن نیز مردم را به سود رساند؟

۹۹/۸/۷ ۱۶:۰۹

عوارض شرکت فولاد آذربایجان(میانه) چه میزان است؟آیا پرداخت میشود؟ اینکه چه مقدار از آن صرف میانه می شود؟

۹۹/۸/۷ ۱۶:۰۸

میزان بودجه حوزه های مختلف شهر چقدر است؟چه مقدار از آن و بابت چه کارهایی استفاده شده است.برای سال بعد چه بودجه هایی و چه مقدار برای آن پیش بینی و تصویب شده است؟

۹۹/۸/۷ ۱۶:۰۸

حاج آقا هر وقت عزل و نصب هایتان تمام شد خبر بدین

۹۹/۸/۷ ۱۶:۰۷

چرا مشكلات را جزئي مي بينيد بسيار بنيادي است- زيرساخت ها و امكانات زندگي وجود ندارد همچون: 1- پزشك متخصص 2-بيمارستان مجهز 3-معماري شهري و زيباسازي 3-مسئول و مدير و دلسوز 4-شهرداري قوي 5- رستوران خوب 6-هتل خوب 7-مركز خريد 8-خودپرداز به تعداد مناسب 9-پارك و مركز تفريحي 10-شهربازي و مجموعه هاي ورزشي

۹۹/۸/۷ ۱۶:۰۶

بزرگواران نمایندگان محبوب شهرمان خدا را در نظر بگیرد حرکتی در رشد و شکوفایی بفرمایید بکار بردن الفاظ ونامه نگاری هیچ دردی دوا نمیشود با گفتن حلوا حلوا دهن مردم هم شیرین نمیشود همت کنید اشتغالزایی بفرمایید شعار مقدمه عمل هست دو سالتان تمام شد کی برنامه هایتان عملی میشود همه منتظرن؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز