کد خبر: ۱۰۱۵۴۴
۴۲۸ بازدید
۴ دیدگاه

دبیر ،رییس فدراسیون کشتی:

میانه در کشتی فرنگی قوی ست

۱۳۹۹/۸/۳۰
۱۸:۵۹

علیرضا دبیر در حاشیه بازدید از امکانات و توانمندی‌های ورزش کُشتی آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: معضل فعلی کُشتی کاهش شدید آمار کُشتی‌گیران نسبت به سال‌های قبل است به طوری که  از یک میلیون نفر به 45 هزار نفر رسیده است.

وی افزود: با سفر به استان‌ها برای خروج از رکود این ورزش تلاش می‌کنیم و انتظار داریم که مسئولان  استان‌ها در حوزه‌های مختلف به ورزش نخست کشور توجه کنند تا در آینده‌ای نزدیک شاهد رکود این ورزش نباشیم.

رئیس فدراسیون کُشتی جمهوری اسلامی ایران در ادامه خاطرنشان کرد: اگر به این شکل جلو برویم  کُشتی را از دست می‌دهیم و باید از افول کُشتی ورزش نخست کشور جلوگیری کنیم.

دبیر ادامه داد: اصل فوتبال مال انگلیس است، بسکتبال مال آمریکا است، تکواندو برای کره جنوبی، جودو برای ژاپن، اما کُشتی نماد و برند کشور ما است.

وی به وضعیت کُشتی استان آذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه وضعیت این رشته در این استان نیز خوب نبوده و در رتبه‌بندی استان‌ها بین رتبه 15 تا 20 قرار دارد.

دبیر با بیان اینکه کُشتی در شهرها متفاوت است تصریح کرد: به طور مثال در شهرستان میانه کُشتی فرنگی و تبریز نیز در کُشتی  آزاد قوی هستند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۹/۱ ۱۰:۴۸

قوی بود الان مدیریت قوی شده

۹۹/۹/۱ ۰۹:۲۲

به همت مدیران ...کشتی میانه به این روز افتاده ......؟

۹۹/۸/۳۰ ۲۱:۰۵

قوی بود! زمانی همیشه میانه در تیم های ملی رده های مختلف چندین نماینده داشت! الان نه!

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز