کد خبر: ۱۰۱۶۰۶
۴۷۷ بازدید
۷ دیدگاه

آغاز فاز نخست استحکام بخشی و مرمت پل شهرچای میانه

۹۹/۹/۳
۱۵:۳۰

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از آغاز فاز نخست استحکام بخشی و مرمت پل شهرچای میانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده روز دوشنبه 3 آذرماه 99 با بیان اینکه مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی و باستانی همواره در صدر برنامه‌های سالیانه این اداره کل قرار دارد گفت: «در این راستا با توجه به قرارگیری چندین پل تاریخی در منطقه آذربایجان مرمت آن‌ها نیز طی سال جاری جزو اولویت‌های میراث فرهنگی استان قرار گرفته که از این میان مرمت پل شهرچای میانه نیز به صورت مستمر تحت نظارت متخصصان حوزه میراث فرهنگی در حال انجام است.»

او با بیان اینکه پل شهرچای شهرستان میانه به عنوان طویل‌ترین پل تاریخی آذربایجان شرقی، فاز نخست استحکام بخشی و مرمت را می‌گذراند، گفت: «پس از انجام مطالعات و ارائه طرح مرمت پل شهرچای  و اخذ مجوز مرمت از شورا فنی تهران و استان و همچنین  اداره کل حفظ بناهای تاریخی مراحلی از قبیل مرمت، تثبیت و استحکام پایه‌ها و مرمت سنگ ها و آجرها در فاز نخست آغاز شده است.»

حمزه زاده اظهار داشت: «به دنبال بازدید از زیرساخت های گردشگری شهرستان میانه، با همکاری سازمان اوقاف محل احداث مرکز اطلاع رسانی گردشگری این شهرستان نیز تعیین و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.»

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۹/۴ ۲۲:۲۷

برادر استفاده از ظرفیتهای گردشگری در جهت جذب توریست و تولید اشتغالزایی و رفع گرسنگیه
این هزینه نیست سرمایه گذاریست

۹۹/۹/۴ ۰۸:۴۲

ول کنید این اخبار صد من یه غاز رو . مردم گرسنه اند شما پول می چسبونی به دیوار . زنده ها ارزش گچ و دیوار رو هم ندارن .

۹۹/۹/۴ ۰۱:۱۲

مگر کار چقدر بزرگ است که فاز بندی هم داشته باشد؟ اگر در بند فاز گیر کنند احتمالا تا شروع فاز بعدی ، تعمیرات انجام شده در فاز قبلی از بین برود! ، شایسته است تعمیر این پل بایک اقدام ودر یک مرحله به پایان برسد. از پی گیر کنندگان این اقدام هم نهایت تشکر و قدردانی را داریم

۹۹/۹/۳ ۲۲:۲۸

با سلام ایا الان زمان مناسبی برای بازسازی چنین مکانی هست ؟چرا پول بیت المال را حرام می کنید ؟وبااین اعمال تان چنین آثار باستانی را مورد تخریب قرار می دهید ؟ چه کسی جوابگوی آثار مخرب آن خواهد بود ؟

۹۹/۹/۳ ۲۱:۵۷

مثل قیزکورپسی نکند که هم خودشو خراب کنند و هم بودجه شو بخورن ممنون

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز