کد خبر: ۱۰۱۶۷۷
۳۵۵ بازدید
۱۶ دیدگاه

تامین مواد اولیه و معدنی کارخانه فروسیلیس خلخال از معدن شهرستان میانه

۹۹/۹/۵
۲۲:۳۲

 

مواد معدنی و اولیه موردنیاز کارخانه فروسیلیس خلخال از معدن شهرستان میانه در استان آذربایجان‌شرقی تامین و به محل کارخانه در شهرک صنعتی گزاز خلخال حمل می‌شود و این کارخانه در سه فاز و در مدت سه سال احداث و با تکمیل هر سه فاز آن برای هزار و ۵۰۰ نفر فرصت شغلی پایدار ایجاد خواهد شد./ایرنا

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۹/۸ ۲۱:۴۲

سلام.ممنون ازتوجهتان.مشکل ازدکمه فاصله درکیبوردکامپیوترم هست.

۹۹/۹/۸ ۲۰:۵۵

باسلام. بنده همیشه از کامنتهای شما بهره می برم اما نمی دانم برای چه بین دو کلمه، فاصله نمی دهید؟!

۹۹/۹/۸ ۲۰:۲۰

باسلام البته بین صنایع در تمام بخشها ومراکز البته که بده بستان وجود دارد وهیچ جایی در دنیا نمیتواند تمام مراحل تدلید رادر یک جا متمرکز کند ولی سیاستهایی بنام مرکز گرایی خصوصا در ایران وجوددارد که تمام یا دستکم بیشتر صنایع رابرای فلات مرکزی ایران میخاهد جناب اقای نایبی این مسیله قابل کتمان نیست وامیدوارم شما هم کتمان نکنید

۹۹/۹/۸ ۱۵:۲۳

دوستان گرامی خبر تولید فرو سیلیس در خلخال با استفاده از مواد اولیه استخراج شده از معادن میانه بنا به دلایل زیر کمی تا بسیار بی پایه و اساس به نظر می رسد:
1-مواد اولیه لازم برای تولید فروسیلیس عبارتند از سیلیس پر عیار (بیش از 98%)، سنگ اهن، خاک اکسید آهن، زغال سنگ کک یا زغال چوب، براده چوب و اهک
2-از این مواد فقط خاک اکسید اهن تولید شده در کارخانه فولاد اذربایجان در میانه موجود است . بقیه مواد معدنی مانندسیلیس و سنگ اهن و سنگ اهک در منطقه میانه وجود ندارد و یا مقدار و یا عیار آن پایین است.
3-تا جایی که اطلاع دارم طرحی برای تولید فروسیلیس در شهر خلخال وجود ندارد. نگارنده محترم خبر نام طرح یا شرکت را اظهار فرمایند تا بررسی گردد.

با تشکر

۹۹/۹/۷ ۱۹:۰۱

بعضاکارخانجاتی هست که به برخی ازموادمعدنی احتیاج دارندکه دران شهرستان نیست.من خودم پارسال ازمیانه اهک به کارخانه سیمان اردبیل بردم میگفتندقبلاازاذرشهرمیاوردیم.این فروش وانتقال موادمعدنی در همه شهرستانهاهست زنجیره صنایع بهم وابسته ست.کمترشهریست که صفرتاصدمنابع صنایع درخودش تامین شود.شن وماسه طرحهای عمرانی گیلان هم بخاطرحفاظت ازمحیط زیست ازخلخال تامین میشود.

۹۹/۹/۷ ۱۷:۰۷

درموردالودگی وسرطانی زایی فروسیلیس گمانه زنی های هست وگرنه اینهمه شهربزرگ هست انهامیتونستندسرمایه گذارروجذب کنندواین کارخانه دراین کلانشهرهااحداث شود.
یادتان هست چندسال پیش گمانه زنی های برای احداث کارخانه سرب وروی درکاغذکنان بوددرحالی که معدن ان درانگوران هست!!
صنایعی وجودداردکه اشتغال ایجادشده ارزش الوده کردن اب وخاک وسرطان زایی راهم ندارد.

۹۹/۹/۷ ۱۷:۰۶

شهرمیانه سایر شرایط فولادو داره
مگه تو این زمینه خلخال چیزی داره که میانه نداره؟

۹۹/۹/۷ ۱۶:۴۰

رشته من متالوژی نیست و اطلاعات قابل ارائه و ارزشمندی ندارم که تقدیم کنم. فروسیلیس همانطور که از نامش پیداست ترکیب آهن و سیلیسیم هست که بنده کاربردش را فقط در کارخانجات ریخته گری و فولادسازی دیده ام. شاید کاربردهای دیگری هم داشته باشد.

۹۹/۹/۷ ۱۵:۵۵

سلام مهندس درموردفروسیلیس توضیح میدهیدوچه کاربردهای دارد؟

۹۹/۹/۷ ۱۵:۰۵

آخر این چه منطقی هست دارید؟ از حداقل های مسائل صنعتی و اقتصادی خبر داشته باشید بعد چنین حرفی بزنید. الآن "خاک" و "شن" را هم می خرند. مگر قرار است احسان کنند؟ بزرگترین تکیه گاه اقتصادی ـ صنعتی میانه، فولاد آذربایجان است. فولاد آن از کدام معادن کشور استخراج شده و در کدام کارخانه به شمش تبدیل می شود؟ سیمان ساختمانتان یا مس ظروفتان از معادن کدام شهر استخراج می شود؟ 

۹۹/۹/۷ ۱۳:۰۴

به همون حقی که کنجاله از شهرستان های دیگه میاد برای فولاد شهر شما!!!!!!!!

۹۹/۹/۶ ۲۳:۱۳

چرا مگه ما عرضه نداریم

۹۹/۹/۶ ۲۳:۱۲

خاک تو سر میانه

۹۹/۹/۶ ۲۰:۵۲

برخی ازسنگهای تزیینی وساختمانی ازکوههای خلخال به اصفهان برده میشه وبرش شده بانام سنگ نمای اصفهان به میانه وسایرشهرهافروخته میشه

۹۹/۹/۶ ۲۰:۴۳

چه ربطی داره؟
اکثرمعادن خصوصی ند.صاحب معدن به دنبال منفعت خودشه.
من خودم خیلی مواقع سنگ معدن به شهرهای مختلف بردم

۹۹/۹/۵ ۲۳:۳۱

شهر بی‌صاحب باشه همینه
به چه حقی؟؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز