کد خبر: ۱۳۵۶۸۳
۶۷۷ بازدید
۹ دیدگاه (۱ تایید شده)

استاندار در سفرش به میانه اختیاراتش را به فرماندار تفویض کرد

۱۴۰۲/۱۱/۱۸
۲۲:۴۴

 استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه پیشرفت و آبادانی و توسعه شهرستان‌ها و تحقق توسعه متوازن، هدف اصلی اش از سفر به شهرستان‌هاست، تاکید کرد: باید مصوبات سفرهای استانی رئیس‌جمهور در شهرستان‌ها به سرانجام برسد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، « مالک رحمتی» در سفر کاری یکروزه به میانه در شورای اداری این شهرستان با نثار درود به همه شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی، هدف دیگر از سفرهای شهرستانی را اطلاع از مشکلات و تسریع در حل آنها و تحقق وعده‌های دولت سیزدهم و دغدغه‌های رئیس دولت مردمی ذکر کرد.

وی با بیان اینکه هر اختیاری که استاندار دارد به فرماندار ویژه شهرستان میانه برای پیگیری امور تفویض می‌شود، یادآوری کرد: سیاست کلی استان این است که هیچ طرحی نباید ناقص افتتاح شود که خوشبختانه این‌گونه نیز است.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه خدمت‌ رسانی به مردم نباید به‌ خاطر نظامات اداری لحظه‌ای متوقف شود، افزود: یکی از انتظارات من از شهرستان میانه، تدوین برنامه توسعه همه‌جانبه میان‌مدت شهرستان با استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی است.

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی اضافه کرد: سرمایه، ترسو است و هر جا که امنیت و استقبال باشد، آنجا می‌رود و در این راستا باید توجه به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران بیشتر شود و در اولویت قرار گیرد.

وی تأکید کرد: جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی در شهرستان میانه، نیازمند آماده‌سازی زیرساخت‌ها و تدوین برنامه و هم‌افزایی مردم و مسئولان است.


رحمتی همچنین بر تکمیل زنجیره تولید در فولاد میانه تاکید کرد و دستور داد که احداث ایستگاه قطار در ترکمانچای توسط اداره کل راه و شهرسازی در برنامه قرار گیرد که مشکل مردم برای استفاده از آن حل شود.

استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: در مورد نهضت ملی مسکن اقدامات خوبی در شهرستان میانه شده است، اما با تکلیف قانونی فاصله داریم که باید جبران کنیم.

رحمتی افزود: واگذاری زمین و تسهیلات توسط دولت و ساخت توسط مردم در طرح نهضت ملی مسکن، تعبیر عبارت «سپردن کار مردم به مردم» است.

وی اضافه کرد؛ در نهضت ملی مسکن در استان با تکالیفمان فاصله داریم؛ اما اقدامات انجام شده جای قدردانی دارد.

وی تأکید کرد: نهضت ملی مسکن اولویت دولت و به‌تبع آن اولویت استان است که با جدیت دنبال می‌کنیم و مدیران نهادهای مسئول آن باید با حضور و بازدید میدانی کارها را با سرعت پیش ببرند.

رحمتی ادامه داد: وضعیت راه‌های شهرستان مناسب است؛ اما چون ترانزیتی هستند، جای کار بیشتر دارد.

وی افزود: رفع نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های شهرستان میانه نیز باید در اولویت قرار گیرد و ایمنی جاده‌ها هم باید ارتقا یابد.

تبیین اهمیت انتخابات وظیفه‌ای همگانی است

نماینده عالی دولت مردمی در آذربایجان شرقی بیان کرد: انتخابات پیشرو باید بر مبنای ویژگی‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب برگزار شود

رحمتی افزود: مسئولان و دستگاه‌های اجرایی و هیچ یک از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات شرعاً و قانوناً حق ندارند له یا علیه نامزدی سوگیری شوند.

وی با بیان اینکه عوامل برگزاری انتخابات به معنای عام آن امین رأی مردم هستید، اضافه کرد: رأی مردم حق‌الناس است و ما باید با امنیت، سلامت و بی‌طرفی کامل انتخابات را برگزار کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ما به‌عنوان کارگزاران امین مردم برای برگزاری انتخابات می‌کوشیم.

وی ادامه داد: تبیین برای اهمیت انتخابات نیز خیلی مهم است و از هر تریبونی باید برای تحقق آن و آگاهی دادن به مردم بهره جست.

رحمتی اضافه کرد: امنیت از دیگر مقولات اصلی انتخابات است که باید برای تحقق کامل آن از طریق اسراف اطلاعاتی و رصد فضای مجازی تلاش کرد.

استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: سلامت انتخابات نیز تابعی از موارد فوق‌الذکر است که به طور کامل در انتخابات پیشرو محقق می‌شود

وی ادامه داد: از مردم عزیز شهرستان میانه نیز درخواست داریم که با حضور پرشورشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه دیگری خلق کنند.

استاندار آذربایجان شرقی امروز همچنین از وضعیت اجرای طرح ۳۴۰ واحدی نهضت ملی مسکن در شهر میانه دیدن کرد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۱۱/۱۸ ۲۳:۰۵

آقای استاندار از لطف تون به شهرستان میانه بی نهایت متشکریم ولی میانه نسبت به قدمت خود و شهرهای کمتر از خودش هم عقب مانده است
راه، دانشگاه، بیکاری وووو نیازمند توجه جدی است و امیدوارم در زمان جنابعالی و مدیریت فرماندار وقت به اون نقطه پیشرفت دست یابیم.

اخبار روز