کد خبر: ۱۳۶۴۷۶
۷۵۷ بازدید
۱۲ دیدگاه (۶ تایید شده)

رد صلاحیت منتخب ورامین علیرغم تایید سلامت انتخابات ورامین درس عبرتی برای دیگر منتخبین باشد

۱۴۰۳/۱/۲۵
۰۹:۵۸

انتشار فقط یک فیلم کوتاه از صحبتهای سخیف منتخب اول ورامین کافی بود تا شورای نگهبان علیرغم تایید سلامتی انتخابات در حوزه ورامین، نفر اول انتخابات را با بیش از 30 هزار رأی ردصلاحیت نماید و اجازه ورود ایشان به مجلس را ندهد.

این تصمیم قاطعانه شورای نگهبان باید درس عبرتی برای منتخبانی باشد که هنوز پیش از رسیدن پایشان به مجلس، باد پیروزی در غبغب انداخته و برای رسانه ها و افراد خط و نشان می کشند یا از اطلاع شورای نگهبان از نتیجه انتخابات خبر می دهند که چنین چیزی در طول تاریخ شورای نگهبان سابقه نداشته است.

شورای نگهبان در روز 28 اسفند علیرغم تایید صحت انتخابات حوزه ورامین، منتخب اول این شهر آقای مهدی زمانی افشار را که با کسب بیش از 30 هزار رأی، مستقیماً به مجلس راه یافته بود، ردصلاحیت کرد تا دو نامزد بعدی، جهت ورود به مجلس در مرحله دوم به رقابت برخیزند.

خبرگزاری ایسنا گزارش می دهد فیلم منتشره از این نامزد که حاوی الفاظ رکیک است به دست شورای نگهبان رسید و باعث ردصلاحیت وی شد. شورای نگهبان با استناد به ماده 65 قانون انتخابات حق دارد تا لحظه تأیید اعتبارنامه ها در مجلس، منتخبین را ردصلاحیت کند.

  

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۳/۱/۲۸ ۱۷:۲۸

آفرین به ورامین و مسئولان آن .

۰۳/۱/۲۶ ۱۰:۰۸

متاسفانه هیچ اراده و همتی از مسئولین این شهر برای ورود به موضوع تخلفات انتخاباتی وجود نداشته و ندارد

۰۳/۱/۲۵ ۱۶:۵۲

میداست ان شاالله بعد از چندین دوره ،مردم شهرستان میانه مطالبه گر باشند و بعد از انتخابات، منتخبین را تا چهار سال دیگر _ضمن همراهی _همانند اهالی شهرستان هایی که پیشرفت نموده اند ، پیگیر جدی امور از نمایندگان باشند .

۰۳/۱/۲۵ ۱۵:۱۱

واقعا باید شورای نگهبان تخلفات در میانه را جدی بررسی نماید .

۰۳/۱/۲۵ ۱۲:۰۹

چه ربطی دارد؟

۰۳/۱/۲۵ ۱۰:۲۲

برخی نمایندگان منتخب طبق یک رسم؟!!! غلط ، دیگر به تلفنهایشان نیز جواب نمی دهند.

احسنت به اقتدار شورای نگهبان

اخبار روز