کد خبر: ۱۳۶۸۲۴
۵۵۱ بازدید
۱۱ دیدگاه (۹ تایید شده)

شور انتخاباتی در میانه با حضور کمتر از یک سوم مردم!

۱۴۰۳/۲/۲۴
۱۱:۴۶

مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه شهرستان میانه با حضور 45024 نفری مردم برگزار شد.

به گزارش صدای میانه ، با توجه به آخرین آمار از تعداد حائزین شرایط رأی دادن که 139 هزار نفر بود، با شرط عدم افزایش این جمعیت نسبت به سال 1395 (آخرین سرشماری رسمی)، حضور مردم در این مرحله از انتخابات برابر با 32 درصد از تعداد حائزین شرایط رأی دادن می شود که کمتر از یک سوم مردم می شود.

هرچند این عدد نسبت به شهرهای بزرگی مانند تبریز، خیلی زیاد است اما در مقایسه با آخرین انتخابات مرحله دومی میانه (بین آقایان هاشمی و مددی)، بسیار کمرنگ بوده است. در آن دوره، بیش از 73 هزار نفر در مرحله دوم انتخابات حضور داشتند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۳/۲/۲۴ ۱۹:۴۹

در تمام ادوار انتخابات مجلس یا شورای شهر یا ریاست جمهوری، تعداد آرای باطله هم اعلام می شد. الآن که اعلام نشده، لابد آرای ماخوذه با آرای صحیح برابر است.

۰۳/۲/۲۴ ۱۸:۰۱

این تعداد کل آرای ماخوذه نبوده بلکه فقط آرای ماخوذه صحیح بوده است

۰۳/۲/۲۴ ۱۶:۴۹

همین در صد اندک هم بخاطر روابط بازی و قوم و قبیله ای و دوست و همسایه و همکار و آشنا بازی است والا باین تورم و گرانی و بدبختی کی حوصله انتخابات داره . همه چی از سفره مردم پر کشیده دوا و درمان سر به فلک کشیده، هر خانواده‌ای چندین بیکار تحصیلکرده دارند که در کنج خانه افسردگی گرفته اند و یا خیلی زرنگ باشند عصر ها در معابر مختلف منقلی و بساط آتشی بر پا کرده و جگرکی راه انداخته اند ، آیا این برای جامعه شرم آور و برای خانواده زجر آور نیست ؟!!! تضاد طبقاتی غوغا میکند ، خدمات دولتی از جمله امتیاز و قبض های آب و برق و تلفن و اینترنت و گاز و... صدها برابر گران شده در حالی که حقوق کارگر و کارمند نهایتا بیست درصد افزایش پیدا خواهد کرده !!! دخل و خرج بهیچ عنوان با هم همخوانی ندارند . اصلا مجلس به چه درد من و تو میخورد که روز بروز بدبخت و بدبخت تر میشویم عمق فاجعه را زمانی متوجه شدم که روز انتخابات خانمی جلو حوزه رای گیری بلند میگفت دو کیلو برنج به من بدهید به هرکی گفتید رای میدهم .آیا بد بختی بیشتر از این سراغ دارید .

۰۳/۲/۲۴ ۱۶:۲۷

ما هم اشتباه کردیم رای دادیم ...

۰۳/۲/۲۴ ۱۵:۵۹

درد بزرگی هست

۰۳/۲/۲۴ ۱۳:۳۸

بیش از 98 درصد در رأی گیری شرکت وبه نظام رأی دادند، بیش از 73 درصد دررأی گیری شرکت و نماینده انتخاب کردند، حالا چطورشده است که آن 98 درصد و 73 درصد به 32 درصد تنزل پیداکرده است؟ حالا اگر آن 32 درصد نیز دقیقا نماینده را انتخاب کرده باشند، رأی باطله وجود نداشته باشد، رأی سفید وجود نداشته باشد، دلیل این تنزل چیست؟

۰۳/۲/۲۴ ۱۳:۱۷

البته این درصد شامل میانه با روستاها را شامل میشه اگر خود شهر میانه را حساب کنن آمار خیلی کمتر از این هاست.

۰۳/۲/۲۴ ۱۲:۰۷

واللا همینم زیاده. با این همه گرانی و بیکاری.

۰۳/۲/۲۴ ۱۱:۵۵

این وسط نفهمیدم آیا از ۴۵۰۲۴ نفر آیا ۱ نفر رای باطله نداشت؟!

اخبار روز