کد خبر: ۷۶۲۹۹
۱۲۱۲ بازدید
۶۸ دیدگاه

بیوگرافی معمار احمد نجاری طراح مناره ها و صحن امام زاده اسماعیل(ع) /جای خالی شناسنامه این اثر فاخر +تصاویر

۹۶/۷/۷
۱۶:۱۳

 

معمار احمد نجاری در دیماه 1319 در محله میدان حاج تقی که از محله های قدیمی شهر و دارای سابقه طولانی در خصوص عزاداری ابا عبدا..(ع) می باشد چشم به جهان گشود به همین دلیل از همان کودکی جذب عشق عزای سالار شهیدان گردید.

معمار در 10 سالگی پدر خود را از دست داد و از این رو دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشت. بدلیل علاقه وافر به عزاداری امام حسین(ع) به هنگام سربازی به گروه موزیک پادگان عباس آباد آن موقع تهران پیوست که ماحصل آن 37 مارش عزا برای رونق شبیه خوانی گردید.

خاطره ای که ایشان از دوران سربازی نقل می کردند در زمان طاغوت و در موعد محرم به دلیل لغو مرخصیها به همراه برادر دوقلویش (معمار جواد) ترک خدمت کرده و خود را به شهرستان رسانده تا در عزاداری شرکت کنند و پس از مراجعت به پادگان در میدان صبحگاه شلاق خود و برادرش را به جان خرید.

در زمان طاغوت به خاطر ممنوعیت عزاداری برای امام حسین(ع) تنها فردی که مراسم شبیه خوانی را در شهرستان میانه برگزار کرد مرحوم نجاری بود که دستور بازداشت ایشان از طرف دادستانی وقت صادر گردیده بود.

مرحوم نجاری، معماری را از عموی خود که از معماران بنام شهر بود آموخت و پس از کسب تجارب گرانبها، اولین دفتر نقشه کشی ساختمان شهرستان میانه را به شکل مدرن راه اندازی کرده و با استفاده از هوش فراوان و استعداد خدادادی مبادرت به طراحی نظارت و پیاده سازی ساختمانها و بناهای شهر نمود.

در کارنامه ایشان علاوه بر امور ذکر شده طراحی و پیاده سازی 17 مسجد و 72 حسینیه چشم نوازی می کند (مسجد زین العابدین(ع)، مسجد فاطمه زهرا(ع)، مسجد حضرت رقیه(ع)، مسجد امیرالمومنین(ع)، مسجد در روستای شیخدر آباد ، روستای نشق و ..). یکی از این موارد حسینیه خود مرحوم می باشد که در میدان حاج تقی (خیابان بانک ملی) واقع گردیده و در اختیار حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل (ع) می باشد.

در معماری این حسینیه به خاطر افزایش فضای مفید، ستون به کار نرفته که در نوع خود کم نظیر است و هر ساله محل عزاداری و برگزاری مراسم شبیه خوانی ، شاه حسین گویان و شام غریبان می باشد که همواره با شرکت هموطنان عزیز باشکوه هرچه تمام  برگزار می شود.

اوج شاهکار هنری مرحوم طراحی و پیاده سازی مناره ها، درب ورودی و صحن امام زاده اسماعیل(ع) شهرستان میانه می باشد. پس از بازدید مهندس عبدالعلی زاده (وزیر وقت مسکن و شهرسازی) از بنای یاد شده و بدستور ایشان نام مرحوم در زمره معماران باستانی ایران ثبت گشته و معمار نجاری به عضویت نظام مهندسی درآمد.

بنا به گفته خانم مهندس کریمی کارشناس ارشد معماری مرحوم جزء 30 معمار برجسته ایران می باشد از طرحهای مهم ایشان می توان به طرح کمان حصیری امام زاده اسماعیل (ع) اشاره نمود که در حال حاضر در سرفصلهای کتاب معماری مدرن (تالیف دکتر سروش گودرزی) در دانشگاههای اروپا تدریس می شود نام برد و همچنین نام ایشان در مجله مشاهیر معماری پارس یافت می شود.

متاسفانه نامبرده در زمان حیات با عنایت به خدمات گسترده به شهرستان میانه مورد بی مهری از طرف مسئولین شهر واقع شده به گونه ای که تعدادی از طرحهای مهم مرحوم (بازسازی پل دختر، اجرای طرح طاق کسری در بارگاه امام زاده اسماعیل(ع)و ...) بدلیل کج سلیقگی و غرض ورزی ناتمام مانده و یا به مرحله پیاده سازی نرسید.

لازم به ذکر است متولیان امر با بی توجهی به ارزش اثر حتی حاضر به نصب هیچ گونه کتیبه و یا نوشته در مناره ها یا درب امام زاده مبنی بر خالق آن نشدند ولی مردم فهیم میانه به عنوان پدری مهربان بسیار به ایشان احترام گذاشته و به هنگام بروز کدورتها تحت حکمیت ایشان رضایت طرفین جلب می شد همچنین مرحوم در امور خیریه نیز پیشقدم بود و در خصوص جمع آوری جهیزیه برای افراد بی بضاعت بسیار فعال بود.

هر چند عزاداری های و شاه حسین گویان حسینیه اعظم میانه همچنان به قوت خود در ایام محرم ادامه دارد ولی افسوس چند سالی ست که صدای شیپور جنگ و سلام شهدای آن مرحوم دیگر شنیده نمی شود و شاهد برگزاری مراسم شبیه خوانی با مدیریت و دلسوزیهای آن مرحوم نیستیم .

 

تصویری از مراسم شاه حسین گویان با حضور امام جمعه محترم حجت الاسلام محمدی در حسینیه اعظم میانه

(شب ۷محرم۹۶/۷/۶)

معمار احمد نجاری در 30 صفر سال 1392مقارن با شهادت امام رضا(ع) چهره در خاک کشید و به دیدار معبود خود شتافت مردم فهیم و آگاه میانه با حزن و اندوه فراوان و با حضور پررنگ در مراسم تشیع جنازه برای آخرین بار با پیر غلام آستان اباعبدا... (ع) وداع کردند و نشان دادند به دور از غرض ورزیها قدرشناس زحمات بزرگان شهرشان هستند.

شاید کمترین انتظاری که از مسئولین شهر می توان انتظار داشت این است که اقدامی در خصوص نصب نوشته و یا کتیبه در امام زاده اسماعیل(ع) صورت دهند تا همانند آثار قدیمی این اثر گرانبها دارای شناسنامه باشد.

خداوند با مولایش حسین(ع) محشور بدارد

 

نوشته و تصاویر از طرف خاندان نجاری و خادمین حسینیه اعظم میانه 

*************************

 تماشای فیلم مراسم طشت گذاری وافتتاح ساختمان جدید احداث حسینیه اعظم میانه با مداحی حاج سلیم موذن زاده سال 81 در کانال صدای میانه (کلیک کنید)

تماشای فیلم مراسم شاه حسین گویان باحضور امام جمعه محترم حجت الاسلام محمدی 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۹/۴ ۱۷:۴۰

با سلام من خودم مهندس عمران می باشم واقعا معمار احمد نجاری در بناهای امام زاده شاهکار کردن ولیرحیف قدر انسانهای کاردان وکاربلد چه در زنده بودن وچه الان در زمان حیات نیستند نمدانیم اینچور می شود شهرمان عقب افتاده

۹۶/۹/۴ ۱۷:۳۵

باسلام من متن های راجع به آقای معمار احمد نجاری را که همه بجا بودن خواندم ولی افسوس هنوز هم ترتیب اثری داده نشده من فکر میکنم اگه تمام مردم میانه نظر بدن باز هم هیات امنا گوششان شنوا ندارد حیف حیف صد افسوس

۹۶/۸/۳۰ ۱۷:۱۴

با سلام به ملت شهید پرور میانه ایشان یکی از معماران مجرب و با تجربه ایران بودن در شهرهای مثل اصفهان شیراز قم مشهد اگر به آثارهای باستانی و تاریخی نگاه کنیم دارای کتیبه و اثر شناسنامه می باشند یعنی معماری این آثار توسط چه کسی و در چه تاریخی بنا شده است همه مردم میانه وخو هیت امنا هم میدانند معمار چقدر در این آثار زحمت کشیدهدبعد ایشان دیگر تو ساخت امامزاده چیزی جدیدی بنا نشده از اوقاف و هیت امنا خواهش میکنیم با زدنوکتیبه ان اثار دارای شناسنامه وقدر دان ان مرحوم باشیم

۹۶/۸/۳۰ ۱۷:۰۱

با سلام و صد افسوس قدر انسانهای با اخلاص در زنده بودن ندانستهایم نه حلا که مردهاند بدانیم شاید هیت امنا میخواد جا برای عکس خودشان نماند کتیبه ایشان را نصب نمیکند ما اگه قدرشناس باشیم یکی از میدانهای شهرمان مانند دهقان فداکار یا کاپیتان شهبازی بنام معمار احمد نجاری نامگداری کنیم

۹۶/۸/۲۰ ۰۰:۴۸

با سلام خدمت مهندس نجاری عزیز
مرحوم معمار نجاری از مفاخر بزرگ شهرستان میانه است .
ایشان ضمن آنکه انسانی متدین و بزرگوار در خدمت به اشاعه فرهنگ شیعه ، بویژه مراسم شبیه خوانی سالار شهیدان بودند ؛ انسانی کاربلد و مجرب در عرصه مهندسی و معماری در شهرستان میانه بودند . روحش شاد و یادش گرامی باد . اما موضوع اساسی این است که متاسفانه ما در بزرگداشت مفاخر شهرمان همواره کوتاهی نموده ایم ، ما عادت داریم بعد از فوت مشاهیر شهرمان در تشییع باشکوهی شرکت کنیم و اسمش را گرامیداشت بگزاریم والسلام ؛ لکن جسارت و عرضه ی این کار را نداریم که میدانی را به اسم ایشان نامگذاری کنیم ؛ اگر اصفهانی ها ، شیرازی ها صاحب سبک زندگی نان آوری شده اند ( توریسم ) به لطف ارزشی است که به بزرگان خود نهاده اند ، شهر زیبا با تفکرات بزرگ خلق نمی شود ؛ شهردار ، فرماندار و هر مسئول دیگری وظیفه اش حفظ و گاه ترمیم بخش هایی از سیاست عمومی است نه خلق ؛ شهر زیبا با اقدامات کوچک اما بموقع خلق می شود ؛ عرصه ی من و توست که خالق هنر ، زیبایی ، توریسم ، کارآمدی و بهترین هاست ؛ ما خودمان کوتاهی کرده ایم کاش یادبود بزرگان از قبرستان به نفس های زنده ی شهروندان منتقل شود و آیین عملی ما تداوم در ارتقاء نسل آینده باشد .

۹۶/۷/۱۷ ۱۸:۱۱

باسلام این هنه نظر دادن آیا کسی از هیت امنای امام زاده هیچ پاسخگو داده نشده شاید این مطالب را ندیدن از سر دبیر محترم دلسوز صدای میانه خواهشمنداست نطریه مردم فهیم میانه را نشان دهند تا مطلع پیدا و اگاهی داشته باشند زدن یک کتیبه این کار شقالقمر نیست

۹۶/۷/۱۶ ۰۲:۳۲

باسلام امیدوارم ما نیز همچون اهل تبریز و اردبیل که تندیس مرحومین موذن زاده ها ویحیوی واستاد شهریار در چهار راههای شهرشان نصب کرده وارزشگداری میکنند ما نیز استاد معمار احمد نجاری با نصب کتیبه یاتندیس انمرحوم که همه مردم میانه می دانند که خالق ان اثر منحصر به فرد بود نصب میکردیم تا روح انمرحوم وخاندانشان شاد گردد

۹۶/۷/۱۵ ۱۹:۱۵

باسلام خدمت تمامی عزیزان، به نظر بنده اثر هنری که زیبایی و جلوه خاصی در امامزاده اسماعیل (ع) به وجود آورده بدون شناسنامه و ثبت آفریننده آن اثر، اوج تنگ نظری عاملان این قضیه است. بلاخص فردی که این اثر زیبا را آفریده شخصی پاک دامن و خدمتگذار اهلبیت(ع) نیز باشد. لازم میدانم که به نوبه خود به روح حضرت سیدالشهدا (ع)و یاران ایشان و خدمتگذاران دربارش همچون حاج احمد نجاری درود بفرستم.امیدوارم که تصمیمات بجا و درستی در این باره گرفته شود. یاعلی

۹۶/۷/۱۵ ۱۵:۲۴

از هیت امنای امام زاده خواشمند است با نصب کتیبه وارزش گداری به انسانهای با اخلاص همچون معمار نجاری کاری کنن که بعد ها هم معمار های دیگری هم پیدا شود با اخلاص کار کنن اجرکم عندالله

۹۶/۷/۱۵ ۱۰:۰۱

ممنون از حاج آقای خاتمی احسنت به غیرتت که ازاول به همراه آقای سید حمید موسوی پشت این قضییه کتیبه بودین وهستین

۹۶/۷/۱۵ ۰۱:۰۰

سلام از مسولین مربوطه تقاضا داریم جوابگوباشند وهرچه سریعتر اقدام فرمایند

۹۶/۷/۱۴ ۲۲:۱۱

باسلام .زنده یاد معمار احمدنجاری دربازگشایی پروژه طرح امامزاده اسماعیل(ع) بدون چشم داشت همکاری لازم را درتهیه کروکی صاحبان املاک واقع درمسیر باشهرداری میانه انجام دادناهرچه سریعتر بازگشایی مسیر وبلاتکلیفی ساکنین باتمام برسد .روحش شاد ویادش همیشه گرامی باد.

۹۶/۷/۱۴ ۱۹:۵۵

بنظر بنده زنده یاد معمار احمد نجاری یکی از با ارزشترین و مخلص ترین خادمین امام حسین میباشد که عمر خود را از کودکی وقف خدمت به اهل بیت نموددر جهت اعتلا اهل بیت و قرآن آثار بسیار ماندگار در ساحه معماری از جمله بناء حسینیه های متعدد در شهر میانه و روستاهای اطراف واز همه مهمتر مناره های دوقلوی امامزاده اسماعیل میباشد

۹۶/۷/۱۴ ۱۵:۲۷

یکی از نشریات محلی در آخرین شماره خود این مطلب را بدون ذکر منبع منتشر کرده ،که به دور از اخلاق حرفه ای ست .

۹۶/۷/۱۴ ۱۴:۳۹

واقعا که از گلستان بوی گل میاد دستمیزاد حاج تقی تعصب همشهری بودن واحساس وظیفه را در مورد جامعه حسینی وپیرغلام آستان اباعبدا... مرحوم معمار احمد نجاری بیان کردی به بودنت در مکتب شما افتخار میکنیم

۹۶/۷/۱۴ ۱۴:۲۴

نمی رود زدلم یاد و نام ِ نجّاری *
که بود حبّ ولایت مرام ِ نجّاری *
عزیز فاطمه گیرد زدست او در حشر *
مدد کند به غلامش امام ِ نجّاری *

۹۶/۷/۱۴ ۱۳:۵۲

ضمن آرزوی محشور شدن آن متوفی با مرادش سالار شهیدان اباعبدالله حسین(ع) بایسته است در خصوص نصب کتیبه بر درب ورودی امامزاده از طریق مسئولین ذیربط شهر تدابیر لازم اتخاذ و در اسرع وقت این طرح به ورطه عمل در آید شاید این امر بتواند درصدی از خدمات بدون چشمداشت وی در خصوص احیا و ترمیم بناهای تاریخی شهر را جبران نماید. باشد که ایزد منان روح متعالی آن بزرگ از دست رفته را قرین رحمت قرار دهد.

۹۶/۷/۱۴ ۰۹:۱۴

با عرض سلام در راستای ارج نهادن به زحمات خالصانه چندین سال یکی از نوابغ معماری شهرستان میانه(مرحوم معمار احمد نجاری)بدین وسیله حمایت خود را از نصب کتیبه بر سردر ورودی امامزاده اعلام داشته امید اینکه مسئولین شهرستان نیز بر زحمات بیدریغ نامبرده صحه گذاشته و اقدامات موثری در این زمینه بعمل آورند

۹۶/۷/۱۴ ۰۶:۳۳

متاسفانه بنده با جرات میگویم که مرحوم نجاری عزیز
جایگزین ندارد و شاید قرنها طول بکشد که کسی بتواند دراین حد توانایی هنری و عشق به اهل بیت داشته باشد.
البته فرزندان ایشان تلاش میکنند که راهرو پدرگرامیشان باشند .
خداوند روح این مرد بزرگ را قرین رحمت الهی قرار دهد و بازماندگانشان را در ادامه راه ایشان در محبت به اهل بیت عصمت وطهارت موفق بدارد.

۹۶/۷/۱۴ ۰۰:۱۰

زنده یاد معمار احمد نجاری یکی از مخلص ترین و بی ریاترین خادمین دربار باعظمت اباعبدالله الحسین (ع) وآستان ملک پاسبان آنحضرت بود. که عمر پر برکت خود راتا واپسین نفس ، باعزت وسربلندی در راستای خدمت به اهلبیت عصمت و طهارت صرف وسپری نمود.ودر جهت اعتلاء دین وقران اهلبیت آثار بسیار ارزشمند و ماندگار از خود باقی گذاشت. بسیاری از مساجد و حسینیه ها در شهر وروستاها با طراحی و نظارت بی نظیر آن مرحوم بنا گردیده و برترین وبرجسته ترین و مهمترین وماندگارترین اثر زنده یاد معمار احمد نجاری مناره های رفیع مسجد جامع میانه هست که با تفکر وطراحی پیچده واجرای هوشمندانه وتلاش بی وقفه و بدون چشمداشت او به سرانجام رسید.
جا دارد که مسئولین فرهنگی و مذهبی شهر میانه درشاءن او تکریم و تجلیلی شایسته و ماندگار بعمل آورده و نام و یاد آن فقیدسعید را زنده نگهدارند.
به نظر این حقیر تعبیهء کتیبه ای مناسب و ارزشمند در مناسبترین جای مناره های مسجد جامع میانه در معرفی و زنده نگهداشتن نام ویاد او ، کوچکترین اقدامی است که میتوان بعمل آورد.
روحش شاد و راهش مستدام باد.والسلام خاتمی

۹۶/۷/۱۳ ۲۱:۰۰

متن عالی بود

۹۶/۷/۱۳ ۱۹:۵۳

بله ای کاش قدر مفاخرمان رابیشتر بدانیم اما مهم تر از همه اجر معنوی ورضایت پروردگار است که ان شالله تعالی درجوار رحمت خدای متعال ارمیده اند روحش شاد

۹۶/۷/۱۳ ۱۸:۱۰

شما باخودت درگیری ! مگر کارشناسها فقط نظر میدهند اینجا ! همه حق اظهار نظر دارند شما نمی توانی این حق را از دیگران سلب کنی

۹۶/۷/۱۳ ۱۷:۰۲

خداوند رحمتشان کند مرحوم معمار نجاری یکی از پیرغلانان آستان اباعبدالله ( ع )بودند و ایشان مورد کم لطفی های برخی مسولین نیز واقع شدن ایشان اگه در میانه نبود و تهران نشین بودن مطمئانن بیش از بیش زبانزد خاص و عام بودن و بیشتر از این شناخته شده میشدند ولی چه فایده در شهر خودمون مورد بی مهری قرار گرفتند...

۹۶/۷/۱۳ ۱۶:۴۹

اول اینکه خداوند روح معمار ومداح بزرگ این شهر(میانه) را با امام حسین محشور کند
از دست دادن این چنین نخبه و استعدادی واقعا عزای بزرگی است.
در ثانی کج خلقی و رفتار های غرض ورزانه با ذهنیات و کارهای ایشان باعث عدم بروز شکوفایی و روند رو به رشد در تمامی عرصه ها شد.
درپایان برای تمامی مردم میانه، مخصوصاً خانواده ایشان از دست دادن این بزرگ مرد را ضایعه بزرگ دانسته و امیدوارم روح ایشان در سرزمین آرامش سکونت گزیند.

۹۶/۷/۱۳ ۱۶:۱۷

لظفا شما نظریه خود در مورد مرحوم معمار نجاری بده نه در مورد هیت ها شما چکاریه شهر هستی نطر میدی هیج ارتباطی با اصلا به موشوع نداره برای هیت ها تعیین تکلیف میکنی مگه شما کارشناسی

۹۶/۷/۱۳ ۱۴:۲۸

باسلام و خسته نباشید.
مرحوم معماراحمدنجاری یکی از شخصیت های حسینی شهرمان و در زمره معماران برجسته باستانی بودند.ولی متاسفانه هیچ یک از مسئولین شهر از زحمات ایشان قدردانی نکردند.از شاهکارهای ایشان: مسجدجامع میانه،ترک، شیخدرآباد،وحسینه...

۹۶/۷/۱۳ ۰۸:۲۹

بنده در طی چند پیام پیشنهاد دادم مراسم عزاداری در کمربندی جنوبی جنب cngبرگزارشود انجا فضا وسیع و خیابان عریض و طولانی است و مانع تردد خودروها هم نمی شود چون راههای موازی وجود دارد در ضمن جمع شدن هیات حسینی یکجا نمایشگر میزان وحدت واتحاد اهالی است چرا وقتی کاری رابرای خدا می خواهیم انجام دهیم این اندازه پراکنده کاری داشته باشیم ونتوانیم یکجا جمع شویم این مشت نمونه خروار است ودیگر مشکلات شهر را هم به این سیاق درنظر بگیرید

۹۶/۷/۱۳ ۰۰:۴۲

اقای معمار نجاری یکی از زبده ترین معماران باستانی بودن ایشان درهر جایی از دنیا بودن بخاطر شاهکار هایی که افریده اند بهترین تجدید و تمدید ها میشدند ولی حیف که مردم میانه قدر این معمار عالی قدر را ندانستند حتی یک تقدیر هم از ایشان نشد
اینک من از مراتب مربوطه خواهشمندم با سپاس و قدر دانی از ان معمار عالی قدر کتیبه ای در محل امام زاده اسماعیل که یکی از شاهکارهایه ایشان میباشد (کمان حصیری)نسب بفرمایند با تشکر

۹۶/۷/۱۳ ۰۰:۲۸

Mardi besyar fogholade budan khoda rahamateshun kone

۹۶/۷/۱۳ ۰۰:۲۶

چه ربطی به موضوع کتیبه معمار داشته

۹۶/۷/۱۳ ۰۰:۲۵

به نظر من ایشان یکی از شاهکارهای شهرستان میانه بودند و معماری برجسته اما حیف که کتیبه ایشان را بر درب امام زاده اسماعیل نزدند ماها باید قدر این استادان بزرگوار را بدانیم حیف است که زحمت های ایشان هدر برود و نام شان جاودانه نماند

۹۶/۷/۱۲ ۰۸:۲۷

از نهادهای ذیربط درخواست می شود با برنامه ریزی صحیح ، مراسمات و عزاداری هایی که در سطح شهر میانه انجام می شود را ساماندهی کنند
بعضی از هیئت ها با چند طبل و چند باند شروع به عزاداری می کنند که بازخورد منفی آن بیشتر از آثار مثبت آن است
در عصر تاسوعای حسینی در حد فاصل ورودی بازار تا میدان طالقانی پنج دسته عزاداری نزدیک هم با صدای بسیار بلند که ...
در سرچشمه و محوطه امامزاده که وضعیت بدتر بود و اختلاط زنان و مردان وضع را بدتر کرده بود
در سطح شهر هم همینطور در هر محله ای مراسم شاه حسن گویان با بستن خیابان و ایجاد مزاحمت برای مردم.
در روز عاشورا اجرای مراسم شبیه خوانی در اکثر محله ها (در پایین تر از سرچشمه در فاصله 50 یا 100 متری دو مراسم برگزار می شد) در مزار شهدا نیز وضع بدتر از جاهای دیگر، هیئت های بزرگ مثل ثارااله و رزمندگان اسلام نیز رعایت نمی کنند و هر کدام مکان خاصی همه ساله برای خود اختصاص داده اند.
در کل معایب و نواقص بسیار زیاد است
پیشنهاد می شود به جای صرف هزینه های گزاف برای طشت گذاری و مراسم در طول ایام محرم، تمامی مراسم ها در یک محل مناسب برگزار گردد تا مردم نیز بتوانند استفاده بهینه ای از این مراسمات داشته باشند مانند زنجان ، تبریز ، اردبیل و ...

۹۶/۷/۱۰ ۱۲:۰۳

سلام به نظر من خواسته به حقیه مسولین باید جوابگو باشند بنده تعداد نظرات رو خوندم خواسته مردم هم همسو با مطلب فوق است هیت امنا امامزاده چه کسانی هستند چرا نظرنمیدهند یا شاید روزه سکوت اختیار کردند....

۹۶/۷/۹ ۱۸:۳۰

چون سوالت بی ربطه

۹۶/۷/۹ ۱۴:۱۱

حالاچراعصبانی شدی

۹۶/۷/۸ ۲۱:۴۳

خب نمیبینی عزاداری حسینیه اعظم هست و ایشان شرکت کردن و نمیدونسته از تو اجازه بگیره

۹۶/۷/۸ ۲۱:۴۱

میانه قدر کی رو دونسته که ایشان (خدا بینهایت رحمتشون کنه) دومی باشه. چرا ....چرا ....چراااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فرهنگمون مشکل داره که مسئولی هم سوء استفاده میکنه و به مفاخرمون بی توجهی نشون میده و إِلّا رفتارشو درست میکرد

۹۶/۷/۸ ۱۷:۳۹

بدينوسيله حمايت خودرا از ثبت نام معمارملى باستانى شهرستان ميانه مرحوم معماراحمد نجارى را بر كتيبه ى مسجد جامع ميانه اعلام ميداريم

۹۶/۷/۸ ۱۵:۳۹

مرحوم نجاری در حال شیپور زدن در شبیه خوانی حسینیه اعظم 

۹۶/۷/۸ ۱۵:۰۷

یک بند قبل تصویر توضیح داده شده که عزاداری های حسینیه همچنان به قوت خود باقی ست ،همانطورکه دیروز هم فرماندار آنجا به عزاداری پرداختند.

۹۶/۷/۸ ۱۴:۵۹

دوست عزیز مرحوم در زمان حیات ریش سفید حسینیه اعظم میانه بودند تصویر فوق هم متعلق به همان حسینیه میباشند

۹۶/۷/۸ ۱۴:۲۸

دیدن نام یک میانه ای اصیل در فضای مجازی لذت بخش است. متاسفانه در میانه، میانه ای نمانده

۹۶/۷/۸ ۰۲:۲۳

باسلام خدمت مسئولین
مرحوم معمار نجاری یکی از اشخاص خاص و معتبر شهر بودند که آثار زیادی همچون مساجد و حسینیه های بی نظیر در شهر و روستا ها را به یادگار گذاشتند .....در راس آنها امام زاده اسماعیل(ص) که با تلاش مرحوم نجاری به زیباترین شکل ممکن نقش گرفت و ساخته شد،لذا از مسئولین و شهروندان در خواست میرود برای زنده نگه داشتن نام مرحوم نجاری همکاری کنن با تشکر.....

۹۶/۷/۸ ۰۲:۰۷

ایشان یکی از افتخارات شهرمان بودندن ولی متاسفانه قدر این چنین انسانها چه در قید حیات وچه بعد از قید حیان نمی دانیم ایشان ای اهالی میانه با 200 هزار تومان هیات امنای امام زاده بیمه اش وکارگر رد کرده بودن بازنشسته کردن الان هم با زدن کتیبه اش مخالفت میکنند در حالیکه ایشان جزو 30 معار باستانی ایران بودن خدواند رحمتش کند

۹۶/۷/۷ ۲۱:۱۷

با سلام واحترام
بنده به نوبه خود از زحمات مسول محترم صدای میانه تقدیر وتشکر میکنم اینجاب فرزند مرحوم نجاری میباشم خدا را گواه میگریم تا حالا چندین دانشجو دررشته های زیر مجموعه رشته مربوطه به بنده مراجعه کرده خواستار کسب اطلاعات درمورد نوع طراحی وتاریخچه بنای فوق میباشد جالب است درمرحله اول نفرات مراجعه کننده دوچار شک و تردیدهستند به خاطر عدم نصب کتیبه که آیا بنای مذکور یادگار مرحوم معمار نجاری میباشد بله همشهریان عزیز بدون رودرواسی عرضرمیکنم مسولین امر تا حالاهیچ عزمی در این مورد ازخود بروز نداده بنده نیز به همراه خاندان خود خسته شدیم ازبی تفاوتی هیت امنا درپایان از نظرات کاربران محترم تشکر کرده وقضاوت رادر موضوع فوق به عهده همشهریان عزیز میگزارم

۹۶/۷/۷ ۲۱:۱۷

مرحوم معمار نجاری یکی از افتخارات معماری و هییتهای عزاداری شهرستان میانه میباشد که باعث تاسف است که این آثار ملی موجود در امازاده اسماعیل ( ع ) بدون کتیبه مانده ٬ از هیت امنا محترم خواشمند است عنایت فرمایند

۹۶/۷/۷ ۲۱:۱۷

نظر به اينكه مرحوم معمار نجاري در ساخت مساجد و حسينيه ها و به خصوص سهم عمده اي در ساخت امام زاده اسماعيل داشته اينجانب با ديدگاهي كه از ساير شهرها براي ساخت آثار باستاني دارم نام شخص معمار به عنوان بخشي از تاريخ ساخت در آن محل نصب ميگردد لذا قوياً اعلام مينمايم كه با اين امر تاريخي نظر خود را مثبت اعلام مينمايم .
لذا به عنوان خواهش از مسولان شيعه شهرستان تقاضا دارم كه با اين شيعه ترويجي روح آن مرحوم را شاد كرده و عزت زحمات شيعوي براي قرن هاي متوالي در اين شهر استوار و يادگار بماند.

۹۶/۷/۷ ۲۰:۵۸

مرحوم معمار نجاری یکی از بزرگترین معماران سنتی ایران بود که بسیاری از اثرات فاخر ایشان در سطح شهر میانه قابل مشاهده میباشد...ازجمله این اثرات بنای امام زاده اسماعیل میباشد...از ارکان اداری شهر تقاظا دارم تا نام این مرحوم بر سر در امام زاده ثبت گردد زیرا به واقع من زحمات ایشان را در ساخت این بنا مشاهده نمودم...ضمنا ایشان بنای حسینیه اعظم را نیز معماری کردند و بی ریا و بدون هیچ چشم داشت در رونق عزای حسینی این شهر نقش بسیار مهمی داشتند...روحشان قرین رحمت الاهی.

۹۶/۷/۷ ۲۰:۵۲

معمار نجاری واقعا خادم اهل بیت و حسینی ه بی ریا بودن
کسی که من ناخواسته بهشون خیلی مدیونم

۹۶/۷/۷ ۱۹:۴۱

با سلام
این مورد دقیقا جلوه گر بارز کج سلیقه‌ای میباشد بر حسب مثال یه مستند سازی بخواهد از اثر فوق مستندی تهیه کند هیچ قدمتی یا نشانی از نوع معاری وخالق اثر وجود ندارد بنده حقیر از امت شهید پرور شهرستان میانه تقضا دارم به همراه خانواده مرحوم به جد پیگر موضوع باشند بنده به دلیل دوری از وطن امکان مراجعه حضوری پیش امنا ندارم به هر حال ان شاا... که مسوولین امر به ماموریتشان به نحو احسن عمل کنند و قضیه ختم به خیر بشه با تشکر

۹۶/۷/۷ ۱۹:۲۸

مسجد روستای شیخدراباد اثر مرحوم نجاری از بناهای منحصربه فرد حال حاضرمیباشه

۹۶/۷/۷ ۱۹:۰۷

باسلام واحترام
ضمن تقدیر وتشکرازمدیریت سایت میانه اززمان فوت مرحوم همانطور که مشاهده میشود کلیه کارهای عمرانی امامزاده فوق خوابیده در پیرو نظرات کاربران محترم مسولین باید جوابگو باشد آخه کسی نیست بگه چرا اینهمه تنگ نظری بلاخره قیامتی هست اگه اعتقادی امنای محترم دارند فردای قیامت باید جوابگو باشند ولاغیر

۹۶/۷/۷ ۱۷:۵۲

جای تاسف دارد که چنین اثرمعماری امامزاده اسماعیل بدون شناسنامه بماند بنده ازتمامی هییت امنا امامزاده اسماعیل تقاضا دارم با نصب کتیبه طراح این اثر باستانی را به اهالی شهرستان میانه وبه نسلهای اینده بعد از مابه یادگار بگذارند

۹۶/۷/۷ ۱۷:۵۱

جای تاسف دارد که چنین اثرمعماری امامزاده اسماعیل بدون شناسنامه بماند بنده ازتمامی هییت امنا امامزاده اسماعیل تقاضا دارم با نصب کتیبه طراح این اثر باستانی را به اهالی شهرستان میانه وبه نسلهای اینده بعد از مابه یادگار بگذارند

۹۶/۷/۷ ۱۷:۴۳

امامزاده اسماعیل (ع) میانه دارای آثار متعدد باستانی میباشد که به فراموشی سپرده شده است دربهای ورودی و همچنین حوضچه وسط حیاط هر کدام تک تک باید ثبت ملی شوند که متاسفانه روزبهروز این آثار خرابتر و نسبت به آن بی محبتی میشود
اون حوضچه وسط حیاط که بسیار زیبا و سنگی میباشد بسیار مورد بی مهریست از میانه شناسان و همچنین آقای نائبی تقاضا داریم اگر اطلاعاتی در مورد آن دارند به ما هم بفرمایند هر وقت به امامزاده میانه میروم این حوضچه ذهن مرا بسیار به خود جلب میکند
باتشکر

۹۶/۷/۷ ۱۷:۲۹

با با سلام ایشان یکی از خدمتگذاران صدیق شهرمان بود اگر ایشان در شهرهای دیگر بود به جای نصب کتیبه مجسم ایشان را در یکی از میدانهای شهرشان نصب میکردن از مسولین این شهر خواهشمند است اقدامات لازم به عمل اید

۹۶/۷/۷ ۱۷:۲۵

با سلام و خسته معمار نجاری یکی از پیر غلامان درجه یک شهرستان بود، ایشان نه تنها یک معمار ملی بلکه یک استاد تجربیِ تربیت و اخلاق در حسینیه بود ، فی الحال در حسینیه ای که بچه ها و جوانانش فاخر تربیت و اخلاقشان و نظم آنان زبان زد مردمان خونگرم و حسینی شهرستان است که ریشه از ریش سفیدانی چون معمار احمد نجاری است، ایشان را می توان یک اسطوره و فخر یک شهر قدمت دار دانست و این امر الزامیست که نام او را میان مفاخر آذربایجان قرار داد و به عنوان یکی از افتخارات آذربایجان و میانه دانست، امیدوارم روزی برسد که حسادت ها و کدورت ها کنار گذاشته شده و قدر همدیگر و دست در دست هم باشیم ،،، مرحوم معمار نجاری جزو مفاخر ارزنده نه تنها کشوری بلکه بین المللی است که من معتقد هستم که تندیس یا اِلِمان ایشان مثل همه ی مفاخر استان مان ساخته و در سطح شهر نصب شود ، مثل تندیس دهقان فداکار ، کاپیتان شهبازی که خود ایشان هم ارادت خاصی نسبت به معمار ملی مان داشتند،، شهرمان را دریابیم،،،،،،،

۹۶/۷/۷ ۱۶:۴۳

از هیئت امنا امام زاده و مسئولین محترم خواهشمند است مثل شهرهای دیگر ایران این اثر باستانی شهرمان شناسنامه دار شود تا برای همیشه ماندگار شود

۹۶/۷/۷ ۱۶:۴۳

با سلام .... ریشه تعصب به خدمتگذاران آل رسول الله در خون ما آذربایجانیها مخصوصا اهالی غیرتمند شهرستان میانه دارد. حال که امامزاده شهر ما شناسنامه یا کتیبه ای ندارد که معرف هنر معماری شهر خود و سازنده و طراح آن مرحوم احمد نجاری باشد، جای بسیار تامل و تاسف دارد..... از مسئولین شهر عزیزمان انتظار همدلی و یاری داریم.

۹۶/۷/۷ ۱۶:۳۹

ثبت نام مرحوم معمار نجاری همراه با تاریخچه این اثر در امامزاده اسماعیل (ع)کمترین کاری ست که مسئولین می توانند انجام دهند.

روحش شاد.

 

۹۶/۷/۷ ۱۶:۳۶

اگر این اثر در اصفهان یا شهرهای دیگر ایران عزیزمان بود حتما کتیبه خیلی وقت پیش تر نصب شده بود متاسفم برای هییت امنای امام زاده

۹۶/۷/۷ ۱۶:۲۸

جای وحید نجاری خالی بود تو این بیو گرافی

۹۶/۷/۷ ۱۶:۲۳

در اکثر شهرهای ایران آثار تاریخی سند و شناسنامه دارد ولی در شهرستان میانه این آثار گرانبهای مرحوم معماراحمدنجاری سند وشناسنامه ندارد از مسولین محترم شهرستان انتظار می رود تا این آثار را سند دار کنند.

اخبار روز