کد خبر: ۹۵۴۵۱
۴۷۷ بازدید
۴۰ دیدگاه

با حکم رئیس جمهور, رحمانی وزیر صمت برکنار شد

۹۹/۲/۲۲
۱۷:۵۸

حسن روحانی رئیس جمهور با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

متن حکم روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مهندس حسین مدرس خیابانی

براساس اصل 135 قانون اساسی و با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مدیریتی ارزشمندتان در حوزه صنعت و بازرگانی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سرپرستی «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب می‌نمایم.

انتظار دارد نظر به ضرورت توجه ویژه به جهش تولید که در شرایط تحریم‌های ظالمانه موجب ارتقاء اقتدار و عزت ملی خواهد بود، ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل مؤثر با دستگاه‌های ذیربط اعم از بخش دولتی و غیردولتی و صرف تمام توان و وقت خود را نیز با بهره‌گیری از ظرفیت مجموعه همکاران و آرای صاحب‌نظران نسبت به مدیریت بازار و تأمین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار اقدام نمایید.

توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت دارم.

حسن روحانی        

رئیس جمهوری اسلامی ایران

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۲/۲۹ ۱۵:۴۲

پس چرا حتی در تلویزیون هم او را دکتر می نویسند؟ اینکه یک فوق دیپلم و لیسانس از دانشگاه آزاد گرفته تو رشته فقه اسلامی

۹۹/۲/۲۸ ۱۸:۱۱

شاکر مرغ ها حق اظهار نظر هم ندارند وخود را عالم دهر نداند

۹۹/۲/۲۸ ۱۷:۴۹

برای آدم های شترمرغی مثل من فرقی نمی کند روحانی باشه یا احمدی نژاد. یا بال درمیارم یا دم. مملکت هم هر سمتی بره برام مهم نیست.

۹۹/۲/۲۸ ۱۶:۱۷

استاد نایبی فکر کنم منظور جناب روحانی از معتدل آب و هوای معتدل بوده که با طبعشان سازگار بوده نه اعتدال سیاسی و اقتصادی ! آخر افزایش ده برابری قیمت ها کجاش معتدل است . شما خودتان استاد آمار و ارقام و درصدید ؟

۹۹/۲/۲۷ ۲۲:۱۳

با همه احترامی که به فضل و دانش شما می گذارم و شما را فرهنگ دوست و خرد گرا می دانم ، معتقدم ضربه و خیانت اصلاح طلبان در ۸ سال حاکمیت بر کشور به نام اعتدال گرایی و ... از ضربه و خیانت آمریکا جنایتکار و انگلیس خبیث بدتر و مهلک تر بود .خدا از این قوم خائن نگذرد و عقوبتشان دهد که مردم بیچاره را به خاک سیاه کشاندند.

۹۹/۲/۲۶ ۲۳:۴۴

من زمان انتخابات هم به صراحت گفتم آقای روحانی اصلاح طلب نیست. خودشان هم بارها تاکید کردند نه اینند نه آن. هم اینند هم آن! یعنی معتدلند.

۹۹/۲/۲۶ ۲۰:۴۳

جناب نایبی عزیز قبول بفرمایید شما هم در موضع سیاسی خود صادق نیستید . اگر اصلاح طلبید باید از رهبران این جریان دفاع کنید چون خودتان در این دسته جا می دهید . نمیشه هم به میخ زد هم به نعل

۹۹/۲/۲۶ ۱۵:۰۳

اینقدر شما شما نکنید. من جرأت و صداقت داشتم و گفتم. شما نیز جرأت کنید و خطایتان را بگویید. تمام اعتبار خود را روی یک دلقک گذاشتید و او هم با شما به اندازه ذهن شما رفتار کرد. همان کسی که او را وعده الهی می نامید رد صلاحیتش کرد!

۹۹/۲/۲۶ ۱۳:۵۷

باز صدر رحمت به احمدی نژاد در مقابل اصلاح طلبان شما باید از مردم بابت انتخابات عذر خواهی کنید در ناکارآمدی روحانی بخشی از قضیه حمایت سلبریتی های بیسواد وروغنفکرهای غربزده است مقصرند حالا کی بود کی بود من نبودم راه نیندازید قالیباف کارنامه بدی در پایتخت داشت ؟ در عرض ۴سال سه شهردار عوض کردید؟ سهام عدالت که گدا پروری می دانستند الان پزش ومیدن؟ در تختی که در ۸سال میوه نداد ۸۰سال هم نمی دهد کارنامه اصلاح طلبها همین است توی این ۸سال یک مسکن ساختید؟ مگر رحمانی به ریس جمهور تحمیل شده بود؟ مگر معاون وزیر بیشترین قرابت را با وزیر ندارد؟ آیا مشکل خودرو مال دو سال اخیر بود؟

۹۹/۲/۲۶ ۱۳:۴۷

این را به ریس جمهور بگوئید که مدارکش تحصیلی اش سرتاسر دروغ و سرقت است

۹۹/۲/۲۵ ۲۲:۰۲

به کدام متخصص باید رای می دادم؟

۹۹/۲/۲۵ ۱۸:۴۲

پس شما چرا به این آقای غیر متخصص برای ریاست جمهوری رای دادید؟ چرا به لیست مجلس دهم رای دادید؟

۹۹/۲/۲۵ ۱۸:۱۶

چوخ خودشان هم تخصص نداشتند.

۹۹/۲/۲۵ ۱۴:۵۳

پس برادر نائبی این آقای غیر متخصص را چرا جناب رئیس جمهور که شعار شایسته سالاری میداد به وزارت معرفی کرد و چرا مجلس دهم رای داد؟

۹۹/۲/۲۵ ۱۳:۲۷

درسته تخصص ومدیریت مناسبی نداشت ولی معاونان خودشوازاذربایجان انتخاب کرده بود.

۹۹/۲/۲۵ ۱۳:۲۳

ضریب هوشی ومدیریت دانش اموختگانی که بدون سهمیه ازدانشگاههای تهران,علم وصنعت,صنعتی شریف وشهیدبهشتی قبول شده وفارغ التحصیل شدندبه مراتب بیشتراست حتی خیلی ازسیاستمداران کنونی دردانشگاهی درخارج مدرک گرفتندکه باسهمیه وبورسیه که خودشان به خودشان دادند,سطح سوادوعلم اینهاکمتراست مگراینکه واقعاشخص دانش اموخته ممتازدانشگاههای سطح اول جهان باشد.

۹۹/۲/۲۴ ۲۲:۳۷

jتعداد زیادی از مدیران و روسای سازمان ص....م....ت..... استان منصوبین اقای رحمانی هستند از مدیر کل و معاون (پسر دایی و دختر عموی جناب وزیر سابق) گرفته تا نگهبان اداره. خاطره جالبی برایتان تعریف کنم. من به خاطر کارم که صادرات بود زیاد به سازمان بازرگانی استان می رفتم. در انجا کارمندی به نام ج. بود که به کار صادر کنندگان رسیدگی می کرد. متخصص کارشکنی بود و هر وقت که باید کاری انجام می داد سنگی به چاه می انداخت که کسی نتواند در بیاورد. بعدا مسئولیتم عوض شد و دیگر اقای ج. را ندیدم ولی هر جا میخواستم یک کارمند نالایق را مثال بزنم که به وقت و خواسته ارباب رجوع به اندازه یک جفت دمپایی هم ارزش قائل نبود ایشان را مثال میزدم البته بدون ذکر نام . تا اینکه حدود سه ماه پیش در شبکه خبر امضای قراردادی بین وزارت صمت و وزارت نفت به ارزش 500 میلیارد تومان را نشان می داد که به یک باره برق از کله ام پرید. اقای ج. داشت از طرف وزارت صمت قرارداد را امضا می کرد. فردای همان روز از یکی از دوستان در سازمان پرسیدم فلانی کجاست؟ گفت ای بابا کجای کاری اون الان شده معاون وزیر. انجا بود که به عمق فاجعه پی بردم

۹۹/۲/۲۴ ۲۲:۰۵

آن، از این هم بدتر!

۹۹/۲/۲۴ ۲۲:۰۴

مدارک تحصیلی سازمان مدیریت صنعتی و نیز دانشگاه صنایع، داخلی و غیرمعتبر است لذا مدرک فوق لیسانس و دکترای ایشان، دروغ است.

و اما در مورد مدرک لیسانس ایشان، در 3 مرحله موفق شده اند در دانشگاه آزاد شبستر و (شاید) دانشگاه آزاد تبریز مدرک فقه اسلامی (نه حقوق) بخوانند. یعنی یک بار فوق دیپلم گرفته سپس کارشناسی ناپیوسته خوانده سپس در یک آزمون این دو را به هم وصل کرده اند!

خود شما می توانید برآورد کنید که ضریب هوشی و جدیت ایشان روی درس و مشق چقدر بوده است؟ و با آن پایه، چه تحول عظیمی در صنعت و معدن و تجارت کشور می توانند ایجاد کنند؟!

۹۹/۲/۲۴ ۱۹:۰۱

آقای نائبی این غیر متخصص ها را هم خود رئیس جمهور انتخاب کرده و بر رای اعتماد به آنها اصرار کرده است .

۹۹/۲/۲۴ ۱۵:۳۱

حرف آخر را امیر آبادی زد که برکناری رحمانی نه به خاطر قیمت خودرو و ... بلکه به علت رای نیاوردن وزارت بازرگانی ( به تعبیری وزارت واردات و دلالان) در مجلس بود

۹۹/۲/۲۴ ۱۵:۳۰

سوابق رحمانی
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، در امور تولید
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت
عضو هیئت امنای دانشگاه صنعتی سهند
نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی
نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم
رئیس کمیته صنعت مجلس هفتم
رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران
عضو شورای عالی بیمه
عضو شورای عالی آمار
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
مشاور رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
رئیس هیئت امنای صندوق بازنشستگی کارکنان مس ایران
عضو هیئت مدیره شرکت نوسازی صنایع ایران
مدیرکل اداری و مالی استانداری آذربایجان شرقی
مدیرکل بازرسی استانداری آذربایجان شرقی
مشاور استاندار آذربایجان شرقی
معاون منابع انسانی شرکت تراکتورسازی تبریز
معاون مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران

۹۹/۲/۲۴ ۱۵:۲۹

رضا رحمانی (زاده ۱۳۴۵ - مرند) سیاستمدار و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، وی دولت دوازدهم، از سال ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ بعنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کرد.

وی دانش‌آموخته کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، کارشناسی ارشد مدیریت دولتی از سازمان مدیریت صنعتی و دکترای مدیریت از دانشگاه صنایع و معادن است. رحمانی فعالیت شغلی خود را از وزارت صنایع و معادن آغاز کرد. در ادوار هفتم،[۳] هشتم[۴] و نهم مجلس شورای اسلامی[۵] به عنوان نماینده تبریز در مجلس حضور داشت و در دوره نهم نیز ریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت.[۶] او در فاصله سالهای ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید بود.

وی در ششمین همایش ملی مدیریت جهادی کشور در سال ۱۳۹۸ نشان ملی مدیریت جهادی کشور را دریافت نمود.[۷]

۹۹/۲/۲۳ ۲۳:۲۹

باسلام مشکل شما این است که فکر میکنید حسن آقا وزیر را بخاطر ناتوانی در کنترل قیمتها برکنار کرد ولی متاسفانه شما خیلی ساده تشریف دارین این یک تسویه حساب درون حزبیست و ربطی به حل مشکل مردم ندارد

۹۹/۲/۲۳ ۲۱:۵۵

همشهریان گرامی برای صعود از پله های قدرت باید جزو حلقه باشی نه متخصص. همین اقای رحمانی در تبریز معلم قران بود. یکی از دوستانش به نام آقای م... خ... آمد و در تراکنور سازی عضو هیئت مدیره شد. ایشان آقای رحمانی را بالا کشید به سمت معاون اداری و مالی تراکتور . اقای رحمانی کاندید انتخابات مجلس شد و به لطف حمایت خانه کارگر و ارای کارکنان تراکتور و ماشین رفت مجلس. انجا هم مهندس هاشمی زیر بال و پرش را گرفت و برد کمیسیون صنایع و ایشان شدند معاون رئیس کمیسیون. در انتخابات رئیس جمهوری شد رئیس ستاد روحانی و وزارت صنعت رو به عنوان پاداش خدمات دریافت کرد. به این شرط که وقتی داماد روحانی از تبریز کاندید می شود او را از صندوق در بیاورند. شوربختانه اقای داماد تایید صلاحیت نشد و ورق برگشت.
اقای رحمانی وقتی وزیر شد آقای م..... خ..... (عضو سابق هیئت مدیره تراکتور) را به عنوان قائم مقام وزیر انتخاب کرد. الان هم که رحمانی عزل شد آقای م... خ.... شدند سرپرست وزارت و فردا هم احتمالا وزیر می شود و داستان دوباره تکرار می شود. اری دوستان از این دور و تسلسل در سیستم زیاد داریم. به قول معروف رابطه حاکم است نه ضابطه و خویشاوند سالاری به جای شایسته سالاری.

۹۹/۲/۲۳ ۲۱:۳۸

در جمله ای منتسب به شهید چمران آمده است:
تقوا از تخصص لازم ‎تر است، آن را می‎پذیرم. اما می‎گویم آن کس که تخصص ندارد و کاری را می‎پذیرد، بی‎تقواست.
بنابراین " مدیران بی تخصص اما با تعهد " واژه ای است که وجود خارجی ندارند.
لذا این چنین افرادی، منافقانی بیش نیستند
با نداشتن تخصص ، از روی حرص و طمع ، رودربایستی ، توهمات درونی ویا حتی با اجبار نسبت به قبول پست ومقام اقدام میکنند
البته گمارنده ان نوع افراد جرمشان از کماشته کمتر نیست.

۹۹/۲/۲۳ ۱۸:۴۸

مجموعه همین مدیران بی تخصص اما باتعهد! است که چنین مشکلاتی را پیش آورده. ایشان در صنعت ضربه اش را زد. آن یکی در اقتصاد و دیگری در بهداشت.

۹۹/۲/۲۳ ۱۰:۴۷

بنام خدا
کاش تمام بی لیاقت ها کنار گذاشته بشوند
اوضاع مملکت یک جراحی اساسی و مدبرانه و شجاعانه نیاز دارد.

۹۹/۲/۲۳ ۰۸:۱۹

سلام
ترکوندی جناب نائبی همه مردم آگاهند که تورم نه فقط در مسئله خودرو بلکه در کلیه لوازم از قبیل خوراکی الی ماشاء الله را شاهد هستند. بنابراین شاهکاره فرمودن شخمیدن در وزارت صمت. ناکارامدی مسئولین در همه ارکان بوضوح و بدون داشتن چشم مسلح هم دیده میشود.

۹۹/۲/۲۳ ۰۱:۰۰

بترخدماتی واریدی بااا.هچکس اوزاشیناتوش دمزوالا.
هرجنسی حداقل دوبرابرشده ازخودروبگیرتالوازم خانگی وموبایل و....هیچ نظارتی بربازارنیست.

۹۹/۲/۲۲ ۲۱:۵۹

جالب اینکه الان بسیار از این موضوع شاکی هست و بیانیه داده که یکی از خادمین را به ناحق برکنار کردن /که در طول 19 ماه خدمات ارزنده داشته است (اقرار!!!)

۹۹/۲/۲۲ ۲۱:۳۶

همین رحمانی خودمان

۹۹/۲/۲۲ ۲۱:۱۸

شخصی که باسفارش ورابطه پله های ترقی روازریاست کمیسیون به یکباره به قایم مقام وزارت ووزیرصمت برسه عاقبتش بهترازعزل نخواهدشد.

۹۹/۲/۲۲ ۲۱:۱۱

منظورتان رحمانی ست یاخیابانی؟

۹۹/۲/۲۲ ۲۰:۳۵

گذاشتن فردی که در سه مرحله موفق به دریافت لیسانس "فقه" از یک دانشگاه آزاد رده سه به بالاترین رده صنعت و تجارت و معدن, یعنی شخم زدن هم صنعت , هم تجارت و هم معدن. نتیجه اش را در جای جای این سه بخش مهم کشور دیدیم و اثرات مخربش تا سالها خواهند ماند. لذا این عزل, قابل تحسین نیست.

۹۹/۲/۲۲ ۱۹:۰۸

تنهاموضوع خودرونیست قیمت همه اجناس هاافسارگسیخته بالامیره

۹۹/۲/۲۲ ۱۹:۰۵

‍ اشتباهات مکرر رضا رحمانی
انتصابات اشتباه و سفارشی شده کار دست وزیر داد

شاید رضا رحمانی حالا خودش هم باور داشته باشد که عملکرد چندان رضایت بخشی در طول ۲ سال ونیم اخیر در وزارت صمت نداشته است

از زمانی که رضا رحمانی وزیر صمت شد نه تنها اوضاع باز تحت کنترل در نیامد،بلکه هر روز شاهد هرج ومرج بیشتر بودیم و #دلال ها تا آنجا که توانستند بازار کشور را به دست گرفتند وعده ای سود خوبی از این آشفتگی بازار به جیب زدند

انتصابات عجیب ونه چندان شایسته در بخش های حساس زیر مجموعه وزارت صمت یکی از بزرگترین اشتباهات وی را در وزارت رقم زد،مدیران رحمانی نتوانستند بر بازار کنترل کنند و کشور هر روز شاهد افزایش افسار گسیخته اجناس در بخش های مختلف از خودرو گرفته تا خورد و خوراک بود،گوی اینکه اصلا هیچ نظارتی بر بازار نیست و وزارت صمت در این مدت تعطیل بوده،

در حالی که خودرو ساز علی رغم تحریم ها و بالا بودن هزینه اولیه تولید قیمت معقولانه در کارخانه دارد اما مدیران وزارت صمت نتوانستند جلوی دلالی بازار را بگیرند و هرکس هرچه خواست بر آشفتگی باز افزود و مدیران سفارشی شده و گاها #همشهری فقط نظاره گر بالا رفتن تورم وسودجوی دلال ها بود

عملکرد ضعیف رحمانی بارها وی را تا استیضاح در مجلس برد اما هر بار با لابی سنگین در پشت پرده جلوی استیضاح خود را گرفت تا نهایت امروز روحانی مجبور شود وزیر خود را عزل کند

شاید بهتر بود رحمانی برای پست های حساس وزارت صمت و معاونانش مدیران جهادی منصوب می کرد تا امروز هم خود را برکنار نمی دید وهم کشور در قیمت اجناس ثبات داشت

۹۹/۲/۲۲ ۱۸:۲۶

حسن آقا . تصمیم انقلابی گرفتید اما نوش داروی بعد از مرگ سهراب شد . خیلی خیلی دیر دست به کار شدی . اگر همین قاطعیت را ۴ سال پیش داشتی کشور در این وضع اسفناک نبود . بلاخره رییس جمهور هستی این اقدام شجاعانه شما قابل تحسین است . وزیر صمت شما متاسفانه با بی مسوولیتی و بی لیاقتی به ملت خیانت کرد و جلوی افزایش قیمت کالاها را نگرفت . مرگ بر مسوولی که خائن ملت است .

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز