کد خبر: ۹۵۶۹۶
۱۹۷۵ بازدید
۱۲ دیدگاه (۱۱ تایید شده)

سد گرمی چای میانه کی و چگونه تکمیل می‌شود؟

۱۳۹۹/۳/۱
۱۰:۳۸

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان آذربایجان شرقی گفت: با توجه به اعتبارات سالانه در حدود یکصد تا ۱۲۰ میلیارد ریالی برای سد گرمی چای و نیاز پروژه به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال جهت تکمیل، استفاده از اعتبارات غیر دولتی با اخذ مجوز از ماده ۵۶ در دستور کار قرار گرفت .

یوسف غفارزاده در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه آبرسانی به میانه از طریق اجرای ۳ پروژه شامل سد گرمی چای، تصفیه خانه و خط انتقال در حال اجراست، از اجرای ۳۲ کیلومتر لوله گذاری از ۴۲ کیلومتر خط انتقال خبر داد و گفت: لوله گذاری طرح با کارگزاری لوله های فولادی و GIP انجام شده و ۱۰ کیلومتر باقیمانده نیز با تامین مالی سرمایه گذار تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

وی به اجرای تصفیه خانه آب شرب میانه که به علت مشکلات اعتباری چندین سال راکد مانده بود اشاره کرد و گفت: از اوایل سال گذشته با سپردن اجرای آن به پیمانکار جدید این پروژه سرعت گرفت و در زمان حاضر از ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و با تامین مالی نهایی آن به مبلغ ۳۷۰ میلیارد ریال از بودجه ۹۹ تا آبان ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

غفارزاده در خصوص سد گرمی چای هم اظهار کرد: با حل مسائل فنی و انجام برخی مراحل اگر بتوانیم در سریعترین زمان ممکن مجوزهای لازم را اخذ کنیم بنابر اعلام آمادگی برخی از سرمایه گذاران برای اجرای سد تا ۲ سال آینده این پروژه به اتمام رسیده و آب شرب دامنه های برقوش به منازل مردم میانه خواهد رسید.

وی در توضیح  بند ماده ۵۶ قانون گفت: با این روش پس از اجرای طرح توسط سرمایه گذاران، اصل و سود هزینه کرد مبالغ از سوی دولت  به سرمایه گذاران پرداخت می شود.

مدیرعامل آب منطقه ای استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آب شرب میانه جزو اساسی ترین مشکلات و مسائل مردم این شهر است ، تاکید کرد: این طرح از طرح های اولویت دار استان است.

سد گرمی چای در ۵۳ کیلومتری شمال شرقی شهر میانه، با هدف ذخیره سازی و تنظیم ۴۶ میلیون متر مکعب از آورد سالیانه ، تأمین آب مورد نیاز ۱۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی و تأمین آب شرب شهر میانه حدود ۱۶ میلیون متر مکعب در سال احداث می شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۶/۲۱ ۲۱:۴۸

اول اسمش بگو

۹۹/۳/۶ ۲۱:۱۲

با فرمایش دوست عزیزم موافقم
برخوردشون مناسب با ارباب رجوع نیست.
متاسفانه نظارت بر نحوه تکریم ارباب رجوع در ادارات میانه انجام نمیشه امیدوارم دستگاه اجرائی شهرستان نظارت دقیق تکریم با ارباب رجوع رادر دستور کارشون قرار بدن/پ

۹۹/۳/۴ ۲۰:۱۱

چقد با شهامتی واقعا کاش نماینده بودی.

۹۹/۳/۴ ۰۷:۴۳

مدیر شرکت کی هست

۹۹/۳/۳ ۲۰:۰۰

این پروژه چندین نماینده رو دیده به خودش! ببینیم اخر بریدن روبان قرمزش نصیب کی میشه

۹۹/۳/۳ ۱۴:۲۵

امان از دست ی نفر ب مردم ظلم می‌کنه ظلم می‌کنه ظلم می‌کنه خدایا خودت شاهدی اعمال بندگانت را

۹۹/۳/۲ ۱۶:۳۰

واقعا عجیبه ۲۸ساله داره سد درست میکنن .گرمی چای اینجوری شهریار اونجوری عجب مملکتی داریم.چند تا ریس جمهور عوض شده سد گرمی چای درست نشده.اونی ک کوتاهی کرده بدونه مدیون ملت هست.از پول ثروتمند فقیر عشایر روستایی ......ساخته میشه در قیامت باید جواب پس بدی.

۹۹/۳/۲ ۱۳:۵۹

اره واقعا راست میگویی لوله گذاری به چه دردی میخوره وقتی میگن سد درست نشده همم مشکل شکستگی پیدا کرده چندین ساله مردم میانه اسیر روستاها شدن بعضیها هم با برداشتن قالونهای سنگین مشکل دیسک پیدا کردن همه به فکر منافع خودش هست و الا چندین ساله آب میکشن میانه ولی هنوزم خبری نیست فکر نکنم تا ده سال دیکه هم آماده بشه

۹۹/۳/۱ ۱۶:۲۵

از ریس امور آب میانه واقعا تشکر میکنیم آدم با صداقتی هستن ولی از کارمندانش نهایت گله داریم تا........نشه مشکل آدم حل نمیشه.خواهشمندیم از مسول سازمان آب رسیدگی کنن.

۹۹/۳/۱ ۱۲:۲۳

از زحمات دکتر فرمند سپاسگذاریم

۹۹/۳/۱ ۱۱:۵۱

مدیر جان ب مردم شفاف بگو سد تکمیل نشده آبرسانی به چ درد مخوره.مسل اینکه اسب خریدی اصطبل نداری.با مردم شفاف حرف بزنین .این وسط پیمانکار سود و بیت المال ضرر می‌کنه .

اخبار روز