کد خبر: ۹۶۳۶۳
۱۱۵۶ بازدید
۱۲ دیدگاه (۱۲ تایید شده)

در میانه رخ داد؛

جزییات دستگیری متهمی که به روی پلیس چاقو کشید و نتوانست شاکی را آتش بزند

۱۳۹۹/۴/۲
۰۰:۵۰

 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میانه در این خصوص گفت: در پی وصول شکوائیه ای با موضوع مزاحمت و تهدید از سوی فردی بهویت س.م. به سه نفر از شهروندان و خانواده های ایشان، دستورات لازم جهت بررسی اظهارات و اخذ مستندات شاکیان صادر و موضوع در دستور پلیس فتای شهرستان میانه قرار گرفت.

بنا بر این گزارش ،برابر مستندات استخراجی و تحقیقات صورت گرفته توسط پلیس فتا مشخص گردید، متهم پرونده علاوه بر ارتکاب جرائم موضوع شکایت در این شهرستان، دارای سوابق دیگری از قبیل سرقت، جعل عنوان، مزاحمت، ورود به عنف، انتشار تصاویر خانوادگی و… بوده و محکوم به زندان و از سوی شعبه اجرای احکام دادسرای قم نیز تحت تعقیب می باشد.

برابر شکایات واصله، متهم علاوه بر ایجاد مزاحمت و تهدید شاکیان پرونده، اقدام به ایجاد مزاحمت و تهدید دو خانواده دیگر نیز نموده و جهت عملی نمودن تهدیدات خود به درب منزل ایشان نیز مراجعه نموده بود لذا با اعلام موضوع از سوی پلیس فتای شهرستان، دستورات لازم در خصوص شناسایی محل و دستگیری متهم از سوی این دادستانی صادر گردید.

محمودیان با اعلام این نکته که متهم در تاریخ سیزدهم خرداد نیز پس از مراجعه به درب منزل یکی از شاکیان و ایجاد مزاحمت برای ایشان، با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ تماس و تهدید به خودکشی نموده و از محل متواری گردیده بود، اعلام داشت، در تاریخ چهاردهم خردادماه برابر دستور این دادستانی، دو تن از افسران پلیس فتای شهرستان جهت انجام تحقیقات به محلی که متهم در آن تردد نموده بود، مراجعه و در حین تحقیقات، متوجه ورود متهم به داخل کوچه و نزدیک شدن به درب منزل یکی دیگر از شاکیان پرونده می شوند که با مشاهده مأمورین مسیر خود را تغییر و با سرعت از محل دور میشود که مأمورین با هوشیاری و از جان گذشتگی جهت ممانعت از فرار، اقدام به دستگیری وی می نمایند که در این حین متهم با تمرد از دستور پلیس با ایشان درگیر و با ضربات چاقو یکی از مأمورین را ناحیه دو دست و دیگری را از ناحیه بازو مجروح نموده و با توجه به مصدومیت و خونریزی شدید مأمورین، از محل متواری و با اقدام سریع عوامل انتظامی شهرستان، متهم بلافاصله در یکی از محله های اطراف شناسایی و دستگیر می گردد.

با توجه به قرائن، شواهد و ادله مکشوفه، مشخص گردید که متهم جهت درگیری و قتل و آتش زدن شاکی پرونده در حالی که یک بطری بنزین و یک قبضه چاقو در اختیار داشت به آن محل مراجعه نموده بوده که با اقدام مأمورین، از این امر ممانعت بعمل آمد.

وی افزود: با توجه به اینکه سیمکارتهایی که متهم توسط آنها اقدام به مزاحمت و تهدید می نمود، همگی متعلق به افراد دیگری بودند که وی با ایشان در ارتباط بوده است و صاحبان سیمکارتها می بایست پاسخگوی جرائم صورت گرفته با آنها باشند، از شهروندان خواست از به امانت سپردن یا اهدای سیمکارت خود به دیگران، اجتناب نموده و در صورت مفقودی یا سرقت سیمکارت اقدام متناسب نموده و ضمنا هرگونه اخبار در خصوص جرائم مشهود و غیرمشهود، تردد افراد ناشناس و معتاد در محل و ایجاد خانه های تیمی را با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ در میان گذاشته و از این طریق پلیس و واحدهای قضایی را در خدمات رسانی هر چه بهتر یاری نمایند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۴/۵ ۱۹:۳۰

کاملا دقیق و علمی
متاسفانه در همین اواخر انجام وظیفه را مستحق تشویق می‌دانیم. کار به جایی رسیده است که برای کارمندان و ماموران دستگاه های اجرایی در برابر انجام کار در کنار حقوق بسته تشویقی هم قرارخواهیم داد. آقای دادستان امید است وارد بحث دلالی ارزی در سطح شهرستان شوید و اگر نمی‌دانید بگویم که قیمت ارز در میانه حداقل پانصد تومان گران تر از تبریز و تهران است. انگار به اینجایش فکر نکرده بودید

۹۹/۴/۳ ۲۲:۰۷

سلام
ببینید وظیفه پلیس بوده و چیز غیرمنتظره ای رخ نداده. از سویی پلیس برای انجام وظیفه تشویق نمی‌شود زیرا انجام تکلیف پاداش ندارد و در همه ی جهان پلیس پلیس بوده و مدافع مردم در برابر جرم و مجرم است. اما دادستان محترم باید بدانند که اصلی ترین وظیفه دادستانی پیشگیری از جرم است نه جمع کردن صحنه جرم. فلذا امید است برای جلوگیری از وقوع جرم تشویقی اعطا شود نه جمع آوری ادله جرم. لازم به ذکر است در این مصداق پیشگیری ازجرم رخ نداده است بلکه مجرم در حین ارتکاب بزه دستگیر شده است

۹۹/۴/۳ ۱۴:۳۳

با سلام
با تشکر از دادستان محترم و پرسنل خدوم نیروی انتظامی
خواهشمند است دادستانی محترم دستورات لازم جهت تقدیر ویژه و همچنین حمایت فرماندهان محترم نیروی انتظامی از پرسنل محترم پلیس فتا که با ورود به موقع به مسئله جلوی فاجعه بزرگی که امکان اتفاق شدن داشت را گرفتند.
با تشکر

۹۹/۴/۲ ۲۲:۰۴

با تشکر از دادستانی محترم و پرسنل محترم و خدوم نیروی انتظامی میانه. انشالله اشد مجازات برای چنین فردی اعمال شود.

۹۹/۴/۲ ۲۰:۱۸

اعدام شد ،لینک خبر:

https://vom.ir/voiceofmiyana/posts/94224

۹۹/۴/۲ ۱۹:۲۱

متاسفانه برخورد قاطعی با ارازل و اوباش نمیشه نمونش همون مرد نقاب دار که بعد چند سال تکلیفش مشخص نشد اگه قاطعانه برخورد میشد وضعیت اینطور نبود.

۹۹/۴/۲ ۱۵:۰۹

با کمال تشکر از دادستانی محترم میانه و پلیس فتا خواهشمندیم با چنین افراد شرور برخورد شدیدی صورت گیرد تا جامعه در آرامش باشد برای دیگر مجرمان عبرت باشد

۹۹/۴/۲ ۱۵:۰۱

با تشکر از دادستانی محترم شهرستان و پلیس فتای شهرستان
خواهشمندیم اشد مجازات را در مورد چنین اشخاص که جامعه و امنیت شهر و خانواده ها را تهدید میکنند اعمال فرمائید

۹۹/۴/۲ ۱۳:۱۳

دادستان محترم وحسینی شهرستان میانه منتظر اشد مجازات برای این فرد را داریم/پ

۹۹/۴/۲ ۱۲:۱۲

فقط ترا خدا فردا بیرون نباشه

۹۹/۴/۲ ۱۱:۰۲

من بعدش دست قوه قضائیه است ک دو روز بعد ولش کنه یا بفرسته سی سال حبس.

۹۹/۴/۲ ۰۱:۴۵

تشکر ازدادستان محترم وافراد نیروی انتظامی میانه

اخبار روز