کد خبر: ۹۶۶۶۹
۷۵۶ بازدید
۹ دیدگاه

میانه، همچنان در لیست آمار بالای کرونا در آذربایجان شرقی

۹۹/۴/۱۱
۲۰:۵۳

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تشریح وضعیت کلی استان از لحاظ کرونا، گفت: اهر بیشترین تعداد مبتلا نسبت به جمعیت دارد و شهرهای بناب، هریس، چاراویماق، میانه و تبریز شهرهایی در راس بیشترین حمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در شبکه سهند اظهار کرد: در حال حاضر ۱۸ هزار و ۶۶۷ نفر مبتلا به کوئید ۱۹  در استان هستند.

وی با بیان اینکه به طور متوسط هفته گذشته، روزانه ۸ تا ۹ نفر فوتی در اثر کرونا داشتیم، گفت: ۵۰ درصد مبتلایان به کرونا زیر ۵۰ سال هستند و فوتی‌های زیر ۵۰ سال نیز ۱۰ درصد متوفیان را شامل می‌شود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: متوسط سن ابتلا به کرونا در استان ۵۲ سال و متوسط سن فوت ۷۲ سال می‌باشد.

وی با اشاره بر اینکه در طول ۲۴ ساعت گذشته۱۶۰ نفر بستری در اثر کرونا داشتیم، افزود: در مجموع  ۷۳۳ نفر بیمار بستری مبتلا به کرونا داریم که متاسفانه تعداد بستری نسبت به ترخیصی زیاد است.

صومی ابراز کرد:  ۱۸۵ بیمار مبتلا به کرونا در آی سیو و ۱۱۱ بیمار نیز تحت دستگاه ونتیلاتور هستند.

وی متذکر شد: عروسی و عزا عمده دلیل انتقال بیماری در استان است به طوریکه  هر جا که مردم در کنار هم قرار می‌گیرد، این بیماری گسترش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز توضیح داد: طبق بررسی‌ و تحقیقات از بیماران به ۱۴ روز قبل آنها برگشتیم که یک اتفاق افتاده است و دور هم جمع شده و این باعث شیوع بیماری شده است.

وی در تشریح وضعیت کلی استان از لحاظ کرونا، گفت: اهر بیشترین تعداد مبتلا نسبت به جمعیت دارد و همچنین شهرهای بناب، هریس، چاراویماق، میانه و تبریز شهرهایی در راس بیشترین مبتلایان به کرونا به نسبت جمعیت هستند.

صومی اذعان داشت: اگر بهداشت فردی  و فاصله‌گذاری اجتماعی را مراعات کنیم و صرفا برای کارهای ضروری بیرون برویم، قطعا بهترین کمک برای کاهش گسترش بیماری است.

وی یادآور شد: برخی‌ها ماسک را در جیب خود گذاشته و هر وقت می‌گوییم که ماسک چرا نزدید، می‌گویند که ماسک دارم که مصداق این است که در جلسه امتحانی هستند و به سوالات جواب نمی‌دهند و وقتی می‌گوییم چرا نمی‌نویسید،   توجیه اینکه خودکار دارم را می‌آورد.
 
صومی با تاکید بر اینکه هر ماسک زدن هم ماسک زدن نیست، گفت:  در روزهای اولیه شیوع بیماری اعلام کردیم که ماسک برای همه لازم نیست و برای افرادی که مبتلا هستند، نیاز است ولی امروز اگر ماسک را ضروری می‌دانیم  به این خاطر است که نمی‌دانم ویروس در بدن چه کسی اسن از این‌رک من امروز ماسک می‌زنم تا شما را گرفتار نکنم و شما باید ماسک بزنید تا من را گرفتار نکنید که این کار برای رعایت حقوق مردم است.
 
وی تصریح کرد:  آگاهی به مردم، نظارت عام، از جمله راهکارهای مناسب برای برخورد با آدم‌هایی است که رعایت نمی‌کنند.

صومی خاطرنشان کرد: فردا جلسه‌ای با حضور معاون وزیر بهداشت در ستاد استانی مبارزه با کرونا خواهیم داشت که در صورت تصویب، اقدامات جدیدی برای محدودیت مبذول خواهد شد./فارس

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

مطالب مرتبط

نظر شما

۹۹/۴/۱۲ ۱۲:۲۷

سلام لطفا لطفا .به داد ماجونهایی که خونه نشستیم برسین .من تو ساختمون همراه خانواده شوهرم زندگی میکنم با دوتا بچه خونه قرنطینه هستیم اما مادر شوهرم هر ختمی که باشه میره تا میگیم هم میگه فامیله زشته قطع رابطه میکنه خواهش میکنم جلوی این مراسمات مزخرف رو بگیرین بعضی ازمردم که شعور ندارن تا زور نباشه کاری پیش نمیره خواهشن یه فکری به حال این مراسمات بکنید .مسجد تعطیله اما تو خونه مراسم چهلم میگیرن .تقصیر منو بچه هام چیه اخه .

۹۹/۴/۱۲ ۱۰:۱۸

باز هم جای شکرش باقیست او کارت خوان داشته نانوایی اول خیابان... اصلا کارت خوان ندارد ، ماسک ندارند ،دستکش هم ندارند، فاصله هم رعایت نمیشود پیدا کن پرتقال فروش را ؟

۹۹/۴/۱۲ ۱۰:۰۲

سلام من متعجبم از سیاستهای دولت درباره کرونا از یک هفته قبل تصویب کردند که از15 تیر زدن ماسک اجباریه خوب چرا از همون روز تصویب اینکارو نکردن مگه زدن ماسک هم زیرساخت داره که آماده بشه اگه از روز اول ماسک اجباری میشد خیلی سریعتر جلوی اپیدمی گرفته میشد الان هم دیر نیست اول به خاطر خودمون وعزیزانمون بعد به خاطر پرستارا وپزشکای عزیزمون که واقعا خوش درخشیدند به خاطر هموطنای عزیزمون از همین امروز ماسک بزنیم منتظر ابلاغ دولت نباشیم چون همیشه یکی دوهفته عقبه ودیر متوجه قضایا میشه
ویک مسئله دیگه چرا درمانگاه فرهنگیان زنگ میزنیم براگرفتن شماره ثبت نمیکنه میگه حضوری بیایین خوب تواین وضع کرونا به نظرتون شماره دهی حداقل غیر حضوری باشه بهتر نیست یکبار براشماره یکباربرای ویزیت یکبار نشان دادن داروها خوب معلومه آمار میانه از همه شهرها بالاترمیشه ممنون میشم مسئولین شهرمون رسیدگی کنن یاحق

۹۹/۴/۱۲ ۰۸:۵۶

اینها از مزایای بومی بودن مسئولین فرمانداری و شبکه بهداشت است

۹۹/۴/۱۲ ۰۰:۳۶

در برخی نانواییها بهداشت خوب رعایت نمیشود. صف سنگک بودیم خانم سالمندی به اون آقایی که سنگک رو از تنور در می اوردگفت کارتمو بیا تو بکش و ایشون پس از اینکار بدون ضد عفونی کردن دست به کار ادامه داد. شاید این خانم ناقل بیماریه. گناه دیگران چیه. آقای رییس شبکه بهداشت، لطفا اینچنین مشاغلی را که هستند، با اموزش و.....توجیه نمایید.

۹۹/۴/۱۱ ۲۳:۱۶

اقای مشایخی فرماندار عزیز و گرامی لطفا ماسک رو اجباری بکنید تا با این کار کارنامه درخشانی در مورد کرونا داشته باشید

۹۹/۴/۱۱ ۲۲:۵۹

همیشه 20 درصدی است که جامعه رو به خطر میندازه باید اون 20 درصد و روش روانشناختی بشه تا کرونا ازبین بره

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز