کد خبر: ۹۶۸۲۶
۸۲۵ بازدید
۱۶ دیدگاه

روش ابداعی یکی از اساتید میانه برای آزمون پایان ترم در ایام کرونایی!

۹۹/۴/۱۷
۲۳:۱۷

از نمره دادن های مفت و بدون اطلاع و هماهنگی استادان درس و ناموفق بودن اپلیکیشن های ایرانی در برگزاری کلاس های مجازی و سئوال های آزمون را لو دادن و از همانها آزمون گرفتن که بگذریم، به روش ابداعی یکی از اساتید میانه برای رعایت حال دانشجویان پرتلاشش می رسیم که به دانشجویانش گفته: خودتان چند سئوال طرح کنید و به همانها پاسخ دهید تا نمره تان را بدهم!

پیش از این روش نوین، عنوان استاد نمونه و دوست داشتنی به یکی از اساتید تعلق داشت که کلاً 1 سئوال و جواب در شب امتحان ارائه کرده بود و گفته بود فردا از همین سئوال، سئوال خواهم داد! اما روش ابداعی این استاد محبوب، تمامی پارامترهای سنجش استاد نمونه را بر هم زد و روش نوینی در تحویل کارشناسان و کارشناسان ارشد و دکتراها به جامعه ایران پایه گذاری کرد.

منتظر باشیم تا دسته گل چنین نمره دادن هایی را در سالهای بعدی در خلبانی و پزشکی و مهندسی و علوم انسانی ببینیم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۴/۲۲ ۰۹:۵۳

دوست عزیز فرق بین نقد و توهین را یاد بگیرید بعد پیام بگذارید.... اگر توانستید موضوعات خانوادگی خود را در فضای مجازی کل دنیا پخش کنید و به اسم خودتان و خانوده تان بنویسید آنوقت حرف از نقد بزنید. وقتی می گویید میانه مشکل بیکاری دارد مشکل اقتصادی دارد و هزاران مشکل دیگر دارد آنوقت بجای حل و فصل بعضی موضوعات داخل مجموعه از طریق حراست دانشگاه در دنیا پخش نمی کردن.... یعنی خودمان داریم برای دانشگاهمان و شهرمان تبلیغ منفی می کنیم و دیگر انتظار نداشته باشیم شهرمان از طریق ورود دانشجویان غیربومی رونق اجتماعی و اقتصادی داشته باشد. نقد زمانی خوب است که با ارایه موضوع سعی در بهبود آن داشته باشیم ولی با اینکار هیچوقت وضعیت بهبود پیدا نمی کند بجای درست کردن ابرو اینجا ..... نقد از عملکرد مسئولین خوب است از عملکرد بعضی ادارات خوب است که با پیگیری سعی در حل مشکل به دنبال دارد ولی بعضی موضوعات به قول نویسنده "ابداع" یعنی برای اولین بار این کار ناشایست در میانه اتفاق افتاد است و در جای دیگری هم وجود ندارد که این کار درست نیست و باعث آسیب به میانه است یعنی اولین شهر در کارهای ناشایست!!! پس نقد با جنبه بهبود وضعیت نیست توهین درست ترین واژه است. برای بهبود وضعیت (اگر واقعا قصد بهبود وضعیت باشد) بهتر بود به حراست و بازرسی بطور محرمانه اطلاع رسانی میشد تا این موضوع با قاطعیت برخورد میشد نه اینکه بخاطر چندین نفر کل مجموعه مورد بی مهری و ظلم قرار میگرفت .

۹۹/۴/۲۲ ۰۹:۳۳

سلام
همچنان که با یک گل بهار نمیشه..... برعکس هم صادق هست.

نمی توان موارد انگشت شمار را به کل نسبت داد و نتیجه گیری کرد ممکن است موارد خاصی باشند ولی نباید زحمات اساتید دانشگاه آزاد میانه و دانشجویان زحمتکش زیر سوال برده شود.
بدون حضور در کلاس الان در تمام دانشگاههای معتبر دنیا می توان مدرک گرفت مختص میانه نیست!
- در خصوص برخی افراد که سوالات قبل از آزمون ارسال می شود و یا بدون زحمت شرکت در آزمون نمره می گیرند!! اگر واقعا اطمینان دارید محرمانه مشخصات ایشان (چه استاد و چه دانشجو) به ریاست دانشگاه، حراست دانشگاه، بازرسی دانشگاه آزاد استان یا بازرسی سازمان مرکزی ارسال کنید حتما حتما برخورد خواهند کرد.... اگر جواب ندادن آنوقت اسمشان را افشا کنید تا بخاطر چند نفر متخلف، افراد کل دانشگاه و مجموعه زیر سوال نرود. اگر اطمینان ندارد در برابر خدا مسول هستید و باید جواب پس دهید.

۹۹/۴/۲۰ ۲۱:۱۸

با فرو بردن سر در برف هیچ چیز عوض نمیشود
نگویید که در دانشگاه آزاد میانه بدون حضور در کلاس نمیتوان مدرک گرفت
نگویید که برای برخی از افراد سوالات آزمون چند روز قبل از امتحان ارسال نمیشود
نگویید که نداریم برخی افراد را که حتی زحمت شرکت در آزمون را نیز نکشیده و نمرات آنها از قبل آماده است
نگویید که نمونه های زیادی از آن هست مخصوصا در رشته کارشناسی ارشد مهندس اقتصاد کشاورزی و ....

۹۹/۴/۲۰ ۲۰:۴۹

باسلام یه خرده جنبه نقد هم داشته باشیم

۹۹/۴/۱۹ ۱۲:۰۳

ثبت در نام از ازاد با کپی کارت ملی!

۹۹/۴/۱۹ ۰۱:۱۳

به نظر میرسد شما هم پروازی باشید!
اگر اطلاعی از فعالیتهای داخلی دانشگاه داشتید هیچوقت چنین قضاوت ناعادلانه نمی کردید. دانشگاه مسئولین و هیات علمی توانمند از شهر میانه و شهرهای اطراف دارد، بهتر است برای جلوگیری از خدشه دار کردن مسئولین و اساتید توانمند به نقاط مثبت هم توجه میکردید اگر و تنها اگر خودتان به جایگاه علمی خودتان ارزش قائل هستید.

۹۹/۴/۱۹ ۰۱:۰۹

با سلام
هیچ کس به خانواده خودش توهین نمیکند!!!!
متن خبری که نوشته اید فقط در خانواده میانه دیده نمی‌شود بلکه در شبکه جهانی قابل رویت است و خودمان در میانه به خودمان توهین می کنیم و جایگاه علمی شهرمان را خودمان خدشه دار میکنیم که واقعا خیلی تاسف بار است!! بعد انتظار داریم شهرمان رونق اقتصادی و... بگیرد! انتظار داریم دانشجویانی از جاهای مختلف وارد شهرمان بشوند!!! حتی اگر خبر درست باشد ""که بعید بنظر میرسد" ای کاش کلمه "" میانه"" را حدف می کردید و مطلب را بصورت طنز تلخ گونه بصورت کلی برای این ایام کرونایی مطرح می کردید،
(وقتی در شبکه امتحانات مجازی سوالات بایستی از قبل در فضای مجازی ایمن و محافظت شده قرار بگیرد چطور ممکن است دانشجو خود سوال طرح کند و جواب بدهد جملات نویسنده دارای تناقض است یا اطلاعات کافی از نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم فضای مجازی ندارد.)

نویسنده مطلب مطمئنا اهل میانه نیست یا به جایگاه علمی ارزش قایل نیست، توهین به جایگاه علمی صدها استاد هیات علمی در میانه و حق التدریس توانمند و تلاشگر در میانه واقعا بی انصافی است!

یک مشکلی که احتمال دارد پبش بیاید ساختار نامناسب جذب مدرس در دانشگاههای میانه است که واقعا تاسف بار است و با جدیت تمام بایستی اصلاح شود، افرادی که فوق لیسانس یا دکتری میگیرند فکر میکنند میتوانند استاد شوند یک درس تک واحدی با هزار و یک واسطه بصورت مدرس حق التدریس اخذ میکنند و اسم خود را استاد میگذارند و هم در رزومه استفاده شخصی می کنند و هم با چنین خبرهایی باعث ناراحتی قشر فرهیخته و توانمند دانشگاهی در میانه می شوند که میتواند تبعات نامناسب فرهنگی، اجتماعی و علمی و حتی اقتصادی داشته باشد.

پبشنهادات:
1- در صورت امکان اسم "میانه" را از خبر حذف کنید این ابداع نیست و این کار زشت و رفتار ناپسندانه مشابه آن به روشهای مختلف در شهرها و استان های دیگر در دانشگاه های مختلف اعم از دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی و آزاد قبل از این با روشهای مشابه به گوش رسیده است.
2- بهتر است روسای دانشگاههای میانه از ارایه دروس به مدرس حق التدریس و مدرسینی با توانمندی پایین که فقط با تدریس یک درس فقط بعنوان شهرت و بکارگیری در رزومه جهت استفاده های مختلف در این حوزه شریف و ارزشمند وارد میشوند جلوگیری کنند.

3- بجای زیر سوال بردن" اساتید میانه " ایکاش همان یک نفر را اگر واقعا صحت دارد به رییس یا حراست دانشگاه مربوطه با سند و مدرک معرفی میکردید تا برخورد میشد.

در پایان اگر واقعا به شهرمان میانه ارزش قایل هستید پیشنهاد کلی این است که یا کل خبر را پاک کنید یا حداقل اسم " میانه" را حذف کنید، و همچنین بجای تیتر روش ابداعی از کلمه "رفتار ناپسندانه" استفاده کنید.

از کلیه اساتید هیات علمی و حق التدریس توانمند، شریف و پرتلاش که خالصانه در شکوفایی علمی فعالیت میکنند بخاطر درج این خبر بعنوان یک هیات علمی میانه پوزش می طلبم.

۹۹/۴/۱۸ ۱۸:۲۰

بله دیگه شهری که مسئول نداشته باشه و مدیران دانشگاه هم پروازی باشند از معاون اداری و مالی و ریاست بهتر از این نخواهد بود.

۹۹/۴/۱۸ ۱۷:۴۵

واقعیتش منکه توآزادمیانه ارشدمی خونم ازین جوراستادانداشتیم...هم توکلاسهای مجازی جدی بودن وهم میان ترم وهم پایان ترم...همچنین ترم پیش که حضوری بود.

۹۹/۴/۱۸ ۱۶:۵۱

اين خبر نشان از عدم آگاهي نويسنده از شيوه‌هاي آزمون‌هاي غير حضوري مي‌باشد و از روي غرض‌ورزي است. ضمن اينكه چنين اتفاقي در آزمون غير حضوري نمي تواند اتفاق بيافتد. مگر اينكه آزمون در فضاي مجاري نظير تلگرام، واتساپ و ... باشد. آزمون‌هاي آنلاين كه امسال برگزار شده بالاجبار حضور دانش‌آموزان و دانشجويان از منزل بود كه در اين شيوه امكان هر نوع دخل و تصرفي وجود دارد. خدا را شاكر هستيم با كمك خود اساتيد و سيستم آموزشي و عدم سخت گيري‌هاي بي مورد مانع از سواستفاده برخي اشخاص شديم امكان اينكه بازار دللالي رونق پيدا مي‌كرد زياد بود. تدابيريي كه اعمال شد مانع از استخدام برخي افراد توسط بعضي از دانشجويان براي پاسخ‌گويي به سوالات شدند.

۹۹/۴/۱۸ ۱۳:۰۶

شما یه فهرست بنویس از رئیس ادارات میانه که هر کدوم لقب مهندس و دکتر رو یدک می کشن! ببینین از کدوم دانشگاه ها فارغ التحصیل شدند! کسی که از سراسری تهران یا تبریز باشه با افتخار میگه نه کسی که از ازاد میانه یا ترک باشه به قولی دیلین دولاشدیرار!

۹۹/۴/۱۸ ۰۹:۵۶

مرحبا ، مرحبا اهلاً و سهلاً دست مریزاد استا ، بابا تو دیگه کی و چی هستی !!!؟؟؟ به حال و آینده این مملکت باید که زار زار گریست ، که دانشجو و استادش بنگرید که کیست یا چیست !!!؟؟؟

۹۹/۴/۱۸ ۰۸:۱۲

آقاي محترم صداي ميانه همه مسئولين شهرستان ميانه از وضعيت برگزاري کلاسها و آزمون دانشگاه ميانه خبر دارند چون خودشان يکي از فارغ التحصيلان آن دانشگاه هستند که نه کلاسي ديدند و نه آزموني ، مدرک هم سفارشي در خونشون رفت تا با عنوان مهندسي بتوانند مراتب اداري را طي کرده و احيانا کانيداي شورا يا مجلس بشوند

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز