کد خبر: ۹۷۳۴۰
۸۵۵ بازدید
۱۶ دیدگاه

تودیع فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور

۹۹/۵/۸
۱۱:۰۱

فیاض شجاعی پس از دو دوره دادستانی دیوان محاسبات کشور، جای خود را به علی کامیار داد.

دادستان دیوان محاسبات کشور همتراز با وزیر اما ناظر بر اعمال اوست لذا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و انتخاب این جایگاه مانند انتخاب وزیران، در صحن مجلس و با رأی اعتماد نمایندگان مجلس صورت می گیرد.

به گزارش صدای میانه ، فیاض شجاعی در دو دوره گذشته با رأی اکثریت نمایندگان مجلس به عنوان دادستان دیوان محاسبات کشور انتخاب شده بود و جنجال های بسیاری بر سر احکام ایشان علیه وزیران و استانداران و حتی شخص رئیس جمهور سابق و یا قالیباف، رئیس مجلس کنونی صورت گرفته بود اما شاید مهمترین پرونده در دست ایشان، پرونده ارزی دولت فعلی است که مخاطب آن شخص آقای روحانی است.

در دوره دادستانی فیاض شجاعی، که دیوان محاسبات کشور از حالت تشریفاتی و ضعف خارج شده و قدرت و قاطعیت یافت، علیه 10 هزار مدیر از رده رئیس جمهور تا کمترین رده های دولتی، دادخواست صادر شد. در دوره دادستانی فیاض شجاعی 23 هزار میلیارد تومان و 4 میلیارد و 100 میلیون دلار با احکام ایشان به بیت المال بازگشت.

فیاض شجاعی در این دوره، جزو نامزدهای مورد طرح در صحن علنی مجلس نبود.

با رفتن ایشان، یکی از کلیدی ترین پستهای ملی از اختیار همشهریان ما خارج شد و یکی از 5 شخصیت ملی بعد از انقلاب میانه و شاید مهمترین مسنددار ملی میانه کنار رفت هرچند با توجه به سن جوان ایشان، به زودی ایشان را در یکی از پستهای حساس کشور خواهیم داد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۵/۱۰ ۰۲:۱۵

سلام وقت همگی بخیر
شما از نمایندگان دو دوره ای که به ایشان رای دادند بپرسید گرایش سیاسی اقای شجاعی کدوم وری بود مطمئن جوابی برای گفتن ندارن و بنده چند بار از نزدیک شاهد سوال نمایندگان بود ولی در هر بار یک جواب شنیدن این جایگاه تخصص میخواد نه گرایش سیاسی .ای کاش مسئولین نظام قدر این جور افراد را بدونه .چرا که هر کسی باتوجه به تخصصش پست یا سمتی بگیرد نه بر حسب گرایش سیاسی،چون مدیون گرایش سیاسی خاصی نیست پس راحت تر وسالمتر میتواند به وظیفه اش عمل کند.

۹۹/۵/۹ ۰۸:۰۹

خیر زیر نظر و از ارکان قوه مقننه است

۹۹/۵/۹ ۰۰:۳۸

باید از مردم شریف و همشهریان عزیز پرسید که چرا به جناب آقای شجاعی که کاندید مجلس شده بود رای ندادند و حالا حلوا حلوا می کنند

۹۹/۵/۸ ۱۸:۱۴

باسلام.
بی شک اقای شجاعی ازشخصیتهای مهم میانه ست که تاثیروجودایشان دردادستانی دیوان محاسبات موجودخیروبرکت برای میانه بود.
مسئول اگردلسوزوکاربلدباشه باسمت کوچک هم اثروجودی خودشومیزاره.
غرض بنده نماینده سراب هست که دومین دوره متوالی انتخاب شده واعتبارایجادفرودگاه سراب رواخذکرده درحالی که فاصله این شهربافرودگاههای اطراف کمترازصدوکمترازصدوبیست کیلومتره.
حالاهمشهریان مابگندچه توجیهی به وجودفرودگاه میانه ست،درحالی که شهرهای سراب وجلفاهم بفکرفرودگاه ند.
فرودگاه یک اعتبارونعمت برای شهرهست،پارسال بایه پروازچارترکمترازقیمت قطارکمترازدوساعته به تبریزرسیدم.
خیلی ازمیانه ایهادرعسلویه،بندرمشغول هستندمیتوان پروازهای به این شهرهاهم داشت یاحتی به باکوواستانبول و..

۹۹/۵/۸ ۱۶:۳۲

اخه اقای بذرپاش چه سوابق وتجربه وتخصصی داشته که رییس دیوان محاسبات انتخاب شده؟!

۹۹/۵/۸ ۱۴:۲۱

یعنی میانه بجزدادستان دیوان محاسبات مقام بالاتری درسطح ملی نداشته؟؟

۹۹/۵/۸ ۱۳:۱۴

خداروشکر مدیران ارزشمند-جهادی- ولایی- متخصص- پای کار آمدند

۹۹/۵/۸ ۱۳:۱۳

آدم باسواد و سالم هر جا برود خیر است.

آدم بی سواد و ناسالم هر جا برود شر است.

۹۹/۵/۸ ۱۳:۱۳

دادستان دیوان محاسبات زیرمجموعه قوه قضائیه هست؟

۹۹/۵/۸ ۱۳:۱۲

حالا آن آقای ... که مدام تهران می رفت و از طریق ایشان کارهایش را انجام می داد و اصلاً نمی گفت که بواسطه کی این کارها را کرد، منبعد هم بکند

۹۹/۵/۸ ۱۱:۳۸

برای همشهری عزیزمان آقای شجاعی، بهترین ها را آرزومندم. ایشان انسانی وارسته و دلسوز هستند و مساعدتها و همکاری های بسیاری برای میانه و استان انجام داده اند. هرچند برخی مسئولین از نماینده و فرماندار تا روسای ادارات بسیاری از مشکلات خود را از طریق ایشان حل می کردند ولی تاکنون ندیده ام هیچیک از اینان، به این لطف، اذعان کنند.

یادم هست یک بار یکی از دهیارهای کاغذکنان برای حل مشکل روستایی به ایشان مراجعه کرده بود. به دوستم آقای ساقی گفتم: کاش ایشان می دانست که دهها وزیر و وکیل برای دیدن دادستان در صف انتظار هستند!

۹۹/۵/۸ ۱۱:۳۳

فیاض شجاعی را شاید متفاوت تر از دیگرانی بدانیم که معرفی شدند. نه در معادلات سیاسی حضور داشت نه حامی برجسته ای داشت اما همتراز با وزیران برای کسب رأی اعتماد مجلس، در 2 دوره متفاوت در مجلس حضور یافت و رأی اکثریت نمایندگان مجلس را برای تصدی دادستانی دیوان محاسبات کشور گرفت. منصبی که حساسیت و اهمیت فراوانی دارد و می تواند حکم برکناری وزیر را هم صادر کند. همتراز با وزیر است اما بر وزیر نظارت دارد. پیش از نگاه به سوابق ایشان در دیوان محاسبات کشور مانند سابقه 6 سال دادیاری دیوان محاسبات،ریاست شعبه، معاونت و سرپرستی دادسرای دیوان محاسبات کل کشور، ۱۱ سال سابقه ریاست شعبه اول، سوم و ششم دادیاری دادسرای دیوان محاسبات کشور، ۵ سال سابقه معاونت دادستان دیوان محاسبات کشور باید به اخذ رتبه اول آزمون دادیاری دیوان محاسبات کشور در سال ۱۳۷۳ و اخذ رتبه برتر در آزمونهای ورود و مصاحبه قضاوت، وکالت دادگستری و سردفتری اسناد رسمی و همچنین ۷ دوره انتخاب به عنوان دادیار نمونه، رئیس شعبه نمونه و مدیر نمونه در دیوان محاسبات کشور دقت کرده باشیم که با همین لیاقت و سلامت خود تا بدینجا ارتقا یافت. همین داشتن لیاقت و سلامت بود که باعث شد برای بار دوم و برای 4 سال آتی نیز از مجلس دهم رأی اعتماد گرفته و دادستانی دیوان محاسبات را برعهده گرفت. شاید اغراق نباشد بگوییم: ایشان مهمترین و حساس ترین منصب را در میانه میانه ایها دارد که یکی از ده جایگاه خطیر ملی می باشد.

 

برگرفته از مقاله دولتمردان برجسته میانه:

www.Naebi.ir/96

 

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز