کد خبر: ۹۷۴۹۵
۳۱۱ بازدید
۱۰ دیدگاه

اسماعیلی مطرح کرد؛

لزوم صدور تولیدات کشاورزی از میانه به اتحادیه اروپا

۹۹/۵/۱۳
۱۶:۰۳

لزوم صدور تولیدات کشاورزی از میانه به اتحادیه اروپا / کشاورزی آذربایجان‌شرقی نیازمند برنامه است

نماینده مردم میانه در مجلس با بیان اینکه صدور تولیدات کشاورزی از میانه به اتحادیه اروپا نیازمند بازاریابی بین‌المللی است،گفت: خام ‌فروشی معضل اساسی اقتصاد کشور است.

مهدی اسماعیلی، درباره وضعیت  صنعت کشاورزی در آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: استان آذربایجان‌شرقی  از نظر موقعیت جغرافیایی بی‌نظیر است و این در حالی است که  تنها با یک برنامه‌ریزی تولیدی می‌توان، وضعیت  تولید محصولات کشاورزی را دگرگون کرد.

 نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه  33 درصد آب‌های استان آذربایجان‌شرقی  در  میانه واقع شده است، تصریح کرد: در  حدود 40 سد کوچک و بزرگ آبی در میانه و شرایطی وجود دارد که  بزرگترین شهرستان شمال‌غرب کشور است.

 وی ادامه داد: در طول سالیان گذشته ما در حوزه اقتصادی متکی به نفت بوده‌ایم،  بنابراین بدیهی است که با خام‌فروشی نفت نمی‌توان در  حوزه اقتصادی به جایگاه مطلوبی در  حوزه اقتصاد  رسید.

اسماعیلی  افزود: با حمایت از  صنعت کشاورزی می‌توان نه تنها برای بسیاری افراد فرصت‌های اشتغال ایجاد کرد بلکه می‌توان شاخص اقتصادی کلان کشوری و استانی را  مورد وثوق قرار داد.

 نماینده مردم میانه در  مجلس، بیان داشت:  با توجه به گلخانه‌های گسترده در  میانه قاب صادرات محصولات کشاورزی به  روسیه  باز شده است،  بنا براین  الزامی است که صادرات محصولات کشاورزی در شهرهای مرزی از  جمله میانه تقویت شود  تا بتوان ارزآوری  را برای کشور  به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: برای تضمین اقتصاد کشاورزی باید پرهیز از خام‌فروشی در اولویت قرار بگیرد و از سوی دیگر اقتصادی شدن تولید در حوزه کشاورزی نیازمند نگاه ویژه به حوزه فرآوری در تولید محصولات کشاورزی است.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه صدور تولیدات کشاورزی از میانه به اتحادیه اروپا نیازمند بازاریابی بین‌المللی است، یادآور شد: خام‌‌فروشی معضل  اساسی  اقتصاد کشور است./فارس

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۵/۱۴ ۰۰:۲۷

آره من هم خوندم. فرودگاه سراب موافقت شده و بزودی اجرایی میشود.

۹۹/۵/۱۳ ۲۳:۴۲

من راستشو بهت بگم و از شنا ی سوال دارم چرا موقع برداشت محصولات کشاورزی آذربایجان قیمت آن پایین میاد .این برای من ی سوال هست تاکنون جوابی نیافتم آیا تا بحال بهش فکر کردی .آیا سیاسی هست یا نه .خودم کشاورزم

۹۹/۵/۱۳ ۱۸:۵۵

ضمن محترم شمردن اظهارات نماینده محترم یک پیشنهاد در مورد صادرات میوه شما سعی خودتان را بفرمایید یک کارخانه میوه خشک کنی برای هدر رفت پیش ازحدمیوه در میانه احداث بفرمایید کشور ما درتحریم شدیداتحادیه اروپا میباشد میوه شهرستان تا آنجا برسد از بین میرود

۹۹/۵/۱۳ ۱۷:۵۳

کلا نمیتوان گفت خام فروشی معضل است . هر کشور باید بر اساس مزیت اقتصادی که دارا میباشد تولید نماید. تبدیل مواد و محصو.ل خام به محصول میانی یا نهایی بستگی به مزیت هایی دارد که سایر کشورها کمتر از آن برخوردارند. مثلا حتما لازم نیست گندم به آرد و سپس آرد به بسکویت تبدیل شود و بعدا صادر شود بلکه در شرایطی که کشورهای دیگر ارزانتر و بهتر از ما بتوانند بیسکویت تولید کنند ، بهتر است گندم خام صادر شود . یا مثلا وقتی چین و ترکیه میتوانند بهتر از ما فولاد تولید کنند و ارزانتر صادر کنند ، لازم نیست ما حتما سنگ آهن خام صادر نکنیم

۹۹/۵/۱۳ ۱۷:۳۸

آفرین ضروری است

۹۹/۵/۱۳ ۱۷:۱۳

سلام جناب آقای اسماعیلی نماینده محترم
یکی از ملزومات صادرات ایجاد گمرک در میانه است چیزی که از 40 سال پیش در این شهرستان مطرح بوده ولی جامه عمل نپوشیده و از مهم ترین مقوله در امر صادرات احداث فرودگاه است. هفته پیش در خبرها آمده بود با تلاش شبانه روزی نماینده سراب، این شهرستان صاحب فرودگاه شد.
اکنون این سوال مطرح است سراب بزرگ است یا میانه؟ جایگاه سوق الجیشی میانه بالاتر است یا سراب؟
الان وقتش است که تاسیس فرودگاه چندمنظوره در میانه از طرف جنابعالی پیگیری شود در این صورت اتوماتیک وار می توان ادعای صدور محصولات کشاورزی را به خارج از کشور مطرح کرد.
با تشکر
از طرف جمعی از دوستان

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز