کد خبر: ۹۸۲۰۶
۵۴۷ بازدید
۲ دیدگاه (۱ تایید شده)

آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان شرقی؛

ادامه وضعیت قرمز در میانه

۱۳۹۹/۶/۸
۰۱:۰۱

هفت شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز کرونا قرار دارتد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۷ شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

دکتر محمدحسین صومی روز جمعه در یک گفت و گوی خبری افزود: وضعیت در شهرستانهای آذرشهر، مراغه، میانه، هشترود، سراب، جلفا و اهر قرمز است و رعایت اصول بهداشتی در این مناطق بیش از پیش ضرورت دارد.

وی گفت: وضعیت نارنجی در ۴ شهرستان تبریز، بستان آباد، عجب شیر و هوراند حاکم است و ۷ شهرستان اسکو، بناب، هریس، ورزقان، کلیبر، شبستر و مرند در وضعیت زرد قرار دارند و وضعیت در ۳ شهرستان چاراویماق، ملکان و خداآفرین سفید است.

صومی با اشاره به کاهش آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان شرقی نسبت به یک ماه اخیر اضافه کرد: خوشبختانه با توجه به مراعات نسبی دستورالعمل های بهداشتی در استان در آمارهای کرونایی به اوج نرسیدیم و وضعیت نیز فعلا تحت کنترل است.

وی به ۷۲۰ بیمار کرونایی در آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: از ۳ هزار و ۸۰۰ بیمار بدحال کرونایی در کشور ۸۱ نفر در آذربایجان شرقی هستند و این آمار با توجه به اینکه استان ۵ درصد از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است، رقم پایینی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین به انعقاد قرارداد ۲۳۳ طرح بهداشتی و درمانی در سطح استان از سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: ۱۸۰ طرح از این تعداد به اتمام رسیده است و ۵۳ طرح دیگر که درمانگاه ترک در بخش کندوان نیز جزو آنهاست تا ۳ ماه آتی به بهره برداری خواهد رسید.

صومی علت تاخیر در تکمیل ۵۳ طرح موجود را افزایش قیمت مصالح در زمان شروع و عدم عمل به تعهدات تامین اعتبار ۵۰ درصدی از سوی منابع استانی و خیران دانست و گفت : این طرح ها تنها با ۵۰ درصد اعتبارات وزارت بهداشت و درمان از طریق دانشگاه علوم پزشکی در حال اجرا است./ایرنا

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

مطالب مرتبط

نظر شما

۹۹/۶/۹ ۱۷:۳۱

سلام، من هفته گذشته چند روزی را در شهر میانه بودم، به نظر درصد خیلی کمی از مردم خوب میانه پروتکلهای بهداشتی را رعایت میکردند. شاید کمتر از بیست درصد!

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز