کد خبر: ۹۸۶۴۹
۳۳۲۸ بازدید
۷۹ دیدگاه

انفجار بمب خبری پس از 3 روز کتمان:

ابطال برگزاری انتخابات مرحله دوم میانه

۱۳۹۹/۶/۱۹
۱۴:۱۰

پس از 3 روز کتمان خبری، بالاخره دقایقی پیش از جانب خبرگزاری رسمی ایرنا اعلام شد که انتخابات مرحله دوم میانه برگزاری نمی شود.

صدای میانه بنا بر رسالت خبری خود و با دسترسی به منابع دست اول، این خبر را در قالب هوای ابری تحت دو خبر (احتمال رد صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس) و نیز (لطفاً کمی صبر کنید؛ خبر آمد خبری در راه است) منتشر کرده بود اما بنا بر وضعیت امنیتی اخبار میانه، نتوانست آنرا رسماً اعلام کند که یکی از نامزدهای انتخابات میانه ردصلاحیت شده و امکان جایگزینی نامزد سوم وجود ندارد لذا میانه باید با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات میان دوره ای برگزار کند نه انتخابات مرحله دوم. لذا هر کسی می تواند در سال آینده وارد انتخابات شود.

دقایقی پیش علیار راستگو به ایرنا گفت: صلاحیت این نامزد به استناد نامه شورای محترم نگهبان و اعلام ستاد انتخابات کشور رد شده است. 

وی افزود: بر این اساس دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه میانه، در موعد مقرر، جمعه بیست و یکم شهریور، برگزار نمی شود.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی یادآوری کرد: از آنجا که برگزاری انتخابات با حضور یک نامزد موضوعیت ندارد، هر گونه تصمیم گیری در این باره به سال بعد موکول شده است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه میانه دوم اسفند ماه پارسال همزمان با سراسر کشور برگزار شد و از مجموع ۶۸ هزار و ۸۱۴ رای ماخوذه در این حوزه، مهدی اسماعیلی با ۱۶ هزار و ۸۶۶ رای در مرحله اول حائز اکثریت آراء شد و به مجلس راه یافت. 

علی شامی با ۱۱ هزار و ۷۰۳ رای و بهنام صفایی با ۱۱ هزار و ۳۴ رای هم به مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم راه یافته بودند.

حوزه انتخابیه میانه در ۱۸۰ کیلومتری جنوب تبریز ۲ نماینده در در مجلس شورای اسلامی دارد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۶/۲۴ ۲۲:۱۷

وناکارامد وخنثی

۹۹/۶/۲۴ ۱۸:۰۵

نماینده فقط شیویاری بود سالم و پاک دست ....

۹۹/۶/۲۱ ۰۹:۴۹

اطلاع رسانی پیامکی فرمانداری میانه مبنی بر لغو انتخابات میانه در ساعت 13:22 روز پنجشنبه!

۹۹/۶/۲۰ ۲۰:۵۵

ما خوشحالیم نه به خاطر رد صلاحیت و لغو انتخابات بلکه به خاطر حفظ شان و منزلت شهرمان. 4 سال به خاطر انتخاب پروفسور با ان عکس افسانه ای کیسه به دست که اخر معلوم نشد کاهو ست یا خربزه خودمان را لعنت فرستادیم.

۹۹/۶/۲۰ ۲۰:۳۵

فقط همان مراغه جمعیتش به مراتب از کل میانه و حومه است!

۹۹/۶/۲۰ ۱۸:۱۳

بعضی از دوستانی که از رد صلاحیت های گذشته شورای نگهبان ناراحت بودند و بی انصافی میدونستن این کارو الان خوشحال هستن.واقعا چند چندین با خودتون؟شما هم اگر کاندید بشین از اینا بهتر نمیشین.48 ساعت مانده به شروع رای گیری رای صلاحیت یک کاندید کاملا مشخصه که جهت دار هست

۹۹/۶/۲۰ ۱۸:۰۶

قورخون قورخون

۹۹/۶/۲۰ ۱۷:۱۷

مراغه و عجب شیر و ملکان و بناب که در حکم خود یک شهرستان به اندازه میانه هم نیستند سه نماینده دارند نه یکی.

۹۹/۶/۲۰ ۱۶:۲۹

اخه به فرماندار چه ربطی کمی واقع بین باشیم و وظایف ها را بدونیم

۹۹/۶/۲۰ ۱۴:۲۵

علت رد صلاحیت اقای ... چی بوده؟

۹۹/۶/۲۰ ۱۲:۳۴

میانه نماینده نمیخواد ...اینجوری مردم هم راحترن و حرص نمیخورن .کدوم نماینده به میانه خدمت کرده اینا دومی باشن

۹۹/۶/۲۰ ۱۲:۲۲

خداروشکر مشکل انتخابات حل شد ماند ترافیک میدان نماز وگندزدایی تبلیغات دو نامزد.

۹۹/۶/۲۰ ۱۰:۲۹

اینها القائات و کلیشه هایی هست که توی مخ ما کردن یعنی باید همه چیز موروثی باشه .
اخه دوره صدسال پیش نماینده نبود ، همان دوره خان خانی ایا کسی مردم اصلا ادم حساب میکرد اصلا مهم بود مردم چه کیفیت زندگی دارند؟ مثلا خان میومد از مردم بپرسه دردتون چیه ؟؟

نمایندگی مثل ماشین میمونه اگه استفاده صحیح این سیستم بلد باشی سریع به مقصد تو را میرسونه اگر بلد نباشی و گواهینامه نداشته باشی باعث تصادف ،مرگ ،خودکشی میشه .
چرا توی بناب و تبریز و اردبیل باعث پیشرفت شده و میانه باعث پسرفت ، چون ایراد ادل از خودمونه ، ما همیشه در میانه یک فردیت منفی تخریبگر داریم هیچوقت مفهوم منافع مشترک بلندمدت سعی در دستیابی بهش نکردیم
اما بمرور زمان این بهتر میشه.

ما تابحال نماینده واقعی نداشتیم..

۹۹/۶/۲۰ ۰۸:۲۰

آیا فرماندار بومی کاندیدای خاص را موظف به تنظیف شهر و شهرستان از دیوار نوشته ها خواهد کرد؟

۹۹/۶/۱۹ ۲۳:۳۱

بهترین خبری بود که در این اواخر شنیدم...

۹۹/۶/۱۹ ۲۳:۲۴

به معاون سیاسی وزیر کشور و ب وزیر کشور دولت اعلام کنید میانه نماینده نمیخواد...

۹۹/۶/۱۹ ۲۲:۱۱

کسایی که باید میترسیدن، ترسیدن و کار خودشون رو دقیقه اخری انجام دادن

۹۹/۶/۱۹ ۲۲:۰۵

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: به دلیل ردصلاحیت یکی از دو نامزد حوزه میانه، انتخابات دور دوم مجلس یازدهم در این حوزه برگزار نمی شود.

جمال عرف در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام برگزار نشدن انتخابات دور دوم مجلس در شهر میانه اظهار کرد: روز گذشته شورای نگهبان به ما اعلام کرد که صلاحیت یکی از دو نامزد این حوزه انتخابیه رد شده است و وقتی فقط یک نفر باقی مانده است، انتخابات معنا ندارد.

وی ادامه داد: باید بحث کنیم که در ۱۴۰۰ انتخابات میان دوره ای برای این حوزه برگزار شود یا دور دوم.

۹۹/۶/۱۹ ۲۲:۰۳

اگه نماینده کاری وجسورباشه یک نماینده برای میانه کافیه

۹۹/۶/۱۹ ۲۱:۵۱

جناب مهندس شما هم به عنوان مدیر و هم نویسنده از افراد آگاه و عالم جامعه هستید . صرف نظر از مهلت دو و نیم ماه نماینده محترم اخیر آیا در دوره نمایندگی های آقایان قبلی در بهبود اوضاع فرهنگی و اجتماعی و توسعه شهرستان اتفاق خاصی افتاده است ؟ کدامیک برای مردم گزارش کار واقعی از عملکردشان داده اند ؟ کدامیک موانع توسعه شهرستان را با مردم بیان کرده اند ؟ کدامیک برای خود و اطرافیان خود موافقت های اصولی نگرفته اند ؟ کدامیک برای خود و اطرافیان خود مال اندوزی نداشته اند ؟ کدامیک به فکر مردم عادی جامعه بوده اند ؟ کدامیک هم سطح مردم متوسط جامعه زندگی کرده اند ؟ البته حساب مرحوم سید سجاد حججی از دیگر نمایندگان در دست درازی بیت المال جداست .

۹۹/۶/۱۹ ۲۱:۴۲

حدود 3 ماه است که نماینده ها وارد مجلس شده اند و کار رسمی خود را از اواخر خرداد که کار بررسی اعتبارنامه ها پایان یافت آغاز شد. یعنی الآن تنها دو و نیم ماه است که نمایندگان مجلس آغاز به کار کرده اند. به دور از هر نوع حب و بغض و فارق از اینکه چه کسی نماینده است، انصافاً دو و نیم ماه برای انجام پروژه های بزرگ، زمان کوتاهی است. الآن در یک اداره وقتی بررسی طرح کوچکی را به یک کارمند می دهند، 3 ماه طول می کشد تا چیزی ارائه دهد.

۹۹/۶/۱۹ ۲۱:۲۶

مهمان عزیز که تحمل حتی یک نظر مخالف را نداری شما بفرمایید کجای مطلب من مهملات بوده ؟ ۶ ماه از دوره نمایندگی آقای اسماعیلی نگذشته ؟ شما اتحاد و اتقاقی بین مردم و مسوولین یا بین مسوولین برای آبادانی شهر می بینید ؟ مگر این اداره راه میانه برای اوضاع بد راه خروجی میانه به سمت زنجان پاسخگو شد ؟ مگر تا بوده اینطوری نبوده که نماینده رای رو وقتی گرفت راحت به صندلی سبز مجلس لم نداد ؟ مگر بودجه کلانی صرف اداره مجلس با ۳۰۰ و اندی نماینده و ۴۰۰ کارمند و ساختمان و هزینه مسکن و ایاب و ذهاب و دفتر و سفرهای خارجی و داخلی و پذیرایی و ... نمیشه ؟ شما سراغ دارید حتی بک ماده قانون به نفع مردم باشه ؟ لابد می فرمایید افزایش قیمت بنزین و ... در عوض آیا ۷۷ نماینده مجلس دهم پرونده از نوع اختلاس نداشت ؟ آیا نمایندگان مجلس درد مردم را تابحال احساس کرده اند ؟ مگر حقوق نمایندگان مجلس با مزایا ۳۰ میلیون تومان نیست ؟ بازم به قول شما اینها مهملات است ؟! یه مقدار واقع بین باشید و خودتان را بخواب نزنید.

۹۹/۶/۱۹ ۲۱:۱۱

پس برای طول عمرحاج اقاجنتی بایددعاکنی

۹۹/۶/۱۹ ۲۱:۰۳

در ان انتخابات دور دومی وجود ندارد!

۹۹/۶/۱۹ ۲۱:۰۰

تا الان از جفت جفت نماینده ها چه خیری دیدیم؟ مراغه نیم نماینده دارد و میانه دو! کدام یک پیشرفت بیشتری داشته است؟

۹۹/۶/۱۹ ۲۰:۴۹

بازم بترسیم ترسیدم دو روز نمیتونم بخابم

۹۹/۶/۱۹ ۲۰:۳۱

پیشنهاد من تشکیل یک کمیته متشکل از تمام کاندیداهای شرکت کننده در دور اول و این دوره برای پاکسازی معابر و سطوحی است که ایجاد کرده اند.
یا حداقل از هرکدام مبلغی دریافت شود و برای تمیزکردن این آلودگی ها خرج شود

۹۹/۶/۱۹ ۲۰:۲۹

قربون دهنت ای گل گفتی

۹۹/۶/۱۹ ۱۹:۵۸

آقای خاص ،
چاه مکن بهر کسی ، اول خودت بعداً کسی

۹۹/۶/۱۹ ۱۹:۵۷

واقعا وقتی مینوشتم دیدم آخرین باری که اینقدر خوشحال شدم همان 4 سال پیش و ردصلاحیتم بود ولی گفتم اگر چنین بنویسم حتما برداشتهای دیگر خواهد شد.

۹۹/۶/۱۹ ۱۹:۴۶

اینایی هم که نام بردین فقط سیاست داشتن و هیچ عملکردی نبود.تو ایران فقط حرف میزنن

۹۹/۶/۱۹ ۱۹:۴۳

ولی انصافا به خوشی خبر رد صلاحیت شما نبود

۹۹/۶/۱۹ ۱۹:۰۴

در این مدت نتوانستم به این سئوال پاسخ دهم که چگونه از هاشمی و کیافر به این دو نفر رسیدیم؟ خوشحالیم از لغو انتخابات دور دوم این سئوالات را برای مدتی به حاشیه خواهد برد.

۹۹/۶/۱۹ ۱۸:۵۹

جای تعجب است شگفتا کسی که خود از وجدان بویی نبرده از مردم تقاضا دارد وجد انشان را قاضی کنند .آقای فرهنگی که متاسفانه برخی فکر میکنند که شما شغلتان فرهنگی است غافل از اینکه پشت این عنوان سنگر گرفته اید، اگر وجدان داشتی قبل از نوشتن این مهملات به ته مانده وجدانت مراجعه میکردی ،

۹۹/۶/۱۹ ۱۸:۵۳

اونی که بیانیه حمایت ...دادالان درچه حالیه؟

۹۹/۶/۱۹ ۱۸:۵۰

مردم میانه خسته ازشعارهاهستندفکرنکنم خرداد1400بصورت مستقیم کسی انتخاب بشه احتمال زیادبازم دوردوم کشیده بشه

۹۹/۶/۱۹ ۱۸:۴۵

همشهریان عزیز با علم و یقین عرض می کنم ؛ یکی از موانع اصلی توسعه کشور مجلس شورای اسلامی است . مجلسی که خود مصرف کننده بزرگ است و بخش اعظمی از بودجه کشور را می بلعد و کوچکترین نقشی در توسعه و آبادانی کشور ندارد . کشور ما با فقدان قانون مواجه نیست . و نیازمندی های قانونی جامعه هم این حجم از نمایندگان مفت خور را نمی طلبد . عزیزان بی جهت برای توسعه شهرستان و رفع معضلات شهر چشم امید بستیم به تنها نماینده شهرمان. ۶ ماه از انتخاب ایشان گذشته چه حرکت رو به جلویی در توسعه شهر برداشته شده ؟ کدام اتحاد و اتفاق برای آبادانی شهر ایجاد شده ؟ کدام جذب سرمایه یا سرمایه گذاری به میانه آمده ؟ تنها هنر این نماید این بوده که اسحله شش لول به کمر بسته و آموزش و پرورش شهرستان را به گلوله بسته و باند خود را مسلط بر امور آموزش و پرورش ساخته . غیر این است وجدانتان را قاضی کنید و نظر بدید . ممنون

۹۹/۶/۱۹ ۱۸:۴۲

اگر سخن، کوتاه گویم: در طول 4_3 سال اخیر، خوشترین خبری بود که شنیدم. از 6 ماه بعد شور انتخاباتی در میانه آغاز می شود و نزدیک به 50 نفر برای کسب کرسی نمایندگی مجلس به رقابت برمی پردازند تا با امید به لطف الهی و آگاهی مردم، یک شخصیت ملی به عنوان آبرو و نماد و نماینده میانه وارد مجلس شود.

۹۹/۶/۱۹ ۱۸:۲۴

(...) چرا رد صلاحیت شده؟

۹۹/۶/۱۹ ۱۸:۰۷

الان کسانی که در ستاد انتخاباتی این دو نفر فعالیت می کردند خیلی ناراحت هستند چون با امال و ارزوهای بزرگ وارد ستادهای تبلیغاتی شدند تا از این نمد کلاهی برای خودشان بدوزند ولی قسمت نبوده. تا انتخابات بعدی بدرود دوستان.

۹۹/۶/۱۹ ۱۸:۰۶

خودم لایکت کردم هیچ تعمدی نبوده حلالیت

۹۹/۶/۱۹ ۱۷:۴۷

ترس من اینه که میانه را برای ابد یه نماینده کنند

۹۹/۶/۱۹ ۱۷:۴۶

خدای را شاکرم که هیچ منفعت شخصی از فعالیت اجتماعی و سیاسی حداقل در میانه ندارم ‌.

لیکن اگر شما به ذهن مبارکتان رسید ممنون میشوم حقیر و باقی افراد را نیز مطلع بفرمایید .

 

۹۹/۶/۱۹ ۱۷:۴۱

بهتر حالا ببینیم تو این یه سال یه نماینده بدون ذقیز و حاشیهکارشو به کجا میرسونه

۹۹/۶/۱۹ ۱۷:۳۱

(...). چطور میشه نزدیک دو روز به انتخابات این ردصلاحیت اعلام میشه ایا توی دور قبل نمیشد بگن تا نفرات دیگه به دور دوم برسند . (...)

۹۹/۶/۱۹ ۱۷:۲۰

با سلام اگر خود شما هم ثبت نام می‌کردید به نظر خودتان دغدغه چی را داشتین

۹۹/۶/۱۹ ۱۶:۵۱

روی دشت و دمن هم اسمشونو نوشتن.کاش قاطعیتی نشون می دادند هیات اجرایی انتخابات

۹۹/۶/۱۹ ۱۶:۳۹

بار کجی که به مقصد نرسید
کسانی که چشم بسته از او قدیس ساخته بودند.بالاخره در جایی دستش رو شد
از او در آینده بیشتر خواهید شنید.کسی که سالها عوام فریبی کرده بود.منتظر باشید

۹۹/۶/۱۹ ۱۶:۳۱

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

۹۹/۶/۱۹ ۱۶:۲۴

واقعا حقشان نبود

۹۹/۶/۱۹ ۱۶:۱۹

در حال حاضر معاونت خدمات شهری آقای... هست. یعنی مسئولش خودشه و از خودش باید پول بگیره؟ :)

۹۹/۶/۱۹ ۱۶:۰۴

مسئولین شهر باید از هردو نفر مبلغی بگیرند جهت پاکسازی چهره شهر و این کار از اوجب واجبات است چون چون باتوجه به سفر های آخر تابستان امکان دارد مسافرین و رهگذران از این مسیر ، با مشاهده عکسها از وحشت زهر ترک شوند حالا بیا خر بیار باقلا بار کن نه تنها به مجلس راه پیدا نکردند بلکه دیه هم باید بپردازند .

۹۹/۶/۱۹ ۱۶:۰۳

خدا را شکر ...دلم خنک شد

۹۹/۶/۱۹ ۱۵:۵۵

ای کاش ما اصلا مجلسی به شکل کنونی نداشتیم چون مجلس حاکمیتی به درد مردم نمی خورد و تنها در حفظ منافع حاکمان بوده و هست .

۹۹/۶/۱۹ ۱۵:۵۱

شامی ترسیدیم

۹۹/۶/۱۹ ۱۵:۴۹

شامی
این هم از حرکت تو تو تو
ازمن بترسید
اخه ازچی تو باید ترسید مکر تو چی هستی
حال تو بترس

۹۹/۶/۱۹ ۱۵:۳۱

کاندید رد صلاحیت شده که حسابش مشخص است! ولی کاندید دیگر بازنده اصلی است که تا یک قدمی مجلس رسید ولی نرسید! مطمئنا در انتخابات میاندوره ای با حضور کاندیدا های بهتر این عزیز تایید صلاحیت شده فعلی هم شانسی ندارد! بازنده اصلی ایشان هستند!

۹۹/۶/۱۹ ۱۵:۱۰

حالاکدومشون ردصلاحیت شده ؟؟

۹۹/۶/۱۹ ۱۵:۰۵

تازه میخواستیم علت حمایت ردصلاحیت شده قبلی ازیکی ازفعلی هاروبدونیم

۹۹/۶/۱۹ ۱۵:۰۳

حالا ما ماندیم با شهری پر از شمایل این آقایان!

از کف خیابان تا روی تیر، از سطل آشغال تا دیوار سرویس بهداشتی، از نقاشی های خیابانی تا پست برق و تلفن همه و همه محل یادگاری حضرات است.

حالا که انتخابات لغو شده و حامیان این آقایان هنوز در ستادها هستند، لطفا یه حرکتی بزنند و چهره شهر رو به ۱۰ روز قبل برگردانند. 

۹۹/۶/۱۹ ۱۵:۰۱

البته که دغدغه شما شهر وکشور نیست حتمادغدغه شما منافع خودتان هست

۹۹/۶/۱۹ ۱۴:۵۹

بهتر ، ما اصلأ به چنین نمایندگانی نیاز نداریم/

۹۹/۶/۱۹ ۱۴:۵۸

بوی خون می آیدمسوولین شهرستانه میانه اهتمام ورزند.به هر حال هرچه هست باید شهرستان میانه دونماینده درمجلس داشته باشد نه یک نماینده،مباداحسودها چشم زخم به دو نمایندگی میانه بزنندتا شورای نگهبان دوتاشانس مان را تبدیل به یک شانس در مجلس نماید

۹۹/۶/۱۹ ۱۴:۴۷

برگزار هم میشدرای نمیدادم

۹۹/۶/۱۹ ۱۴:۴۰

خوب شد من به هیچکدام رای نمی دادم انشاالله دفعه بعد آدم های قابل قبولی صحنه بیان

۹۹/۶/۱۹ ۱۴:۳۳

کیمدی گورَسن؟

۹۹/۶/۱۹ ۱۴:۳۳

از کجا میدونی دقت نظر بوده است؟

۹۹/۶/۱۹ ۱۴:۳۱

اون همه فیلتر کردن و ردصلاحیت کردن بازهم کم نیست؟؟؟
بابا یه دفعه بگین نیازی به رای شما نیست ما چندنفر که مطابق نظرماهست نه نظر خودمان انتخاب میکنیم پدر میگه ازبین دوتا پسرمن یکیشو انتخاب کنید

۹۹/۶/۱۹ ۱۴:۳۰

حالا این کدوم نماینده هست که باطل شده

۹۹/۶/۱۹ ۱۴:۲۹

خدا خیرتان دهد به جرات میتوانم بگم که این بهترین و مسرت بخش ترین خبری بود که تا حالا شنیده ...این خبر سجده شکر دارد . خدایا شکر.مسئولین سپاس . مردم تبریک.

۹۹/۶/۱۹ ۱۴:۲۹

شورای نگهبان هم که دلیل ردصلاحیت روعرض نمیکنه؟!

۹۹/۶/۱۹ ۱۴:۲۶

البته محل گلایه از هیئت محترم نظارت بر انتخابات و شورای محترم نگهبان به جهت تایید صلاحیت فردی که صالح نیست در دور اول و به تبع آن صرف مقدار زیادی هزینه از بیت المال و وقت از مردم ، تغییر سرنوشت انتخابات مجلس شورای اسلامی در میانه و بعلاوه تضییع یک‌ کرسی نمایندگی مجلس شهرستان تا انتخابات میان دوره ای باقی است .

اما باز هم باید از شجاعت و دقت نظری که ( هرچند دیر ) از ورود افراد نا‌صالح به مجلس جلوگیری می‌کند تشکر کرد .

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز