کد خبر: ۹۹۶۰۵
۲۶۰ بازدید
۱۵ دیدگاه

اسماعیلی :

افزایش اختیارات مدیران محلی، راه حلی موثر برای اتخاذ تصمیمات گره‌گشا

۹۹/۷/۶
۱۲:۱۸

مهدی اسماعیلی، در خصوص ضرورت افزایش اختیارات مدیران محلی اظهار داشت: حدود 70 سال است که سازمان عریض و طویلی به نام سازمان برنامه و بودجه وظیفه توزیع متوازن و عاقلانه بودجه کشور بین آحاد جامعه را بر عهده دارد.

 نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی 70 سال گذشته مشکلات متعددی در خصوص توزیع متوازن بودجه وجود داشته است، افزود: بررسی شرایط و ظواهر نشان می‌دهد که سازمان برنامه نتوانسته موازین عدالت را رعایت و ارزش‌های این موضوع را اجرائی کند.

وی با تاکید بر اینکه وجود مناطق محروم، نیمه محروم و برخوردار نشان می‌دهد که سازمان برنامه و بودجه نتوانسته عادلانه امکانات را توزیع کند، ادامه داد: همچنین باید اذعان کرد، شرایط امروزه کشور نشان می‌دهد نتوانسته‌ایم در شرایط عادی برای جامعه به‌طور متوازن، حقوق شهروندی را تعریف و تحقق بخشیم و براساس آن آحاد جامعه را از حقوقی که لازم دارند برخودار کنیم؛ چه برسد در حالت شرایط اضطراری تحریم و کرونا که نیازمند توجه به تحقق عدالت است.

تهیه سند آمایش سرزمین موجب جلوگیری از رشد سرطانی می‌شود

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ضمن اشاره به اینکه لازمه تحقق عدالت برای رشد متوازن جامعه، توزیع متوازن امکانات و اعتبارات است، افزود: بر این اساس تهیه سند آمایش سرزمین موجب می‌شود از رشد سرطانی جلوگیری شود و شاهد این نباشیم که یک شهر و استانی برخوردار باشد و استان دیگری محروم بماند که هزاران مصیبت از قِبل این توسعه نامتوازن ایجاد می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی، تصریح کرد: وضعیت کرونایی و تحریمی بر شرایط اجتماعی اثرگذار است و نیازمند این هستیم که به شهرهای کوچک و محروم توجه بیشتری کنیم، نه اینکه صرفا کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ مدنظر باشند.

وی ادامه داد: به راحتی در زمینه‌های مختلف تصمیماتی اتخاذ می‌شود که امکان اجرای آن برای همگان وجود ندارد. وقتی اعلام می‌شود که در زمینه آموزش و پرورش و بازگشایی مدارس می‌گوییم آموزش‌ها باید به صورت مجازی باشد، آیا اطلاع داریم که در همه شهرستان‌ها و روستاها تجهیزات لازم مهیاست؟ در بسیاری از مناطق اینترنت و تلفن همراه آنتن‌دهی ندارند.

مسوولان بالادستی به توان مدیریتی مسوولان محلی توجه کنند

اسماعیلی یادآور شد: این شرایط نشان می‌دهد، اوضاع کنونی کشور نیازمند این است که مسوولان اختیارات لازم را به مدیران استانی و شهرستانی بدهند زیرا آنها مشکلات را از نزدیک درک کرده‌اند و می‌توانند برای حل آن چاره‌ای بیاندیشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، خاطرنشان کرد: به عنوان نماینده حوزه انتخابیه میانه، دردهای این منطقه را بهتر می‌دانم زیرا با مردم و مشکلاتشان زندگی می‌کنم؛ هم اکنون در زمینه بهداشت و درمان، آموزش عالی و اشتغال مشکل داریم و اقتضا دارد، مسوولان بالادستی به توان مدیریتی مسوولان محلی توجه کنند تا بتوانیم مشکلات را در زمان مناسب حل کنیم./فارس

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۷/۷ ۱۵:۲۸

ضمن تشکر از زحمات نماینده محترم در مورد آسفالت جاده پلیس راه الان چند روزی هست که راه را بسته اند ولی کوچکترین اقدامی انجام نشده .

۹۹/۷/۶ ۱۷:۲۴

آقای اسماعیلی نماینده محترم لطفا به اوضاع شبکه بهداشت و درمان میانه نیز بدون تعارف و در نظر گرفتن رفاقت با برخی مسئولین واحدهایش رسیدگی عاجل و جدی بعمل آورید.

۹۹/۷/۶ ۱۶:۱۵

ودیعه مسکن 200میلیونی و دنا پلاس مبارک
مجلس انقلابی///////////////

۹۹/۷/۶ ۱۴:۴۲

از نماینده شهرمان تشکر می کنم الحف و انصاف حق را گفتند. امروزه شهرهتی محروم ، محرومتر می شوند و تهران کلانشهرها تهرانتر و کلانشهرتر می شوند.

۹۹/۷/۶ ۱۳:۳۴

با سلام
آيا موازين عدالت در توزيع خدمات شهري توسط شهرداري و مسئولين محترم رعايت مي‌شود؟ اظهار نظر نماينده محترم در اين خصوص را خواستاريم.
با تشكر

۹۹/۷/۶ ۱۳:۳۱

آقای اسماعیلی چه خبر دنا پلاس، ۲۰۰میلیون و وام ۳۰۰میلیون وضعیت مالی چه جوره

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز