کد خبر: ۹۹۶۳۳
۳۷۶ بازدید
۱۲ دیدگاه

بازگشت محدودیت های واحدهای صنفی شهرستان میانه در پی افزایش کرونا

۹۹/۷/۶
۱۷:۲۲

نظر به افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامتی و همراهی برای مبارزه با این بیماری و جلوگیری از بازگشت مجدد محدودیت ها و تعطیلی احتمالی واحدهای صنفی رعایت موارد زیر الزامی بوده و در صورت مشاهده هرگونه موارد غیر منجر به برخورد قانونی و پلمپ واحد صنفی متخلف خواهد گردید: 

1- تمامی واحدهای صنفی سطح شهرستان ضمن ثبت نام و اخذ کد بهداشتی از سامانه salamt.gov.ir ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به واحد صنفی خود می باشند. 

2- تمامی مدیران و کارگران و کارکنان شاغل در واحدهای صنفی ملزم به استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده می باشند. 

3- برابر مصوبه ی ستاد کرونا واحدهای صنفی ملزمند از ارائه خدمات به مشتریان فاقد ماسک خودداری نمایند. 

4- رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای کارکنان شاغل در واحدهای صنفی و نیز مشتریان اجباری می باشد. 

5- رستوران ها ، غذاخوری ها،طباخی ها، اغذیه فروشی ها، فست فودها، پیتزا فروشی ها، کافی شاپ ها، آبمیوه فروشی ها و بستنی فروشان و رسته های مشابه فقط بصورت بیرون بر فعال بوده و از پذیرش مشتریان در داخل مغازه و ارائه خدمات تاکیداً خودداری نمایند. 

6- آرایشگاه های زنانه و مردانه و سالن های زیبایی ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، بصورت تعیین وقت قبلی به مشتریان ارائه خدمات نموده و از تجمع مشتریان در واحد صنفی خوددار نمایند. ضمنا استفاده از ماسک برای متصدیان و مشتریان الزامی می باشد. 

7- بنگاه های معاملات ملکی و نمایشگاه های فروش خودرو نیز از تجمع افراد در داخل واحد صنفی خودداری نموده و حداکثر سه نفر می توانند با زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نسبت به یکدیگر در داخل مغازه حضور داشته باشند. 

8- فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای نیز ملزم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی بین مشتریان و نیز امکان ضدعفونی دست و سطح برای سبدها و چرخ های مورد استفاده در فروشگاه ها و نیز امکان استفاده از دستکش یک بار مصرف برای مشتریان می باشند. ضمنا از ارائه خدمات به مشتریان فاقد ماسک خودداری نمایند. 

9- واحدهای صنفی مستقر در بازار، پاساژها . مجتمع های تجاری مسقف از ارائه خدمات به مشتریان فاقد ماسک خودداری نموده و ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی توسط متصدیان، مراجعین به این مکان ها را نیز تشویق به استفاده از ماسک نمایند. 

10- برابر مصوبه ستاد کرونا فعالیت تالارها و برگزاری مراسمات و نیز قهوه خانه ها و قلیان سراها و چایخانه هاهمچنان تعطیل می باشد. 

11- نانوایی ها نیز ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی کماکان از ورود مشتریان به داخل واحد صنفی خودداری نموده و مشتریان نیز ملزمند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی نسبت به تهیه نان مصرفی خود اقدام نمایند. 

12- واحدهای چاپ و تکثیر نیز فقط می توانند اعلامیه درگذشت روز اول را بدون قید ساعت تشییع جنازه و به منظور اطلاع رسانی فوت و حداکثر در 50 برگ چاپ نمایند و از چاپ و تکثیر اطلاعیه های اولین پنج شنبه و چهلم و سالگرد و .. خودداری نمایند. برابر مصوبه ای ستاد کرونا تشییع جنازه افراد متوفی فقط با حضور حداکثر 15 نفر از نزدیکان درجه یک انجام خواهد گرفت و از حضور سایر منسوبین و آشنایان در مراسم تشییع جلوگیری بعمل خواهد آمد.    

توجه: به اطلاع اصناف و کسبه می رساند در صورت افزایش روند شیوع بیماری کرونا امکان بازگشت محدودیت های شدیدتر از جمله تعطیلی مجدد مغازه ها دور از امکان نمی باشد فلذا  ضمن تشکر از متصدیان واحدهای صنفی که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و در جهت کاهش روند شیوع بیماری کرونا تلاش می نمایند اعلام می گردد: این اطلاعیه در حکم ابلاغ کتبی بوده و در صورت مشاهده موارد خلاف در واحدهای صنفی ، بار اول منجر به پلمپ 5 روز ، بار دوم 10 روز و در بار سوم ابطال پروانه کسب واحد صنفی متخلف خواهد گردید. 

کمیته مبارزه با کرونای اصناف شهرستان میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۷/۱۲ ۱۹:۲۸

میانالی محترم ربطی به آمار مامار ندارد وقتی این همه ... بی فرهنگی و جهالت در جامعه وجود دارد حالا حالا ها میزبان کرونا هستیم وقتی مدارس را تعطیل کرده اند تا بچه ها باهم ارتباط نداشته باشند ودر خانه بمانند باکمال تاسف در گروههای دسته جمعی در کوچه و خیابان بازی میکنند.

وقتی جوانان... در خیابان معلم بدون ماسک با غرور و نادانی تمام مشغول پرسه زدن هستند به آمار چه ربطی دارد ؟

وقتی رانندگان تاکسی در اعتراض به اینکه چرا ماسک نزدید با بی ادبی تمام میگویند برو هرکه ماسک زده سوار ماشین اون شو !!!!چه ربطی به آمار دارد؟؟؟

وقتی مغازه دار بخصوص فروشندگان مواد غذایی ، لبنی ،مرغ فروش و قصاب بویژه برخی نانوایی ها مسایل بهداشتی را رعایت نمی کنند، ماسک ندارند ، کارت خوان ندارند ،به مشتریان بدون ماسک خدمات میدهند ،چه ربطی به آمار دارد؟؟؟

وقتی مردم ماسک و دستکش استفاده شده را به کوچه وخیابان پرت میکنند و اینها توسط ضایعات جمع کن ها جمع آوری شده و به مراکز خرید ضایعات فروخته میشود !!!چه ربطی به آمار دارد!!!

وقتی در میدان آزادی (چهار راه بالا) انواع لبنیات را جلو مغازه در پیاده رو و خیابان به معرض نمایش گذاشته اند و روزانه هزاران نفر بر روی آنها عطسه و سرفه میکنند !!! اینها چه ربطی به آمار دارند؟؟؟؟

امان از بی فرهنگی.

۹۹/۷/۱۲ ۱۵:۵۸

آقا مجید سلام چطوری داداش گلم ، برادر جان کجای کاری تو هردم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد . تو معترض ماسکی خبر نداری که شهرداری بنر زده مژده باز شدن بازارهای هفتگی (دوشنبه بازار و پنجشنبه بازار ) را مدهد ،بیا وببین چه اوضاعی میشه آنجا !!!!!!!! مغز آدم سوت میکشد وعده اعمال محدودیت ها در همه شهر ها داده می شو ولی مسولین شهر ما نوید گشایش بازارهای هفتگی را اطلاع رسانی میکنند.اینجاست که میگن آی بالایه وای بیزه ، و آی بیزه

۹۹/۷/۱۲ ۱۵:۴۰

صمد آقا جان لزومی ندارد شما بدانید طرف کیه و چکاره است چون اون موقع رفتار تان عوض میشه ، اگه شما کارتان درست باشه و ریگی به کفش نداشته باشید حتی از بازرسی کل کشور هم در هر لباسی و باهر اسمی بیایند فرقی نمی کند مگر اینکه خدای نا کرده ........ شما که اهل اینکار ها نیستید ! ؟؟ هستید ؟؟؟؟

۹۹/۷/۱۱ ۲۱:۳۰

اقای فرماندار شما که متولی شهر هستید لطفا ماسک را اجباری کنید این که هزینه ای ندارد و خدا رو شکر که همه ماسک دارند لطفا این راهم امتحان کنید شاید جواب داد ممنون که گوش میکنیید

۹۹/۷/۱۰ ۲۰:۲۷

ایکاش مامورین محترم بهداشت و اصناف و صمت وقتی وارد یک مغازه میشن کارت شناساییم نشون بدن مغازه دار بفهمه با کی طرفه / حداقل یه لباس فرم بچوشن یا کارتشونو از گردنشون آویزیون کنن مشخص بشه این کارمند دولته یه کلاهبردار نیست وارد مغازه شده/ فرهنگ سازی بشه بهتره . ما که دم از فرهنگ میزنیم برخورد رو بلد نیستیم / حتی مامورین اماکنم اینجورین انگار ما حس ششم داریم که بفهمیم طرف کیه
آقای فرماندار رسیدگی کن به این موضوع مهم

۹۹/۷/۹ ۲۲:۵۵

تا این مجالس ترحیم است کرونا هست تا ماسک نزنیم کرونا هست تا فاصله اجتماعی رعایت نشه کرونا هست تا افراد نادان که کرونا را باور ندارند هست کرونا هست تا افراد بی فرهنگ و ووووو است کرونا هست و تمام نخواهد شد و همیشه درگیر کرونا هستیم

۹۹/۷/۷ ۲۱:۳۳

وقتی آمار ها بصورت واقعی منتشر نمیشه، نتیجه همین میشه..

۹۹/۷/۷ ۱۴:۲۸

با تشکر از ستاد کرونا خواهش میکنم اعضا یک روز جلسه ستاد در بیمارستان خاتم تشکیل بشه و هم مشکلات نه از زبان مسئولین که از پرستاران و دکتر ها و انهائی که درگیر هستند پرسیده بشه ورسیدگی انجام گیرد.درجنگ اونی که در خط مقدم هست مشگلات را میدانه نه اونی که در ستاد نشسته .برید صف و مشکلات را ببینید در ستاد هیچ خبری نیست و همه جا استریل و وضعیت استبل هست .

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز