کد خبر: ۱۰۷۷۶۶
۳۶۴ بازدید
۲۱ دیدگاه

خوش به حال من ...

۱۴۰۰/۳/۲۴
۱۴:۰۹

نمیدانم از کجا شروع کنم ؟ ... شاید در تاریخ هجوم مغول و چنگیز را خوانده باشید . شایدم خواندید و نتوانستید  تصور کنید چه اتفاق دردناکی بوده!  شاید نتوانستید اما دور نیست که به عینه ببینید . برای درک آن ویرانی میتوانید  ساعتی در شهر بگردید و رد پای چنگیز و مغول را در جای جای این شهر به عینه ببینید . 

از کدام بگویم ؟ 

- ویرانی دیوار تازه ساخت ممد استا که ماهانه حقوقش کمتر از نان روزش است ؟ 

- تخریب کرکره تازه نصب جعفر مکانیک ! که برای نون در آوردنش تا سینه در روغن فرو میرود ؟ 

- اسپری نویسی سنگ فرش تازه فرش شده احبر آپاراتی که پول بنا نداشت ده روز خودش کار کرد و پدرش در آمد ؟ 

-  پوستر پوشانی سیمانکاری تازه حسن تاکسی که هم صبح تاکسی میراند و هم شب در تاکسی میخوابد به امید  قرصی نان !؟

- یا اسپری نقاشی سنگ و کوه خدا که از دست این بنده طبیعت کُش عاصی و عصبی هست .  از کدام بگویم ؟ از کدامیک بگویم ؟ از نفرتی که در دل مردم کاشتند یا از مظلو نمایی کاندیدای کهنه کار ؟ یا داوطلب عجول که دوست دارد حتی پشت کت من پوستر بچسباند؟ از کدام ؟ از اون دیدگاه فمنیستی آن کاندیدای ناشی که زنان شهر و روستا را امیدواهی میدهد ؟ از کدام بگویم از دوان دوان دویدن های کهنه کاران یا شتابزده بودن جوانان خوش مرام ؟ 

 از ویرانی تنها منظر زیبایی این شهر در جاده تبریز و زنجان که جمعه ها محل گذر و سیاحت مردم بد بخت این شهر بود یا از جدول های تازه رنگ شده ای که در گرفتاری و درد کرونا تنها منظر زیبایی بود که از قاب شیشه ای خودرو میشد دید و لذت برد که به پوستر پوشانی دفن شده است  ؟! از کدام ؟

 از کاندیداهای  تُرد و شکستنی یا از کهنه کاران زیرک و یقه بسته ای که امروز دولا که نه سه لا میشوند برایت ؟ 

اینها آرام و متین  نیامدند نه نه  اشتباه نکن ! هجوم آوردند .... وار از پایتخت از شهرهای بزرگ و پیوستند قشون وار از شهر به هم برای (عمران شهر ) و  بخاطر( توسعه شهر ). یعنی برای خاطر من و تو ! ( فعلا همین قدر بپذیر) 

- نمایندگان اداوار قبلِ شورای شهر و نمایندگان دوران مکرر مجلس شورای اسلامی و داوطلبان جدیدی که شیفته خدمت و خدمتگزاری اند آمدند اما با تیشه و دشنه و پمپ رنگ و گاری پوستر ! هنوز نرسیده ... نه تابلویی ماند و نه جدول کانیویی نه دری و نه دیواری ! شهر را با خدمات ارزنده شان پوستر پوش کردند تا جایی که روی تابلو های مسیر یاب هم تو به او رهنون میشوی نه به خانه و خیابان خودت !!  دنیایی تازه خلق کردند . اینها همانهایی هستند که در سخنرانی هایشان باد در گلو انداخته از شهر الکترونیکی سخن میگویند . حرفی که صمد به آن میخندد و ممد به آن پوزخند میزند و بز آب دهن ... گاو لکد میزند ! حرافانی که نه در حرف بلکه در عمل شهر را آب کشیدند !

چه خبر است ؟ با ایل و طایفه امده اید ! چی شده بعد از سالها دوری از شهر خود احساس تعلق کرده اید ؟ دلتان سوخته به مردم‌نجیب شهر ؟ یا نه بازنشسته شدید یا بیکار و ... بهتون برنخورد اگر چندین ساله هی بامرامید با ما .

به دل نگیریدفورا....  قصد من شوخی بود . 

 کدام خدمت بالاتر از این از شما بر می آمد که ما را از نعمت حضورتات معاف میکردید از تخریب شهرمان دست بر میداشتید ؟! دوان دوان در روستاها میگردید و در پس کوچه های شهر میچرخید و می پرسید که مشکل مان چیست ؟! و وقیحانه لیست میکنید ؟ که چه کنید ؟! 

وای که من نمیدانستم چقدر خوشبختم !!  نمیدانستم این همه آدم با فرهنگ و با شعور حامی من بوده اند ! چه بافرهنگ و دلسوزید ! اشکم در نیاد از فرط خوشبختی ! 

حرف دارم بسیار زیاد با آنانی که قبلا بودند اما بود و نبودشان برای من شهروند تره خرد نکرد. اثر نداشت که هیچ باعث شرمم هم بود  . حرف دارم با آنانی که بازنشسته که شدند هوس کردند بر من منت بزارند و بیایند و از من نمایندگی کنند !

 حرف دارم با آنانی که به طمع هایی آمدند و پا روی شانه من بگذارند و خود را بالا بکشند ! جقدر وقیحانه به من خندیدند .

خوشا به حال آنانی که در این سیاه بازار آشفته تایید نشدند و البته ناخواسته در ویران کردن شهر هم سهیم نگشتند . چه بسیار خوش شانس بوده اند . من ممنون آنانم که تایید نشدند . سپاسگزارشانم که نیامدند و شهرم را تخریب نکردند . 

چه شده است مدعیان آباد کردن شهر به درو دیوار اماکن خصوصی هم رحم نکردند ؟! کی اجازه داده از دیوار مردم بالا بروند ؟ دیگر کجا امن ماند ؟

چه شده است در تایید صلاحیت ها اینقدر شل شدید که ویرانگر شهر هم تایید صلاحیت گرفت ؟

 

حال جناب فرماندار آقای دکتر مشایخی از حضورتان درخواستی داریم .

 - اولا اجازه ندید شهردار به هزینه من بدبخت پاکسازی کند . من نوسازی ندادم هزینه تخریب چی ها را بپردازم . 

- ثانیا کاندیداها را دعوت کنید از کهنه و قدیمی تا نو و نوارش کارتک بدید دستشان خودشان پاک کنند جه منتخب باشد جه غیر منتخب باشد .

 ثالثا لطفا هزینه تخریب بگیرید و به حسابشان المانی در شهر بسازید بنام مخربان انتخابات و اسامیشان را در زیر المان حک کنید تا باشد به یادها بمانند . 

تبلیغات آدابی دارد ... رفتار اجتماعی درست الگوبی دارد . شهر ما بی امان به ویرانی میتازد . روزهای آخر ترس آن دارم که در هر گذری پشت پیراهن و کتمان پوستر بزنند .

من از رای دادن به شورای شهر و نمایندگان مجلس منصرف شدم . شما رای بدید .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۳/۲۵ ۰۹:۵۵

به نظر من چون چند نفر از کارمندان محترم شهرداری کاندید شورای شهر شدند و یک نفر خاص هم چند دوره کاندید مجلس شده ، پس فرمانداری و شهرداری هر نوع تبلیغات را آزاد گذاشته و کاری به کار هیچ کس ندارد

۰۰/۳/۲۴ ۲۱:۱۴

دوست من

کاش چنین نبود تا چنان نمیشد . هیچ  یک از مردم فهیم ما نمیخواهد در سرنوشت خود نقش بی اثری را ایفا کند اما گاه لازمه بعد از تذکر لسانی عملی هم اقدام  کنیم تا بخود آیند . 

دلسوز من آن کسی بود که ۱۲ سال پیش در کاغذ A5 خود را معرفی کرد دیدگاهش را گفت و اعلام کرد این دیدگاههای من بود . نه پوستر نه ستاد نمیزنم !! البته رای نیاورد چون تنها و بی یاور ماند چون راست بود چون به تغییر ایمان داشت . در بین کاندیدهای فعلی هم هستند ولو به انگشت دست ! 

۰۰/۳/۲۴ ۲۱:۰۵

یقین بدانید کارهای این تشنگان خدمت ، دلسوزان مردم و خواهان آبادانی شهر !در شرکت مردم نکته سنج در انتخابات اثر سوئی خواهد داشت

۰۰/۳/۲۴ ۲۱:۰۳

گاه نمیشود که نمیشود . همشهری غصه دار من . 

یه وقتایی میدان تنگ است و  یه مرد ۸۰ سانتی میخواهد بمانند شورای نگهبان 😏 که حلوایشان را روغن دار کند . 

۰۰/۳/۲۴ ۲۰:۵۹

فکر بکری بود 

۰۰/۳/۲۴ ۲۰:۵۶

🙂🙂🙂🙂

۰۰/۳/۲۴ ۲۰:۵۶

متاسفانه در هر دوره از انتخابات این بساط هست ! اگر مسئولین ذیربط یک ذره اراده ای برای جلوگیری از این خرابکاری داشتند حتما وضع اینگونه نبود پس لطفا خوتان را اذیت نکنید. دریغ از ذره ای احساس مسئولیت داوطلبان و سینه چاکان خدمت به مردم و شهر! و زهی انتظار بیهوده از مسئولین شهر!

۰۰/۳/۲۴ ۲۰:۳۸

به نظر من صدای میانه یک نظرسنجی برگزار کند پیرامون ده پانزده نفر از برترین مخربان شهر تا کسانیکه که میخواهند درانتخابات شرکت کنند فارغ از طایفه بازی به این مخربان فرهنک وغارتکران مدنیت رای ندهند

۰۰/۳/۲۴ ۱۹:۵۰

دیزیینین اغزی اچیخدی بس پیشیگین حیاسی هارا گدیبدی گیریم که حاکمییت اجازه داد شرف اینها کجا بود که شهر را به ماقبل تاریخ برگرداندند لعنت به خاین

۰۰/۳/۲۴ ۱۹:۱۷

ارادت مندم جناب قربانی بزرگوار 

۰۰/۳/۲۴ ۱۹:۱۳

درود برشما که درد دل مردم را بیان فرمودید

۰۰/۳/۲۴ ۱۹:۰۷

ارادتمندم . به تنگ آمد نفس ... اندکی داد لازم بود 

۰۰/۳/۲۴ ۱۸:۵۰

سلام ودرود بر آقای احمدی عزیز درود به شرفت حرف دل خیلی از میانه ایها را زدی درد دلمان را به نحو احسن بیان کردی قربان شما.

۰۰/۳/۲۴ ۱۸:۴۷

اکثرا مردم  رای نمیدن پس لطفا ......... جمع کنین . 

سلام ۷۴ راحات قال قوی یازاخ دای 🙂

منم به انتخابات ریاست جمهوری و مجادلات نه مناظرات که همه نقد دیگران بود نه ارائه برنامه ، نقد ویژه دارم اما زییپ دهنمو کشیدم . 

ببخشید ادیت کردم نظرتان رو  اما تایید هم کردم . 

۰۰/۳/۲۴ ۱۸:۳۶

کاش تفهیم میشدند . 

۰۰/۳/۲۴ ۱۸:۳۵

ممنون لز نظری که دادید . منم مثل شما فکر میکنم 

۰۰/۳/۲۴ ۱۸:۳۴

ممنونم آقای وفائیان 

۰۰/۳/۲۴ ۱۶:۵۵

جناب احمدی عزیز و بزرگوار همچون مطالب قبلیتون این مطلب هم سرتاسر درست و بجا و با قلم شیوا و رسا نگاشته ایدو الحق که حق مطلب را در حد اعلا ادا کرده اید باشد که گوش شنوایی و چشم بینایی در شهر پیدا شود . ارادتمند ، گیووفائیان

۰۰/۳/۲۴ ۱۶:۴۱

با سپاس از نگارنده محترم
به نظر این حقیر خود حاکمیت اجازه داد چنین اتفاقی بیفته زیرا احساس خطر می کردند از عدم شرکت مردم در انتخابات به همین خاطر خواستند شور و هیجان اوایل انقلابی به این انتخابات دهند و ثبت نام و تایید حداکثری نامزدهای شورای شهر هم این امر را تایید میکند بعد از اینکه دیدند شور و حال ایجاد شد و انتقادات زیاد شد آمدند و تابلوهای انتخاباتی نصب کردند. البته در بیشتر شهرها این اتفاق افتاده و این نظریه را تا حدودی اثبات می کند.

۰۰/۳/۲۴ ۱۶:۳۵

سلام دراین حمله ناجوانمردانه نه تنها کاندیداها ودارودسته شان مقصرند بلکه بیشتر از آنان مسولین ذیربط مقصرند که به عزیزانی که داعیه خدمت به مردم فهیم رادارند، تفهیم ننموده اند که شهر خانه شماست باید درحفظ ونگهداری آن تلاش کنند.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز