کد خبر: ۱۰۸۶۴۷
۸۶۴ بازدید
۳۷ دیدگاه (۳۷ تایید شده)

ابطال یا تایید انتخابات دوره ششم شورای اسلامی شهر میانه

۱۴۰۰/۴/۲۷
۱۲:۰۶

 

برگزاری مجدد انتخابات دوره ششم شورای اسلامی شهر میانه درصورت ابطال انتخابات.

آیین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر مصوب 1381/4/16 هیأت وزیران با اصلاحات بعدی 

فصل اول - کلیات

ماده 18 -در صورت توقف ، ابطال و یا انحلال شورا توسط مراجع قانونی مذکور در ماده 58-81-84 قانون (پی نویس 1)، مراجع مذکور موظفند بلافاصله مراتب توقف ، ابطال و یا انحلال شورا به فرماندار مربوط اعلام نمایند . شروع مهلت 2 ماهه برای تجدید انتخابات ، از زمان وصول اعلام توقف ، ابطال و یا انحلال خواهد بود . 

ماده 71- هیأت اجرایی موظف است پس از اتمام مهلت رسیدگی به شکایات ، بلافاصله با توجه به شکایات دریافتی و بررسی کلی چگونگی برگزاری انتخابات ، نظریه خود در مورد چگونگی برگزاری و پیشنهاد تأیید یا ابطال انتخابات حوزه انتخابیه را طی صورتجلسله ای به هیأت نظارت شهرستان اعلام نماید .

تبصره 1- چنانچه بررسی شکایات منجر به ابطال آرای شعبه یا شعبی از حوزه انتخابیه شود که در سرنوشت انتخابات مؤثر باشد ، هیأت اجرایی شهرستان موظف است آرای باطل شده را در نتایج قبلی دخالت داده و نتیجه جدید به دست آمده از آن را در صورتجلسه مذکور منظور نماید .

ماده 72-هیأت نظارت شهرستان موظف است حداکثر ظرف پنج روز پس از وصول نظریه هیأت اجرایی شهرستان درخصوص برگزاری انتخابات ، به شرح زیر اقدام نماید :

الف – چنانچه نظر بر تأیید صحت برگزاری انتخابات داشته باشد مراتب را صورتجلسه و یک نسخه آن را به فرمانداری و یک نسخه را برای اطلاع ، به هیأت نظارت استان ارسال می نماید .

ب – چنانچه نظر بر ابطال انتخابات یک یا چند شعبه اخذرأی داشته باشد ، مراتب را صورتجلسه و یک نسخه آن را همراه با دلیل و مدارک مستند به منظور اخذ تصمیم و اقدام بعدی به هیأت نظارت استان و یک نسخه را برای اطلاع ، به فرمانداری ارسال می نماید .

تبصره – از این مرحله به بعد با توجه به دو وضعیت الف و ب ، اقدامات در دو مسیر جداگانه ولی به صورت موازی و همزمان ادامه خواهد یافت .

 ماده 73 -اقدامات مربوط به وضعیت الف:

1-فرماندار موظف است پس از وصول صورتجلسه هیأت نظارت شهرستان مبنی بر تأیید صحت برگزاری انتخابات ، مراتب را از طریق انتشار آگهی ، به آگاهی اهالی حوزه انتخابیه برساند و یک نسخه از آگهی منتشر شده را برای هیأت نظارت استان ارسال نماید . 

2-به استناد ماده 56قانون (پی نویس 2) ، چنانچه کسی به تأیید صحت برگزاری انتخابات معترض باشد حداکثر ظرف مدت دو روز از اتنتشار آگهی (پی نویس 3) می تواند شکایت خود را به هیأت نظارت استان اعلام نماید.

3 -هیأت نظارت استان موظف است حداکثر ظرف 15 روز از وصول شکایت معترضان ، براساس ماده 56 (پی نویس 1) و با رعایت ماده 58 (پی نویس 4) قانون نتیجه قطعی و نهایی انتخابیه ( پی نویس 5) را به فرماندار مربوط اعلام نماید. 

چنانچه در پایان مهلت دریافت شکایات ، هیأت نظارت استان شکایتی دریافت نکرد موظف است بلافاصله مراتب و عدم وصول شکایت را هم برای اقدام بعدی به فرماندار اعلام نماید.

1 -فرماندار موظف است نظر قطعی و نهایی هیأت نظارت استان درخصوص تأیید یاعدم تأیید صحت برگزاری انتخابات را از طریق انتشار آگهی، به آگاهی اهالی حوزه انتخابیه برساند.

ماده 74 -اقدامات مربوط به وضعیت ب :

1 -هیأت نظارت استان موظف است حداکثر ظرف پنج روز از وصول صورتجلسه هیأت نظارت شهرستان مبنی بر پیشنهاد ابطال کل انتخابات و یا ابطال یک یا چند شعبه مؤثر در سرنوشت ، موضوع را بررسی و نتیجه را صورتجلسه نماید. 

چنانچه نتیجه بررسی ها حاکی از تأیید صحت برگزاری انتخابات با همان نتیجه اعلام شده قبلی باشد ، مراتب را بلافاصله  از طریق هیأت نظارت شهرستان به فرماندار اعلام می نماید. 

2 -فرماندار موظف است پس از وصول نظریه هیأت نظارت استان مبنی بر تأیید صحت برگزاری انتخابات مراتب را از طریق انتشار آگهی به آگاهی اهالی حوزه انتخابیه برساند.

3 -هیأت مرکزی نظارت حداکثر ظرف پنج روز از وصول نظریه هیأت نظارت استان درخصوص ابطال انتخابات و یا تغییر سرنوشت آن، نظر قطعی و نهایی خود را طی صورتجلسه ای به هیأت نظارت استان اعلام می نماید. 

4 -هیأت نظارت استان موظف است بلافاصله پس از وصول نظریه هیأت مرکزی نظارت، مراتب را از طریق هیأت نظارت شهرستان به فرماندار اعلام نماید.

5 -فرماندار موظف است پس از وصول صورتجلسه نظریه هیأت مرکزی نظارت، نتیجه قطعی و نهایی انتخابات را از طریق انتشار آگهی، به آگاهی اهالی حوزه انتخابیه برساند.

پی نویس 1 - بر اساس اصلاح قانون در سال 1396 ،شماره مواد مذکور از 84،81،58 به 98،91،61 تغییر یافته است.

پی نویس 2- بر اساس اصلاح قانون در سال 1396 ،شماره ماده مذکور از 56 به 59 تغییر یافته است.

پی نویس 3- بر اساس اصلاح قانون در سال 1396،عبارت دو روز از اتنتشار آگهی به دو روز پس از اعلام نتیجه انتخابات تغییر یافته است.

پی نویس 4- بر اساس اصلاح قانون در سال 1396 ،شماره ماده مذکور از 58 به 61 تغییر یافته است.

پی نویس 5- بر اساس اصلاح قانون در سال 1396 ،عبارت توقف یا ابطال انتخابات یک یا چند شعبه اخذ رأی که در سرنوشت انتخابات مؤثر باشد به عبارت توقف یا ابطال انتخابات یک یا چند شعبه اخذ رأی و یا حوزه انتخابیه تغییر یافته است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۴/۳۰ ۱۴:۱۱

ان شاالله با روسیاهی کامل از دنیا می روند و مردم از دستشان خلاص می شوند.
عمر نوح که ندارند!؟

۰۰/۴/۲۹ ۱۶:۵۲

مگه می گذارند در این شهر خدمتی انجام بشه ؟
یه تعداد متحجر و مثلا ریش سفید!! سالهاست میانه را هر روز بیشتر از دیروز عقب مانده کرده و نگه می دارند! زرو زور و تزویر عود کرده !

این نابسامانی انتخابات اخیر هم یه قسمت عمده اش برمی گردد به همان دار و دسته!؟
اینه که همه افراد جویای پیشرفت _ مثل لیست نخبگان سفر کردا مندرج در پست های قبلز این سایت - عطای میانه را ( با وحود ناراحتی های فراوان) به لقایش می بخشند و مهاجرت می کنند به شهرها یا کشورهای دیگر.
خدا باعث و بانیش را نیامرزد.

۰۰/۴/۲۸ ۱۵:۵۴

آقای ستاری خواهشمندیم جهت صیانت و حقوق عامه ابطال صندوقها را اعلام فرمایید..انسانهای پاک همیشه در محضر پروردگار رو سفید هستند

۰۰/۴/۲۸ ۱۵:۲۷

شورای شهر منتخب ریسک پذیر نیستن پس شهر، 4 سال دیگر در کماست.

۰۰/۴/۲۸ ۱۰:۴۸

پس يادم باشد يکي از انتخابهايم کاربر مهمان باشد

۰۰/۴/۲۸ ۰۹:۰۶

دومطلب هست .اول اینکه تخلف شده یانه و دوم اینکه با متخلف و یا متخلفین برخورد قضائی میشود یانه فقط از تعداد آرا کسر میشه که به نظر منطقی نمیاد.
واینکه دادستان محترم دستوری صادر کرده اند که هر نامزدی که تخلف در نصب عکس و پوستر کرده و به بیت المال ضرر زده باید خسارت بده آیا این دستور اجرا شده یا نه؟

۰۰/۴/۲۸ ۰۸:۲۵

وقتی در یک یا چند صندوق تخلفی صورت گیرد و پس از اثبات موضوع ، آرای آن صندوق باطل شود، آیا با اعضای شعبه مربوطه برخوردی صورت می گیرد؟

۰۰/۴/۲۸ ۰۸:۲۳

ایشان در مطب قبلی خیلی چیزها را در یک جمله گفتند و گیرنده ، گرفت
https://vom.ir/voiceofmiyana/posts/108492
بازشماری آرای شورای شهر میانه و ابطال یک صندوق

۰۰/۴/۲۸ ۰۰:۳۱

اگر در شرایط ثبت نام کنندگان ،مدرک معتبر دانشگاههای دولتی ملاک باشد،خیلی ها کاندیدای ریاست جمهوری هم نمیتونن بشن،چه برسه شورای شهر!!!

۰۰/۴/۲۷ ۲۲:۲۳

از لس آنجلس تشریف آوردی شما؟

۰۰/۴/۲۷ ۲۱:۴۷

لطفا از طرف اکثریت مردم میانه حرف نزن از کجا به این ننتیجه رسید در ثانی نهایتا میتوانی بگویی ازنظر اعضای خانواده من این انتخابات مشروعیت ندارد که بنده اطمینان دارم در این حد هم نفوذ وبرد نداری

۰۰/۴/۲۷ ۱۶:۲۷

کجا بودی آقا مرا آن بازهم شکفتی.....******.... برو به زندگیت برس به خانواده ت برس

۰۰/۴/۲۷ ۱۶:۰۳

سلام.میانه.سر.وتهش.چیه.که.این.قدر.حساس
هستید.این.نشد.یک.کسی.دیگر

۰۰/۴/۲۷ ۱۵:۲۲

امیدوارم حاج مهدی ستاری در مقابل اینهمه تخلف سکوت نکند و تسلیم فشارها نشود و این انتخابات رو باطل اعلام نماید
که در غیر این صورت مدیون میانه خواهد بود

۰۰/۴/۲۷ ۱۵:۰۸

فکر کنم انتخابات شورای چند روستا هم در شهر میانه بوده که اهالی محترم روستاهای ...هر طوری که میتونستن با مینی بوس و باقی وسایط نقلیه به داخل شهر اومدن و به هم ولایتی خود رای دادن تا در شورای شهر میانه ( متشکل از چند قوم و قبیله و روستا ) حضور داشته و در شورای شهر سهیم باشند. خداقوت هیات اجرایی و هیات نظارت.
آقای مهندس اسماعیلی نماینده محترم پیگیر باشید مردم به شما اعتماد کردن لطفا

۰۰/۴/۲۷ ۱۴:۵۳

انتخابات شورای شهر میانه در حالی برگزار شد که تخلفات گسترده ای از قبیل خرید و فروش رای و همچنین بداخلاقی های فراوان مانند آوردن اشخاص با مینی بوس از روستاهای اطراف و رد و بدل شناسنامه و انواع و اقسام تخلفات که بر انتخابات تاثیر گذاشت و هیات نظارت آقای ستاری حتما با شناختی که از ایشان هست موارد مشاهده شده که منجر به عدم تایید نتایج تاکنون شده است و بایستی از آقای اسماعیلی نماینده محترم همچنین آقای حسینی نماینده دیگر شهرمان بخواهیم به مسئله انتخابات شورای شهر با دقت ورود نمایند تا حقوق شهروندانی که با دلسوزی پای صندوق رای رفته اند ضایع نشود.

۰۰/۴/۲۷ ۱۴:۳۱

این در صلاحیت من و شما نیست وقتی شورای نگهبان و مجلس انتخابات را تایید نمایند باید پیگیر انجام وظایف قانونی بعنوان منتخب و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از ایشان باشیم.

۰۰/۴/۲۷ ۱۴:۲۶

آن يكي نماينده از نظر اكثريت مردم مشروعيت نداره چون كساني كه در راي گيري شركت كردند ديدند كه با *********...

۰۰/۴/۲۷ ۱۴:۱۶

البته شهرستان میانه دو کرسی و دو نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند که هر دو نماینده محترم باید اقدام نمایند.

۰۰/۴/۲۷ ۱۴:۱۶

کدام شورای شهر برادر من؟؟؟؟ اکثر اینها از اداره یک نانوایی هم عاجزند.
نتیجه انتخاب قومی و قبیله ای همین خواهد بود هر روستا یک شورا

۰۰/۴/۲۷ ۱۴:۱۴

آقای اسماعیلی نماینده ولایی و زحمت کش
کسانی که با خرید رای مردم به شورای شهر راه یافته اند شهر را خواهند فروخت.
شهر را پاکسازی کنید.

۰۰/۴/۲۷ ۱۳:۵۸

متاسفانه هیات نظارت واجرایی این دوره ضعیف عمل کردند

۰۰/۴/۲۷ ۱۳:۵۷

فردایی قیامت مسولید آقایان که به هر قیمت وارد این عرصه شدید قطعا به هر قیمت ومیزان در درگاه خداوند باری تعالی جوابگو خواهید شد حتی یک رای

۰۰/۴/۲۷ ۱۳:۵۶

اگر نامزدهایی برای خرید آرا هزینه کرده اند، برای کسب پول بیشتر سرمایه گذاری کرده اند، لذا پس از نشستن بر کرسی مسئولیت نیاز به رصد بیشتری دارند تا امکان تخلف مستقیم و غیر مستقیم از آنها سلب شود

۰۰/۴/۲۷ ۱۳:۵۲

قطعا اعضای متضرر در صورت عدم برخورد هیات اجرایی ونظارت حتما دیوان عدالت اداری شکایت کنند نتیجه خواهد داد

۰۰/۴/۲۷ ۱۳:۵۱

-فرماندار موظف است نظر قطعی و نهایی هیأت نظارت استان درخصوص تأیید یاعدم تأیید صحت برگزاری انتخابات را از طریق انتشار آگهی، به آگاهی اهالی حوزه انتخابیه برساند
تخلفات گسترده است ولی فرمانداری کتمان میکند

۰۰/۴/۲۷ ۱۳:۵۰

تقدیر وتشکر از مطالب ارزشمند جناب آقای رشیدی

۰۰/۴/۲۷ ۱۳:۴۹

سوم _ انحلال شوراها
شوراهایی که به موجب قانون ایجاد شده اند، باید تا پایان دوره ی قانونی،انجام وظیفه نمایند و اصل یکصد و ششم قانون اساسی،انحلال شوراها را صرفاً در زمانی جایز می داند که آن‌ها از وظایف قانونی خود منحرف شده و اقداماتی را مغایر با قوانین انجام دهند. همچنین امکان دارد که اعضای شورا، با ارتکاب اقداماتی شرایط قانونی لازم را از دست بدهند که در این صورت از آن‌ها سلب عضویت خواهد شد.

۰۰/۴/۲۷ ۱۳:۴۷

عضو هیات حل اختلاف شوراهای استان تهران با بیان اینکه در این دوره برخی از اعضای شوراها به دلیل تخلفات، سلب عضویت شده و حتی در برخی موارد افراد مشمول بند هشت مجازات مبنی بر محرومیت از شرکت در دوره بعد شوراها نیز شدند، ادامه داد: اما برخی تخلفات جرم بوده و جنبه قضایی دارد و در مراجع قضائی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد که نهایتا در برخی از جرایم به کیفرخواست نیز منجر می شود که در این حالت عضو معلق می ماند تا زمانی که نتیجه کیفرخواست مشخص شود که اگر تبرئه شود به کار خود باز می‌گردد و اگر حکم محکومیت صادر شود، سلب عضویت شده و مراحل بعدی قضائی طی می‌شود.
حالا میانه حساب کنید هیچ کاری انجام نداند

۰۰/۴/۲۷ ۱۳:۳۹

سوره مبارکه الزلزلة آیه ۷
فَمَن يَعمَل مِثقالَ ذَرَّةٍ خَيرًا يَرَهُ﴿۷﴾
پس هر کس هموزن ذرّه‌ای کار خیر انجام دهد آن را می‌بیند!
سریعا ابطال کنید

۰۰/۴/۲۷ ۱۳:۳۳

آقای اسماعیلی نماینده محترم و انقلابی
شهر منتظر ورود قاطعانه حضرتعالی است تا بازی بدخواهان و سواستفاده گران بر هم زده شود.

۰۰/۴/۲۷ ۱۳:۳۱

خرید رای و هدایت ساکنان روستاهای اطراف به شهر در میانه تاسف باره
هر روستا یک کاندید یعنی نابودی شهر

۰۰/۴/۲۷ ۱۲:۵۵

اکنون اگر انتخابات شورای شهر ابطال و مجددا برگزار شود بنده حتما شرکت خواهم کرد

۰۰/۴/۲۷ ۱۲:۴۰

خرید رای = فروش شهر

۰۰/۴/۲۷ ۱۲:۳۹

ابطال انتخابات شورای شهر یک اقدام انقلابی برای جمع کردن بساط ریخت و پاش مادی و خرید رای برای همیشه است

۰۰/۴/۲۷ ۱۲:۳۳

این دوره انتخابات شورای شهر انتخابات نبود بازار سیاه خرید و فروش رای بود.
افراد فراوانی رو هم با مینی بوس از روستاها به شهر آورده بودن.
تاسفففففففففففففففف

۰۰/۴/۲۷ ۱۲:۳۰

جناب آقای اسماعیلی نماینده انقلابی جناب آقای ستاری رئیس هیات نظارت محترم بی صبرانه منتظر ابطال انتخابات اخیر شورای شهر میانه به دلیل ****** و دخالت های نابجا هستیم.

اخبار روز