کد خبر: ۱۱۱۲۰۶
۱۱۵۰ بازدید
۶۴ دیدگاه (۶۳ تایید شده)

انتخاب رئیس جدید اتاق اصناف شهرستان میانه

۱۴۰۰/۷/۲۶
۰۸:۵۶

 

نگاهی به فراز و نشیب های انتخاب رئیس جدید اتاق اصناف شهرستان میانه

با استعفای سید جواد کارگر رئیس اسبق اتاق اصناف شهرستان و دعوت از عضو علی البدال، انتخابات داخلی اتاق اصناف در حضور رئیس محترم اداره صمت و کمسیون نظارت شهرستان برگزار شد و حسین مسلمی بعنوان رئیس جدید اتاق اصناف شهرستان انتخاب شدند.

بعد از گذشت نزدیک به دو ماه از انتخاب رئیس جدید اتاق اصناف شهرستان با استعفای محمود غیابی عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان بعد از طی مراحل قانونی در مورخه 1400/07/25 و دعوت از عضو علی البدال انتخابات داخلی اتاق اصناف در حضور رئیس محترم اداره صمت و کمسیون نظارت شهرستان برگزار شد و جمال عبدالهی بعنوان رئیس جدید اتاق اصناف شهرستان انتخاب شدند.

به نظر می رسد شنیدها حاکی از آن است، که بعد از انتخاب رئیس جدید اتاق اصناف شهرستان،    حسین مسلمی که صندلی ریاست اتاق را از دست داده همراه یکی از اعضای هیأت رئیسه اتاق اقدام به استعفا از هیأت رئیسه اتاق داده است.

با توجه به اینکه طبق آیین نامه اجرایی ترتیب انتخاب هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان، استعفای هر یک از اعضای هیأت رئیسه، باید در اولین اجلاس اتاق با حضور وی مطرح و نتیجه به رییس کمسیون نظارت اعلام گردد تا مطابق آیین نامه اقدام شود و به همین علت استعفای نامبردگان از نظر قانونی مورد تائید نمی تواند باشد و هیات اجرایی موظف است پس از برگزاری انتخابات حداکثر ظرف مدت سه روز با حضور اعضای هیات رئیسه جدید و قدیم نسبت به تحویل اموال اتاق اعم از منقول و غیرمنقول و کلیه اسناد و مدارک طی صورتجلسه‏ ای اقدام نماید.

به نظر می رسدشنیدها باز حاکی از آن است، بعد از انتخابات داخلی، افرادی به رایزنی های برای بازگشت دوباره حسین مسلمی به منصب ریاست اتاق اقدام نموده اند و جلسه شبانه توسط فرمانده محترم بسیج اصناف شهرستان (کارمند رسمی اتاق اصناف شهرستان) با حضور اعضای هیأت رئیسه جدید اتاق اصناف شهرستان برگزار شده و حسین مسلمی در سمت خود بعنوان رئیس اتاق اصناف دوباره ابقا شده است.

حال اگر این شنیده ها درست باشد و رئیس محترم اداره صمت و کمسیون نظارت شهرستان اقدام به ابطال انتخابات داخلی مورخ 1400/07/25 و ابقای دوباره حسین مسلمی بعنوان رئیس اتاق اصناف شهرستان نماید با توجه به قوانین و آیین نامه های نظام صنفی این اقدام تخلف و خلاف قانون می باشد.

نیم نگاهی به قوانین و آیین نامه های نظام صنفی:

ماده35-قانون نظام صنفی، اتاق اصناف شهرستان در اولین جلسه هر دوره، روسای اتحادیه های صنفی هیأت رئیسه اتاق را برای مدت چهار سال انتخاب می کنند.

آیین‌نامه اجرایی ترتیب انتخاب هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان:

تبصره 2- ماده 9 - هیأت اجرایی موظف است پس از برگزاری انتخابات و اتمام عمر قانونی هیات رئیسه، حداکثر ظرف مدت سه روز با حضور اعضای هیأت رئیسه جدید و قدیم نسبت به تحویل اموال اتاق اعم از منقول و غیرمنقول و کلیه اسناد و مدارک طی صورتجلسه ‏ای اقدام نماید.

ماده 10- در صورت فوت، بیماری، محرومیت از حقوق اجتماعی، استعفاء، حجر یا عزل عضو و یا اعضای هیأت رئیسه،رئیس کمیسیون نظارت یا نماینده وی موظف است با رعایت نصاب مقرر در ماده (33) قانون از نفر علی البدل دعوت و نسبت به جایگزینی و تعیین سمت مطابق ماده (9) این آیین نامه اقدام نماید. درصورتی که علیرغم جایگزینی فرد یا افراد علی البدل، امکان رعایت نصاب مذکور فراهم نباشد، کمیسیون موظف است نسبت به برگزاری انتخابات مجدد حداکثر ظرف مدت بیست روز اقدام نماید.

تبصره: اعضای مستعفی در صورتی که به تشخیص کمیسیون نظارت به منظور اخلال در انتخابات استعفا داده باشند نمی توانند برای اولین انتخابات بعدی هیات رییسه داوطلب شوند.

ماده25- مراحل رسیدگی به استعفا اعضا:

هیات رئیسه: استعفا هر یک از اعضا هیأت رئیسه، در اولین اجلاس اتاق با حضور وی مطرح و نتیجه به رئیس کمیسون نظارت اعلام می‏شود تا طبق ماده (13) این آیین ‏نامه اقدام گردد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۸/۲ ۱۰:۱۶

سلام، هرچه دل تنگ شما هست همان،ولی همچنان منتظر انتشار خبر تکذیبیه در مورد مطلب در سایت هستیم. قانمازی به از دست بوسی و چابلوسی بخاطر رسیدن به قدرت و منصب است.

عزیزی می گفت در زمان دقاینوس پسری عاشق دختری بدکاره می شود با توجه به مخالفت خانواده خود مخصوصاٌ پدرش که ... ادامه داستان در مطالب بعد.

۰۰/۸/۱ ۲۳:۲۶

سلام خدمت قانماز عزیز من خیلی بوجود شما قانمازان افتخار میکنم و میبالم چون در کسوت قانمازی بهره ای از سواد دارید و انصاف قربون خدا برم عده ای نه(۹) کلاس سواد ندارند در پوشش بی حیایی خیلی از زشتی ها و بد اخلاقی ها ونا مردی و نامردمی ها سعی در لاپوشانی دارند عزیز قانماز به نظر من جواب ابلهان خاموشی است بزارید هرچقدر ذوق دل دارد فریاد بزند من میدانم از همه جا راندگان و کسانی که بنوعی کمبود دارند باید بای نحو مطرح شوند مثل ترکی قدیم هست با تبدیل به فارسی (گویند یکی چشم پدرش را کور کرد تا کور اوغلی مشهور شود ولی مردم کور کیشینین اوغلی بهش گفتند) کور اوغلی یکی از اساطیر و قهرمانان ترک میباشد

۰۰/۸/۱ ۱۹:۵۳

فعلا که نداده اند ما هم منتظر تکذیبیه هستیم

۰۰/۸/۱ ۱۹:۰۰

من به مردم قول میدهم اگه تکذیبیه کتبی تو همین سایت بدهند باز شما قبول نمیکنید. اونوقت ملت میفهمند قامازتر کیه... بشین و ببین

۰۰/۸/۱ ۱۵:۳۲

سلام اقا پس چرا ایشان استعفا نمی کند حتما اقای رشیدی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//هست

۰۰/۷/۳۰ ۲۳:۱۵

سلام جناب آقا یا خانم به قول خودت بنده هیچی نفهم اگر در نشریه،سایت یا ... خبری بنا به شنیده ها منتشر شود افرادی که در خبر از آنها نقل و قول شده است و صحت آن را رد می نمایند باید تکذیبه خبر را برای مدیران نشریه،سایت یا ... جهت انتشار ارائه بدهند. 

جناب قان ماز یا قانماز بخاطر دارا بودن صفت قانمازی و بنده هیچی نفهم مطلب را بدرستی نخوانده و با عرض پوزش درست نفهمیدی که خبر بنا به شنیده هاست. مانند حاجی که در بازار طلا فروشان مکه می خواست طلای 18 عیار را به قیمت طلای 24 عیار بفرشد و می گفت طلا طلاست هیچ فرقی نمی کند. آخرسر هم سرش ... با عرض پوزش مانند ایشان دارای صفت قان ماز یا قانماز هستید.

 

۰۰/۷/۲۹ ۱۴:۰۷

یکی از رواسای اتحادیه اصلا مغازه ندارد ولی پوانه کسب دارد وخوش هم جزوه اتاق نیز می باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۰۰/۷/۲۹ ۱۱:۴۴

اولاٌ:قانون نظام صنفی در سال 1392 اصلاح شده است لینک معرفی شده از طرف جنابعالی مصوب سال 1370 می باشد.

ثالثاٌ: تنها کسی که از صاحب تولیدی ماسک در این شهر خبر نداشت خواجه حافظ شیراز بود آن هم به لطف شما با خبر شد.

ثانیاٌ:براساس قانون مستقیم مالیاتی کشور، هر شخص حقیقی ایرانی مقیم کشور ایران نسبت به کلیه درآمدهای خود مشمول پرداخت مالیات می باشد. 

رابعاً:واحد صنفی که مالیات بر درآمد و عوارض کسب و پیشه خود را سالانه به دولت و شهرداری پرداخت نماید آن واحد صنفی فعال می باشد که دولت از درآمد آن اقدام به دریافت مالیات نموده است.

خامساٌ:این واحد صنفی که شما می فرماید مالیات بر درآمد سال 1399 را برای مدت یکسال فعالیت و عوارض کسب و پیشه سال 1399 و 1400 خود را پرداخت نموده است و در حال حاضر نیست هم فعال است.

سادساٌ:در لینک معرفی شده در بند ج ماده 1 و اصلاحیه سال 1392 اعتبار پروانه کسب منوط به پرداخت حق عضویت سالیانه می باشد.

سابعاٌ:ماده 5 -آیین نامه اجرایی منابع مالی اتحادیه های صنفی ...

اعضای هیئت مدیره اتحادیه های صنفی در صورت عدم دریافت حق الزحمه (موضوع ماده 75 قانون ) از پرداخت حق عضویت سالانه معاف می باشند. در صورتیکه اعضای هیأت رئیسه اتاق و بیشتر هیئت مدیره  اتحادیه های صنفی حق الزحمه دریافت می نمایند و حق عضویت سالانه نیز پرداخت نمی نمایند.

درآخر این واحد تولیدی ( ماسک) بیشتر برای تامین نیاز شهرستان دایر شده است و خدا شکر در این مدت با پایین ترین قیمت زیر قیمت مصوب دولت با بهترین کیفیت توانسته نیاز شهرستان را تامین نماید حال اگر فعالیت آقای ... در این واحد صنفی به گفته شما،جنابعالی را ناراحت می کند و غیر قانونی است مشکلی نیست برای خوشی دل شما این واحد تولیدی تعطیل و به تخلفات آقای ... رسیدگی تا به اشد مجازات محکوم شوند. چون برای خدمت به کشور و شهر خود اقدام به تاسیس واحد تولیدی و باعث اشتغال برای مددجویان کمیته امداد شده اند.

۰۰/۷/۲۹ ۱۰:۴۸

سلام بنده هیچی نفهم دوبار استدلال های آقای وکیل و صاحبان نظرها را مبنی بر الزام ارایه مستندات و مدارک توسط آق مرتضی بعنوان مدعی تخلف و انتخاب ج ع و دخالت ف ب خواندم و قانع شدم ولی ایشان باز مکررا میگویند که باید کسانی که ادعای کذب بودن مطالب و ادعای مرا دارند مدرک بیاورن . لذا من بعنوان یک قانماز اعتراض و شکایت خود را به عموم ملت شریف میانه جهت اصلاح و بازنگری در عنوان و صفت خویش (قان ماز یا قانماز ) اعلام و و ابلاغ مینمایم چرا که من مطلب را گرفتم اما ایشان خیر.

۰۰/۷/۲۸ ۲۲:۵۰

من با نظر جناب رشیدی موافقم ایراد های زیادی به اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی وارد است مثلا یک نمونه خدمت افکار عمومی عارضم که بکی از هیئت مدیره های اتحادیه ها الان متجاوز از دوساله دقیقا از زمان شروع کرونا محل کسب خود را بسته و بنام خانمش تولیدی ماسک راه انداخته بنده خدا خانمش محل تولید ماسک را نمی شناسد همه اش این آقا در کارگاه تولیدی مشغول بکار میباشد جهت روشن شدن مجموعه قوانین حاکم در این موارد لطفا لینک http://shahrdariha.blogfa.com/post/21 را مطاله فرمایید فکر کنم حتما جناب رشیدی اشراف کامل به موضوع دارند اطلاعات تکمیلی توسط ایشان لازم است بیان شود

۰۰/۷/۲۸ ۱۶:۰۲

سلام آخه آقای ج م فرمایش شما را تایید نمیکنند این همه دفاع میکنید اصلا ایشون این موارد کذب را قبول ندارند تازه اون شکایت شما بر علیه ایشان چی شد این هم همان ادامه پروژه شکایت است یانه

۰۰/۷/۲۸ ۱۰:۳۳

این نظر شماست و قابل احترام است البته ادعاهای بی نام ونشان مانند ... است.

حال ما دروغ می گویم یا راست قضاوت با خواندگان است.

۰۰/۷/۲۸ ۱۰:۲۰

اگر توجه کرده باشید مطلب در مورد انتخاب رئیس جدید اتاق اصناف می باشد نه دریافت وام ضمناٌ توضیحات کامل در مورد وام داده شد. لطفا در مورد مطلب نظر بدهید.

در آخر نرود میخ آهنی در سنگ

۰۰/۷/۲۸ ۰۸:۳۰

بر همان استدلال عقلی که جمال عبدالهی حی و زنده است و خودشان هم میگویند چیزی نیست و آقای رشیدی دروغ میگوید . حال شما یک خط از ایشان تاییدیه بگیرید و بگذاترید در همین سایت تا ادعایتان ثابت شود یا صورتجلسه مورد ادعا را بیاوردی. قبلا هم گفتم بنده برای چیزی که وجود خارج ی ندارد و کذب گویی شماست عقلا و مکنطقا و قانونا نمیتوانم سند بیاوریم . حال هم چنان منتظر اسناد شما و اثبات ادعایتان هستیم . در ضمن جمال عبدالهی عنوان میکردند که با شما شکایت قضایی قبلی داشتند و اصلا شما و حرفهایتان را قبول ندارند ... جهت اطلاع

۰۰/۷/۲۷ ۲۱:۲۶

از دقت نظر جناب رشیدی در ریز مسائل و اشراف به موضوع خیلی ممنون ولی جای تعجب است چرا جهت دارو مهندسی شده آیا ایشان میدانند که دوستان ایشان در محل اداره با حرمت شکنی حقوق دیگران و سیگار کشیدن حتی در ماه,,,,,,, هیچ گونه واکنشی نشان نمیدهند و یا صلاح نمیدانند در این گونه امور قلم فرسایی نمایند

۰۰/۷/۲۷ ۲۰:۰۱

الحمد لله خود اذعان میفرمایید از امتیازات اعطایی شعبه است که مربوط به ردیف دولتی که در صورت کار کرد و تراکنش حساباینامتیاز اعطاء میشود و موضوع برداشتوجوه از حساب اتحادیه نیست شما که عقل کل هستید باید بدانید عزیز برادر بدانید و بدانید که خلاف در بر داشت حساب اتحادیه نیست اگر امر این امتیاز داده میشود چه کسی باید آنرا مصرف مند و چه کسی اولاتر از کارکنان ومدیران اجرایی و سایر عوامل میتواند باشد مثل وام تعاونی مسکن پادگان و آنهم یقینا خلاف است و اگر توانایی داشته باشید در ومورد آن بنویسید تا مورد قضاوت اذهان عمومی قرار گیرد و یقینا در نکارش با توجه به احاطه حضرتعالی به قوانین انتظار نگارش متن ادبی و قانونی میرود

۰۰/۷/۲۷ ۱۸:۳۵

اولاٌ: ایشان خودشان به بنده اظهار نموده اند که از بانک ... از امتیاز اتحادیه صنفی ... مبلغ 5 میلیون تومان با کارمزد سالانه 4 درصد وام دریافت نموده اند.

ثانیاٌ: از بنده نیز درخواست نمودن که ایشان را به بانک ... جهت دریافت وام از امتیاز اتحادیه صنفی ... معرفی نمایم.

ثالثاٌ: وام های پرداختی بانک... بخاطر کارمزد 4 درصد از امتیاز حساب مشتریان است نه برای حسن شهرت و جلب مشتریان بانک

رابعاً: حساب های اتحادیه های صنفی حساب شخصی نمی باشد و بدون تصویب هیئت مدیره و خارج از قانون و مقررات نظام صنفی هیچ کس نمی تواند از آن برداشت و امتیارات آن استفاده نماید.

در آخر اگر سواد ما در تفکیک ردیف دولتی و امتیاز شعبه را نتواند سوا کند مطمئن باشید اطلاعات و آگاهی ما در مورد قوانین و مقررات نظام صنفی بیشتر از شما هست که کمتر نیست.

۰۰/۷/۲۷ ۱۸:۱۰

خانم آقای محترم شما با چه مدرک و مستندات می فرمایید جناب آقای حاج جمال کتبا و لفظاٌ مطالب عنوان شده در مطلب را تکذیب و وجود سند و صورتجلسه ای را که ادعا شده انکار می کنند. اتاق های اصناف نمایندگان اتحادیه های صنفی که نمایندگان اصناف می باشند هستند.و هر فرد صنفی می تواند در مورد آنها اظهار نظر و در مورد عملکردشان طرح سوال نماید.

۰۰/۷/۲۷ ۱۵:۴۴

به گفته حضرتعالی رای فبل از انتخابات صادر شده پس چرا انتخابات انجام شده وتاریخ ابلاغ رای کی بوده =همه اینها قابل پیگیری هست؟

۰۰/۷/۲۷ ۱۵:۳۱

جانتان را هم به وام گیرندگان از تعاونی مسکن پادگان میدهید

۰۰/۷/۲۷ ۱۵:۲۶

ببینید تا شفاف گویی نباشد یک کلاغ جهل کلاغ میشود آقای رشیدی شما بر پایه جه استنادی میفرمایید این وام از امتیاز اتحادیه بوده لطفا مستندات بیان فرمایید در خیلی از بانگها مرسوم است بخاطر حسن شهرت مشتری چه حقیقی چه حقوقی حهت جلب رضایت مشتری این چنین امتیازی جهت ترغیب مشتریان صادر میشود اگر استفاده وام از ردیف بودجه دولتی از جمله بطور مثال وام ازدواج بوده بلی فرمایش شما صحیح و لا غیر شما بیهوده تهمت نزنید و فکر کنم سواد شما در تفکیک ردیف دولتی و امتیاز شعبه را نتواند سوا کند در هر حال فقط کمی انصاف لازم است

۰۰/۷/۲۷ ۱۴:۰۲

چه فرقی میکند که من حسن باشم یا فاطمه ... مهم محتوی سخن و بیان آدمی است . اگر حرف ناحسابی زدم ایراد بگیرد . باز اگر همان قانون و حیا و خویشتنداری نبود با اسم حقیقی وارد میشدم و میگفتم آنچه که نباید گفت ولی مصلحت و اخلاق نمیگذارد مانند شما باشیم . امیدوارم خدا اول حقیر بعد شما بزرگوار را هدایت و راهنمایی نماید تا بلکه دست از این نوع پلیدی و رسوایی بحق و ناحق بند هایشان برداریم . و اما اینکه مدعی اصلی ( جناب آقای حاج جمال ) کتبا و لفظا ادعای شمارا تکذیب و وجود سند و صورتجلسه ای را که جنابتان ادعا نمودید را انکار می کنند و اگر اینگونه بود مطمن باشید خودشان یا شکوه میکردند یا شکایت . حال شما بدنبال چه هستید الله و اعلم . خدا نگهدارهمه ما باشد در مقابل نفس عماره و وسوسه شیطان رانده شده و دعا گویی همه انسانهای مخلص و با حیا هستم .... بنده حقیر و ناچیز خدا

۰۰/۷/۲۷ ۱۳:۱۱

بنده خدای بی نام ونشان ایکاش شهامت و شجاعت این را داشتید با نام حقیقی خود اظهار نظر می نمودید. اگر الان شاهد این همه مشکلات ، تخلفات و ... در بعضی موارد در کشور هستیم بیشتر بخاطر افرادی است که بخاطر منافع شخصی خود سعی در منحرف نمودن افکار مردم از تخلفات و ... می باشد و سعی می کنند با تهدید و ...خواستار برخورد با مطالبه گران باشند.

ما برای حفظ نظام ،کشور و آرمان های مقدس انقلاب اسلامی حاضریم جانمان را بدهیم و تا آخرین نفس با متخلفین،اختلاس گران،سودجویان، کارچاق کنان و ... مبارزه و افشاگری خواهیم کرد

۰۰/۷/۲۷ ۱۳:۰۰

رای قبل از انتخابات و صدور اعتبار نامه اتحادیه مورد نظر صادر شده است. 

۰۰/۷/۲۷ ۱۲:۵۳

اینکه هر از گاهی جناب آقای رشیدی با این روش و شیوه ناصواب و با نیات خاص دیگرا ن را زیر ( اشخاص حقیقی و حقوقی ) سوال میبردعلاوه بر غیر قانونی بودن غیر اخلاقی هم هست و ایکاش مدعی العموم محترم و ادارات و مسولین ذیربط مورد بحث اقدام و پیگیری قانونی نمایند تا ضمن حقانیت و شفافیت موضوع برخوردها و توصیه و تذکرات اخلاقی و قانونی به امثال ایشان ابلاغ میشد هر چند اگر گفتارشان صحیح باشد ولیی نوع و بیانشان ناصحیح است و انسان را یاد بگم بگم های آن فرد خاص می اندازد. سعه صدر و بزرگی و اخلاق مداری و مدیریت بحران هنری است که باید یاد بگیریم مسلمان. با این نوع افترا و طرح موضوع مردم را از مسولین و نهادهای نظامی و اداری محترمی که مکررا نام برده اید ناامید و بدبین میکنید ... و قطعا مسولین فرادستی افراد و شخصیتهای حقوقی که خطالب قرار دادید عملکرد و کارنامه یشان را بهتر از من و شما واقفند و اگر چیزی بود یا باشد برخورد قاطعانه و قاتنونمند خواهند داشت ولی استنبا ط حقیر این است که شما به دنبال تخریب و تحقیر بعضی ها هستید . خدا به همه ما صبر و شکیبایی و حیا و تدین و تقوی و اخلاق بده انشالله

۰۰/۷/۲۷ ۱۲:۳۸

کسی را که خودش را به خواب زده نمیتوان بیدار کرد ... جناب مرتضی حق باشما ست و قضاوت با خواننده ...

۰۰/۷/۲۷ ۱۲:۱۵

لطفا شفاف بگین چه خبره؟
بازنشسته ها باحقوق بازنشستگی ب استراحت و آرامش نیاز دارن
خیلی از جوانان تحصیلکرده و بااستعداد و باانگی زه خدمت ب مردم و پرانرژی ک بیکارن میتونن بجای بازنشسته ها درجهت ارایه خدمات ب شهروندان بهتر.مفیدتر و کارآمدتر انجام وظیفه کنند و حقوقشان را دریافت کرده و بفکر ازدواج وتشکیل خانواده باشند
بازنشسته ها هم درصورت نیاز مشاوره وهمفکری کنند اگرواقعا دلسوزهستند و بفکرخدمت هستن

۰۰/۷/۲۷ ۱۲:۱۲

پس بنا بگفته حضرتعالی قانون فوق شامل عطف به ماسبق شده رای بعذاز انتخابات صادرشده است وقانونا نباید اعتبارنامه از اعتبارساقط شود مگر با حکم قضایی

۰۰/۷/۲۷ ۱۲:۰۶

کسی که بعنوان یک مشتری به بانک مراجعه و تقاضای وام می نماید با کسی که از طریق معرفی نامه اتاق اصناف شهرستان با این عنوان که از  امتیاز اتحادیه صنفی بدون اینکه شخص معرفی شده عضو و ار کارکنان اتحادیه صنفی فوق نباشد فرق می کند. حال شخص معرفی شده فرمانده بسیج اصناف شهرستان وکارمند رسمی اتاق اصناف شهرستان باشد. ضمناٌ در مورد وام مورد نظر شما هم در کامنت قبلی توضیح دادم شما می خواهید با این نوع بحث صورت مسئله را پاک کنید.

 وقتی فرمانده بسیج اصناف شهرستان کارمند رسمی اتاق اصناف شهرستان باشد مطمئن باشید نمی تواند در انجام وظایف قانونی خود در همه موارد عملکرد مثبت داشته باشد. 

۰۰/۷/۲۷ ۱۱:۴۱

برادر دقیقا موضوع در همین رابطه است یعنی اخذ غیر قانونی وام 4 درصد . حال که خودتان به این رویه اشکال وار د میکنید چرا پس خودتان با این روش بوام گرفتید . مگر میشود شما از معرفی نامه خبر نداشته باشید و یهویی بروید تشکیل پرونده بدهید و وام بگیرید . پس با این حساب اتاق اصناف هم هر کس را چه قانونی و چه غیر قانونی به بانک معرفی کرده گیرنده وام بی تقصیر بوده و نیتش بقول شما در آمدزایی برای بانک بوده . من حرفم اینست که کسانیکه سنگ به سنگسار شده پرت میکنند خودشان باید بیگناه و مبرا باشند.. شما خودتان از روش غلط استفاده میکنید و خودتان را توجیه و دیگران را خطا کار . کار غلط و غیر قانونی برای همه غیر قانونی است پس نابجا آبروی دیگران را با اخذ وام 5 میلیونی نریزید آخرت و حساب و کتابی در راه است ...

۰۰/۷/۲۷ ۰۹:۵۵

طبق قانون ممع بکارگیری بازنشستگان و قانون تامین اجتماعی افراد بازنشسته دوباره نمی توانند در همان شغل مشغول بکار باشند و اگر بازنشسته تامین اجتماعی باشند باید حقوق بازنشستگی قطع و حق بیمه از طرف کارفرما پرداخت شود.

طبق ماده 24 قانون نظام صنفی مدیران اجرایی بصورت تمام وقت باید مشغول بکار شوند.

اتحادیه طلا فروشان شهرستان میانه که رئیس اتحادیه در حال حاضر رئیس اتاق اصناف شهرستان می باشد به تامین اجتماعی نامه نوشته که آقای ... که بازنشسته تامین اجتماعی می باشد بصورت پاره وقت در اتحادیه مشغول بکار است.

این موضوع جهت رسیدگی به فرمانده محترم  بسیج اصناف شهرستان بصورت کتبی جهت رسیدگی اعلام شد که ایشان بخاطر کارمند رسمی بودن اتاق اصناف شهرستان تا این لحظه اقدامی جهت رسیدگی نکرده است.

 

۰۰/۷/۲۷ ۰۹:۴۷

سوال اصلی همین است چرا قوانین و آیین نامه های نظام صنفی بدرستی در اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی در شهرستان میانه به درستی اجرا نمی شود و کسی هم به این موضوع رسیدکی نمی کند.

۰۰/۷/۲۷ ۰۹:۴۵

موضوع و مطلب در این مورد نمی باشد فقط صرفاٌ جهت اطلاع شما در زمان دریافت وام هیچ یک از ما نمی دانستیم که از طرف شرکت تعاونی به بانک معرفی شده ایم. بانک هم برای درآمدزایی از منابع شرکت تعاونی برای مشتریان خود وام پرداخت نموده بود. 

۰۰/۷/۲۷ ۰۸:۱۴

پس یعنی هم وام غیر قانونی برداشتید و هم شکایت کردید ... یک سوال ساده هسر شما عضو تعاونی مسکن پادگان بود یا خیر و اگر نبود چگونه معرفی نامه به بانک دادند و اگر دادند شما که میدانستید عضو نیستید چرا شرعا از آن محل وام گرفتید... و در آخر ایراد از شما بود یا کسی که شما را به بانک معرفی کرده بود .

۰۰/۷/۲۶ ۲۳:۵۵

من چند باری کارم به اتاق اصناف افتاده و هر سری میبینم دوتا کارمند که بازنشست هم شده اند کار میکنند ، مگه دولت دم از ایجاد اشتغال برای جوانان نمیزد؟ چرا جلوی این ها رو نمیگیرن چقدر باید بخورن ؟ هم حقوق بازنشستگی شون رو میگیرن هم از اداره !!!

۰۰/۷/۲۶ ۲۳:۳۸

خدایا کی شر فساد و باند بازی و روابط پشت پرده از این شهر کم خواهد شد؟؟؟

۰۰/۷/۲۶ ۲۳:۲۸

سلام امروز که اقای مسلمی در مسند ریاست اتاق حضور داشتند چگونه چنین چیزی ممکن هست؟ اگر استعفا دادند و قبول شده چطوری میشه ؟ایک جای کار میلنگه

۰۰/۷/۲۶ ۲۳:۰۲

احسن دست مریزاد آقای وکیل به این میگویند دفاع قانونی و محکمه پسند بر اساس آیین دادرسی کیفری و قوانین و مقررات حاکم

۰۰/۷/۲۶ ۲۲:۱۸

انتخابات داخلی هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان برای انتخاب افراد به  ترتیب سمت ( رئیس، نایب رئیس اول،نایب رئیس دوم،دبیر و خزانه دار) برگزار می شود. با توجه به شنیدها به نظر می رسد بعد انتخاب رئیس اتاق اصناف شهرستان حاج حسین مسلمی به همراه یکی از اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف اقدام به استفا نموده اند و توسط هیأت اجرایی صورتجلسه و تا انتخاب اعضای جایگزین و برگزاری انتخابات یکی از اعضای هیأت رئیسه بعنوان سرپرست اتاق اصناف انتخاب شده اند.

لطفا مطلب را بادقت بخوانید.

۰۰/۷/۲۶ ۲۲:۱۱

اگر اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان حق الزحمه دریافت نمایند مشمول دریافت هرگونه پاداش و اضافه کاری نخواهند بود.

آیین نامه نحوه پرداخت حق الزحمه اعضای هیأت مدیره اتحادیه های صنفی و هیأت رییسه اتاق اصناف شهرستان ها(موضوع ماده 75 قانون نظام صنفی)

ماده 9 – اعضای هیات رییسه، هیات مدیره و بازرس که حق الزحمه اخذ می نمایند، مشمول دریافت هرگونه پاداش و اضافه کاری نخواهند بود.

 

۰۰/۷/۲۶ ۲۲:۰۹

قابل ذکر است آقای رشیدی در کامنت آخر خود اظهار مینمایند صورتجلسه برای استعفاء تنظیم شده این دوگانگی بیان که فکر کنم از عدم مطالعه متن اصلی ارسالی میباشد صراحتا بیان میکنند که انتخابات شده و مسئولیت مشخص شده تناقض فاحش و مشخص دارد

۰۰/۷/۲۶ ۲۲:۰۵

آقای خان
عنایت دارید که در سیستم قضا وقضاوت قواعدی است که باید موقع قضاوت عملی کردد و در مورد شما و نحن ما فیه به استحضار میرساند قاعده ( البینة علی المدعی و الیمین علی من انکر) عزیز برادر هر کس ادعایی داشته باشد باید میدونی باید بینه یا مدارک یا اسناد ارائه دهد و هر کس منکر ادعا باشد قسم و اگر اظهارات شما از باب اقرار تلقی گردد آنهم با قاعده( الافرار العقلاء علی انفسهم جایز) که اقر فرد عاقل فقط در باره شخص خودش نافذ خواهد بود البته عاقل نه ….

۰۰/۷/۲۶ ۲۰:۴۷

در مورد صورتجلسه انتخابات همان طور که در مطلب اشاره شده است  حاج جمال عبدالهی بعنوان رئیس اتاق اصناف شهرستان میانه انتخاب می شود که به نظر می رسد با توجه به شنیدها حاج حسین مسلمی به همراه یکی از اعضای هیأت رئیسه اقدام به استفاء از عضویت در هیأت رئیسه اتاق اصناف می نماید. که بعد از استعفای این دو نفر هیأت اجرایی صورتجلسه نموده و یک نفر از اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان تا زمان معرفی عضو جایگزین و برگزاری انتخابات بعنوان سرپرست انتخاب و معرفی می شود.

۰۰/۷/۲۶ ۲۰:۳۷

خود شما اظهار نموده اند اخذ وام از گردش حساب مالی به اعضاء،هیئت مدیره،کارکنان و مدیران اجرایی اتحادیه ها نه به کارکنان اتاق اصناف شهرستان و فرمانده بسیج اصناف و افراد غیر چون این امتیازات مطلق به اعضای و کارکنان و مدیران اجرایی اتحادیه های صنفی می باشد. در مورد وام همسر بنده جهت اطلاع شما عرض کنم در این مورد شکایت نمودیم و با شکایت ما پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت.

۰۰/۷/۲۶ ۲۰:۱۲

خانم یا آقای مطلع در کامنت قبلی خدمت شما عرض نمودم شما اول باید خودتان را اثبات بکنید.که بدانیم چه کسی هستید بعد.

در مورد اثبات مدارک و مستندات ما می گویم جلسه انتخابات داخلی دیروز در اداره صمت برگزار و سمت ها مشخص شده است شما که می فرمایید نیست  با کدام مدرک و مستندات می فرمایید صورتجلسه ای نیست.

حالا افتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتاد.

۰۰/۷/۲۶ ۱۹:۵۴

فارغ از هرگونه نگاه سیاسی باید از منظر حقوقی اذعان داشت که اخذ وام 4 درصد از بانک قرص الحسنه و از مخل اعتبارات و حساب تعاونی ها و اتحادیه ها برای اعضا و کارکنان قانونی و عرفی می باشد و در خصوص ارایه مستندات بایستی کسی که ادعای وجود جرم یا اتفاقی را بیان میکند بایستی برای اثبات ادعا مدارک بیاورد نه آنکه مراتب را تکذیب میکند مثل اینکه بنده تهمت دزدی بکسی میزنم و متهم ادعای حیثیت میکند و من یا قاضی در جواب میگویم که آقای دزد مدارک بیاور که تو دزد نیستی و بی گناهی . پس باید شاکی یا مدعی بر ادعای خویش اثبات بیاورد و در این موضوع نیز خیلی ساده باید گفت که در صورت ارایه صورتجلسه انتخابات که بصراحت آقای جمال عبدالهی را بعنوان رییساعلام میدارد موضوع اثبات خواهد شد . وسلام

۰۰/۷/۲۶ ۱۹:۴۱

جناب مرتضی خان رشیدی به استحضار میرساند اخذ وام بشکلی که شما عنوان میکنید نه تنها ایراد و اشکالی ندارد بلکه کاملا قانونی نیز هم هست .اولا از محل گردش مالی حساب اتحادیه ها پرداخت شده ثانیا کارمتدان و مدیران اجرایی اتاق اصناف نیز یتوانندمیتوانند و حقشان است استفاده کنند و ثالثا بانک قرض الحسنه مهر اسمش روش هست قرض الحسنه و بیشتر. از 4 درصد نمیتواند وام دهد پس کار خلافی رخ نداده و حساب از محل پس انداز است قارداشِ.و در آخر اینکه همانطوری که جنابتان بنام همسر محترمه تان چند سال پیش همین گونه از محل گردش تعاونی مسکن پادگان برداشته بودید و از قضا ادعای عضویت و مطالبه مسکن از ارتش داشتید و هزاران جا هم شکایت کردید و غیره . اییییینه

۰۰/۷/۲۶ ۱۹:۳۲

برادر رشیدی کمی قاعده حقوقی بخوانی خوبه ... به آگاهی شما میرساند کسی که ادعای چیزی را بکند و تهمتی بزند باید مدارک و مستندات بیاورد نه من مطلعی که اعلام میکنم صورتجلسه ای وجود ندارد و چیزی که عدم است و جود خارجی ندارد قابل انتشار نیست .... افتاد ... حال باز منتظر انتشار مستندات شما هستیم

۰۰/۷/۲۶ ۱۹:۲۳

حق عضویت اعضای اتحادیه های صنفی شهرستان میانه با مقایسه شهرهای دیگر استان در بیشتر موارد چند برابر بالاتر است. 

مسئله در همین است چرا در مورد عملکرد مالی اتاق اصناف شهرستان و اتحادیه های صنفی شفافیت وجود ندارد.

۰۰/۷/۲۶ ۱۹:۲۰

زمان ثبت نام قبل از رای دیوان بوده و انتخابات و صدور اعتبار نامه بعد از رای دیوان بوده است که در اسفندماه  مرکز اصناف به کلیه روسای سازمان های مرکز استان ابلاغ نمود افرادی که انتخابات و اعتبارنامه های آنها بعد از رای دیوان برگزار و صادر شده است مشمول رای دیوان می شود. سوال در همین است چرا در این مدت رای دیوان اجر نشده است؟

اخبار روز