کد خبر: ۱۱۱۸۶۳
۴۶۲ بازدید
۳ دیدگاه (۳ تایید شده)

دستوالعمل های ستادملی کرونا جهت پیشگیری از شیوع ویروس کووید 19 در اتاق اصناف شهرستان میانه تا چه اندازه رعایت می شود

۱۴۰۰/۸/۱۲
۱۴:۱۶

 

اقدامات اتاق اصناف شهرستان میانه جهت مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کووید 19 در ساختمان اتاق اصناف چه می باشد؟

یکی از راه های پیشگیری ویروس منحوس کووید19 فاصله گذاری اجتماعی، مخصوصاٌ درسازمان ها، نهادها، ادارات و اماکن عمومی می باشد.

با توجه به دستورالعمل و بخشنامه های متعدد ستاد ملی کرونا در مورد پیشگیری از شیوع ویروس کووید 19 کلیه مسئولان و مدیران باید امکانات لازم را جهت اجرای کامل فاصله گذاری اجتماعی در محیط کاری برای کارکنان و مراجعه کنندگان فراهم نمایند. تا باعث پیشگیری از شیوع ویروس کووید 19 در محیط کاری و جامعه شوند.

اتاق اصناف شهرستان میانه یکی از مراکزی  می باشد که با 22 اتحادیه در ساختمان 3 طبقه (زیرزمین،همکف و اول) برای خدمات رسانی  بین 6 الی 7 هزار فرد صنفی در شهر میانه واقع شده که جزو مراکزی است. بخاطر ارتباط مستقیم با کسبه و افراد صنفی، کلیه پروتکل های بهداشتی و دستوالعمل های ستاد ملی کرونا مخصوصاٌ فاصله گذاری اجتماعی جهت پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کووید 19 در جامعه بصورت کامل باید رعایت شود.

با توجه به اینکه دفتر ریاست اتاق در طبقه اول در حدود 100 متر و کارکنان اتاق اصناف شهرستان در طبقه اول با تهویه و فضای مناسب و بیشتر آنها در اتاق های اختصاصی که از نظر قانونی وظیفه رسیدگی به عملکرد اتحادیه ها را دارند. مشغول به فعالیت می باشند.

 آقای ح .م که در مورد مسئولیت اداره اتاق اصناف شهرستان میانه توسط ایشان از نظر قانونی ابهامات و سوالاتی وجود دارد.اقدام به تجمیع کلیه مدیران اجرایی 22 اتحادیه صنفی که 7 نفر می باشند در زیرزمین ساختمان اتاق اصناف که از نظر تهویه و مکان برای انجام امورات اتحادیه ها و خدمات رسانی به 6 الی 7 هزار کسبه و فرد صنفی دارای فضای نامناسب می باشدنموده است. که این امر بیشتر باعث شیوع ویروس کووید 19 با توجه به شرایط و وضعیت شهرستان که بیشتر در وضعیت های زرد و قرمز می باشد و ارتباط مستقیم کسبه که با اقشار مختلف جامعه دارند.باعث به خطر انداختن جان هزاران نفر خواهد شد.

نظر به اینکه: طبق بند ب - ماده 48 قانون نظام صنفی، رئیس اداره صمت شهرستان، رئیس کمسیون نظارت شهرستان و بند ج- ماده 49 قانون نظام صنفی، نظارت بر عملکرد اتاق اصناف شهرستان ، یکی از وظایف کمسیون نظارت شهرستان  می باشد. در مورد تخلفات انجام شده در اتاق اصناف شهرستان میانه رئیس کمسیون نظارت شهرستان ( رئیس اداره صمت) اقدامات لازم را جهت رسیدگی انجام نداده است.

با توجه به اینکه یکی از وظایف نمایندگان مجلس نظارت بر اجرای صحیح قانون می باشد از نمایندگان محترم جناب آقایان حاج مهدی اسماعیلی و سید مرتضی حسینی درخواست می نماییم در مورد عدم اجرای صحیح قوانین و مقررات نظام صنفی در شهرستان میانه توسط رئیس کمسیون نظارت شهرستان ( رئیس اداره صمت) در بعضی از موارد اقدامات لازم را انجام دهند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۸/۱۳ ۱۳:۲۳

باسلام خدمت پنیر فروش که با این نام خاطراتی را برای ما تداعی کرد که تشکر میکنم.
فارغ از تمام اتفاقات ریاست یک مجموعه دل بزرگ تعهد وسعه صدر میخواهد که متاسفانه رییس یا سرپرست هرچه که هستند یا نیستند با توسل به قدرتی که اگر غافل باشیم به جای رسالت اصلی که خدمت به خلق الله است خدای ناکرده علیه مردم وحق خواهدشد متاسفانه طبق شنیده هایی که بود ایشون بخاطر لجبازی با چند رییس اتحادیه(که انشالله صحت نداشته باشد) تمام کارمندان اتحادیه ها را در زیر زمین اتاق اصناف تجمیع کردند که امروز من وقتی مراجعه داشتم بشدت خطرناک ومستعد گسترش کرونا میباشد که درصورت بیماری کارکنان ومراجعین مسوول شرعی وقانونی ایشان هستند واز جناب مهندس امدادیان که فردی اخلاق مدار متعهد وقانونمد ومردم دار هستند میخواهیم در این امور مانع چنین اتفاقاتی باشند.
تشنگان خدمت باشیم نه شیفتگان قدرت

۰۰/۸/۱۲ ۲۰:۲۵

با سلام عرض ادب خدمت جناب آقای قربانعلی پنیر فروش از آن طرف خلیج فارس

پس از ارسال نامه استعفای آقای م.غ عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان  ثبت شده در دبیرخانه اداره صمت مورخه1400/07/24   در مورخه 1400/07/25 پس از طی تشریفات قانونی در حضور کلیه اعضای هیأت رئیسه اتاق و هیأت اجرایی رئیس محترم کمسیون نظارت شهرستان و هیأت اجرایی ( رئیس محترم اداره صمت) اقدام به برگزاری انتخابات داخلی هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان می نمایند.

با توجه به شنیدها حاکی از آن است که بعد از شروع و پخش برگ های آراء بین رای دهندگان و نوشتن نام کاندیداهای ریاست در برگ های پخش شده در بین حاضرین جلسه، رئیس (اسبق) اتاق اصناف شهرستان از شواهد متوجه می شوند که برای ریاست رای ندارند. فلذا همراه یکی از اعضای هیأت رئیسه اتاق (فی المجلس) اقدام به تسلیم استعفاء نامه خود از عضویت در هیأت رئیسه اتاق به رئیس هیأت اجرایی می نمایند.

پس از استعفای آقایان ح.م ( رئیس اتاق  ) و ا.ر ( دبیر اتاق) رئیس محترم هیأت اجرایی اقدام به لغو انتخابات داخلی نموده و آقای ف. ق (نایب رئیس اول اتاق) را با تنظیم صورتجلسه بعنوان سرپرست اتاق انتخاب می نمایند.

نظر به اینکه:

1- طبق ماده 25 آیین نامه ترتیب انتخاب هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان،چنانچه هر يك از اعضای هيأت ریيسه اتاق،اقدام به استعفاء نمایند. در اولین جلسه اتاق با حضور وی (شخص استعفاء دهنده) مطرح و نتیجه به رییس کمیسیون نظارت اعلام می گردد.

  در جریان ذکرشده ظرف مدت 2 ماه، دو نفر از اعضای هیأت رئیسه اتاق، اقدام به استعفاء نموده بودند و رئیس محترم کمسیون نظارت شهرستان و هیأت اجرایی ( رئیس محترم اداره صمت) با علم و آگاهی کامل از این جریان و ماده 25 آیین نامه فوق مثل اینکه اقدام به قبول استعفاء نامه آقایان ح.م و ا.ر نموده اند، تا انتخابات داخلی طبق ماده 9 آیین نامه فوق اجرا نگردد.

2- طبق ماده 10 آیین نامه ترتیب انتخاب هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان، پس از استعفای اعضای هیأت رئیسه اتاق، رئیس کمیسیون نظارت یا نماینده وی موظف است با رعایت نصاب مقرر در ماده (33) قانون نظام صنفی از نفر علی البدل دعوت و نسبت به جايگزينی و تعیین سمت مطابق ماده (9) آیین نامه اقدام نمايند.

3- طبق ماده 9 آیین نامه فوق رييس كميسيون نظارت شهرستان يا نماينده وی ظرف پانزده روز از منتخبین دعوت نموده تا با حضور هيات اجرايی ، به صورت مخفی  اقدام به تعیین سمت ها نماید.

با توجه به موارد ذکر شده :

1-بدلیل اینکه قبل از صدور اعتبار نامه های هیأت رئیسه جدید اتاق یکی از اعضای هیأت رئیسه از عضویت در هیأت رئیسه استعفاء داده و هیأت رئیسه از نصاب قانونی خارج شده و باید توسط نایب رئیس اول اتاق که دارای اعتبار نامه معتبر می باشد تا زمان برگزاری انتخابات داخلی، اتاق اصناف شهرستان اداره شود. 

2- با گذشت مدت زمان قانونی ( 15 روز) رئیس هیأت اجرایی (رئیس اداره صمت) باید هر چه سریعتر اقدام به برگزاری انتخابات داخلی نماید.

اداره اتاق اصناف شهرستان میانه توسط آقای ح. م از نظر قانونی خلاف و تخلف می باشد.

در آخر باید دنبال پرتغال فروش بگردیم.

۰۰/۸/۱۲ ۱۸:۰۰

لطف می کنید برای آگاهی و اطلاع رسانی و شفاف سازی بفرمایید چه ابهامات و سوالاتی از نظر قانونی در مورد اداره اتاق اصناف شهرستان میانه توسط آقای حسین مسلمی وجود دارد.
با تشکر قربانعلی پنیر فروش از آن طرف خلیج فارس

اخبار روز