کد خبر: ۱۱۶۸۲۷
۴۹۲ بازدید
۹ دیدگاه (۹ تایید شده)

خرید آجیل شب عید برای اعضای کمسیون نظارت شهرستان

۱۴۰۱/۱/۱۵
۱۵:۱۸

 

هرینه آجیل شب عید اعضای کمسیون نظارت شهرستان از بودجه اتاق اصناف شهرستان پرداخت شده است!؟

گاهی وقت ها خبرهای از دادن هدیه توسط افرادی به مسئولان و مدیران به گوش می خورد که افراد برای توجیح کار خود و قانونی دانستن آن اسم های مختلفی از قبیل هدیه تشکر،عیدی و ... می گذارند.

کمسیون نظارت شهرستان طبق ماده 48 قانون نظام صنفی از روسا و معاونین ادارات در مراکز استان ها و شهرستان ها تشکیل می شود.

طبق ماده 49 قانون نظام صنفی یکی از وظایف کمسیون نظارت شهرستان ها رسیدگی و بازرسی عملکرد اتحادیه ها و اتاق اصناف شهرستان و تطبیق دادن اقدامات انجام شده آنها با قوانین و مقررات می باشد.

 در روزهای آخر سال چند روز مانده به عید اعضای محترم کمسیون نظارت شهرستان جهت خرید آجیل شب عید به یکی از آجیل فروشی های شهرستان معرفی شده و آجیل خود را بصورت کاملاٌ رایگان دریافت نموده اند.

با توجه به اینکه یکی از وظایف کمسیون نظارت شهرستان بازرسی عملکرد هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان و هیأت مدیره اتحادیه های صنفی و رسیدگی به تخلفات انجام شده توسط اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان و هیئت مدیره اتحادیه های صنفی می باشد و در حال حاضر نیز چندین گزارش از تخلفات انجام شده توسط عده ای از اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان به کمسیون نظارت شهرستان شده است. در این شرایط معرفی اعضای محترم کمسیون نظارت شهرستان برای خرید آجیل شب عید باعث بوجود آمدن سوالاتی شده:

1-آیا این اقدام بصورت قانونی بوده است؟

2-هزینه آجیل شب عید را چه کسی یا کسانی پرداخت نموده اند؟

3- هدف از خرید آجیل شب عید برای اعضای کمسیون نظارت چه بوده است؟

4- آیا اعضای کمسیون نظارت شهرستان بعد از دریافت آجیل شب عید خواهند توانست به وظیفه نظارتی خود به درستی عمل نمایند؟

5- اقدام سازمان ها و نهادهای نظارتی در این مورد چه خواهد بود؟

استفتا از مقام معظم رهبر معظم انقلاب اسلامی در  مورد اینکه :

  هدایایی که بعضی از افراد یا شرکت‌ها به کارمندان دولت در زمان عید نوروز به عنوان عیدی می‌دهند، و هیچ گونه توقّعی در برابر پرداخت آن ندارند، چه حکمی دارد؟

جواب: هدیه در محیط کار و از جانب ارباب رجوع، یکی از خطرناک‌ترین چیز‌ها است و هر چه بیشتر از آن اجتناب کنید، به صرفه دنیا و آخرت شما خواهد بود.

 

در آخر: منتظر شفاف سازی از طرف آقایان جهت اطلاع و آگاهی مردم هستیم. هرچند بجای شفاف سازی امکان دارد آقایان محترم یک شکواییه تنظیم کنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱/۱۸ ۲۳:۳۸

بااین حساب نام دیگر ایم اعضاء ..... می باشد،

۰۱/۱/۱۸ ۰۹:۰۵

اولا ر یمسین کیم یسین جانیم
گرگ ییلرتا سسلری چیخمیا پسته نین کیلوی
۳۰۰ مینه چیخا

۰۱/۱/۱۶ ۱۰:۳۲

با سلام دوست عزیز از بودجه عمومی نیست از جیب من وشما است چون هر سال حق عضویت سالانه کسبه را زیاد می کنند تا به خودشان حق جلسه .حق بیمه.عیدی. پاداش.و.....دریافت کنند بیچاره بازاری وکسبه

۰۱/۱/۱۵ ۲۲:۰۴

حرام یا حلال آن فعلا کاری نداریم. به نظر شما چرا رئیس کمسیون نظارت شهرستان به تخلفات عده ای از اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان و روسای اتحادیه ها صنفی رسیدگی نمی کنند؟

 

۰۱/۱/۱۵ ۲۱:۵۸

الان عده ای بسیج شده اند در بعضی شهرستان ها قانون (تبصره 1 ماده 22 قانون نظام صنفی کشور) برای به منصب رساندن افراد خاص در هیأت رئیسه اتاق شهرستان ها از عدم رسیدگی به پرونده تخلفات، صدور پروانه کسب غیر قانونی و عدم برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی در زمان مقرر قانونی دور زده تا افراد خاص ریاست اتاق اصناف شهرستان را بدست گیرند. در عوض برای افرادی که خلاف قانون کاری انجام نداده و تخلف نکرده اند شبانه روز پرونده سازی می کنند.

  

۰۱/۱/۱۵ ۲۱:۴۸

تو این وضعیت بد اقتصادی استفاده از بودجه عمومی برای آجیل وخوشگذرانی شب عید بی تردید حرام اندر حرام است. دای اوزوز بیلون. اوز اللاهوز

۰۱/۱/۱۵ ۲۱:۰۲

وای دده به فکر اخرت باشین حرامه حرامه بخدا

۰۱/۱/۱۵ ۲۰:۱۴

خدایا دیگه تنگ اومدیم خودت امام زمانمون رو برسون.واقعا یجایی تو این مملکت پیدا میشه فقط یک نفر مسئولیتشو خوب انجام بده.

۰۱/۱/۱۵ ۱۸:۱۲

اگه به وظایف نظارتی،درست عمل میشد که وضع این نبود!!!!

اخبار روز