کد خبر: ۱۱۷۱۸۲
۲۵۰۸ بازدید
۳۷ دیدگاه (۳۵ تایید شده)

فروشندگان طلا و جواهرات شهرستان میانه بعدازظهر روزهای پنچشنبه حق فعالیت ندارند

۱۴۰۱/۱/۲۸
۲۳:۵۱

 

تعطیلی واحدهای صنفی اتحادیه فروشندگان طلا و جواهرات، بعدازظهر روزهای پنچشنبه توسط اتحادیه فروشندگان طلا و جواهرات شهرستان میانه.

اتحادیه فروشندگان طلا و جواهرات شهرستان میانه چندین سال است اقدام به تعطیلی واحدهای صنفی اعضای اتحادیه در بعدازظهر روزهای پنچشنبه نموده که این امر بخاطر فعالیت واحدهای صنفی اتحادیه فوق در بازار بزرگ شهر میانه، باعث نیمه تعطیل شدن بازار بزرگ در بعدازظهر روزهای پنچشنبه و ایجاد مشکلات زیاد برای کسبه شده است.

نیم نگاهی به قوانین اساسی دولت جمهوری اسلامی و نظام صنفی کشور و رای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری:

1- اصل 17 قانون اساسی، تعطیل رسمی هفتگی روز جمعه است‌.

2- اصل 22 قانون اساسی، حیثیت، جان، مال، حقوق، مسکن و شغل اشخاص از تعرض مصون است مگر در مواردی که قانون تجویز کند.

3- اصل 43 قانون اساسی، تنظیم برنامه اقتصادی کشور به صورتی که شکل و محتوا و ساعت کار چنان باشد که هر فرد علاوه بر تلاش شغلی‏، فرصت و توان کافی برای خودسازی معنوی، سیاسی و اجتماعی و شرکت فعال در رهبری کشور و افزایش مهارت و ابتکار داشته باشد.

4- اصل ۴۶ قانون اساسی، هر کس مالک حاصل کسب و کار مشروع خویش است و هیچ‌کس نمی‌تواند به عنوان مالکیت نسبت به کسب و کار خود امکان کسب و کار را از دیگری سلب کند.

5-ماده 4 دستوالعمل نحوه تنظیم ساعت کار و ایام تعطیل واحدهای صنفی، ایام تعطیل واحدهای صنفی مطابق تقویم رسمی کشور می باشد.

6- رای شماره (200) تاریخ 1396/03/09)هیأت عمومی دیوان عدالت اداری منتشر شده در روزنامه رسمی کشور تاریخ (1396/06/29) مصوبه کمسیون نظارت شهرستان جهرم در مورد تعطیلی واحد صنفی طلافروشان در بعدازظهر روزهای پنچشنبه ابطال شده است.

با توجه به موارد ذکر شده و رای هیأت عمومی دیوان عدالت ادارای که طبق به ماده (107) و (109) و (92) قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری آرای دیوان عدالت ادارای پس از انتشار در روزنامه رسمی لازم الاجرا می باشد. و چنانچه مصوبه ای در هیأت عمومی ابطال شود، رعایت مفاد رأی هیأت عمومی در مصوبات بعدی، الزامی است.

1- آیا تعطیلی واحدهای صنفی اتحادیه فروشندگان طلا و جواهرات شهرستان میانه در بعدازظهر روزهای پنچشنبه در شهر میانه توسط اتحادیه فروشندگان طلا و جواهرات قانونی می باشد؟​

2- آیا تعطیلی بعدازظهر روزهای پنچشنبه توسط اتحادیه فروشندگان طلا و جواهرات باعث متضرر شدن اعضای اتحادیه و کسبه بازار بزرگ شهر میانه نمی شود؟

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۷/۲ ۲۰:۲۹

سلام آقای م میشه لطف کنید توحساب کردن طلا فروشان هم نظارت کنید چون من ۲۶شهریور دوتا النگو از آقای **** گرفتم باوزن 8.200وبااجرت7درصد که قیمت نهاییش شده 22800ولی من به چند تا از طلا فروشی در تهران گفتم حساب کردن میشه 20.600ولی ایشون قبول نمیکنن میگن مگه طلافروشان تهران پول عوض میکنم پس سود ومالیات چی میشه ولی در واقع الان مشتری موقع خرید نباید مالیات پرداخت کنم بلکه موقع فروش باید پرداخت کنم نمیشه از هر دو طرف پرداخت کنن لطفاً رسیدگی کنید

۰۱/۱/۳۰ ۲۲:۲۴

خدا ارواح تون را بیامرزم همین پنجشنبه ها بعد از ظهر تعطیل اند بهتره.کاش همیشه تعطیل باشند خونه مون کوچه های اطراف بازاره از زندگی زده شدیم با وجود اینکه پارکینگ وجود داره اکثر بازاریان خودروهاشون را دم درمان نگه می دارند و حتی برای ماشین خودمون هم جا نمیزارند نمونه اش کوچه امام جمعه

۰۱/۱/۳۰ ۰۹:۱۴

نه آقايان م و ج رئیس اتاق اصناف نیستند بلکه آقای س رئیس اتاق اصناف هست.
من این طرف خلیج فارس این فهمیده ام شما هنوز نفهمیده اید.
خخخخخخخخخخخخخخ

۰۱/۱/۳۰ ۰۰:۲۰

رئیس فعلی اتاق آدم خوبیه اما اما به لحاظ تجربه کاری ....

۰۱/۱/۳۰ ۰۰:۱۸

آقای م..... لطفا در همان اتحادیه طلافروشان فعالیت نماید حوصله گندکاری رو نداریم

دیروز با دونفر اومده مغازه من

طلا کجا پرده فروشی کجا

۰۱/۱/۳۰ ۰۰:۱۶

داستان آجیل شخصی هست از جیب خودش داده برادر

۰۱/۱/۳۰ ۰۰:۱۴

چندنفر قدیمی اتاق اصناف رو مافیایی کردن

۰۱/۱/۳۰ ۰۰:۱۳

متاسفانه برداشت های غیرمجاز در اتحادیه ... با مدرک کافی وجود دارد

۰۱/۱/۳۰ ۰۰:۰۹

اصلا صحت ندارد من از اعضا هستم

۰۱/۱/۲۹ ۲۳:۲۹

دنیا مال شما یه میلیاردو نیم هم می دم

۰۱/۱/۲۹ ۲۳:۲۸

من ارثمو به مرتضی و.... می دم

۰۱/۱/۲۹ ۲۳:۲۲

کاملا در آرمش هستیم. آقا یا خانم محترم بهتر است در موضوع مطلب نظر بدهید. سایت جای چت نیست.

۰۱/۱/۲۹ ۲۳:۱۹

مرتضی نارحت نشو به آرامش دعوتت می کنم

۰۱/۱/۲۹ ۲۳:۱۵

کسی که سرش را به باد داد. آن پسر ناخلف پدری بود که با دختر ... بر خلاف پدرش ازدواج کرد و از ارث مرحوم شد.

 

 

۰۱/۱/۲۹ ۲۳:۱۰

حال چرا به تن شما این چنین هول و هراس افتاده است.

برای بنده بزرگترین افتخار است در زادگاه خود بعنوان کار آفرین واحد تولیدی ماسک راه اندازی و برای همشهریان خود زیر قیمت مصوبه ماسک بفروشم. حال از این کار بنده چرا شما به ... افتاده اید. خدا داند.

۰۱/۱/۲۹ ۲۳:۰۳

مگر تو اتاق اصناف شهرستان چیزی پخش یا خیرات می کنند که به ما هم چیزی برسد.

۰۱/۱/۲۹ ۲۲:۵۳

مرتضی رشیدی برو ماسکتو بفروش به هر جایی سرتو دراز نکن سرتو رو به باد می دی

۰۱/۱/۲۹ ۲۲:۵۲

مرتضی رشیدی به تو چیزی نرسیده نیم سوز شدی، نخود هر اشی نشو

۰۱/۱/۲۹ ۲۲:۴۵

ای جان برادر سر نماینده گرمه برای افطاری دادن
تبلیغات برای آینده
کارهای انجام شده سال‌های قبل رو به نام خود می زنن
مدعوین مدیران مدارس و.....
گماشته هاشون هم یکی پس از دیگری گند می زنه

۰۱/۱/۲۹ ۲۲:۲۲

هیچ خبری نیست بدبختی میانه‌ای ها در این هست که چشم دیدن هم شهری خودرا ندارد چه فرقی می کند بازاری باشد یا نباشد رای آورده انتخاب شده

۰۱/۱/۲۹ ۲۱:۵۲

هیچ خبری نیست فقط افزایش حق عضویت، برداشت های غیرقانونی توسط عده ای از اعضای هیأت رئیسه اتاق و روسای اتحادیه ها، دادن آجیل شب عید برای اعضای کمسیون نظارت شهرستان، دریافت وجه بابت تائید فاکتور از ارباب رجوع و ... است. 

فقط آسوده بخوابید که ...

۰۱/۱/۲۹ ۲۱:۴۴

تواین اتاق اصناف چه خبر هست لطفا مراجع ذیصلاح به خصوص نمایندگان محترم وفرمانداری رسیدگی کنند این همه تنش واختلاف چرا بوجوداومده؟

۰۱/۱/۲۹ ۲۱:۴۲

دستورالعمل نحوه تنظیم ساعت کار و ایام تعطیل واحدهای صنفی (موضوع تبصره بند (م) ماده ۳۷ قانون نظام صنفی)

نحوه تصویب ساعات کار واحدهای صنفی

ماده ۲ـ اتاق اصناف می­ بایست با توجه به طبیعت و نوع کار واحدهای صنفی و با استفاده از ظرفیت کمسیون امور اقتصادی اتاق نسبت به تنظیم ساعت کار و ایام تعطیل آنان اقدام و پس از تایید اجلاس اتاق برای تصویب به کمیسیون نظارت ارسال نماید.

ماده ۳ـ کمیسیون نظارت موظف است با در نظر گرفتن نوع فعالیت و ملاحظات لازم دیگر (از جمله سیاحتی، زیارتی و انتظامی) پیشنهاد اتاق را در جلسه کمیسیون مطرح و اتخاذ تصمیم نماید.

اگر این اقدام با تصمیم اعضای اتحادیه توسط رئیس اتحادیه بدون تایید اجلاس اتاق اصناف و تصویب کمسیون نظارت شهرستان انجام شده باشد. طبق قانون رئیس اتحادیه در این چند سال تخلف نموده و طبق قانون باید رسیدگی شود.

هر چند مانند تخلفات عده ای از روسای اتحادیه ها این تخلف هم بدون رسیدگی خواهد ماند.

۰۱/۱/۲۹ ۲۱:۲۸

اگر توجه کرده باشید هیأت عمومی دیوان عدالت ادارای رای به ابطال مصوبه کمسیون نظارت مبنی بر تعطیلی بعدازظهر روزهای پنچشنبه داده است. اگر اعضای اتحادیه 12 سال پیش رای به تعطیلی داده و اتحادیه در این 12 سال اقدام به تعطیلی نموده است طبق قانون تخلف نموده است.

متاسفانه مشکل اصلی در این کشور مخصوصاٌ شهرستان میانه در بعضی از موارد بخاطر نظارت های قانونی توسط سازمان ها و نهادهای نظارتی می باشد.

۰۱/۱/۲۹ ۲۱:۲۴

جناب آقای میرزایی اگر توجه کرده باشید طبق قانون اتحادیه و اعضای اتحادیه این حق ندارند که کلیه واحدهای صنفی را تعطیل نمایند.

هر شخص مسئولیت واحد صنفی خود را دارد.

۰۱/۱/۲۹ ۲۰:۵۴

اصناف کسبه ها هنوز خدمت شایان ایشان را در تعطیلی سرخود در ابتدای کرونا به خصوص تعطیلی روز پدر را فرموش نکرده و نخواهند کرد

۰۱/۱/۲۹ ۲۰:۴۷

چه خدمت چشم گیری برا اتحادیه طلا کردن که این بار از پارچه فروشان میخوان بیان

واااااای

۰۱/۱/۲۹ ۲۰:۳۶

باسلام باعنایت به اینکه آقای ****** در راس اینکار می باشند و اینکار برخاسته از تراوشات دهنی ایشان هست و اینکه خودشان با وسعع مالی بیشتر به این نتیجه رسیده اند قطعا بفکر کسبه ها نخواهند بود ظاهرا در اتحادیه بودن به مشام ایشان خوش آمده و خبرهایی از فعالیت ایشان در اتحادیه پارچه فروشان به گوش می رسد. هر دم از این باغ بری می رسد فکر نکنم این بار بتواند با کارنامه ضعیف قبلی جای در دل پارچه فروشان کند

۰۱/۱/۲۹ ۱۸:۴۴

دوست عزیز شما خسته نباش چونکه موقعی که اعضا اتحادیه خودشان تصمیم گرفته بودند جهت تعطیلی شما فعلا بازار نبودی و در مدرسه مشغول تحصیل بودی و این رو خدمت شما بگم این تصمیم رو ۱۲ سال پیش اعضا اتحادیه گرفته اند و حالا نگارنده متن و شما بعد از ۱۲ سال دارید رو این کار میکنید بدون اینکه بدانید اعضا در دی ماه ۱۴۰۰ مجدد بر تصمیم خود مبنی بر تعطیلی تاکید دارند نشان از بی اطلاعی شما دارد .

۰۱/۱/۲۹ ۱۸:۲۹

این تعطیلی بنا به تصمیم خود اعضا اتحادیه انجام گرفته است و حتی در دی ماه سال ۱۴۰۰ موقع ابلاغ قانون جدید ارزش افزوده که اعضا اتحادیه در اتاق اصناف جلسه بود مجدد توسط خود اعضا و بدون دخالت اتحادیه رای گیری شد که باز هم تعطیلی بعد از ظهر های پنج شنبه توسط خود اعضا تصمیم گیری شد . و هیچ اجباری و قانونی نیست و فقط خود اعضا تصمیم هماهنگی برای این موضوع گرفته اند.
امیدوارم به خاطر این روزها و شب های عزیز خداوند به تمامی عزیزان که دانسته به افراد به خاطر منافع شأن دروغ نسبت میدهند را هدایت نماید .

۰۱/۱/۲۹ ۱۷:۵۰

با سلام ایشون مگر رییس اتحادیه طلا نیستند؟ومگه دو دوره رییس نبودن؟این یک جور دور زدن قانون است ونظر قانون گذار حتما استفاده از افراد جدید وجلوگیری از انحصار در اتحادیه ها واتاق اصناف میباشد از نمایندگان محترم ومسولان شهری خواهشمنداستاز این عمل ایشان جلوگیری بعمل آورندتا صحنه برای رقابت اعضا جدید وجوانان باز باشد

۰۱/۱/۲۹ ۱۶:۴۶

براساس رآی گیری از اعضای اتحادیه تصویب شد و تمام همکاران موافق تعطیلی بعد از ظهر پنجشنبه بودند

۰۱/۱/۲۹ ۱۶:۰۱

رو چه اصولی همچین کاری رو انجام دادن واقعا خسته شدیم از کارهای خود سرانه بعضی ها...

۰۱/۱/۲۹ ۰۰:۱۷

مگه چی
ماشالله به نازم به ...

۰۱/۱/۲۹ ۰۰:۱۰

خوب وقتی رئیس اتحادیه تو بازار فعالیت نداشته باشد و مغازه اش را کسی دیگر بخاطر... اداره کند. خوب طبیعی است همچین کاری می شود. فردا که رئیس اتحادیه پارچه فروشان و اتاق اصناف شهرستان شد. اعضای اتحادیه پارچه فروشان بعد کسبه کل شهر را تعطیل می کند. مانند زمانیکه رئیس هیات امنای بازار بود روز پدر کل بازار را تعطیل کرد.

اخبار روز