کد خبر: ۸۸۷۳۵
۱۴۹ بازدید
۱ دیدگاه

# برگزاری جلسه ساماندهی و بهبود حمل و نقل شهری در شهر آچاچی 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آچاچی, جلسه بررسی مشکلات ساماندهی با موضوع حمل و نقل شهری در شهر آچاچی به میزبانی شهرداری آچاچی برگزار شد.   

   در ابتدای این جلسه دکتر تقی پور شهردار شهر آچاچی, ضمن تبریک ماه مبارک رمضان, گزارشی از برخی از اقدامات این شهرداری در زمینه های ساماندهی تاکسی ها و آژانس های تلفنی, صدور پروانه فعالیت و اشتغال ناوگان دیزلی,نصب 13 عدد دوربین های نظارت شهری , ایحاد بریدگی در جاده ترانزیت جهت رونق مغازه داران کنار جاده و پیگیری احداث مرکز معاینه فنی خودروهای نیمه سنگین و سنگین در این شهر داد. 

  ایشان در ادامه، ضمن اشاره به مشکلات موجود ترافیکی این شهر مانند تردد خودروها در خلاف جهت به خصوص در مبادی ورودی و خروجی, ساماندهی واحد تاکسی رانی, حذف میدان ورودی شهر از نقشه طرح هادی شهر, وجود مشکلات مالی و .... که نارضایتی شهروندان را نیز در پی داشته است نیاز همکاری سایر ارگان ها در مرتفع ساختن چنین مسائلی ضروری دانسته و آمادگی این شهرداری در حل این مشکلات را ضروری دانست.   

   دکتر تقی پور با اشاره به اثرات مثبت پیشگیرانه نصب دوربین های نظارتی در شهر, از اقدامات آتی شهرداری آچاچی در زمینه آموزش و فرهنگ سازی و همچنین ایجاد سرعت کاه در چند نقطه شهری بر اساس دستورالعمل ایجاد سرعت کاه, خبر داد و افزود، در اجرای این موارد حتما از پتانسیل پلیس راهنمایی و رانندگی استفاده خواهد شد. 

   در این دیدار، سرهنگ سوادی فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان میانه, با تشکر از برگزاری این جلسه, افزود در بحث های انتظامی و ترافیکی مقوله فرهنگ سازی بسیار مهم و ضروری بوده و پلیس راهنمایی و رانندگی به دلیل اهمیت مبحث فرهنگ سازی آماده همکاری با ادارات به خصوص مدارس در این خصوص است.   ایشان در ادامه با اشاره به منسوخ شدن باند کندرو در مسیرهای بین شهری در داخل شهرها, دیدگاه دکترین ترافیک را تمرکز در زمینه  جذبه دهی به شهرها و ایجاد حس ورود به شهر در رانندگان مانند ایجاد میادین در ورودی شهرها جهت کاهش سرعت وسایط نقلیه , ایجاد امکانات رفاهی و توسعه فضای سبز و پارک ها دانست که این امر نیز میتواند در برنامه های میان مدت و بلندمدت شهرداری آچاچی قرار گیرد.  ایشان با اشاره به وجود برخی از مشکلات ترافیکی در شهر آچاچی, از آمادگی پلیس راهنمایی و رانندگی جهت همکاری با شهرداری آچاچی در اجرای طرح های ترافیکی و برخورد با رانندگان متخلف خبر داد.

     مهندس واحدی مدیر عامل سازمان حمل و نقل شهرداری میانه نیز در این دیدار، با اشاره به نزدیکی بین دو شهر آچاچی و میانه، ساماندهی تاکسی و آژانس های تلفنی بین این دو شهر را با توجه به تجربه شهرهای مشابه با طرح موضوع در شورای حل ترافیک شهرستان ممکن و قابل انجام دانست.   

     ایشان در ادامه با اشاره به فرسودگی تاکسی های شهر آچاچی, از آمادگی و کمک سازمان حمل و نقل شهرداری میانه در جهت نوسازی تعدای از این تاکسی ها خبر داد.

   در انتهای جلسه نیز سرهنگ فریدونی جانشین پلیس راه شهرستان میانه, با اشاره به اقدامات این پلیس راه در آموزش و فرهنگ سازی مدارس واقع در حاشیه راه ها از جمله مدرسه ام السلمه شهر آچاچی و حضرتی ایستگاه راه آهن خبر داد و افزود، این پلیس راه آماده همکاری با شهرداری آچاچی در جهت فرهنگ سازی و اجرای طرح های ترافیکی و برخورد با رانندگان متخلف است. ایشان همچنین خواستار نصب تابلو محدوده شهری در ورود به محدوده شهری آچاچی شد.

    در پایان حاضرین ضمن بازدید از نحوه کارکرد دوربین های نظارتی نصب شده در سطح شهر، با تاکید بر همکاری بیشتر در زمینه حمل نقل، بر پیگیری و انجام نتایج زیر تاکید کردند: 

_ پیشنهاد نصب نیوجرسی در جاده ترانزیت شهر آچاچی جهت کنترل ترافیک عبوری

_ برخورد با پارک بلند مدت خودروهای سنگین در معابر شهر

 _ برخورد با رانندگان متخلف

- اجرای دوره ای و منظم طرح ترافیک شهری در شهر آچاچی 

 روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آچاچی

http://Sapp.ir/shahrdariachachi

وب سایت اینترنتی شهرداری آچاچی:

eachachi.ir


   

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز