کد خبر: ۳۶۶۰۲
۱۸۸۵ بازدید
۱۹ دیدگاه

مردم میانه با افتتاح خط تولید آریسان خوشحال نشدند!

۱۳۹۳/۱۲/۲۰
۱۰:۵۰

 بعد از واگذاری کارخانه فولاد آذربایجان در شهرستان میانه به بخش خصوصی و اعتراض کارکنان و بیکاری طیف عظیمی از کارگران این مجموعه و در تعلیق ماندن دو فاز در حال احداث این کارخانه، اکنون دومین قطب صنعتی میانه یعنی شرکت گیربکس سازی میانرو زیر نظر شرکت نیرو محرکه نیز در معرض رکود و تعدیل نیرو قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، شرکت میانرو در سال 1383جهت ساخت قطعات انواع گیربکس با نام  شرکت تولیدی قطعات گیربکس میانرو شروع به کار کرد.

این کارخانه با 20 دستگاه ماشین تراش CNC مدل امکو و تولید سالیانه دو میلیون قطعه آغاز به کار کردو سپس با افزایش ماشین تولید خود را تا مرز یه میلیون و 200هزار قطعه افزایش داد و در ماه های پایان سال 1389 مقرر گردید مونتاژ گیربکس وانت باردو از ایران خودرو به میانرو منتقل گردد.

بلافاصله اقدام به جذب نیرو از طریق آزمون و مصاحبه شد و 50 نفر نیرو به همین منظور جذب و جهت آموزش های لازم به ایران خودرو و سپس به شرکت صنعتی نیرو محرکه اعزام شدند و از طرفی با شرکت های تخصصی قرار داد انتقال خط، منعقد و سپس تاسیسات و ابزار آلات مورد نیاز تهیه و خط مذکور در تاریخ 1/4/90 راه اندازی و پس از طی دوره آزمایشی و تایید یک روز مونتاژخط توسط شرکت های ایران خودرو و ساپکو تولید انبوه آغاز و تا دی ماه بیش از 60 هزار دستگاه گیربکس مونتاژ و به ایران خودرو تبریز منتقل و برروی وانت ها نصب و روانه بازار شد.

و الان نیز میزان نیروی این مجموعه با گذشت سالها به 300 نفر افزایش و به ظرفیت چند برابر دست یافته است.

حال علاوه بر نامه ها و وعده و وعید مسئولین و نمایندگان مردم برای اخذ خط تولید گیربکس pu1متاسفانه این حرف تحقق نیافته و نیرو های این مجموعه تعدیل خواهند شد.

نماینده مردم شهرستان میانه در این خصوص در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد:  در چند ماه اخیر طی نامه ای از مدیر عامل نیرو محرکه دستور ایجاد خط تولید گیربکس پی. یو . وان را در شهرستان اخذ کرده بودیم.

محمدعلی مددی افزود:  مدیرعامل نیرومحرکه طی نامه ای به صورت مستند به بنده دستور ایجاد این خط تولید را در میانه داده اند و به هیچ عنوان امکان لغو دستور وجود ندارد و بنده به شدت پیگیر جریان خواهم بود و این امر نباید بی نتیجه بماند.

وی تاکید کرد: قول خط تولید گیربکس پی. یو. وان در میانه یک وعده توسط شرکت نیرو محرکه نبوده بلکه مستندا طی دستوری به این جانب ارائه شده است و این دستور با هماهنگی وزیر صنایع و معادن و جلسات تخصصی با مدیریت و هیات رئیسه این مجموعه اخذ شده است .

 مددی گفت: با مسئله بیکاری بشدت در حال مبارزه هستیم و اجازه این روند را برای شهرستان نخواهیم داد و هرجا حقی از کارگری ضایع شود سعی داریم به حل مسئله و احقاق حق بپردازیم.

مدیر عامل شرکت گیربکس سازی میانرو نیز در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: پی.یو.وان محصول جدید ایران خودروی تبریز که دیروز با حضور مسئولان کشوری افتتاح رونمایی شد بود. طبق توافق با مدیریت شرکت نیرو محرکه و مساعدت مسئولین امر مقرر شده بود گیربکس این خودرو در میانه تولید و برای مونتاژ به کارخانه مربوطه ارسال گردد ولی متاسفانه بر خلاف وعده مسئولین امر و حضور مکرر نماینده گان این امر محقق نشد و نیرومحرکه ساخت گیربکس را به میانه واگذار نکرد.

علی اصغر چیذری ادامه داد: این درحالی است که ما برای راه اندازی این خط تولید تعداد زیادی دستگاه خریداری کرده و تعدادی نیزو جذب کرده بودیم.

وی گفت:  تعدادی از نیرو های این مجموعه که برای این امر جذب شده بودند از ماه آینده به صورت تعلیق در خواهند آمد تا در مجموعه تصمیم های نهای  گرفته شود.

وی خواهان کمک مسئولان امر برای حل مسئله یا ارائه راهکار جدید شد. 

خبرهای رسیده حاکی از آن است که خط تولید در این شرکت امروز در حرکت اعتراضی کاملا تعطیل بوده و کارکنان این کارخانه طی تماس با نمایندگان میانه خواستار حل مشکل این مجموعه شدند.

گفتنی است: شهرستان یکی از شهرستان های دارای آمار بیکاری بالا بوده و تعطیلی واحدهای صنعتی و  عدم نحقق وعده های مسئولان این امر را تشدید می کند. مردم میانه افتتاح وانت آریسان در تبریز را فرصتی برای اشتغال زایی در میانه میدانستند که متاسفانه محقق نشد و این امر نگذاشت افتتاح یک طرح صنعتی در مرکز استان مردم شهرستان میانه را هم خوشحال کند.

.........................................................................................................

http://tabriz.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=56950

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۲/۲۶ ۲۳:۳۸
پی گیر جریان هستیم انشالله به حول و وقه الهی به نتیجه خواهیم رسید.
۹۳/۱۲/۲۲ ۱۴:۲۲
[quote name="آرش"] کاش میانه یک نفر نماینده مجلس داشت. آن هم نماینده واقعی ... [/quote] بارهااین حرف رو از زبان مسئولین لشگری و کشوری در حق میانه شنیده ام جالب اینه زمانی مراغه برای 2 نماینده شدن اقدام کرد که مسئولین صراحتامیانه رو مثال زدند برای خنثی شدن جریان
۹۳/۱۲/۲۲ ۱۴:۲۰
[quote name="حسین"] سال93برای شهرستان میانه سال اشتغال زدایی بود وازاین جهت باید به مسئولین شهر تبریک گفت!!!!!!! [/quote] جالب اینه با این همه حذف پرسه کاری یک فرصت شغلی ایجاد نشده و این یه فاجعه است میزان طلاق افزایش و سن طلاق به شدت کاهش یافته
۹۳/۱۲/۲۲ ۰۹:۴۹
سال93برای شهرستان میانه سال اشتغال زدایی بود وازاین جهت باید به مسئولین شهر تبریک گفت!!!!!!!
۹۳/۱۲/۲۱ ۲۲:۴۵
[quote name="رهگذر"] این وضعیت محصول تصمیمات ماست به عنوان یک شهروند و جو سیاست زده و قبیله ای حاکم بر شهر که کار را بر افرادی که اندک اندیشه خدمت نیز دارند تنگ میکند. «»این روزها چنان جو شهر در آستانه انتخابات بهم ریخته شده که حتی افرادی با زدن بزرگترین ضربه ها به صنعت و شرایط شهر خواهان اثبات بزرگی خود هستند که ما توانستیم و ایشان نتوانستند تا بلکه از روی اجبار نیز مردم مجبور به انتخاب شوند تا شاید فرجی جهت آینده شهرمان شود. «»ولی صد افسوس که باز تنها صدماتش را باز این مردم رنج کشیده خواهند دید. در رابطه با شرکت گیربکس سازی هم بر کسی پوشیده نیست که متاسفانه سطح دیدگاه مسولینش فقط در حد و اندازه های پاینترین سطح ممکنه از تولید می باشد یعنی کل تولید را همسطح با باز و بسته کردن چند پیچ و مهره میبینن و فرصت رشد را به کارکنان آن مجموعه ندادند و در عوض حتی اندک نیرو های کاردان خود را با بی تدبیری خود فراری دادند. البته چنین اموری با توجه به دیدگاه این مسولین و خواسته خودشان که می خواهند چند صباح باقی مانده برای بازنشتگیشان را بدو دغدغه به پایان برسانند دور از انتظار نبود. پس مشکلات امروزمان را جای دیگری نباید جستجو بکنیم علت تمام مشکلات همین نزدیکی ها هست در همین دیدگاه من و شما نسبت به مسایل شهری و همدیگر. موفق و موید باشین [/quote] دیدگاه ارائه شده تان به واقعیت حاکم بر شهر متاسفانه کاملا صادق و جاریست.
۹۳/۱۲/۲۱ ۰۳:۱۰
کاش میانه یک نفر نماینده مجلس داشت. آن هم نماینده واقعی ...
۹۳/۱۲/۲۰ ۲۲:۲۰
الحمدالله وعده های انتخاباتی یکی پس از دیگری محقق می شود. حقیقتاَ که مرد عمل و کار و تلاش می باشد. چند روز پیش می فرمود: عدم رسیدگی و بی توجهی نسبت به مشکلات مردم، خیانت به آرمان های انقلاب اسلامی است . از توجه ویژه حضرتعالی بسیار سپاسگزاریم.
۹۳/۱۲/۲۰ ۲۲:۱۰
از مهندس حسینی چه خبر؟؟؟ فکر کنم که ایشان هنوز از خواب زمستانی بیدار نشده اند.
۹۳/۱۲/۲۰ ۲۱:۰۴
آقای زمانی عزیز جسارتا حرفاتون بی اساسه قیمت گذاری توسط ایرانخودرو انجام میشه و سازنده دخل و تصرفی تو اون نداره و ازلحاظ کیفیت هم با توجه به تولید گیربکس در شرکتهای نیرو محرکه قزوین، ایرانخودرو تهران، چرخشگر تبریز و گیربکس سازی میانرو، شرکت میانرو با توجه به اقرار کارشناسان ایرانخودرو تبریز و واحد ساپکو بهترین کیفیت رو داره چاره کار اینه که نمایندگان بکمک هم این فرصت طلایی تولید گیربکس آریسان رو که میتونه صدها شغل دیگه رو با توجه به اینکه گیربکس مذکور از حدود 160 نوع قطعه تشکیل میشه و از شهرهای مختلف از تبریز گرفته تا مشهد و اصفهان برامون قطعه میفرستن با تولید اونها در کارگاههای کوچک میانه به دنبال داشته باشه و به مراتب از فولاد آذربایجان حتی با راه اندازی فازهای بعدیش هم نقش موثری در راستای اشتغالزایی داشته باشه ولی متاسفانه نمایندگان قسمی از انرژی خود را صرف منم منمها میکنن که بایستی بدونن با این ندانم کاریها چه ضربه ای به ظرفیت توسعه شهرستان وارد میکنن
۹۳/۱۲/۲۰ ۱۷:۰۹
جناب آقای مهندس حسینی لطفا پاسخ دهیدوهمچنین جناب آقای دکتر مددی لطفا پاسخ دهید
۹۳/۱۲/۲۰ ۱۶:۲۰
[quote name="محمدصادق نائبی"] یک ماه پیش احدی از نمایندگان میانه با ورود پیروزمندانه به شرکت میانرو اعلام نمود که برخی افراد (یعنی آن احد دیگر از نمایندگان!) ادعا کرده بود که از تعدیل نیرو ممانعت کرده ولی چنین نبوده و من این کار را کردم و نامه ای با خودم آورده ام دالّ بر اینکه گیربکس وانت رانا در میانرو ساخته خواهد شد. لینک خبر مربوطه: [url]http://vom.ir/news/33913/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%B1%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%AA[/url] [/quote] اولا این خبر که از طرف آقای مددی اعلام شده بر اساس اسناد ارائه شده عین واقعیت است. اگر به غیر از این بود لطفا اطلاع رسانی کنید. فکر کنم یک اصلی در تولید است به نام کیفیت که دست هیچ کسی نیس مگر خود کارکنان ومدیریت این مجموعه. چرا انتظار کار غیر قانونی از نماینده دارید اگر کیفیت و قیمت محصول این شرکت در سطح پایینی است چرا باید ایران خودرو تبریز را مجبور به خرید از این مجموعه کنیم. خود مددی که نمی تواند بیاد در خط تولید وایسه گیر بکس با کیفیت تولید کنه.
۹۳/۱۲/۲۰ ۱۶:۱۱
یک ماه پیش احدی از نمایندگان میانه با ورود پیروزمندانه به شرکت میانرو اعلام نمود که برخی افراد (یعنی آن احد دیگر از نمایندگان!) ادعا کرده بود که از تعدیل نیرو ممانعت کرده ولی چنین نبوده و من این کار را کردم و نامه ای با خودم آورده ام دالّ بر اینکه گیربکس وانت رانا در میانرو ساخته خواهد شد. لینک خبر مربوطه: [url]http://vom.ir/news/33913/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%B1%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%AA[/url]
۹۳/۱۲/۲۰ ۱۵:۳۴
اینکه امروزه قدرت چانه زنی و نفوذ برای گرفتن حق تولید محصولی در کشور ما حرف اول و میزنه حرفی نیست. و اینکه قدرت و توان نمایندگان ما تو اون سطح نیست هم بر کسی پوشیده نیست. البته این شرایط امروز شهرمان را نبا ید تقصیر چند نماینده یا مسول بدانیم این وضعیت محصول تصمیمات ماست به عنوان یک شهروند و جو سیاست زده و قبیله ای حاکم بر شهر که کار را بر افرادی که اندک اندیشه خدمت نیز دارند تنگ میکند. این روزها چنان جو شهر در آستانه انتخابات بهم ریخته شده که حتی افرادی با زدن بزرگترین ضربه ها به صنعت و شرایط شهر خواهان اثبات بزرگی خود هستند که ما توانستیم و ایشان نتوانستند تا بلکه از روی اجبار نیز مردم مجبور به انتخاب شوند تا شاید فرجی جهت آینده شهرمان شود. ولی صد افسوس که باز تنها صدماتش را باز این مردم رنج کشیده خواهند دید. در رابطه با شرکت گیربکس سازی هم بر کسی پوشیده نیست که متاسفانه سطح دیدگاه مسولینش فقط در حد و اندازه های پاینترین سطح ممکنه از تولید می باشد یعنی کل تولید را همسطح با باز و بسته کردن چند پیچ و مهره میبینن و فرصت رشد را به کارکنان آن مجموعه ندادند و در عوض حتی اندک نیرو های کاردان خود را با بی تدبیری خود فراری دادند. البته چنین اموری با توجه به دیدگاه این مسولین و خواسته خودشان که می خواهند چند صباح باقی مانده برای بازنشتگیشان را بدو دغدغه به پایان برسانند دور از انتظار نبود. پس مشکلات امروزمان را جای دیگری نباید جستجو بکنیم علت تمام مشکلات همین نزدیکی ها هست در همین دیدگاه من و شما نسبت به مسایل شهری و همدیگر. موفق و موید باشین
۹۳/۱۲/۲۰ ۱۴:۵۹
تاوقتي ميانه زيردست تبريزه همين وضعه!خودشان تريلياردي دربودجه وكارخانه غرقن!امااكرقرارشودازتهران بودجه اندك ياطرج كوجك مليوني براميانه بفرستن!فوري توهواميزنن!وازحلقوم مردم شهراي فقيرمثل ميانه ميكشن بيرون!بسكه بشدت حسودوبخيل وكنس خسيسن واينطوري بارميان!انوقت درسايراستاناتااسم استانماروميشنون ميكن استانشمابودجه بالاداره وبيشترتوليدياتوتبريزه!جراازفرط بيكاري بشهرافارسنشين مياين؟!جون همه رومثل تبريزياميبينن!
۹۳/۱۲/۲۰ ۱۴:۴۸
خداییش ایول دارید نمایندگان میانه.افرین ما همیشه پشتیوان شما هستیم
۹۳/۱۲/۲۰ ۱۳:۳۹
عوامل ایجاد و تشدید بیکاری در میانه مثل سرطان در حال رشد است اگر مسئولین چاره اساسی نیاندیشند بزودی شاهد سونامی بیکاری ، مهاجرتهای بی حساب و کتاب و رکود محسوس و ملموس در شهرستان خواهیم بود بر مسئولین شهرستان فرض است که اختلافات و منم منم ها را کنار گذاشته و با اتحاد وهمدلی چاره و راهکاری برای جوانان شهر پیدا کنند
۹۳/۱۲/۲۰ ۱۳:۰۱
بله دیگه...فولاد کم نبود اینم روش
۹۳/۱۲/۲۰ ۱۱:۵۵
واقعا مايه آبروريزي هست:مسولين نهايت كوتاهي را عمال ميكنند شهر تبديل به شهر مردگان و گور كنان شده : اشتغال و سرمايه داران همه رفتن:كجاييد
۹۳/۱۲/۲۰ ۱۱:۳۲
این نه به نماینده ربط دره نه به نیرو محرکه کیفیت گیربکس تولیدی توسط این کارخانه پایین و قیمتش هم غیر رقابتی است مدیریت این مجموعه باید به فکر باشد و کارکنان هم در راستای بهبود شرایط تولیدی خود مبتکر و خلاق باشند همه نشستن و از دیگران انتظار دارن مجموعه اگر پویا باشه نه کسی می تواند حراجش کنه نه تعدیل در کار است. ایران خودرو تبریزم حق داره جنس با کیفیت با قیمت مناسب بخره. همین وانت ها را فردا روزی می خواهند بدن دست خود ما.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز