کد خبر: ۶۹۲۱۱
۲۶۲۳ بازدید
۵۶ دیدگاه

به جرم مردمی بودن به دار سیاست می کشندش !

۱۳۹۵/۱۰/۳۰
۱۷:۵۸

        بسمه تعالی

 

هر که می خواهد باآمریکا جنگ اساسی کند به این مردم خدمت کند    

                                                                                 (( مقام معظم رهبری))

 

 

 اینگونه سخن آغاز میکنم

 میانه؛ شهر ایثار و از خود گذشتگی  ؛ شهر اساطیر گذشت ها و تاریخ سازان حال حاضر ایران ؛ ورودی شهر مزین است به تندیس ایثار و گذشت زنان و دخترانی فداکارو کمی آنطرف تر نگینی چون ریزعلی خواجوی استوار علم هدایت در دست ایثار را آنچنان زیبا برایت تفسیر میکند که تمام دروس عالم ثبت و ربطش کردند و او ماندگارهست هرچند بخواهند از لابلای کاغذهای مدارس پاکش کنند چون او افسانه نیست حقیقتی جاویدان است.

 ما همیشه خواستیم یادآور شویم که ایثار و از جان گذشتگی مهری بر پیشانیه هر میانه ای  است و کاپیتانی چون شهبازی را به بستر تاریخ هدیه دادیم تا خاطره شهر ریزعلی را زنده کند و نقش کند حقیقت این دیار با عظمت را .

حال در زمان حاضر نیز امتحان ها و افت و خیز ها ادامه دارد

باید علم عدل بسوزانی ؛ برهنه شوی و جان ملت و مردمت را نجات دهی و هادی راه باشی .

دراین میان همیشه سنگر علم و دانش نقشی تعیین کننده در این مرزو بوم و هم شهرو دیار عزیزمان میانه داشته و دارد .

و بار این مسئولیت بیشتر برگردن دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه بوده. چون جزوه مهمترین پایگاهها و کانون تحولات سیاسی در شهرمان بوده  و اکثر سیایت مداران نیز از این بستر پر فیض ریشه گرفته اند؛ مانند مهندس حسین هاشمی ریاست سابق دانشگاه آزاد اسلامی میانه ؛مهندس حاجی اصغری وغیره که در اعصار مختلف هم کاندید و هم نماینده از این چهارچوب وارد عالم سیاسی و اجتماعی میانه شده است .

همچنین در عصر هر نماینده ؛در اولین قدم ها دست خوش بسیاری تغییرات بوده که با انتخاب هر نماینده جدید وآشنایی وی با صندلی سبز مجلس و بو سه زدن آن؛ منتظر آغاز تغییرات در بستر این کانون علمی بودیم که بسیاری  صدمات برپیکر این نهاد علمی زد وخواهد زد.

در این میان مردی که همیشه با چهری خوش رو و انرژی قابل وصف در سنگر پیشبرد اهداف این مرکز علمی کوشا بوده و از همان ابتدا نیز در همین سنگر پرورش یافته  است کسی نیز جز :

                                                   ((دکتر جلیل اجلی )).

چهره ای که با تمام تغییرات و انحطاط ها و آمد و شد ها بعنوان چهره ای ثابت و کوشا؛ فعال و پابرجا مانده و شهر خود را با مناسبی چون ریاست دانشگاه های شهرهای اطراف نیز تعویض نکرده . 

هر وقت در گورده صندلی مدیریت آموزش تکیه داده رشته پشت رشته ؛ ایده جذب فراوان ؛افزایش تعداد دانشجو و امید به موفقیت در دانشگاه روحی دوباره یافته .

معدود دانشجوی یا حتی  غلو نباشد اصلا نمیتوان دانشجو یا پرسنلی یافت یا شناخت که اورا به نیکی یاد نکند یا اورا مدیری موفق و تلاشگر نداند. یاد ندارم دانشجویی که اجلی را یک از محورها امیدش در دانشگاه نخواند و اورا پشت گرمی و کور سوی امیدش در گرفتاری های راهرو دانشگاه ذکر نکند.

مگر می شود دم در دفتر دکتر بود و لحظه ای آنجا را خالی از مراجعه کننده دید حتی برای مسائل ای که او نقشی در آن ندارد ولی با رویه گشاده همیشه پذیرا و حلال مشکلات دانشجویان است .

ولی هیچ انسانی عاری از خطا و اشتباه نیست و فقط ذات باری تعالی عاری از عیوب است و اگر عیبی هم باشد در حدی نیست که علم خوبیهایشان را بخواباند.

ولی او نیز همیشه از کانون تحولات و تغییرات مصون نمانده و همیشه در فشار تغییرات سیاست مداران شهر گاها له و گاها ابقا یافته ولی ارتقایی وصول نشده . در سال های اخیر دو نماینده جدال گر میانه از صندلی معاونت آموزشی اورا به یکی از خلوتگاه های تشخیص مصلحت سیاسی دانشگاه تبعید کرده بوده اند و بقول خودش کارتون میدید.

ومشاهده انزوای این نیروی توانا در آن خلوتگاه انسان را بشدت آزرده خاطر می کرد .

تا اینکه در اواخر دوره قبل بعد مشاهده افول سیستم در حیطه آموزشی و پژوهش با دومنصب به رو ی کارآمد و با تسخیر جایگاه عادی ؛ نه واقعیش دوباره مشغول به خدمت شد.

در این دوره نیز مجددا نواهایی برای تغییر و افول جایگاه ایشان از طرف فلان آقای دکتر نماینده خاطرم را آزرد و سکوت را جایز ندیدم وقتی ناخواسته در جمعی گزارش عملکردش در حیطه آموزشی و پژوهشی  ایشان را در سالهای اخیر بسیار پربارتر از بسیاری شهرستانها وحتی استانهای اطراف  دیدم .

یا یاد سخن مسئولی که برای عطایی رشته پرستاری به میانه آمده بود با روابط گرم و سخت کوشی دکتر مواجه شد بلافاصله گفت چرا تاکنون نبودید به عنوان یک میانه ای مرا برانگیخت تا ندای آگاهی بر پیکر این مسئولان غافل سیاست زده بزنم و بگوییم گناه خادم دانشجو و مردی تلاشگر در سنگر علم و دانش میانه چیست؟

کم کاری ؟

رزومه کاری و عملیاتی ضعیف ؟

آقای دکتر نماینده چه چیز برخی از این مسئولین به مزاق جنابتان خوش نیامده که این چنین به سنگر علم پاتک میزنید؟

من بزرگترین جرم دکتر جلیل اجلی را :

مردمی بودنش میدا نم که به مزاق آقایان تلخ و به کام سیاسی شان خطر ناک است

                          چون مردم همیشه دنبال مسئولانی از جنس خود هستند نه بیشتر نه کمتر

                                                                       من الله توفیق

                                                                       امین کریم پور

 

                                                         منبع :www.sabaeiran.ir

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱۱/۵ ۲۳:۵۵

بهترین گزینه برای ریاست واحدمیانه جناب آقای دکتراجلی می باشد...هم بومی وساکن میانه هستندوهم تجربیات ولیاقت لازم را دارا هستند.

۹۵/۱۱/۵ ۱۲:۲۶

کریم پور جان منظور؟؟؟؟

۹۵/۱۱/۳ ۱۵:۱۸

با سلام بنده نیز چند سالی در دانشگاه آزاد معلمی کردم و تا حدودی از نزدیک شاهد فعل و انفعالات این مرکز بوده ام. به نظرم باید نیروهای بومی را حمایت کرد و وجودشان را قدر دانست. شور و نشاطی که دکتر اجلی داشته اند و به محیط دانشگاه هم انتقال میدادن، کم نظیر است.  امیدوارم هر اتفاقی که می افتد در نهایت به نفع میانه و میانه ای ها باشد.

۹۵/۱۱/۳ ۰۹:۴۵

دوسش دارم ادم مثبتی هستن و نویسنده از محسناتشون کم گفتن

۹۵/۱۱/۲ ۱۵:۲۸

ای کاش اجلی رو می گذاشتن رئیس واحد بشه ولی افسوس خوش خدمتان انگجی که بعنوان سرپرست موقت واحد هست ، نزاشتند تا اینکه میانه مجبور شه با یک مدیر غیر بومی تا کنه.

۹۵/۱۱/۲ ۱۳:۰۱

تزویر با لباس دیانت و تقوی به میدان می آید. تزویر سکه ای است دورو، که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است. عوام خدایش را می بینند و اهل معرفت ابلیسش.

۹۵/۱۱/۲ ۰۹:۴۱

چند مدتي بود دانشگاه آرام بود ومسير خودشو طي مي كرد آقاي كريم پور لطف كن ابراز محبتتان را كتبي ببر به خودش بده دانشگاه رابه سياست نكش .كسي كسي را متهم نكرده آقاي اجلي سركارشه هروقت گفتن پاشو بهتر از تو هست بايد بره والسلام.

۹۵/۱۱/۲ ۰۹:۳۷

راستي ميخواد نماينده بشه اجلي يا شوراي شهر شركت كنه

۹۵/۱۱/۲ ۰۸:۱۱

همیشه فکر میکنم لایقتر از لایق کسی هم هست به نظر بنده حتما هست شاید کسانی باشند که بهتر از لایقان قبلی لایقتر کار کنند پس به آنها هم باید فرصت اثبات باید داد

۹۵/۱۱/۲ ۰۸:۰۸

باسلام

توانمندی ، علم و لیاقت همراه با احترام و ادب  جناب دکتر اجلی  در حد ریاست دانشگاه بوده و شایستگی های ایشان ،برای مردم میانه مشخص و محرز می باشد لذا هرگونه تصمیمات مسموم در آن مرکز هیچوقت متوجه ایشان نخواهد شد و جناب دکتر در هر سنگری از نظام و دانشگاه که باشند همواره خادم و موفق خواهند بود.  با احترام

۹۵/۱۱/۲ ۰۰:۱۷

جناب آقای دکتر اجلی فردی بسیار بزرگوار و بسیار مودب و انسانی شریف میباشد و تا آنجایی که از دستش کاری بیاید برای کسی دریغ نمیکند.

۹۵/۱۱/۱ ۲۳:۲۹

سلام اقای کریم پور از بابت اطلاع رسانیتون متشکرم ای کاش از نام نماینده هم خبری بدین که کدام یک از نمایندگان دخالت می کنند

۹۵/۱۱/۱ ۲۲:۳۵

جناب آقای دکتر اجلی فردی متعهد ودلسوز وبا تجربیات عالیه در حوزه خود هستند با آرزوی توفیق وسلامتی...

۹۵/۱۱/۱ ۲۲:۰۸

آقای کریم پور واقعا ممنوم که آقای دکتر اجلی رو حمایت کردید این وظیفه تک تک دانشجویان هست

۹۵/۱۱/۱ ۲۱:۴۹

جناب آقای دکتر اجلی قطعا ستون دانشگاه آزاد میانه هستن و این اثبات شده.

آقای مهندس کریمپور پیشنهاد میکنم باتوجه به اینکه بعد از دو سه روز انتخاب واحد شروع میشه با تهیه طوماری از طرف دانشجویان عزیز و گرامی میزان رضایتمندی و کاردانی ایشان را به اثبات برسانید.

۹۵/۱۱/۱ ۲۰:۲۷

هر وقت در سایت ها صحبت از اینکه دعایشان کنید ویا صحبت از حمایت های این شکلی میشه یعنی دیگه خداحافظ مسئولیت
خدا کنه کسی که جایگزین میشه آدم لایقی باشه

۹۵/۱۱/۱ ۲۰:۰۱

بهرنگ نجفلو(behrang115 )
۹۵/۱۱/۰۱ - 19:59
با سلام خدمت تمامی همشهریان عزیز فقط کوتاه ومفید میگوییم دکتر از جان و دل با خلق محمدی و دور از هر گونه ریا و با عشق و به دانشگاه و میانه ای ها خدمت کرده اند نمی دانم جریان این بازی سیاسی چیست و منظور نویسنده چیست وچه بوده فقط برداشت خودم را در طول ده سال شناختم از استاد جلیل اجلی خاطر نشان میکنم دکتر واقعا از جنس مردم است امیدوارم ایزد منان تمامی خادمین ایران اسلامی را از نماینده گان محترم شهر گرفته تا .....که از جان و دل برای پیشرفت کشور و شهرشان تلاش میکنند به بلندترین کرسی های موفقیت برساند چرا که پیشرفت حق تمام انسانهای موفق است

۹۵/۱۱/۱ ۱۹:۴۰

دانشگاه محیطی علمی وفارغ از جنجال وهیاهوی سیاسیت..قطعا فرد دانشگاهی سعی در اهداف عالیه آن سازمان ونهاد را دارد..دخالت مغرضانه وفعالین سیاسی به حیثیت واعتبار علم خدشه وارد خواهند کرد.لزوم محیط آرام بستگی مسولین امر با حفظ احترام به اشخاص هست.واقعا سطح آگاهی در حد ابراز نظرات عالیه هست متاسفیم برای سیاسی کردن دانشگاه...

۹۵/۱۱/۱ ۱۸:۱۳

آقای دکتر اجلی یکی از فداکاران میانه هستن

۹۵/۱۱/۱ ۱۶:۵۳

بله دکتر اجلی استادی عالی و والا برای میانه بودوهست وخواهدبود وآقای مسلمی نیز از افرادی توانا در شهرستان محسوب می شوند

۹۵/۱۱/۱ ۱۳:۵۸

خداوند دکتر اجلی را حفظ کند من 5 ساله در این دانشگاه درس میخونم ندیدم کسی دست خالی از اتاق دکتر بیرون بیاد انسان بزرگی هستن برا را افتادن کارتونم نیاز نیست با پارتی بری به عنوان یک انسان پیشش ارزش داری نامه ای داشتم که دانشگاه به تبریز فرستاده بود و 1 ماه بود جوابش نمیومد رفتم پیش دکتر اجلی گفت برو کپیشو بیار من از دفترم فکس کنم تا جوابش رو زود بدهند این کارو کرد باز جواب ندادن باز رفتم پیشش بهش اطلاع دادم کپی ناممو گرفت گفت فردا میرم تبریز باخودم میبرم جوابشو میارم انسان بزرگیست انشاالله همیشه موفق باشن درود بر ایشان

۹۵/۱۱/۱ ۱۳:۱۷

خدای بزرگ را شاکرم که کارنامه ای پاک و منزه دارم

و اگه نفری با سند یک ریال مطالبه از سازمان یا ارگانی یا اخذ درس یا جایگاهی را ارائه دهد به عالیترین درجه سپاسگزارش خواهم بود

ولی این سیستم را همیشه داشته ام که از خادمان شهرم باید ستایش شوند تا فرقی بین آنکه صادقانه کار میکند و خدمت رسانی با کم کاران باشد

یا اگر مسئولی را ستوده ام که عالی نبوده مطمئن باشید از او امتیازی برای شهرم اخذ نموده ام

البته در این مطالب نشانه های است برای تدبر کننده گان نه غرض ورزان

۹۵/۱۱/۱ ۱۲:۰۵

ممنونم از تمام دوستانی که حرفی جهت نقد عاقلانه خوب یا بد ندارن و فقط تهاجم آوردن به شخص نویسنده و از اصل موضوع دور میشن بسیار زیبا و روشن دارن قدرت تحلیل کم خودشون رو نشون میدن

۹۵/۱۱/۱ ۱۲:۰۳

کوته فکری و قضاوت زودهنگام از ازل در ذات آدمی بوده و. خواهد بود...

۹۵/۱۱/۱ ۱۱:۵۹

آخرت میفروشیم و خودشیرینی برای نماینده عزیز میکنیم

۹۵/۱۱/۱ ۱۱:۵۶

ممنون میشم پیگیری کنید و ما رو هم در جریان بذارید تا آگاه بشیم.البته اگه به گناه تهمت زدن مدیون نشید دوست عزیز.

۹۵/۱۱/۱ ۱۱:۰۸

دانشگاهها باید سیاسی باشند اما سیاست زده نباشند. امام خمینی ره یکی از وظایف خطیر دانشگاهها نقد منصفانه حاکمیت اداره امور کشور و روشنگری است . نه اینکه دخالت دادن مطامع و نیات شوم سیاسیون در بدنه دانشگاه و به نوعی عرضه دانشگاه را محل تاخت و تاز سیاسیون جامعه قراردادن . ایشان باید تکلیفش را با دانشگاه روشن کند اداره امور آموزشی دانشگاه با علم مدیریت و اصول آموزشی همراه با نگاه عالمانه و روشنگرانه به حاکمیت یا دنباله روی سیاسیون و نگاه سیاسی به امور جاری دانشگاه و باند بازی و دنبال کردن اهداف سیاسی خود در جامعه

۹۵/۱۱/۱ ۱۱:۰۳

آقای کریم پور بررسی میکنیم. ببینیم چقدر بهت درس داده استاد حق التدریس بی سواد زیاد هست تو دانشگاه بیکارید حتمن بهت درس داده شیرین شده

۹۵/۱۱/۱ ۱۰:۵۹

متاسفانه سیاسی باز سیاسی کار هست

۹۵/۱۱/۱ ۱۰:۵۵

ای برادر میخوای این رییس ما رو حفظ کنی با پدرش در بیاری اونم به خاطر دو واحد ناقابل اینو کن بهت داد دیگه چی میخوای!؟الان فرمند میخاد به خاطر چند جمله و چند کیلو هلو و الو و شفت الو که شما نثار دکتر ما کردی برش داره و دانشگاه قاطی بشه و نتونیم حقوق کار مندا و حق التدریس شما رو بدیم

۹۵/۱۱/۱ ۰۹:۵۱

عزت نفس می فروشیم و دو واحد درسی می خریم .

۹۵/۱۱/۱ ۰۱:۴۷

من خودم آزاد میانه درس خودندم  با شناختی که از ایشون دارم همه حرف های شما ادمین محترم را رد نمیکنم و خلاف واقعیت نمی دانم . آقای اجلی شخصیتی قوی میدونم

۹۵/۱۱/۱ ۰۰:۵۲

ایشان آقای دکتر اجلی بی شک یک چهره صرفا علمی و دانشگاهی نیستند خودشان هم این نکته را قبول دارند .

۹۵/۱۱/۱ ۰۰:۴۷

سلام استاد نایبی سوالی از جنابتان دارم استاد دانشگاه هستند ایشان یا یه چهره سیاسی ؟

۹۵/۱۱/۱ ۰۰:۲۹

برادر عزیزم اسناد انتشار بدی خوشحال هم میشم

ما اگه از این کارها بلد بودیم مثل آقایون استخدام شهرداری و دانشگاه و... می بودیم

خدا رو شکر روی پای خودمون وایستادیم

نون حلال در میاریم

۹۵/۱۰/۳۰ ۲۳:۵۶

تمام این خوبیهای ایشان مرا دست به قلم و فریاد نمود

۹۵/۱۰/۳۰ ۲۳:۰۲

دکتریکی از سخت کوش ترین افراد در دانشگاه هست و دیدی باز در این حیطه دارد

۹۵/۱۰/۳۰ ۲۲:۵۷

بعنوان یک مدرس دانشگاه صادقانه می گویم آقای دکترجلیل اجلی کسی است که بایداورا دوباره ازنو شناخت..دارای شخصیتی والا وبرخوردی گرم وصمیمی وکاردان وکاربلد وآگاه به تمامی قوانین وضوابط وچهارچوبهاو جایگاه علمی معتبروباهمگان صمیمی وبانزاکت می باشد.بیاییدازاین مسوول دلسوز وصادق ومتدین بومی شهرمان حمایت کنیم وتنهایش نگذاریم چون چنین افرادی همیشه تکرار نخواهندشد.

۹۵/۱۰/۳۰ ۲۲:۵۱

آقای امین کریم پور ایشان آدم خوبیه با اخلاقه ولی ازبابت کیفیت علم وسواد دانشگاه ازاد رو زیر سوال بردن و دانشگاه رو واسه خودش پله کرده

۹۵/۱۰/۳۰ ۲۱:۵۵

دکتر میتونستن حتی رئیس دانشگاه میانه هم باشن

چی کم دارن؟

۹۵/۱۰/۳۰ ۲۱:۵۰

در این چمن گل بی خار کس نچید آری

چراغ مصطفوی با شرار بولهبیست
از خطا گفتی هر انسانی نه تنها ممکنه بلکه حتما خطاهایی داره.
دکتر اجلی یک صفت بارز داره که دیگر مدیران میانه ای ندارند یا کمتر دارن یا اگر دارند بسیار کمند. بخل در وجود ایشان نیست. سعه صدر دارد و اگر لقمه ای باشد از کسی دریغ نمی کند. ارزوی توفیق دارم برای این مرد باهوش

۹۵/۱۰/۳۰ ۲۱:۳۷

متاسفانه توی این روزگار انسانهای فداکار مثل اقای دکتر اجلی کم هستند اگر هم باشند برای بعضی ها قابل تحمل نیستند ..... چند روز پیش ریس دانشگاه کاغذکنان آقای مهندس صیامی که از جنس از خود مردم از کاغذکنان بود کنار گذاشته شدند. از کوچکترین تا بزرگترین اشخاص، از محصلش تا دانشجواش، از کارکنانش تا استادش از مهندس صیامی رضایت داشتند. ....چون از جنس خودم مردم بود .....تنها ریسی بود به همه به یک چشم نگاه میکرد تبعیض قایل نمیشد. خدمت به مردم را وظیفه خود میدانست..... کاش که قدر نعمت دکتر اجلی ها و مهندس صیامی ها دانسته شود.......

۹۵/۱۰/۳۰ ۲۰:۴۸

با عرض سلام،ادب و احترام

خدمات و زحماتی که جناب آقای دکتر اجلی برای رشد و ارتقا سطح کمی و کیفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و... انجام داده است بر کمتر وجدان بیدار و آگاهی پوشیده است،ایشان نماد یک مدیر بومی پرتلاش،دلسوز، مردمی و موفق هستند،حال اگر کسی منکر این زحمات و تلاشهای شبانه روزی  و موفقیت های ایشان شود نشان از نهایت کم لطفی ، نا آگاهی و ... آن برادر بزرگوار دارد، تاریخ خود به کرار ثابت کرده است که زمستان رفتنی است و روسیاهی فقط برای زغال فروش میماند.

۹۵/۱۰/۳۰ ۲۰:۳۴

دکتر اجلی میانه ای متعصب است که در میانه ماند و فکر پیشرفت میانه.

۹۵/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۱

البته یادمان نرفته ایشان در دوره گذشته وارد سیاسی بازی شدند و از مریدان خاص نماینده عوام فریب سابق بودند

۹۵/۱۰/۳۰ ۱۹:۳۲

دكتر اجلي كارش درسته.

۹۵/۱۰/۳۰ ۱۸:۳۷

ناقلا چند واحد درسی بار تدریس بهت داده و قلمت عرش رو دوباره به لرزه انداخت
استاد تایید نکنی دوست به انتشار اسناد خواهم زد

۹۵/۱۰/۳۰ ۱۸:۱۸

من خودم دانشگاه زنجان درس خوندم ولی ایشان حرف نداره خوش رو و مردمی

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز