کد خبر: ۸۸۳۶۴
۱۱۸۶ بازدید
۳۲ دیدگاه (۲۸ تایید شده)

آقای فرماندار؛

رئیس مخابرات در حل مشکل برخی روستاهای منطقه کندوان عاجزند کمکشان کنید

۱۳۹۸/۱/۲۸
۱۱:۴۷

به تدبیر خالق هستی. چند صباحی است با مردم بخش کندوان و تعدادی از روستاهای آن به ویژه روستای مُلک همراه و هم خانه شدیم  تا زبان گویای این مردم برای حل مشکلاتشان در قالب فضای مجازی باشیم .و اگر قابل بودیم خدمت گزار کوچکی برای این مردم مهربان در عین محرومیت و انزوا باشیم .

وقتی با این مردم هم خانه و همراه می شوید دیگر درد ودغدغه فضای شهر خواسته و ناخواسته بساط برمی چیند و بوی صفا و صمیمیت از جنس خاک کوچه و پس کوچه های روستا جایگزین می شود.

مردمی که حق دارند ولی حق گیر و مطالبه گر نیستند. مایحتاج کشوری را تامین می کنند و خود در نیازهای ابتدای زندگی خود عاجزند. ولی روحی بلند و انقلابی دارند و همیشه پای کارند .

دراین میان بر آن شدیم تا ابتدایی ترین مشکل این مردم را به مسئولان عزیز برسانیم. چون گاهی مشکلات بسیار کوچک منشا مشکلات  حاد می شوند .

تلفن مرکز قطع است !! 

روز اول مهمان مرکز بهداشتی درمانی روستای مُلک شدیم. چرا که همیشه جان شخص ودرمان در اولویت اول زندگی بشری قرار دارد.

روستای مُلک به دلیل مرکزیتی که بعد از خود شهر ترک نسبت به روستاهای تابع خود دارد ، داری مرکز بهداشت و درمان با پزشک مقیم می باشد .که این پزشک به صورت 24 ساعته در بیشتر اوقات در محل مرکز بهداشتی درمانی مستقر بوده و جوابگوی مشکلات بیماران می باشد. این مرکز درمانی دارای داروخانه ، ماما ، و ... نیز می باشد.

پزشک مقیم این مرکز باید با بیش از 18 روستا و جمعیتی بیش از 3000 نفردر ارتباط باشد . ولی گاها پزشک  به دلایل گوناگون اعم از نیاز به حضور در بیمارستان ؛اعزام بیمار از روستا یا علت های دیگر در محل حاضر نیستند و بیماران از روستاهای مختلف با راه های دستیابی صعب العبور، قبل از طی مسافت طولانی برای دستیابی به این مرکز ، تماس حاصل کرده و بعد به این مرکز مراجعه می نمایند. تا از حضور پزشک در محل اطمینان حاصل کنند. یا امکان دارد شخص بیمار در شرایط فوق حاد باشد و در صورتی که پزشک در محل حضور نداشته باشد باید مستقیما به مرکز ترک یا میانه انتقال یابد . حال این تماس یا ارتباط با مرکز درمانی روستای مُلک چگونه باید صورت گیرد در حالی که بیش از 9 ماه است که تلفن این مرکز قطع می باشد. تلفن این مرکز باید 24 ساعته و شبانه روز فعال بوده و در اختیار مردم قرار بگیرد تا بتوانند مشکلات و بیماری هایشان را در شرایط بحرانی و خارج از ساعت  اداری با پزشکشان که مقیم آن روستا می باشد ، در میان بگذارند و فاصله 70 کیلومتری صعب العبور را تا شهر میانه طی نکنند.

لازم به توضیح هست که گاها تلفن همراه هم در منطقه جوابگو نمی باشد.

ولی علاوه بر بحث قطعی شایع تلفن درمنطقه و اکثر منازل که به یک قضیه عادی در منطقه تبدیل شده است و مسولان اداره مخابرات بر این قضیه عالم هستند ، تلفن مرکز بهداشت و درمان بصورت مکرر قطع می گردد وهیچکسی در این زمینه جوابگو نمی باشد.

حال تصور کنید این قطعی چه عواقبی به همراه دارد.

علت عجز ریاست مخابرات در حل این مشکل چیست ؟؟؟

حقیر طی پروسه همراهی خود در این مشکل  بارها وبارها خدمت مسئول مربوطه آقای موسایی عزیز در اداره مخابرات رسیدم و به توصیه ایشان با پیوست نامه ای خدمت ریاست محترم اداره مخابرات مکرر مراجعه کردم .

ولی نقطه جالب توجه اینکه شخص مسئول در این روستا که مسئولیت  چند روستای تابعه را نیز دارا می باشد و از بیت المال این مردم ارتزاق می کند جوابگوی حتی ریاست محترم مخابرات نیز نمی باشد.

قابل تامل تراینکه این شخص بارها و بارها با پزشک مرکز و مسئولین مختلف روستای مُلک و حتی اهالی روستا درگیر شده و این امر منجر به مراجعات متعدد به اداره مخابرات شهرستان میانه شده است ولی متاسفانه نتیجه ای بعد از 9 ماه حاصل نشده است .

علت حمایت و برخورد نکردن قطعی رئیس اداره با این شخص چیست؟؟

آقای رئیس چند سوال !!

1- اگر شما در روستاهای اطراف ملک ساکن بودید و بیماری اورژانسی داشتید و نیمه شب نیاز به پزشک داشتید ولی حتی کوچکترین وسیله ارتباطی با مرکز را نداشتید وبرای عزیزتان خدای ناکرده مشکلی پیش می آمد ، چه می کردید؟؟؟ اصلا در این شرایط حضور پزشک مقیم در روستا چه مفهومی داشت؟

2- بزرگوار یعنی درنظام کریمه جمهوری اسلامی در مقابل کسی که از بیت المال مسلمین ارتزاق می کند و برای پزشک و اهالی یک منطقه مشکل ساز است،  رییس یک اداره انقدر ضعیف و ناتوان هست که جز تذکر هیچ کاری نمی تواند بکند؟؟؟ پس در این شرایط شما برای چه کاری و یا برای چه کسانی ریاست می کنید ؟؟

3- آقای رئیس کاش فقط یکبار از گرمای میزتان دست می کشیدید و با پزشک منطقه همراه می شدید و به روستا های این منطقه با جاده های خاکی و ناهموار سر می زدید و از مسیر های صعب العبور منطقه رد می شدید تا می فهمید یه تماس تلفنی چقدر برای یک نفر می تواند ارزش داشته باشد . مسلما تا کنون نه دیده اید و نه شنیده اید. درست است؟

4-پولها هایی که بابت خدمات تلفن و ارتباط ، مردم آن منطقه به جیب بیت المال از کانال مجموعه شما واریز می کنند به نظرتان حلال است ؟؟ 9 ماه واریز کردن پول آبونمان برای برقرار نکردن حتی یک تماس، درست است؟ آیا فقط مردم محروم این منطقه باید جوابگو پرسنل مشکل ساز شما در منطقه باشند و جیره روزانه اش را برسانند ؟؟

5-آیا جوابگوی شهدای آن منطقه که برای آسایش خانواده هایشان جانشان را تقدیم کرده اندو حال از نعمت یک خط تلفن هم محروم هستند خواهید بود؟؟

اما رابط محترم اداره مخابرات در منطقه !

این شخص خاطی همچنان در منطقه برقرار است و خدا را شکر حقوقش تضمین است  !!!

 در سایه حمایت های ریاست محترم ، حتی زحمت رفع قطعی در هر مرحله ارسال نامه به مخابرات را  نیز به خود نمی دهد

و هرکس مراجعه کند جوابی واحد دارد !! این عزیز می فرمایند : " مرکز بهراشتی درمانی روستا ، خارج از محدوده می باشد و مشکلش به من ربطی ندارد!!! "

                                  هیچکس هیچ کاری نمی تواند بکند، حتی شما آقای رئیس !!!

تصویر اخرین نامه بعلت قطعی 9ماه تا این لحظه:

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۲/۲ ۱۲:۲۹

اداره محترم مخابرات! تلفن های ما که کارکرد ندارند هر دوره براشان 2900 تومن مبلغ داخل استانی حساب میشه و میگن این حق ما ست! خب پس ابومان و حق اشتراک چیه؟ وقتی تلفنمون استفاده نداره . همون ابونه و حق اشتراک کافی نیست براتون که 2900 هم هر دوره پول مفت میگیرین از ما؟ لطفا جواب داده شود!

۹۸/۲/۱ ۱۹:۲۶

سلام

این اعتراض, عجولانه و خشمناک و توهین آمیز نوشته شده است. چشم را بسته و زحمات مجموعه ای را به باد خرمن داده ایم.

۹۸/۲/۱ ۱۳:۴۲

باسلام وعرض تبریک به مناسبت نیمه شعبان وخسته نباشید به آقای کریم پور .به نظرمن این مشکل تاکنون به بخشدارمحترم کندوان جناب آقای زرین منعکس نشده است والا بعید می دانم ایشان بگذارند این گونه مشکلات بخش این همه زمان لاینحل باقی بماند.اگراطلاع داشته باشند یقین دارم که حتماً درروستای ملک حضورهم داشته اند.

۹۸/۱/۳۱ ۲۲:۳۱

عجیبه!
تو این چند سال آخر مخابرات که خیلی خوب عمل کرده
تا جایی ک تو روستاهای اطراف علاوه بر آنتن.بلکه اینترنتم خیلی با سرعت خوبی کار میکنه
شاید مشکل از یجای دیگس
ولی اگر این کم کاری از جانب مخابرات باشه باید جواب پس بدن

۹۸/۱/۳۱ ۲۰:۳۷

به نظرم حرف این عزیزان ضدو نقیضه،!!من از اهالی یکی از روستاها هستم اینها سایر زحماتو نادیده گرفتن من از نزدیک شاهد زحمات این عزیزان بودم لااقل با انصاف نظر بدید!!!

۹۸/۱/۳۱ ۱۰:۲۴

برادر محترم جناب آقای قاسم ابوالقاسم زاده انتصاب بجا وشایسته پست همزمان حراست شبکه بهداشت / ریس امور اداری بیمارستان خاتم/ اعضای هیات مدیره خیرین سلامت شهرستان/ اعضای ستاد برگزاری نماز جمعه میانه/ شورای اداری اوقاف شهرستان میانه تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

۹۸/۱/۳۱ ۰۲:۴۸

باسلام در مورد انتقاداز رئیس مخابرات توسط دوستمون که بیشتر میشه گفت قصد تخریب در این انتقاد دیده میشه باید عرض کنم که آقای فرزین منش مدیر صادق وپیگیری هستند از این مشکل حادترش را در کوتاهترین زمان حل نموده اند باید قبل از انتشار وانتقاد از ایشون! جوابیه را از خود مهندس فرزین منش می شنیدید تا اینگونه خدمات و زحمات این بزرگوار را زیر سوال نمی بردید. صدرصد این خرابی به ایشون اطلاع داده نشده چون بنده هم در یک روستای دیگه مخابرات کار میکنم اخلاقش را در مورد کار مخابراتی میدونم مهندس ارزش و احترام خاصی به همه کارکنانش قائل است ولی در مورد کوتاهی از طرف پرسنل با کسی تعارف نداره. بامید روزی که انتقادها واقعی بوده و از روی غرض نباشه

۹۸/۱/۳۰ ۱۲:۰۵

این مناطقی که آقای کریمپور مطرح کردن مگر شورا ندارند مگر ریش سفید ندارن مگر بالاتر از رییس مخابرات مدیر کل وجود نداره مگر شهر فرماندار نداره ........به آقای کریم پور چه ارتباطی داره که اینچنین قلم فرسایی میکنن ، گیریم خیلی دلشان بحال مردم میسوزه آیا این روش صحیح گرفتن حقه؟؟؟؟؟بهتر نبود آقای کریمپور اهالی رو راهنمایی میکردن تا از روش و مسیر قانونی حقشون رو مطالبه کنن؟؟؟؟؟

۹۸/۱/۲۹ ۱۹:۳۴

جناب کریم پور؛
این طرز مخاطب قرار دادن یک مسئول هم شهری که زحمات و خدمات ایشان برای همگان اثبات شده و غیر قابل انکار است، به هیچ عنوان از جانب شما پذیرفته نیست.
به شما توصیه میکنم تا بعنوان یک شخص همیشه معترض با ادبیات زشت و ناپسند،قبل از توهین، تهمت و افترا به شخص، مسئول و یا یک ارگان، ابتدا پای سخنانشان بنشینید و به هیچ عنوان یک جانبه در جهت تخریب مخاطب خود عمل نکنید.
ریاست محترم مخابرات در اداره ی مذکور زحمات فراوانی در جهت ترفیع امکانات ارتباطی شهرستان و حومه آن کشیده اند.
ابتدا پای سخنان ایشان نیز بنشینید و دلایل ایشان را هم زیر نوشته های خود پیوست کنید تا عدالت برقرار شود.

۹۸/۱/۲۹ ۱۹:۳۱

جناب کریم پور؛
بنده شناخت چندانی نسبت به ریاست محترم مخابرات میانه ندارم، ولی از آنجایی که چندباری خدمت ایشان رسیده ام و از زحماتی که طی این سالها کشیده اند خبردارم لازم میدانم چند نکته را متذکر شوم:
این طرز مخاطب قرار دادن یک مسئول هم شهری که زحمات و خدمات ایشان برای همگان اثبات شده و غیر قابل اغماض است، به هیچ عنوان از جانب شما پذیرفته نیست.
به شما توصیه میکنم تا بعنوان یک شخص همیشه معترض با ادبیات زشت و ناپسند، قبل از توهین، تهمت و افترا به شخص، مسئول و یا یک ارگان، ابتدا پای سخنانشان بنشینید و به هیچ عنوان یک جانبه در جهت تخریب مخاطب خود عمل نکنید.
ریاست محترم مخابرات در اداره ی مذکور زحمات فراوانی در جهت ترفیع امکانات ارتباطی شهرستان و حومه آن کشیده اند.
ابتدا پای سخنان ایشان نیز بنشینید و دلایل ایشان را هم زیر نوشته های خود پیوست کنید تا عدالت برقرار شود.

۹۸/۱/۲۹ ۱۹:۰۶

اقای محترم
من کارآموزی دوران کارشناسی ام را در مخابرات گذراندم
و میدانم که این روال کاری است و در دست رئیس اداره یا کارکنان انجا نیست
مشکل از روال کاری اداره مخابرات کل ایران میباشد

۹۸/۱/۲۹ ۱۹:۰۵

باسلام و خسته نباشید حضور مسولین شهرمون،در مورد مخابرات دوستان مطالبی که مطرح کردن بنظرم قضاوت عجولانه و احساسی بر خورد کردن،چون ایشون از جمله مسولهای جدی و پیگیر است،حداقل برای حل مشکلات منصف و واقع نگر باشیم.

۹۸/۱/۲۹ ۱۹:۰۳

فک نکنم ریاست اداره همچین ادمی باشه
به نظرم بهتره از پشت جریان هم خبر داشته باشیم
ایشون شخص بسیار پیگیری هستن و هیچوقت کم کاری نمیکنن
احتمالا خطا از جای دیگه هس
شما خیلی توپتون پره آااا

۹۸/۱/۲۹ ۱۸:۵۸

به نظر می آید کمی بی انصافی کرده اید
من نیز این مشکلات را داشته ام ولی به سرعت حل شد
و آنطور که رئیس مخابرات را میشناسم در کار خود بسیار جدی و سخت گیرند
شما بعنوان خبرنگار فقط موظف هستید خبر را،آنطور که هست منتشر نمایید.
اما آنطور که پیداست این متن خبر بیشتر جنبه تخریب اداره مخابرات و کارکنان را هدف گرفته
برای قضاوت عادلانه باید حرفهای رئیس مخابرات را نیز شنید
در آنصورت شما موظف هستید حرف های ایشان را نیز منتشر کنید

۹۸/۱/۲۹ ۱۳:۳۸

ممنون آقای کریم پور

۹۸/۱/۲۹ ۰۷:۲۶

تماس داشتن اصلا طرف توجه نمیکنه به ایشان

۹۸/۱/۲۹ ۰۷:۲۵

فکر نکنم برخورد قاطع و جذبه مدیریتی ربطی به بودجه داشته باشه

۹۸/۱/۲۹ ۰۷:۲۴

ممنونم لطف دارید برادر

۹۸/۱/۲۹ ۰۱:۵۳

خسته نباشزد آقای کریمپور .فقط دوستان یه چیزیرو پی گیر میشم لطفا تا به نتیجه رسیدن ادامه بدیم.

۹۸/۱/۲۸ ۲۱:۵۱

من روستا نی باغی زندگی میکنم تلفن های ماهم همیشه قطع هست این اقا که استخدام اینجا فامیل ماست ماهم موندیم به کی بگیم

۹۸/۱/۲۸ ۲۱:۴۹

ریاست اداره مخابرات تا حالا با اون شخص خاطی برخورد قاطی نکردن؟واقعا تعجب میکنم من ایشان رو شخصی مدبر می دونم

۹۸/۱/۲۸ ۲۰:۲۷

متاسفانه این میزان پیگیری که از طرف بنده برای حل این مشکل شده ، تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته. ولی اگر مساله سیاسی بود باز هم با این همه بی توجهی روبرو می شدیم؟
همه چیز مهم است به جز جان و رفاه مردم عزیز ایران به خصوص مردمان روستاها.

۹۸/۱/۲۸ ۲۰:۲۷

به امید اینکه روزی مسئولانی داشته باشیم که جدای از مردم و دغدغه هاشون نباشن.خیلی عالی بود مهندس جان👌

۹۸/۱/۲۸ ۱۹:۱۶

با تشکر از آقای کریم‌پور بخاطر این مطالبه گری ارزشمند و مهم

نبود بودجه و شرایط بد اقتصادی کشور رو هم باید در نظر گرفت
رئیس مخابرات هم برای این کارها نیاز به پول و اعتبار دارد
اگر مخابرات بودجه کافی دارد و نمیکند آنوقت رئیس این اداره محکوم است

همه از نماینده ها و مسئولین شهری انتقاد میکنند ولی بنظرم مشکل از بالاست

۹۸/۱/۲۸ ۱۳:۰۱

ممنون از مطلبتون کاش توجه بشه

۹۸/۱/۲۸ ۱۲:۱۰

118 که بر نمیداره

۹۸/۱/۲۸ ۱۲:۰۸

باز هم مهندس کریمپور عزیز ایول که به فکر مشکلات مردم هستید دستت درد نکنه از ارایه گزارشات و اگاهی بعضی از مسئولین خواب رفته نه ها خود را خواب زده اجرت با خدا

۹۸/۱/۲۸ ۱۲:۰۷

مخابرات میانه فوق العاده ضعیف عمل می کند چند ماهه تقاضای انتقال تلفن ثابت داده ام هیچ کس مسئولیتش را قبول نمیکند و میگن تارخش گذشته و بای دوبار پول تقاضا بریزی این چه جور اداره ای است؟

اخبار روز