کد خبر: ۴۵۲۲۹
۱۶۳۴ بازدید
۲۰ دیدگاه (۱۵ تایید شده)

ازار مردم روستاهای اطراف به بهانه حل مشکل ترافیک

۱۳۹۴/۵/۱۹
۱۰:۵۶

 

در اقدامی عجیب کلیه سواریهای  حامل مسافران به ترمینال جدید انتقال داده شده  اند,ودر حالیکه در این حرکت اسایش و امنیت مسافران اعم از پیر و جوان ,زن و مرد , لحاظ نشده است.

این اقدام نه تنها هیچ نفعی برای روستاییان ندارد بلکه از نظر امنیت و هزینه ایاب و ذهاب , همه مردم روستاهای اطراف را با مشکل مواجه کرده است,واین درحالیست که همگی شعار حمایت روستانشینان  و جلوگیری از مهاجرت از طرف روستاها به سمت شهر ودر نهایت دنبال راهی برای  مهاجرت معکوس هستیم. واین عمل با شعارهایی که میدهیم کاملا مغایر است.

دوستان اگر شما از اهالی روستا هستین بدانید که شما برای رسیدن به ترمینال جدید حتما باید از چهاراه ازادی روبروی فروشگاه سابق فرخ اقدام کنید و اگر در نقطه دیگری از شهر هستید, عملا هیچ راهی برای رسیدن به ترمینال جدید که خارج از شهر هست را ندارید,و فقط باید از مرکز شهر اقدام کنید, و این خود علاوه بر اینکه هزینه دو چندان برایتان تحمیل میکند, امکان دسترسی به ترمینال را با مشکل رو برو میکند.

این تصمیم از اغازو پایانش چیزی جز ظلم و ستم و ازار روستاییان نیست, اقدامی که از دید روستاییان هیچ اندیشیه ای پشت ان نیست.

 امیدوارم  که مسولین عزیزو زحمت کش چاره ای برای این مشکل بیاندیشند که نه تنها مشکل ترافیک شهرشان حل شود,مردم زحمت کش روستاهای اطراف را قربانی نکند.

والسلام

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۵/۲۳ ۰۱:۴۹
آقای تهرانی که پایتخت نشین هستی در آمد شما چند برابر شهرستانی هاست ضربالمثلی هست که میگویند هرکه ماهی میخواد باید . . . .ماکه ماهی نخواستیم و چنین باشد
۹۴/۵/۲۳ ۰۱:۴۱
باسلام خدمت همشهریانم ، اولا در مورد تاکسی های زرد بگم ، بزرگترین بی نظمی در سطح شهر را دارند یک هرکجای خیابون مسافر پیاده میکنند و ترافیک ایجاد میکنند مقصر هم نیستند دوسه تومان پول جمع کردند تا صاحب تاکسی شده ، در شهرهای جنوب کشور ماهها دور از خانه به شغل کارگری مشغول نباشند. مقصر تاکسیرانی هست چون برای هر رشته یا صنفی اول آموزش لازم هست بعد انجام کار یا عمل . در مورد ترافیک و استفرار خط های روستایی باید خط های سبز ارباط و آچاچی از این طرع مستثنی باشندتاکسیرانی محترم بیندیشد که از میدان آزادی تا جاده ترانزیت ( خیابان برق ) 50 متری از خیابون را محل مخصوص سبز و آچاچی انتخاب نماینددر حالی که همون محلها توسط صاحبان مغازه با گذاشتن جعبه خالی اشغال شده و برای مردم مزاحم هستن . علت اینکه سبز ارباط و آچاچی را گفتم مستثنی باشد اینست که پرجمعیت بوده و چند کیلومتری شهر و در تقسیمات هم مسوولین در نظر دارند روستای سبزجز شهر باشد. اونایی که مراغه را میشناسند حتی برای بناب در سطح شهر ازمسلم مسافر سوار میکنند و روستاهای بزرگ هم از روستا به مراغه خط واحد به داخل شهردارند. این طرح در مورد روستای سبز ارباط و آچاجی غیر ممکن هست و خواهشمند است برای این دومورد چاره ای بیندیشند که مردم راحت تر به شهر دسترسی داشته باشند
۹۴/۵/۲۰ ۱۵:۳۷
[quote name="اسماعیل مختاری"] مثلاً ۳۰۰۰ تومن بدهیم برویم ترمینال خارج از شهر تا با ۶۰۰ تومن برویم روستا!؟ ترمینال خارج شهر برای سواریهای تبریز هست و اتوبوسهای بین شهری. سواری برای زنجان هم که نداریم و در نتیجه ایستگاهی هم نیاز ندارد. و اما راه حل: محلی نزدیکتر به مرکز شهر بعنوان ایستگاه سواریهای روستاها استفاده شود. [/quote] بله ظاهرا تاکسیرانی تعداد 18 عددد تاکسی بیسیم داره دستشم مونده میخواد اون مسیر یه اشتغال زایی بوجود بیاره
۹۴/۵/۲۰ ۱۲:۱۴
مثلاً ۳۰۰۰ تومن بدهیم برویم ترمینال خارج از شهر تا با ۶۰۰ تومن برویم روستا!؟ ترمینال خارج شهر برای سواریهای تبریز هست و اتوبوسهای بین شهری. سواری برای زنجان هم که نداریم و در نتیجه ایستگاهی هم نیاز ندارد. و اما راه حل: محلی نزدیکتر به مرکز شهر بعنوان ایستگاه سواریهای روستاها استفاده شود.
۹۴/۵/۱۹ ۱۳:۱۸
[quote name="شهرلی"] آقای مهندس رمضانی باسلام وتشکر از نکته سنجی وارائه مطلبت بسیار خوبتونون!خواستم خدمت شما دوست گرامی عرض کرده باشم که: ای برادر!! دلت خوش است.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در مرکز شهر میانه (میدان معلم-سر خیابان (کوچه)15 خرداد،درمجاورت نیروی انتظامی ،از ترس تاکسی های زرد رنگ که زحمت استارت زدن خودرویشان را بخود نمیدهند ،وبحالت دنده خلاص نعش تاکسی خود را به جلو هل میدهند که مبادا یک ذره گاز ویا بنزینشان هدر برود"(البته بحث هل دادن اینجوری مختص شهر میانه است .اگر دوستان جای دیگه ای ملاحظه کردن ،بفرمایند ماهم مطلع بشویم که این نابهنجاری مربوط به جاهای دیگه هم میشه ومختص میانه نیست.)"نمیتوانید با خودرو ویا حتی بصورت پیاده وارد خیابان فرعی بشوید. وای به روزی که بخواهید از وسط دو تاکسی نیمه پارک وباصطلاحی دنده خلاص وارد اون خیابان بشوید ویا خدای نکرده خارج!!!!!!!!!!!!!!!!!در جاهی دیگه شهر درموقعیتهایی که تاکسی ها صف کشیدند نیز این قضیه مشاهده میشود. مطلب شما واقعا دردی است که مربوط به کمیت حداقلی ، سطح رفاه عمومی مردم از خدمات عمومی شهر میانه است واتفاقا جنبه عمومی داردوبخاطر همین عممی بودن نابهنجاری بحث ترمینال که شما بهش اشاره کرده اید ، روستایی وشهری نداره .... مثل اینکه مسئولین محترم ومعزز ما بویژه شهردار واعضای شورای محترم شهر نشستند ومنتظرند یکی بیاید وبه اینها بگوید که چه باید بکنند.سایر مسئولین ذیربط هم از جمله حمل ونقل همگانی وتاکسیرانی و....غیره وذلک نیز ازاین قاعده نه چندان مقبول مستثنی نیستند .البته متاسفانه! [/quote] با تشکر از شهرلی عزیز
۹۴/۵/۱۹ ۱۳:۰۱
مطلب تون کاملا صحیح و بجا می باشد و بایستی مسئولین مربوطه در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهند.
۹۴/۵/۱۹ ۱۲:۵۶
آقای مهندس رمضانی باسلام وتشکر از نکته سنجی وارائه مطلبت بسیار خوبتونون!خواستم خدمت شما دوست گرامی عرض کرده باشم که: ای برادر!! دلت خوش است.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در مرکز شهر میانه (میدان معلم-سر خیابان (کوچه)15 خرداد،درمجاورت نیروی انتظامی ،از ترس تاکسی های زرد رنگ که زحمت استارت زدن خودرویشان را بخود نمیدهند ،وبحالت دنده خلاص نعش تاکسی خود را به جلو هل میدهند که مبادا یک ذره گاز ویا بنزینشان هدر برود"(البته بحث هل دادن اینجوری مختص شهر میانه است .اگر دوستان جای دیگه ای ملاحظه کردن ،بفرمایند ماهم مطلع بشویم که این نابهنجاری مربوط به جاهای دیگه هم میشه ومختص میانه نیست.)"نمیتوانید با خودرو ویا حتی بصورت پیاده وارد خیابان فرعی بشوید. وای به روزی که بخواهید از وسط دو تاکسی نیمه پارک وباصطلاحی دنده خلاص وارد اون خیابان بشوید ویا خدای نکرده خارج!!!!!!!!!!!!!!!!!در جاهی دیگه شهر درموقعیتهایی که تاکسی ها صف کشیدند نیز این قضیه مشاهده میشود. مطلب شما واقعا دردی است که مربوط به کمیت حداقلی ، سطح رفاه عمومی مردم از خدمات عمومی شهر میانه است واتفاقا جنبه عمومی داردوبخاطر همین عممی بودن نابهنجاری بحث ترمینال که شما بهش اشاره کرده اید ، روستایی وشهری نداره .... مثل اینکه مسئولین محترم ومعزز ما بویژه شهردار واعضای شورای محترم شهر نشستند ومنتظرند یکی بیاید وبه اینها بگوید که چه باید بکنند.سایر مسئولین ذیربط هم از جمله حمل ونقل همگانی وتاکسیرانی و....غیره وذلک نیز ازاین قاعده نه چندان مقبول مستثنی نیستند .البته متاسفانه!
۹۴/۵/۱۹ ۱۲:۲۹
[quote name="حسین قره داغی"] کار بسیار زیبا و پسندیده ای است.منتهی باید ساختارهای کنار این طرح کامل باشد.از چند مسیر یا خط واحد و مینی بوس شهری در نظر گرفته شود. یاد گرفتیم.مشکلات و محدودیتهارا در حین طرح کامل کنیم.که این فشار بیشتر مردم روستاهای اطراف را خواهد رنجاند.اما در آینده رفع خواهد شد. [/quote] یعنی نمیشد بعد حل مشکلات طرح اجرا میشد دیگه درسته؟پس هنوز یاد نگرفتیم مردم را نرنجانیم,وقتی نمیتوانیم باری رو از دوش مردم برداریم لااقل به زحمتشان نیاندازیم
۹۴/۵/۱۹ ۱۲:۲۵
کار بسیار زیبا و پسندیده ای است.منتهی باید ساختارهای کنار این طرح کامل باشد.از چند مسیر یا خط واحد و مینی بوس شهری در نظر گرفته شود. یاد گرفتیم.مشکلات و محدودیتهارا در حین طرح کامل کنیم.که این فشار بیشتر مردم روستاهای اطراف را خواهد رنجاند.اما در آینده رفع خواهد شد.
۹۴/۵/۱۹ ۱۲:۰۶
[quote name="سهراب رمضانی"] [quote name="ميانه اي مقيم تهران"] [quote name="سهراب رمضانی"] [quote name="ميانه اي مقيم تهران"] ضمن عرض سلام به همشهريهاي عزيز در نقد متن بالا مي خواهيم بگويم که آيا شما مي خواهيد شهر سروسامان پيدا کند يا نه. شهر يک ترمينالي دارد که بايد مسافرتهاي خارج از شهر از آنجا صورت گيرد به نظر بنده اقدامي خوبي است. قرار نيست که محل استقرار ترمينال جايي باشد که از همه نقاط شهر به آن دسترسي راحت باشد وسط شهر هم باشد مشکلات ديگري خواهد بود سرو سامان يافتن شهر هم براي اهالي شهر خوب است هم براي روستائيان چه بسا ممکن است اجراي اين طرح براي بعضي ها باعت ايجاد مشکل کند. و اگر آقاي رمضاني طرحي دارند خواهشا ارائه کنند شايد مسئولين بتوانند اجرا کنند و شرايط بهتر شود براي روستائيان محترم [/quote] با عرض سلام و احترام,بنده طرحی ندارم ولی مخالف طرحی هستم که یک طرف قربانی شود يک طرف قرباني نشده فقط کمي بايد زحمت بکشند و کمي بيشتر هزينه کنند ما در تهران روزي دو ساعت عمرمون در خيبابان در ترافيک تلف مي شود فقط به خاط اينکه در شهرمان کار نيست آمديم در شهر غريب دنبال کار. خوش به حال روستاييها که در ديار خودشان هستند پس اشکالي ندارد کمي بيشتر هزينه و وقت صرف کنند به روستا خود برگردند نه اينکه مثل اين همه هزينه کنيم در شهر غريب که به خانه اجاره اي برسيم [/quote] دوست عزیز تهران مشکلات خاص خودش را دارد, همه همه کمو بیش با مشکلات تهران اشنایی دارند.همونطور که جنابعالی خودتان فرمودید تو میانه کار نیست,بنابرین مردم به اندازه کافی با مشکل مواجه هستند,با توجه به همین مشکل شهرمان امکان هزینه کردن اضافی در حالیکه ورودی وجود ندارد امکان پذیر نیست.با تشکر از جنابعالی [/quote] در ضمن چیزی که باعث شده جنابعالی دور از شهر و دیار خود به دنبال کار بگردید برمیگردد به کم لطفی و کوتاهی مسولین شهر که نتونستند مشکل اشتغال را توی این شهر کوچک حل کنند و این در حالیست که میانه بالاترین امار بیکاری استان را دارد, در اینده ای نه چندان دور اگر مشکل اشتغال هم حل نشود شاهد پیامدهای منفی ان اعم از امار بالای اعتیاد,دزدی,بزهکاری,.... خواهیم بود.
۹۴/۵/۱۹ ۱۱:۵۲
[quote name="ميانه اي مقيم تهران"] [quote name="سهراب رمضانی"] [quote name="ميانه اي مقيم تهران"] ضمن عرض سلام به همشهريهاي عزيز در نقد متن بالا مي خواهيم بگويم که آيا شما مي خواهيد شهر سروسامان پيدا کند يا نه. شهر يک ترمينالي دارد که بايد مسافرتهاي خارج از شهر از آنجا صورت گيرد به نظر بنده اقدامي خوبي است. قرار نيست که محل استقرار ترمينال جايي باشد که از همه نقاط شهر به آن دسترسي راحت باشد وسط شهر هم باشد مشکلات ديگري خواهد بود سرو سامان يافتن شهر هم براي اهالي شهر خوب است هم براي روستائيان چه بسا ممکن است اجراي اين طرح براي بعضي ها باعت ايجاد مشکل کند. و اگر آقاي رمضاني طرحي دارند خواهشا ارائه کنند شايد مسئولين بتوانند اجرا کنند و شرايط بهتر شود براي روستائيان محترم [/quote] با عرض سلام و احترام,بنده طرحی ندارم ولی مخالف طرحی هستم که یک طرف قربانی شود يک طرف قرباني نشده فقط کمي بايد زحمت بکشند و کمي بيشتر هزينه کنند ما در تهران روزي دو ساعت عمرمون در خيبابان در ترافيک تلف مي شود فقط به خاط اينکه در شهرمان کار نيست آمديم در شهر غريب دنبال کار. خوش به حال روستاييها که در ديار خودشان هستند پس اشکالي ندارد کمي بيشتر هزينه و وقت صرف کنند به روستا خود برگردند نه اينکه مثل اين همه هزينه کنيم در شهر غريب که به خانه اجاره اي برسيم [/quote] دوست عزیز تهران مشکلات خاص خودش را دارد, همه همه کمو بیش با مشکلات تهران اشنایی دارند.همونطور که جنابعالی خودتان فرمودید تو میانه کار نیست,بنابرین مردم به اندازه کافی با مشکل مواجه هستند,با توجه به همین مشکل شهرمان امکان هزینه کردن اضافی در حالیکه ورودی وجود ندارد امکان پذیر نیست.با تشکر از جنابعالی
۹۴/۵/۱۹ ۱۱:۴۵
[quote name="سهراب رمضانی"] [quote name="ميانه اي مقيم تهران"] ضمن عرض سلام به همشهريهاي عزيز در نقد متن بالا مي خواهيم بگويم که آيا شما مي خواهيد شهر سروسامان پيدا کند يا نه. شهر يک ترمينالي دارد که بايد مسافرتهاي خارج از شهر از آنجا صورت گيرد به نظر بنده اقدامي خوبي است. قرار نيست که محل استقرار ترمينال جايي باشد که از همه نقاط شهر به آن دسترسي راحت باشد وسط شهر هم باشد مشکلات ديگري خواهد بود سرو سامان يافتن شهر هم براي اهالي شهر خوب است هم براي روستائيان چه بسا ممکن است اجراي اين طرح براي بعضي ها باعت ايجاد مشکل کند. و اگر آقاي رمضاني طرحي دارند خواهشا ارائه کنند شايد مسئولين بتوانند اجرا کنند و شرايط بهتر شود براي روستائيان محترم [/quote] با عرض سلام و احترام,بنده طرحی ندارم ولی مخالف طرحی هستم که یک طرف قربانی شود يک طرف قرباني نشده فقط کمي بايد زحمت بکشند و کمي بيشتر هزينه کنند ما در تهران روزي دو ساعت عمرمون در خيبابان در ترافيک تلف مي شود فقط به خاط اينکه در شهرمان کار نيست آمديم در شهر غريب دنبال کار. خوش به حال روستاييها که در ديار خودشان هستند پس اشکالي ندارد کمي بيشتر هزينه و وقت صرف کنند به روستا خود برگردند نه اينکه مثل اين همه هزينه کنيم در شهر غريب که به خانه اجاره اي برسيم
۹۴/۵/۱۹ ۱۱:۲۱
[quote name="ميانه اي مقيم تهران"] ضمن عرض سلام به همشهريهاي عزيز در نقد متن بالا مي خواهيم بگويم که آيا شما مي خواهيد شهر سروسامان پيدا کند يا نه. شهر يک ترمينالي دارد که بايد مسافرتهاي خارج از شهر از آنجا صورت گيرد به نظر بنده اقدامي خوبي است. قرار نيست که محل استقرار ترمينال جايي باشد که از همه نقاط شهر به آن دسترسي راحت باشد وسط شهر هم باشد مشکلات ديگري خواهد بود سرو سامان يافتن شهر هم براي اهالي شهر خوب است هم براي روستائيان چه بسا ممکن است اجراي اين طرح براي بعضي ها باعت ايجاد مشکل کند. و اگر آقاي رمضاني طرحي دارند خواهشا ارائه کنند شايد مسئولين بتوانند اجرا کنند و شرايط بهتر شود براي روستائيان محترم [/quote] با عرض سلام و احترام,بنده طرحی ندارم ولی مخالف طرحی هستم که یک طرف قربانی شود
۹۴/۵/۱۹ ۱۱:۱۸
ضمن عرض سلام به همشهريهاي عزيز در نقد متن بالا مي خواهيم بگويم که آيا شما مي خواهيد شهر سروسامان پيدا کند يا نه. شهر يک ترمينالي دارد که بايد مسافرتهاي خارج از شهر از آنجا صورت گيرد به نظر بنده اقدامي خوبي است. قرار نيست که محل استقرار ترمينال جايي باشد که از همه نقاط شهر به آن دسترسي راحت باشد وسط شهر هم باشد مشکلات ديگري خواهد بود سرو سامان يافتن شهر هم براي اهالي شهر خوب است هم براي روستائيان چه بسا ممکن است اجراي اين طرح براي بعضي ها باعت ايجاد مشکل کند. و اگر آقاي رمضاني طرحي دارند خواهشا ارائه کنند شايد مسئولين بتوانند اجرا کنند و شرايط بهتر شود براي روستائيان محترم
۹۴/۵/۱۹ ۱۱:۰۸
مسئولین محترم شهر باید با ارائه راهکارهای مختلف و خدمات مفید بانی آسایش مردم باشند و اگر بعد از انجام کاری آن را غیرمفید مشاهده کردند باید در رفع آن تلاش کنند

اخبار روز