کد خبر: ۴۵۱۰۳
۱۱۰۲ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

استخدام در آموزش و پرورش و عدم کارشناسی صحیح رشته تحصیلی استخدام شوندگان

۱۳۹۴/۵/۱۶
۱۵:۲۹

بالاخره بعد از چند ماه انتظار آگهی استخدام در آموزش و پرورش در سایت سازمان سنجش قرار گرفت تا حداقل 5000 نفر از جوانان بیکار و تحصیل کرده این مرز و بوم بتوانند صاحب شغل شوند. اما انچه باعث شد این نوشته کوتاه نوشته شود این بود که بین وظیفه معلم استخدام شونده و رشته تحصیلی آن سنخیتی  حداقل در بعضی موارد دیده نمی شود. بعضی از رشته های تحصیلی که می توانستند در کیفیت بخشی به آموزش مثمر ثمر باشند در آگهی استخدام وجود ندارند. حالا به چه دلایلی مسئولین امر از این رشته ها غافل شده اند باید خودشان توضیح دهند.

بنده حداقل در دو رشته آموزشی شیمی که  خودم در دبیرستان تدریس می کنم و دیگری آموزگاری ابتدایی که در اداره آموزش و پرورش مسئولش بودم را می توانم مثال بزنم. در رشته شیمی، مدرک تحصیلی شیمی فیزیک آورده نشده است. در حالی که می توان گفت تقریبا نصف شیمی دبیرستان به درس شیمی فیزیک مربوط است. در حالی که از شیمی آلی فقط یک فصل وجود دارد و از داروسازی فقط چند مولکول در کتاب درسی موجود است. می توان گفت در امر استخدام باید رشته شیمی فیزیک بایستی در اولویت می بود . در حالی که متاسفانه این رشته تحصیلی در استخدام معلم شیمی آورده نشده است. ای کاش همکاران ما در ادارات آموزش و پرورش از یک معلم شیمی این امر بسیار مهم را جویا می شدند.

با تمامی احترامی که به آموزگاران مقطع ابتدایی قایلم، مقطع ابتدایی ما از نبود آموزگار ابتدایی متخصص شدیدا رنج می برد. مخصوصا در دو درس ریاضی و علوم این مشکل بیشتر به چشم می خورد. در حالی که انتظار می رفت در این استخدام کیفیت آموزش مورد توجه قرار گیرد ولی با استخدام رشته تحصیلی عمدتا تربیتی مشخص می شود که مسئولین امر به کیفیت آموزش نمی اندیشند. حداقل انتظار می رفت آموزگاران ابتدایی از رشته های تحصیلی علوم پایه باشند در حالی که از هیچ رشته تحصیلی که بتواند حداقل دو درس علوم و ریاضی را تحت پوشش قرار دهد در استخدام خبری نیست. در پایان از مسئولین آموزش و پرورش مخصوصا از مدیریت آموزش و پرورش میانه تقاضا داریم در صورت وارد بودن این انتقاد در استخدام، این انتقاد را به گوش مسئولین ذیربط برساند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۵/۱۶ ۱۹:۰۱
کاملا موافقم ، هم چنین خبری از شاخه های رشته مدیریت دیده نمی شود و رشته های پیش پا افتاده ی کاردانی و کارشناسی زبان عربی و انگلیسی،فنی و دامپروری و ... جهت استخدام پیشنهاد شده اند! عدم توجه به نقطه نظر مدیریتی علمی در آموزش پرورش و اینکه دست در کاسه ها نمی خواهند از سمت های مدیریتی این وزارت کنار بروند در این استخدام مشهود است!
۹۴/۵/۱۶ ۱۵:۵۲
بنظرم آشنا بازاری شده.

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز