کد خبر: ۴۴۰۰۴
۱۲۷۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

عید سعید فطر مبارک باد

۱۳۹۴/۴/۲۶
۱۳:۰۱

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: رمضان ماهی است که ابتدایش رحمت است و میانه اش مغفرت و پایانش آزادی از آتش جهنم.

حلول ماه عید و شادی مسلمین است / پایان ماه روزه، برای صائمین است
نشاط و افتخار و شادی و سربلندی / از محک الهی برای مؤمنین است . . .

عید فطر؛ عید پایان یافتن رمضان نیست. عید برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است. چونان ققنوس که از خاکستر خویش دوباره متولد میشود. رمضان کورهای است که هستی انسان را میسوزاند و آدمی نو با جانی تازه از آن سر بر میآورد. فطر شادی و دست افشانی بر رفتن رمضان نیست، بر آمدن روز نو، روزی نو و انسانی نو است. بناست که رمضان با سحرها و افطارهایش. با شبهای قدر و مناجاتهایش از ما آدمی دیگر بسازد. اگر در عید فطر درنیابیم که از نو متولد شدهایم؛ اگر تازگی را در روح خود احساس نکنیم؛ عید فطر، عید ما نیست.

عید سعید فطر ، عید بزرگ مسلمانان ، عید شکوفایی ایمان و فطرت الهی ، جشن اخلاص مسلمین و تعالی روح انسانی و بهار قرآن را تبریک و شادباش می گوئیم.

اللّهُمَّ أَهلَ الکِبریاءِ وَالعَظَمةِ وَ أهلَ الجُودِ وَالجَبَرُوتِ وَ أهلَ العَفو وَالرَّحمَةِ وَ أهلَ التَقّوی وَالمَغفِرَة أسئَلُکَ بَحَقِّ هذا الیوَمِ الّذی جَعَلتَهُ لِلمُسلِمینَ عیداً وَ لِمُحَمّدٍ صَلّی اللهُ عَلیه وَ آلِهِ ذُخراً وَ شَرَفاَ وَ کرَامَتاً وَ مَزیداً، أن تُصَلّی عَلی مُحَمّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أن تُدخِلنی فی کُلِّ خَیرٍ أدخَلتَ فیهِ مُحَمَّداً وَ آلَ مُحَمَّد وَ أن تُخرِجَنی مِن کُلِّ سُوءٍ أخرَجتَ مِنهُ مُحَمَّداً وَ آل مُحَمَّدٍ، صَلَواتُکَ عَلَیُهِ وَ عَلَیهِم، اللّهُمَّ إنی أسئَلَکَ خَیرَ ما سَئَلَکَ مِنهُ عِبادُکَ الصّالِحُونَ وَاعُوذُ بِکَ مِمّا استَعاذَ عِبادُکَ المُخلِصوُنَ.   بارالها، به حق این روزی که آن را برای مسلمانان عید و برای محمد(ص) ذخیره و شرافت و کرامت و فضیلت قرار دادی از تو می ‏خواهم که بر محمد و آل محمد درود بفرستی و مرا در هر خیری وارد کنی که محمد و آل محمد را در آن وارد کردی و از هر سوء و بدی خارج سازی که محمد و آل محمد را خارج ساختی، درود و صلوات تو بر او و آنها، خداوندا، از تو می طلبم آنچه بندگان شایسته‏ات از تو خواستند و به تو پناه می برم از آنچه بندگان خالصت‏ به تو پناه بردند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز