کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۷/۷ ۱۵:۰۴

توره لی بیر شی اولیسیدی یلیح دوراردیلار. اوزلریده بیلیر کی 100 دن چوخ قدمتی یوخدی. باشیمیزی آلاتمیاخ

۹۵/۷/۱۱ ۲۱:۴۶

پس از پرس و جو های فراوان متوجه شدم نصف راستی پل رو قرن 8 ساختن نصف چپی رو قرن 7! پس هیچ شکی در درستی تابلو نیست! :D

۹۵/۷/۹ ۱۹:۲۸

قیزکورپوسی نابود شد . قیزکورپوسی دیگر سمبل میانه نیست !

۹۵/۷/۹ ۱۱:۵۴

مسئولین ساير شهرها در بهترين نقطه زمين رايگان به سرمايه گذار ميدهند و کلى تبليغ ميکنند حالا تو ميانه سرمايه گذار منتظر زمين ميباشد و مسئولین با افتخار اين موضوع را ميگويد.

۹۵/۷/۸ ۱۴:۱۴

قسمتی از پل بر اثر بیکفایتی و بی لیاقتی و بیشعوری تعمیر کاران پل از بین رفت خدا لعنتشان کناد

۹۵/۷/۸ ۱۳:۱۷

بله! اگر نیوزلند را زلاند نو یا زلاند جدید بگوییم، یا قیز کؤپرو را پل دختر بگوییم، پاس داشتن پارسی است درغیر اینصورت متهم خواهید شد به پان انگلیسیسم و پان ترکسیم!

برای گریز از چنین اتهامی، چایدان کئچینجه آیی یا دئ: دایی!

۹۵/۷/۸ ۱۳:۰۸

اسامی خاص را نباید ترجمه کرد. چرا از " قیزکورپوسی" استفاده نمی شود و به جای آن پل دختر می نویسند؟
آیا این هم به مثابه تفکر پان ترکیسم است؟

۹۵/۷/۸ ۰۹:۴۳

چند روز پیش از قم به میانه می آمدم . چند نفر همراه غیر میانه ای هم داشتم وقتی به نزدیکی های پل رسیدیم پل را برایشان معرفی کردم. اعلان اشتیاق کردند که از پل دیدن کنند. وقتی پایین آمدیم و از کنار جاده می خواستیم به داخل رودخانه وارد شویم از اول ورودی تا پایین بوی تعفن ، اشغال وکثافات همه جا را فرا گرفته بود و حالت و احساس بدی به آدم می داد. چاره ای نداشتم و فقط از میهمانان شرمنده شدم و خیلی تحقیر شدم. البته این حقارت اختصاص به من نداشت احساس کردم همه اهل میانه تحقیر شدند. آیا مسئولین محترم شهرستان در این مورد فکری کرده اند؟ اصلا برنامه ای در این باره دارند؟

۹۵/۷/۸ ۰۰:۲۶

متاسفانه علاوه بر اشتباه در اعداد روی تابلو ، محوطه پل دختر وضعیت بسیار بدی دارد.شهرستان فرماندار بومی و باتعصب میخواهد و نه فرماندار پروازی.
در تعطیلات مسافری به همراه فرزندش قصد داشتند که جهت عکاسی از کنار رستوران موجود به کنار رودخانه قزل اوزن بروند تا پل در عکس معلوم باشد ولی وقتی وضع کثیف و وحشتناک کنار رستوران و مسیر سرازیری را دیدند پشیمان شدند.صد در صد در ادامه مسیر گفته اند عجب شهر بی صاحبیست که پل متعلق به قرن 7 یا 8 برایشان ارزش ندارد

۹۵/۷/۷ ۲۳:۵۹

این پل پایه های ان به دوره ساسانیان یعنی 1400 پیش قرن شش میلادی و صد سال قبل از هجرت پیامبر اسلام ص برمیگردد در دوره سلجوقیان این پل بازسازی اساسی شده و در دوره صفوی هم بار دیگر ترمیم و سنگفرش.لذا هیچکدام از تاریخ پل ها واقعی نیست پل و قلعه هایی هستند که بارها ویران و بعدا بازسازی شدند الان مثلا پل بازسازی کردیم دلیل نمیشه صد سال دیگر بگویند این پل در دوران انقلاب اسلامی ساخته شده است . بلکه تاریخچه اولیه احداث بنا ملاک هست

اخبار روز