کد خبر: ۱۵۲۱۵
۱۳۵۵ بازدید
۸ دیدگاه

بازتاب خارجی نابودی دیش ماهواره با تانک!

۹۲/۷/۸
۱۳:۳۶
 عصر ایران - استفاده از تانک برای تخریب دیش های ماهواره ای در شیراز با بازتاب های زیادی در رسانه های خارجی روبه رو شده است.

سایت العربیه در این باره با انتشار یکی از عکس های این اقدام در خبری با عنوان "استفاده از تانک ها در جنوب ایران برای نابودی دیش های ماهواره ای" نوشت: در برنامه ای برای ترویج مشاهده برنامه های شبکه های تلویزیونی دولتی، از  تانک ها برای نابودی دیش های ماهواره ای استفاده شد.

رسانه های ایرانی گزارش داده اند که 800 دیش و دستگاه گیرنده برنامه های ماهواره ای (رسیور) که به صورت داوطلبانه توسط مردم تحویل بسیج داده شده است در برنامه ای ویژه توسط غلطک ، تانک و خودروهای زرهی نابود شدند.
  
سایت محلی شیرازه با انتشار این خبر نوشت: 

طرح جمع آوری داوطلبانه ماهواره و تحویل دستگاه های گیرنده دیجیتال برای اولین بار در شیراز از حدود 4 ماه قبل شروع شد. مراکز و پایگاه های مختلف بسیج در سومین حرم اهلبیت علیهم السلام که محل رجوع مردم بودند، خاطرات و حرف های عجیبی را از تحویل دهندگان ماهواره دریافت کردند. در اجرای این طرح پدران و مادرانی که در حین تحویل ماهواره با چشمانی اشکبار از لطمات و آسیب هایی که گریبان خود و فرزندانشان را گرفته بود سخن می گویند. بسیاری از زنان و مردان از شکسته شدن قبح منکرات در بین همسرانشان به دلیل استفاده از ماهواره سخن به میان می آورند.

به نوشته این سایت محلی ، "متولیان اجرای این طرح در نواحی چهارگانه شیراز و همچنین حرم حضرت سیدعلاالدین حسین علیه السلام در گفتگو با خبرنگار شیرازه متفق القول می گویند: بسیاری از خانواده ها از سایر شهرهای کشور و استان مثل مشهد و تهران برای تحویل ماهواره تماس می گیرند. اما کمبود اعتبارات برای جایگزینی این بلای خانمان سوز ما را با محدودیت مواجه کرده است.  


 
 
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۷/۱۰ ۱۹:۳۵
تانک جنگی دیش داشتن برنامه های جذاب و با محتوای صدا و سیماست نه تانک نظامی
۹۲/۷/۹ ۱۴:۳۳
حفظ ارزش و ارمان با از بین بردن تفکر غربی از فکر مردم ممکن می شود وگرنه نابود کردن چند ماهواره ارزش خاصی ندارد و یک کار نمادین است. و البته نظر مردم در جامعه ازاد شرط است!
طی سخنان اقای روحانی در امریکا از ایشان سوال شد نظر شما در رابطه با کانال های ماهواره ای چیست؟ ایشان جواب دادند به پشت بام خانه های روستایی هم نگاه کنید ماهواره وجود دارد و امری عادی در جامعه ایران است.
حال سوال اصلی اینجاست با نابودی 1000 یا 10000 عدد دیش و ریسیور می شود کاری از پیش برد؟ چون قیمت ان چنان بالایی هم تهییه مجدد ان ندارد .
و سوال فرعی هم این است آیا این کار واکنش به سخنان دکتر روحانی بوده است؟
۹۲/۷/۹ ۱۴:۱۰
[quote name="ناشناس"]نفربر نه تانک[/quote]
تانک نه نفر بر
نفر بر ندیدی ؟!
۹۲/۷/۸ ۱۹:۳۱
آسفالت خیابون را با این بازیها خراب می کنن
۹۲/۷/۸ ۱۵:۱۶
آن بچه که از لای نرده ها این صحنه رو می بینه عجب درس عبرتی میگیره
۹۲/۷/۸ ۱۱:۰۹
مگر نمی توانستند اینها را بدهند به صدا و سیما یا مخابرات که استفاده مشروع بشود.
۹۲/۷/۸ ۱۱:۰۰
بنازم فرمانده ارتش را که نفربر داده اما در این جمع وامانده حضور نیافته!
۹۲/۷/۸ ۰۹:۱۱
نفربر نه تانک

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز