کد خبر: ۱۲۳۵۵۴
۳۰۲ بازدید
۶ دیدگاه (۲ تایید شده)

استقرار مجدد بالگرد اورژانس هوایی میانه در جلسه ای با حضور خلبانان هوانیروز ارتش بررسی شد

 

فرماندار ویژه میانه با اشاره به اینکه اورژانس هوایی میانه، صرفا یک دغدغه شهرستانی نیست، گفت: بالگرد اورژانسی که در میانه مستقر بود، علاوه بر محورهای مواصلاتی حادثه خیز میانه و روستاهای اطراف، به شهرستان های چاراویماق و بخش هایی از زنجان امدادرسانی کرده بود که به دلیل نبود آشیانه، خدمات آن در میانه متوقف شد و باید مجددا مستقر شود.

مسعود سعادتی در جلسه ای با محوریت استقرار مجدد اورژانس هوایی میانه، با تاکید بر لزوم امدادرسانی به موقع به حادثه دیدگان، از اتمام ساخت آشیانه بالگرد برای استقرار مجدد بالگرد در این شهرستان خبر داده، گفت: این آشیانه در فاز اول با مساحتی بالغ بر ۸۰۰ مترمربع و با هزینه ۱۰ میلیارد تومان احداث شده است.

نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، با اشاره به اینکه امدادرسانی به موقع به مصدومین و مادران باردار در روستاها به دلیل نبود راه مناسب و مسدود شدن مسیرها در فصل زمستان، تقریبا غیرممکن است، وجود بالگرد اورژانس در میانه را پشتوانه و تکیه گاه در مواقع این چنینی توصیف کرد.

مهدی اسماعیلی، تعطیلی ده ها خانه بهداشت در شهرستان میانه و اقماری شدن آنها به دلیل تقلیل جمعیت برخی روستاها را از مشکلات جدی در حوزه بهداشت و سلامت این شهرستان برشمرد.

فرمانده هوانیروز پایگاه سهند تبریز نیز در این جلسه، نتیجه بازدید از محل استقرار بالگرد در میانه را خوب توصیف کرده، خواستار رفع برخی ایرادات و نواقص شد.

سرهنگ خلبان بهروز سلیمانی، با بیان اینکه ما نسبت به استقرار بالگرد در میانه نگاه مثبت داریم، ادامه داد: با توجه به شعاع ۱۷۰ کیلومتری پرواز بالگرد اورژانس در شهرستان میانه، یقینا این بالگرد می تواند ناجی افراد بسیاری در این شعاع پروازی باشد و ما نامه نگاری ها و پیگیری در این خصوص را با مرکز انجام خواهیم داد.

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۹/۱ ۲۳:۵۵

به امیدبرگشت هرچه سریعترهلی کوپترامدادکه یکی ازاولویتهای ضروری شهرستان میانه میباشد.

۰۱/۹/۱ ۲۰:۲۴

انشاالله به سلامتی

اخبار روز