کد خبر: ۱۲۵۰۰۳
۴۳۴ بازدید
۶ دیدگاه (۰ تایید شده)

فرماندار ویژه میانه خبر داد:

اختصاص ۲۰۹ میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات اشتغال و سرمایه گذاری به شهرستان میانه

 

فرماندار ویژه میانه از اختصاص۲۰۹ میلیارد تومان از محل طرح اشتغال‌به میانه برای ارائه تسهیلات اشتغال و سرمایه گذاری در این شهرستان خبر داد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به تخصیص اعتبار ۶۰۰ هزار میلیارد ریالی از محل تبصره ۱۶ در سال جاری برای ایجاد اشتغال‌در سطح کشور گفت: از این میزان۲۰۹ میلیارد تومان به شهرستان میانه اختصاص یافته‌ است.
مسعود سعادتی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان میانه اضافه کرد: باید با برنامه ریزی صحیح و استفاده درست از حیف و میل این منابع جلوگیری کرده و کاری کنیم تا اعتبار فوق در راستای راه اندازی تولید؛ رونق اقتصاد و تولید همچنین گردش مالی در شهرستان هزینه شود.
وی با اشاره به اینکه در طرح اشتغال شیوه نامه اجرایی دقیق بوده و همه ابعاد در آن پیش بینی شده و ابهامی ندارد، افزود: علی رغم این موارد باید در اجرای طرح دقت و نظارت لازم اعمال شود تا منجر به نتیجه شود.
سعادتی اضافه کرد: ارادات و دستگاههای متولی، پتانسیل ها و ظرفیت های حوزه خود را می شناسند و نیاز سنجی ها و آمارهای لازم را در اختیار دارند لذا ضمن ضمن تکمیل و یا بروزرسانی این داده ها، لازم است در قالب کارگروه سرمایه گذاری و اشتغال زایی شهرستان مدیریت و هدایت صحیح منابع به سمت اشتغال صورت گیرد.
وی گفت: ضروری است هر دستگاهی ظرفیت ها و پتانسیل های خود را برای راهنمایی و سوق سرمایه گذران در اختیار آنان قرار دهد تا نیاز شهرستان رفع شده و هم مشکل مراجعه کنندگان رفع شود.
فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه سه برابر نیاز شهرستان طرح آماده برای سرمایه گذاری وجود دارد اما سرمایه گذاری نشده، بخشی از آن را مربوط به ضعف اطلاع رسانی به جامعه هدف از سوی دستگاهها عنوان کرده، بر ضرورت اطلاع رسانی گسترده در فضای مجازی و محیطی در این خصوص تاکید کرد.
فرماندار ویژه میانه در ادامه تصریح کرد: این اعتبارات به اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه کاری دستگاههایی چون بنیاد شهید؛ بنیاد برکت؛ بسیج سازندگی؛ پارک علم و فناوری؛ بنیاد علوی؛ مهارت آموزی کارکنان وظیفه؛ میراث فرهنگی و صنایع دستی؛ جهاد کشاورزی و تعاون کار و رفاه اجتماعی تعلق گرفته است.
سعادتی در پایان به ابراز گلایه مردم از برخی بانکها در عدم پرداخت به موقع تسهیلات فرزندآوری و ازدواج‌ اشاره کرده، این موضوع را غیر قابل قبول خوانده، از بانکها خواست با ارتباط و هماهنگی شعب استانی، در راستای رفع این گلایه ها جدیت داشته باشند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز