کد خبر: ۱۲۵۳۰۶
۲۰۳ بازدید
۱ دیدگاه (۰ تایید شده)

فرماندار ویژه میانه:

بیمه محصولات کشاورزی در این شهرستان یک چهارم کاهش یافته است

فرماندار ویژه میانه گفت: بیمه محصولات کشاورزی در این شهرستان نسبت به سال گذشته یک چهارم کاهش یافته است.

مسعود سعادتی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بیمه محصولات کشاورزی با بیان این خبر افزود: کشاورزان و باغداران در خصوص عدم همخوانی میزان خسارت و غرامت پرداختی گلایه دارند، از صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان خواست تا در برآوردهای مربوط به خسارت کشاورزان دقت و تجدید نظر کنند.

وی یکی از علل برآورد ها و ارزیابی نادرست را استفاده از نقشه های ماهواره ای GIS عنوان کرده، گفت: این روش خطای بالایی دارد و لازم است کارشناسان بیمه بصورت حضوری از محل بازدید و با دقت بالا برآورد نمایند.

سعادتی عدم رفع ایرادات در جبران خسارت و نیز عدم پرداخت به موقع غرامت را سبب دلسردی و بی رغبتی کشاورزان در کشت محصولات کشاورزی به ویژه گندم بعنوان یک محصول استراتژیک خوانده، آن را مغایر با سیاست های دولت در حمایت از جهش تولید محصولات استراتژیک عنوان کرد.

فرماندار ویژه میانه با اشاره به اینکه اداره هواشناسی میانه از سیستم سنتی بهره می برد و این پاسخگوی وسعت شهرستان میانه در پیش بینی هوای بخش های تابعه نیست، ازاداره کل هواشناسی خواست تا در تامین دستگاههای مربوط به ایستگاه خودکار هواشناسی برای میانه و بخش های آن همت جدی داشته باشد.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه این صندوق سال گذشته حدود ۷۰ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان پرداخت کرده، گفت: پیش بینی می کنیم این مبلغ امسال به صد میلیارد تومان برسد.

علی تبریزی با بیان اینکه شهرستان میانه بیشترین میزان غرامت را از سال ۹۵ تا کنونبا مبلغ ۱۱۴ میلیارد تومان به خود اختصاص داده، گفت: کمترین میزان غزامت را شهرستان خداآفرین با ۴ و نیم میلیارد تومان داراست.

وی با بیان اینکه مجموع غرامت پرداختی به کشاورزان ده درصد بیشتر از حق بیمه دریافتی از کشاورز و کمک های دولت است، افزود: صندوق بیمه یک صندوق حمایتی است و هر چه کمک دولت بیشتر باشد قدرت پرداخت غرامت آن بیشتر است.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز