کد خبر: ۱۲۷۳۲۴
۴۶۵ بازدید
۴ دیدگاه (۰ تایید شده)

فرماندار در جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت:

کلینیک درمان ناباروری در میانه، در آینده نزدیک راه اندازی می شود

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه از راه اندازی کلینیک درمان ناباروری در این شهرستان، در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه، مسعود سعادتی در جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، با بیان این خبر، افزود: مقدمات راه اندازی این کلینیک به همت شبکه بهداشت و درمان میانه در حال فراهم شده و تجهیزات آن در حال خریداری است و حداکثر در نیمه اول سال آینده راه اندازی خواهد شد.

وی کاهش هزینه های رفت و آمد به مرکز استان را یکی از مزیت های راه اندازی این کلینیک عنوان کرده، افزود: این مرکز خواهد توانست شهرستان های اطراف را نیز در زمینه درمان ناباروری تحت پوشش قرار دهد.

فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه دولت در حوزه ازدواج و فرزندآوری حمایتهای متعددی دارد، خواستار اطلاع رسانی مناسب دستگاهها در مورد این حمایت ها شد.

وی به تاثیر اقدامات فرهنگی و ایجابی اعم از تولید محتوا از طریق رسانه ملی و با بهره گیری از نظرات متخصصین و کارشناسان حوزه فرهنگ در خصوص لزوم توجه به موضوع جوانی جمعیت اشاره داشته و افزود: دستگاههای فرهنگی و سایر دستگاههای متولی بایستی از ظرفیتهای قانونی مصوبات در این خصوص استفاده کنند.

فرماندار میانه با تاکید بر اینکه حرکت در مسیر ترویج ازدواج باید پیوست فرهنگی داشته و صرفاً ایجاد امکانات فیزیکی برای جوانان کفاف نخواهد داد ادامه داد: اگر به دنبال انگیزه سازی در جوانان بوده و نیز فوائد فرزندآوری در میان زوجین تبیین شود، این قشر آگاه، خود در مسیر صحیحی قرار گرفته و جامعه را به نقطه مطلوبی خواهند برد.

سعادتی در پایان با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی و شهرستان میانه از نظر زاد و ولد پایین تر از سطح میانگین کشوری هستند گفت: قصور هیچکدام از دستگاهها در زمینه تسهیل گری امر ازدواج قابل قبول نبوده و مدیران دستگاهها باید با جدیت کامل در این مسیر گام بردارند.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز