کد خبر: ۱۲۸۴۹۵
۱۰۰۲ بازدید
۵۷ دیدگاه (۳۹ تایید شده)

وعده بزرگ نمایندگان میانه در شرف تحقق:

مردم خوشحال و منتظر/ مغرضین نگران و مضطرب (همه واقعیتها در مورد پروژه چندین ساله آب شرب میانه)

۱۴۰۲/۱/۲۷
۱۷:۵۸

وعده بزرگ نمایندگان میانه در شرف تحقق: مردم خوشحال و منتظر؛ مغرضین نگران و مضطرب
(همه واقعیتها در مورد پروژه چندین ساله آب شرب میانه)

پیشرفت و ترقی در حوزه های مختلف یک شهرستان، آرزوی دیرینه و مطالبه طبیعی همه ساکنان و شهروندان می باشد.

شهرستان میانه از سالیان متمادی از مسائلی همچون: نبود راه ارتباطی مناسب با مراکز استان ها و شهرهای همجوار، نبود آب شرب سالم و با کیفیت، آمار بالای بیکاری و عدم توسعه مناسب شهری و... رنج می برد. یکی از مطالبات به حق و دیرین مردم نجیب و شریف شهرستان میانه دستیابی به آب شرب سالم و با کیفیت می باشد، که این مهم در طول سالیان متمادی در برنامه ها و اهداف بسیاری از مسولین و سیاسیون شهرستان، دیده شده است.

در این راستا دستیابی به آب شرب سالم و با کیفیت، یکی از وعده های مهم نمایندگان فعلی مردم میانه در مجلس شورای اسلامی (سید مرتضی حسینی و مهدی اسماعیلی) بود. پیرو همین وعده مهم و اساسی، این نمایندگان از اولین روزهای انتخابشان با عزم مصمم و تلاش جدی، پروژه تأمین آب شرب میانه از سد گرمی چای را سرلوحه اهداف خود قرار داده و با پیگیری های مستمر و شبانه روزی از دولت و مسولین رده بالا در خصوص پروسه آبرسانی و تزریق آب سد به لوله های خطوط انتقال و شبکه آبرسانی، زمینه ساز جاری شدن آب سد گرمی چای به سمت میانه در روزهای آتی شدند و این یعنی تأمین آب شرب سالم و با کیفیت پس از سال ها وعده و انتظار...

آب گیری از سد گرمی چای و بهبود آب شرب، در حالی مراحل پایانی خود را طی می کند که عموم مردم میانه خوشحال و منتظر آب سالم و با کیفیت بوده و مغرضین نگران و مضطرب، در حال کارشکنی، تشویش اذهان و ضربه به منافع شهر هستند.

این افراد مغرض و کارشکن، گاه با نادیده گرفتن تلاش های نمایندگان فعلی، از انجام طرح توسط دولت، استانداری و شرکت آب و فاضلاب سخن به میان می آورند. در صورتیکه خود این بزرگواران نیز به تلاش ها و زحمات شبانه روزی آقایان حسینی و اسماعیلی اذعان داشته و همه مستندات حکایت از حضور مستمر نمایندگان فعلی در جلسات متعدد با مسولین مربوطه می باشد و یا اینکه بعضاً سخن از عدم تکمیل سد گرمی چای در شرایط فعلی می کنند، در حالیکه تزریق آب به صورت اولیه و با انجام تست ها و عیوب احتمالی، امری معمول در هر پروژه آبرسانی بوده و سایر بخش های سد نیز در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد. و انجام آبرسانی در شرایط فعلی منافاتی با تکمیل سایر قسمت های سد ندارد.

حال سوال اصلی و اساسی این است: علت کارشکنی و ناراحتی افراد مغرض از برآورده شدن آرزوی دیرین مردم میانه در اثر تلاش های مستمر و شبانه روزی نمایندگان فعلی میانه چیست؟؟ جواب بسیار ساده است!! برآورده شدن آرزوی دیرین مردم میانه با شروع آبرسانی و تأمین آب شرب سالم و با کیفیت از سد گرمی چای، به شدت به محبوبیت آقایان حسینی و اسماعیلی خواهد افزود و همین امر نگرانی زایدالوصفی را در اردوگاه نامزدهای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی به وجود آورده و موجب گشته است، توسط پایگاه های رسانه ای و اجاره ای خود به این طرح عظیم و ملی بتازند و این رویداد مهم را در اذهان ملت، کوچک، بی اهمیت و بعضاً مضر (!) هم جلوه دهند. غافل از آنکه عموم مردم فرهیخته میانه سره از ناسره را به خوبی تشخصیص داده و در دام افراد معلوم الحالی که توان و اراد ه ای برای حل مشکلات و مطالبات مردم میانه ندارند، نخواهند افتاد.

آری در روزهای آتی پس از سال ها انتظار، با تلاش ها و پیگیری های ستودنی جناب آقایان سید مرتضی حسینی و مهدی اسماعیلی، آب شرب سالم و با کیفیت نه در روزنامه و تصویر بلکه در واقعیت راهی منازل مردم شریف میانه خواهد شد و این مردم شریف و قدرشناس، میوه حسن اعتماد به خدمتگزاران واقعی و دلسوز را خواهند چید.

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

 مهدی چهره

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۲/۱ ۱۵:۵۰

لطفا پروژه آب رسانی به میانه سیاسی نکنید بگذارید مردم میانه از نعمت آب سالم بهرمند شوند..جا دارد از مهندس کیافر نماینده سابق میانه ..مهندس غفارزاده مدیرعامل پر تلاش وپیگیری شبانه روزی ایشان نمایندگان محترم استاندار محترم تشکر وقدر دانی میگردد

۰۲/۱/۳۱ ۰۵:۵۵

دوست عزیز! تو هم خیلی نرم و محترمانه و اتوکشیده و چراغ خاموش، این طرح را زیر سؤال برده‌ای!
اما بزودی همه بدخواهان و بداندیشان و شبهه‌افکنانِ مغرض ، رسوا خواهند شد.

۰۲/۱/۳۱ ۰۵:۴۸

افراد و محافل تشنه‌ی قدرت چنان در منجلاب دنیاطلبی فرو رفته‌ و از لحاظ اخلاقی سقوط کرده‌اند که شدیداً به هذیان‌گویی افتاده‌اند... یعنی این افراد نفس‌پرست و تهی از اخلاق حاضرند خودشان را به هر در و دیواری بزنند تا نگذارند این موفقیت بزرگ و خوشحال‌کننده، دیده شود!
و عجیب اینکه همه مردم شریف میانه آرزویشان اینست که این طرح هرچه زودتر به ثمر بنشیند اما برعکس، آرزوی این افراد غیرشریف و مفلوک آن است که این طرح نابود شود!!

البته به قول حافظ؛
گر حسودی سخنی گفت و رفیقی رنجید
گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم.

۰۲/۱/۳۱ ۰۵:۲۱

این همشهریان گرامی که اسم بردید(آقایان کیافر ، شیخ‌الاسلامی و رحیم میدانی) و فرمودید: که استادتمام و بی‌نظیر و بزرگوار هستند، بفرمایید در این ده - پانزده سال گذشته که این پروژه سد گرمی‌چای و آب شرب میانه که راکد مانده بود، چه قدمی برداشتند؟! و چه کاری برای فعالیت مجدد این پروژه کردند؟ آقای رحیم میدانی که در دولت اول آقای روحانی ، معاون وزیر نیرو هم بود ، نه تنها هیچ کاری برای این پروژه نکرد بلکه با کمال تاسف و تعجب، در راکد ماندن پروژه نقش داشت! در حالیکه به راحتی می‌توانست همان موقع، این طرح را به سرانجام برساند.

۰۲/۱/۲۹ ۲۱:۰۶

جالبه چقدر هم تخریب چی و منتقد دارن.لطفا جناح هارو  در میانه برای ما معرفی کنید.همه مردم مظلوم و منتظر میانه نگران این هستن بودجه های قطره چکانی بخاطر نبود برنامه ریزی صحیح و عجله، حیف و میل شود و مردم بماند و مشکلات دبه و درگیری با اهالی روستا و تصادف و تلف شدن وقت و هزینه!!!

۰۲/۱/۲۹ ۱۴:۲۷

این طرح (سد گرمی چای) از اول اشتباه بوده و الان هم هست، اشتباه و اشتباه و اشتباه!!!!
حالا برخی انتظار دارند گند کار بلافاصله در بیاید، نخیر، معلوم نیست یک سال بعد ده سال بعد .... ولی بالاخره بعدها بیشتر در مورد این خیانت خواهیم شنید
خدا به داد آیندگان میانا برسد!

۰۲/۱/۲۹ ۰۷:۳۶

آقاي محمود احمدي خجالت بكش با اين ادبيات .

۰۲/۱/۲۹ ۰۷:۰۷

آخه برادر محترم نمایندگان چکار کردن شهرمون همون هست زمانی که تغییر نکنه نمایندگان هیچ کاری نکردن وضعیت آسفالت خیایونها جاده راه آهن فولاد همش چاله چوله وضعیت زیبایی شهرمون مثل قبل هست هزاران نفر هم گفتن گوشزد کردن ولی کو گوش شنوا

۰۲/۱/۲۸ ۱۹:۲۶

طرفداری با این ادبیات از محمود احمدی !!!!

۰۲/۱/۲۸ ۱۹:۲۳

آخه کدوم آدمی رو پیدا می کنی که از اومدن آب شرب سالم به میانه ناراحت باشه ؟ اونایی هم که ناراحت هستند جناح هایی هستند که قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس رو دارند و برای پیروزی در انتخابات باید مهدی اسماعیلی رو تخریب کنند

۰۲/۱/۲۸ ۱۸:۰۳

مردم آنقدر خوشحالند که نزدیک ۲۰ تا از نظرات که احتمالا مخالفند تایید نشده!!

۰۲/۱/۲۸ ۱۳:۳۸

با سلام و عرض احترام به همشهریان عزیز پیشنهاد میکنم بدلیل حساسیت آب شرب و جهت حل این تفاوت دیدگاه پیش آمده جهت افتتاح و شروع فعالیت تصفیه خانه آب شرب با توجه به وجود شخصیت های میانه ای که در سدسازی و صنعت آب تجربه بی نظیری دارند و استاد تمام هستند یک بازدید از محل سد گرمی چای و تصفیه خانه آب شرب و خط انتقال داشته باشند و اعلام نظر کارشناسی بکنند و این موضوع تمام شود از جمله این شخصیت های بزرگوار آقای مهندس کیافر ، آقای دکتر رضا شیخ الاسلامی ، آقای مهندس رحیم میدانی و ....... هستند .

۰۲/۱/۲۸ ۱۱:۲۰

خوشبختانه مردم نجیب و با فرهنگ میانه خدمتگذاران را از افراد متملق و چاپلوس خیلی خوب تشخیص می دهند باید واقعیت ها را پذیرفت و منصفانه قضاوت کرد همه میدانیم پروژه آب شرب میانه از زمانی که شروع شده تا به حال زحماتی کشیده شده پیگیری ها انجام پذیرفته ضمن اینکه آقایان وظایف شان را انجام داده اند باید قدرشناس باشیم اما وضعیت و پیشرفت سد را باید آنطوری که هست بپذیریم مگر نواقصات کم هست؟ نه آنچنان خوشبین باشیم که فردا پس فردا همه چیز حله و کارهای سد تمام شده و نه نواقصات را خیلی بزرگ و حل ناشدنی بدانیم به نظر بنده تنگ نظری و غرض ورزی اجازه بیان واقعیات را گرفته هر دو طرف برای اینکه طرف دیگر را تضعیف کند فقط حرف خودش را قبول دارد. الان زمان انتقام گیری و یا تبلیغ دروغین نیست لازم است تمام دست اندرکاران از نمایندگان گرفته تا فرماندار،روسای ادارات مرتبط، ریش سفیدان و معتمدین مردم، کارشناسان،مطبوعات، قلم به دستان، دست اندکاران فضای مجازی و....دست در دست هم داده نه تنها در رفع نواقصات آب شرب بلکه برای پیشرفت و آبادانی شهرمان تلاش و جدیت کنند حتما همه عزیزان قبول دارند که دو و چند دستگی از عوامل عقب ماندگی ماست.تا زمانیکه بین مان اتحاد، همدلی، صداقت، واقع بینی وجود نداشته باشد همینه که هست انتظار دیگری نداشته باشید.

۰۲/۱/۲۸ ۰۹:۳۸

از نمایندگان عزیز تشکر میکنیم و از اقای غفارزاده همشهری محترممان.

۰۲/۱/۲۸ ۰۹:۳۵

خدا عمرتون بده از اینکه به نیاز اصلی شهرستان توجه کرده اید سپاس گذاریم هر 2 نماینده عزیز و اقای غفارزاده محرم.

۰۲/۱/۲۸ ۰۸:۳۵

وزارت اطلاعات کجایید ؟ دستور دهید تیم کارشناسی تشکیل دهند اگر تیم تخصصی تایید کرد اجازه دهید افتتاح زودهنگام انجام شود بوی آن می‌آید که عده ای منفعت طلب به خاطر تبلیغات و انتخابات امسال به بیت المال خسارت وارد می کنند به عوامل اجرایی سد گرمی چای فشار بیارند تا قبل از سال تکمیل شود بعد افتتاح کنند .

۰۲/۱/۲۸ ۰۸:۱۲

بازرسي كل كشور بايد ورود كند به موضوع سد شهريار چه خيانتي شده و چقدر بيت المال هدر رفته و هنوز بهره برداري نشده است تمام عاملين افتتاح كنندگان زودهنگام سد شهريار بايد دستگير شوند اگر از افشاءكنندگان فساد حمايت مي كنيد و قانون تصويب مي كنيد اين فساد جلوي چشم را پيگيري كنيد و از سد شهريار بازديد كنيد و اين همه پول هزينه شده در اين 20 سال خاك ميخورد يكي جواب دهد اگر دروغگو نيستيد ؟

۰۲/۱/۲۸ ۰۷:۴۹

آن هم چه حقوق هاي نجومي و بالايي و چه امكانات رايگاني براي يك پيگيري ساده منت هم سر مردم ميگذارند و ميخواهند گردن مردم سوار شوند .

۰۲/۱/۲۸ ۰۷:۴۳

خيلي تند نوشته شده به جاي يك خبر اين متن بيشتر بوي انتخابات و تبليغات ميدهد معلومه خوب رسيدند .

۰۲/۱/۲۸ ۰۷:۱۱

جناب آقای چهره تاریخ امروز را ببینید ۲۸ فرودین ماه ۱۴۰۲ با محاسبات ساده متوجه خواهید شد حدود  پانصد و یازده هزار و هفتصد و پنجاه و هشت روز از مبدا شروع توجه کشور ما به شمارش روزها و ساعت می گذرد هنوز بعد از حدود هفده  هزار و پنجاه و هشت  هفته میانه با داشتن دو نماینده مجلس یک فرماندار ویژه و ..... به آبی که وعده آن را می دهید دسترسی ندارد دو هزار و بیست و سه سال از تاریخ میلادی می گذرد توجه می کنید احتمال اینکه ایندگان به این آب وعده داده شده دسترسی داشته باشند از ساکنان فعلی خیلی بیشتر است به چه می  نازیم  به چه افتخار می خواهید بکنید افتتاح این طرح که هیچ ده ها طرح مشابه طرح فعلی را افتتاح نمایند جبران عقب ماندگی ساکنان میانه از امکانات اولیه را نخواهد کرد به اعتبار و محبوبیت کسی هم اضافی نخواهد کرد اجازه بدهید یکی یکی دست  این نمایندگان و همه مقامات محترم را، ملت بگیرند و مواخذه کنند چرا اینقدر دیر 

نمایندگان محترم فرماندار ویژه محترم شهر اداره اب و اداره برق  اداره راه و .... چند سالی نخوابید و نیازهای اولیه شهر را تامین کنید جای دوری نمی رود اولین ساکنان این شهر خود عالی جنابان می باشید 

۰۲/۱/۲۸ ۰۶:۲۲

بابا جان از قدیم گفتن آب رو بریز جایی که میسوزه . الان هم مخالفان اسماعیلی باید آب رو بریزن جایی شون که میسوزه و باید قبول کنند که اسماعیلی از آزمون نمایندگی سربلند بیرون اومد

۰۲/۱/۲۸ ۰۳:۴۳

با سلام

باید برای بهتر شدن فرد مقابلتان انتقاد کنید نه برای حمله کردن به او!

بین انتقاد سازنده و حمله کردن به دیگران تفاوت زیادی وجود دارد. وقتی شما با خیرخواهی از کسی انتقاد می کنید در واقع هدفتان رشد و پیشرفت آن شخص است، اما انتقادی که با حمله صورت بگیرد چیزی جز تخریب شخصیت به بار نمی آورد.

متاسفانه این نوع انتقاد در شبکه های اجتماعی بسیار دیده می شود.
چنانچه بخواهید فقط برای اینکه خودتان احساس خوبی داشته باشید، از بقیه انتقاد کنید کاملا غلط است.
برخلاف تصور عموم مردم، انتقاد کردن به معنی زخم زدن به طرف مقابل نیست، بلکه هدف اصلی انتقاد کردن، بازخورد دادن به فرد است، به نحوی که گیرنده انتقاد بتواند عیب و نقص هایش را اصلاح کند یا الگوی رفتاری خاصی که دارد را تغییر بدهد.

پس در مرحله اول از خودتان بپرسید چرا انتقاد می کنید؟ آیا قصدتان از انتقاد کردن حمله به آن شخص است یا قصدتان کمک به او برای اصلاح رویه و پیشرفت در امور مربوطه است؟

بعضی اوقات نیز افرادی مغرض و حسود، با طرح سوالاتی به ظاهر منطقی، قصد بر هم زدن آرامش و تعادل، مانع پیشرفت و محبوبیت اشخاص موفق می شوند!

هزارپایی بود وقتی می رقصید جانوران جنگل گرد او جمع می شدند تا او را تحسین کنند؛ همه، به استثنای یکی که ابداً رقص هزارپا را دوست نداشت.
یک لاک پشت حسود ...

او یک روز نامه ای به هزارپا نوشت :
ای هزارپای بی نظیر! من یکی از تحسین کنندگان بی قید و شرط رقص شماهستم. و می خواهم بپرسم چگونه می رقصید. آیا اول پای ۲۲۸ را بلند می کنید و بعد پای شماره ۵۹ را؟ یا رقص را ابتدا با بلند کردن پای شماره ۴۹۹ آغاز می کنید؟ در انتظار پاسخ هستم. با احترام تمام، لاک پشت.

هزار پا پس از دریافت نامه در این اندیشه فرو رفت که بداند واقعا هنگام رقصیدن چه می کند؟ و کدام یک از پاهای خود را قبل از همه بلند می کند؟
و بعد از آن کدام پا را؟ متاسفانه هزار پا بعد از دریافت این نامه دیگر هرگز موفق به رقصیدن نشد.


امیدوارم همشهریان بسیار عزیز و فهیم، با انتقادهای سازنده خود، موجب اصلاح رویه های غلط و پیشرفت هرچه بیشتر شهرستان میانه و دلگرمی مسئولین دلسوز، آگاه، کاردان و پر تلاش باشند.


با احترام
محمدرضا احمدزاده

۰۲/۱/۲۸ ۰۱:۳۳

آقای چهره یکی خود من خوب تشکر میکنم از پیگیری‌های نمایندگان بودجه گفتن شاید پیگیری کردن ولی حرف اصلی مردم اینه چرا هنوز سد و تصفیه خانه تکمیل نشده میگن فروردین ماه افتتاح آبگیری شده مهم اینا نیست که مهم اینه همون روز که افتتاح کردن بتونیم استفاده کنیم نمایندگان محترم ما میخوان به خاطر انتخابات زودتر افتتاح کنن تا مردم به سمت خودشون دعوت در حالی که با اینکارهاشون مردم ناراضی میکنن چون مردم انتظار دارن حرف راست بشنون به حد کافی وعده و وعیدهای زیادی شنیدن ولی بدون عمل .

۰۲/۱/۲۷ ۲۲:۴۲

سلام . در روزهای اینده سد گرمی چای افتتاح خواهد شد ولی معلوم نیست اب ان کفاف شهر را بدهد یا نه؟و اشکالات دیگر پیش خواهد امد یا نه؟ بالاخره باید کار را شروع کرد. می ماند قطار میانه تبریز خدایی تا شهریور سال اینده راه بیاندازید تمام شود. سد شهریار خیلی طول می کشد . شاید 4 سال دیگر تمام نشود.

۰۲/۱/۲۷ ۲۱:۴۶

مطالبه گری ، همدلی و هم افزایی مثبت عوامل سه گانه داشتن شهری آباد و پیشرفته

۰۲/۱/۲۷ ۲۱:۳۸

هرکسی که اقدامات مثبت رو سانسور می کنه و باعث یاس و نا امیدی مردم میشه معرض هست

۰۲/۱/۲۷ ۲۱:۲۵

در تاريخ ٢٧ فروردين ماه ١٤٠٢ صراحتا عرض ميكنم نه سدي تكميل شده نه خبري از تصفيه خانه هست و نه آب شربي در كاره فقط بوق تبليغاتيه باوررنميكنيد منتظر بمانيد تا به صحت عرايضم پي ببريد

۰۲/۱/۲۷ ۲۱:۰۳

درود بر نمایندگان تلاشگر و فعال و متعهد و خوش‌قول میانه؛ آقایان مرتضی حسینی و مهدی اسماعیلی.

۰۲/۱/۲۷ ۲۰:۵۰

با مراجعه به پیج اینیستاگرامی مهدی اسماعیلی به وضوح پست های مستند مربوط به آب شرب و.... را مستند خواهید دید و پیگیری هایی که در این خصوص صورت گرفته

۰۲/۱/۲۷ ۲۰:۴۶

شما فکر میکنی فقط با همین ابرسانی،مردم متقاعد میشن به ایشان رای بدن؟
از فولاد و ادارات و مسئولا خبر داری؟دیگه اون زمان نیست برای اب و تیر برق و گاز مردم به کسی رای دهند.معیارهای مردم عوض شده چون فهمیده اند این کارها وظیفه دولته و حق قطعی مردم.
شما داری با این متن به شعور مردم توهین میکنی.بشین منتظر تعداد رای ایشان باش

۰۲/۱/۲۷ ۲۰:۴۵

جناب آقای چهره بنده به نوبه خودم از قلم زیبا و توضیحات شیوای شما تشکر میکنم و از اینکه با غیرت و احساس مسئولیت به روشنگری پرداخته‌ای، تشکر می‌نمایم. آری روشنفکران باایمان و حق‌طلب وظیفه دارند در جامعه روشنگری کنند و درود بر شما که در این مسیر پسندیده ، گام برمیداری.

۰۲/۱/۲۷ ۲۰:۳۳

لطفا یکی پیدا کنید متخصص باشد و جواب تک تک سئوال های فنی و مهندسی آقای واعظی را در مورد سدسازی جواب دهد و بگوید چرا نیمه کاره میخواهید با اصرار افتتاح کنید .

۰۲/۱/۲۷ ۲۰:۲۸

نمایندگان هر کاری کردن وظیفشونو انجام دادن ،کار خادم خدمت کردنه وهیچ منتی نیست ،.و بابت کاراشون حقوق ودستمزد میگیرن .

۰۲/۱/۲۷ ۱۹:۵۱

مغرض نامیدن عده ای به این شکل صحیح نیست و نشان از عدم انتقادپذیری شما را نشان می‌دهد .

۰۲/۱/۲۷ ۱۹:۲۲

عرض تقدیر و تشکر از زحمات نمایندگان محترم جناب آقایان مهدی اسماعیلی و سید مرتضی حسینی عزیز

۰۲/۱/۲۷ ۱۸:۵۹

مغرضین مگر داریم مگه جنگ هست ؟ اطلاع رسانی اینجوری دعوایی خوب نیست دو دسته کردن و دو قطبی کردن .

۰۲/۱/۲۷ ۱۸:۵۵

ناراحت نیستم از اومدن اب شرب.از این ناراحتیم که چقد شماها نماینده نماینده میگی چقد تبلیغ میکنی از این ناراحتیم .فقط سند بیار چکار کردن ما هم نوکر اونا میشیم

۰۲/۱/۲۷ ۱۸:۴۶

مبارکه انتخابات شروع شده ؟ خیلی تند نوشتی برادر رقبا مگه دشمن اسرائیلی هستند .

۰۲/۱/۲۷ ۱۸:۳۸

هرچی آرزوی خوبه مال تو

اخبار روز