کد خبر: ۲۰۵۲۸
۹۲۰ بازدید
۳ دیدگاه (۳ تایید شده)

فرماندار محترم! مردم ما تشنه شادی هستند!

۱۳۹۲/۱۲/۲۴
۲۳:۲۴

جناب آقای دکتر حیدری آزاد  فرماندار محترم شهرستان ویژه میانه!

چهارشنبه سوری نزدیک است فرصتی که می شود با درایت مسئولین  چهره غم و عبوس را از شهرمان پاک کرد .....متاسفانه چندین سال است که  مسئولین فرهنگی شهرما با مراسمات شادی قهر هستند و راضی نیستند خنده بر لبان مردم ما بنشیند!

اگر چرخی در شهر ما زده باشید می بیند چهره افسرده همشهریان مرا!

می بینید که تنها خوشی جوانان این شهر قلیان است!

نه از پارک خبری است و نه از برنامه های مفرح!!

فرماندار محترم!شما سکان مدیریت شهرستانی را به دست گرفته اید که حاضر نشدند برای ارتقا فرمانداریش جشنی برگزار شود! و حال از شما تقاضا داریم به بهانه چهارشنبه سوری مراسم آتشبازی مفصلی در مکان مشخصی برگزار کنید تا شادی قهر کرده ،دوباره پیش مردم ما بازگردد!

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۱۲/۲۵ ۰۹:۱۳
گویا مراسمی در آنا باغی برگزار خواهد شد.
۹۲/۱۲/۲۵ ۰۶:۰۰
چهرشنبه سوری باید درست برپابشه چون ارث گذشتگان ماست درود برنیکان ما
۹۲/۱۲/۲۴ ۱۹:۵۸
جوادی آملی: ترقه بازی، اتلاف مال و حرام است

آیت‌الله جوادی‌آملی گفت: چهارشنبه سوری حرکتی بر خلاف عقل و شرع است و اگر افراد در آتش‌بازی و ترقه‌بازی چهارشنبه سوری، جایی را بسوزانند، ضامن هستند.

به گزارش حوزه نیوز، آیت‌الله جوادی‌آملی در پایان درس تفسیر قرآن خود، در مسجد اعظم، مراسم چهارشنبه سوری را یک سنت پوچ و سیئه دانست و تاکید کرد: چهارشنبه سوری یک سنت سیئه‌ای است که متاسفانه بنیان گذاشته‌اند.

وی با بیان این‌که «باید احترام ایام فاطمیه حفظ شود» افزود: "چهارشنبه سوری سنت بسیار تلخی است و علمای بزرگی همچون آخوند خراسانی(ره)، آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) و امام خمینی(ره) بر حرمت هرگونه آتش بازی و ترقه انداختن تاکید کرده‌اند."

وی با تاکید بر این‌که «ترقه بازی، اتلاف مال بوده و حرام است» تصریح کرد: این حرکت بر خلاف عقل و شرع است و اگر افراد در آتش بازی چهارشنبه سوری، جایی را بسوزانند، ضامن هستند، چون آسیب رسانی به دیگران سنت پلید و زشتی است.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به لزوم تبیین حقایق معارف اسلامی، تصریح کرد: علما و روحانیون باید جامعه به ویژه دانش آموزان را با آسیب‌های حرکاتی چون چهارشنبه سوری و آتش بازی آشنا کنند.

آیت‌الله جوادی آملی در پایان یادآور شد: باید این گونه سنت‌های سیئه و خلاف عقل و شرع را از چهره جامعه اسلامی دور کرد.

اخبار روز