کد خبر: ۱۰۳۲۳۰
۵۶۵ بازدید
۲۸ دیدگاه

آقای مسئول:

طبق کدام قانون خبرنگار را تهدید میکنید؟

۹۹/۱۰/۲۸
۱۸:۴۶

ارزش و جایگاه شغل خبرنگاری با وجود همه مشکلات جایگاهی پایدار است چرا که  رسالت سنگینی بر عهده دارد و نادیده گرفتن قلم و نقش ارزنده آن در پیشبرد اهداف جامعه از سوی مردم بویژه مسئولان اجرایی و همراه نبودن آنها با این قشر زحمتکش موجب ترویج فساد در جامعه خواهد بود  لذا می طلبد مسئولان دستگاههای اجرایی در این امر باهم نه به خاطر خود بلکه به خاطر آرامش مردم و جامعه تعامل و همکاری داشته باشند .

اخیرا یکی از همکاران و خبرنگار تلاشگر شهرمان آقای رضا امامی گزارشی را در باره غیبت چهارماهه بالگرد اورژانس هوایی شهرمان میانه تهیه کرده و این گزارش در بخش خبری استان پخش شده است

به دنبال پخش این گزارش مسئول شبکه بهداشت میانه در تماسی با آقای امامی علاوه بر برخورد نامناسب لفظی باوی ، تهدید کرده است  این گزارشی که تهیه و پخش کردید برای شما گران تمام خواهد شد ، بنده با توجه به داشتن نیم قرن سابقه خبرنگاری از این حرکت مسئول بهداشت شهرمان نه تنها متعجب ، بلکه متاثر شدم که در شان یک مسئول اداره نیست با یک خبرنگار ی که مورد تایید سیستم رسانه ملی در استان هست با تهدید برخورد نماید . اصلا هیچ مسئولی حق ندارد خبرنگاری که حتی گزارش غلط هم تهیه و پخش یا انتشار دهد را تهدید کند و در مورد گزارش های پخش شده در صدا و سیما می تواند با دلیل و منطق پاسخ قانع کننده ای ارائه دهد و این صدا وسیماست که باید آن پاسخ را  پخش کند،، بنابرین مسئول بهداشت میانه نیز می توانست با دلیل منطقی پاسخ لازم را جایگزین تهدید و حرف های نابجا کند وی باید توجه داشته باشد نظارت رسانه ها برمسائل مختلف جامعه کمک بزرگی به اجرای درست آنها می کند چرا که دغدغه خبرنگاران رفع مشکلات مردم است . اما بنده به عنوان یک خبرنگار پیشکسوت حق دارم بگویم برخورد نامناسب و تهدید خبرنگار حق قانونی هیچ مسئول و دستگاه اجرایی نیست !!!!


آیا یک ارباب رجوع حق تهدید همان مسئولی که  خبرنگار صدا وسیما را مورد تهدید قرار داده است دارد ؟

چگونه به خود اجازه می دهیم  یک خبرنگار را که به وظیفه اطلاع رسانی خود عمل کرده است با توهین و تهدید بدرقه کنیم ؟

اگر خبرنگاری انتقاد سازنده ای که به نفع مردم است نکند پس وظیفه چه کسی است ؟

وقتی ۱۴ بار نامه به منظور ساخت آشیانه از سوی مسولان تغذیه کننده بالگردبه مسئولان اجرایی استان نوشته شده و خود این مسئول استانی در مصاحبه اش به آن اذعان دارد و رونوشت آن به مسئول شبکه میانه ارسال می شود ولی متاسفانه کوچکترین ترتیب اثری داده نمی شود و بالگرد اورژانس هوایی شهرمان به استان دیگر پرواز می کند آیا خبرنگار حق انعکاس آنرا ندارد ؟

آیا پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی که با خون هزاران شهید والامقام بدست آمده است اینگونه باید با  خبرنگار وظیفه شناس برخورد کرد ؟

آقای مسئول بهداشت میانه لبیک به پیام شهدای انقلاب، در جهت خدمت به مردم جزء وظیفه من و شما نیست ؟

این چه حرکتیست  نکند خدای ناکرده در جهت حفظ  بقاع در منصب خود و شیرین کاری برای مسئولان بالادستی خود با خبرنگار اینگونه رفتار می کنید ؟

آیا بهتر نبود به جای تهدید خبر نگار با مسئولان صدا وسیمای جمهوری اسلامی استان تماس گرفته و حاضر به پاسخگویی منطقی به این گزارش می شدی ؟

در پایان باید گفت هر مسئولی در هر مقامی نسبت به مسئولیت خود باید پاسخگو بوده و تحمل انتقاد را داشته باشد و مسئول و یا مسئولان باید توجه داشته باشند وقتی قانون مطبوعات در بالا سر ما خبرنگاران در حال پرواز هست هیچ مسئولی حق توهین و تهدید خبرنگار رانداشته و ندارد و اینگونه حرکات از سوی هر مسئولی باشد محکوم است .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۲:۰۱

یاشاسین👏👏

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۰:۱۲

معلومه شما هم از اونا هستی

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۵:۳۱

تشکر جناب مهندس امامی حق مطلب را ادا فرمودید عالی و با منطق بود
عدم مدیریت مسولین باعث شکست میانه شده است

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۲:۴۹

والله آخرتی هم هست و دنیا سرای مکافات عمل هست بترسیم از عقوبت اعمالمان . پست و ریاست نمی ارزد به اینهمه بی اخلاقی ها و ایکاش مسولین و همه و همه ببینند که همه اولیا و بزرگان از این دنیا رخت بر بسته اند و هیچ کس تا ابد جاویدان نیست ... بلکه این نتیجه اعمال و عملکرد ها نزد مردم با خاطری خوب و خوش هست که جاودان خواهد ماند نه تکبر و غرور و بی عدالتی و ... یا حق.

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۲:۴۶

والا عصبانی نیستم آن کلمه بدبختی که بکار بردید باید عرض کنم بدبخت نیستم ولی متاسفانه تمام بدبختی های ما از آدم هایی مثل شماست که به جای دفاع از منافع همشهریان دنباله رو کسانی هستید که به اندازه همان ها می فهمید .

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۲:۲۸

ناراحت نشو
بازنشسته یواش میره....
از شما بعید....
خبرنگار عصبانی نمیشه

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۲:۱۸

پس مشخص شد به جای دفاع و استقبال از بالگردی که جان صدها نفر از همشهریان عزیز را بویژه در برف و کولاک نجات می داد سنگ کجا را به سینه می زنی....

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۲:۰۴

برو از فرمانداری بپرس

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۱:۵۶

با سلام از بزرگواریتان ممنونم،،،،،

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۱:۵۳

یواش برو ،،،، باهم بریم.

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۱:۴۸

کاش روزنامه نویس ها و خبرنویس ها که خود را روزنامه نگار و خبرنگار می نامند مثل آقای امامی جسور و مردمی بوند نه .........

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۱:۴۷

اگه بحث شاخ وشونه توحید باشه ما خودمون ختمشیم، رضا بچه شهرک امامه خودشم امامیه جونای شهرک امام تک تکشون یه لشگر، ما اهل شهرک نیستیم رضا تنها بماند، حرف حق تلخ است آقای مسئول

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۱:۳۸

آقای عزیز
خودت را چه حساب کردی و میانه ای ها را چه فرض کردین....
بدبخت شما و اون همکار میانه ای بازیچه هیتید برای رسیدن بعضی ها به هدفشان.....
دست از پادویی عوام فریبان بردارید

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۱:۲۶

با سلام و احترام 

همکار پیشکسوت و بزرگوار، جناب احمدزاده، ضمن تشکر از شما، با بیان این نکات، دیگر نیازی به توضیح اضافی از سوی بنده نیست اما تاکیدا اضافه می کنم:

هدف بنده از تهیه گزارش کاملا مستند، آگاهی بخشی به مردم و تلنگری به مسئولین برای تلاش مضاعف برای بازگرداندن هلیکوپتر اورژانس بوده و هست.

حال مسئولین شهرستان بجای تعظیم در برابر حرف حق و مستند، دغدغه میز و صندلی شان را دارند و به خود این اجازه را می دهند که نه تنها پاسخگوی اشتباهات و کوتاهی هایشان نباشند بلکه جسارت را به حد اعلا رسانده و تماس گرفته و بد و بیراه و تهدید کنند در حالیکه اینها به گزارش ربطی ندارد و باید بدانند هرگز نباید بر رسانه بتازند. 

تنها راه فقط تلاش برای حل مشکل و تحقق مطالبه مردم و پاسخگویی صادقانه به رسانه است.

در شهرمان ریشه عدم پاسخگویی به رسانه ها و رسانه ستیزی، دستوری است که از یک منبع و بصورت غیرمنطقی و کینه توزانه نشات گرفته است. 

با صراحت عرض می کنم؛ ایشان بدانند هیچ یک از گزارشات بنده، لنگ مصاحبه هیج مسئولی نیست و مسئولین شهرستان با عدم پاسخگویی شان حق دفاع در برابر گزارشی انتقادی را از دست می دهند، در برابر مردم منفور می شوند و گزارش با جمله "مسئولین شهرستان حاضر به پاسخگویی نشدند" به پایان می رسد. 

البته زمستان به پایان خواهد رسید. 

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۰:۵۰

درود بر دوست عزیزم جناب آقای احمدزاده عزیز و بزرگوار

متن و انتقاد زیبا و سراپا واقعیت را با قلم شیوای خود مرقوم فرمودید ، تشکر و سپاس


اما نکته ای مورد توجه قرار گرفت و آن اینکه این متن شیوا را خود آقای امامی بدون واسطه مینوشتند ، حتی مختصر و حضرتعالی در دفاع وحمایت از حقیقت برمیامدید ، نه اینکه ایشان حال به چه مصلحتی موضوع را اززبان شما بیان میکردند ، در هرصورت سپاسگزاریم که واقعیت و حقیقت را بیان فرمودید

۹۹/۱۰/۲۹ ۰۹:۲۰

با سلام .به قول قدیمی ها
از گوزه همان برون تراود که در اوست

۹۹/۱۰/۲۹ ۰۸:۳۹

من نه کارمند فلان اداره هستم نه روغن ارزون از جایی خریدم ولی ۴ حلب برای هر کارمند دروغ و بهتانه. ابن بی اخلاقیها و دروغها جامعه ما رو از بین برده

۹۹/۱۰/۲۹ ۰۸:۰۵

طبق همون قانونی که بسیاری از ارزشهای انسانی ما ...... سپرده شده!!!!!! شتر را گفتند : چرا گردنت كجه ؟ گفت : كجام راسته !

۹۹/۱۰/۲۹ ۰۷:۴۵

متاسفانه روزبروز بر تعداد ریاکاران و بی مسوولیتها زیاد میشود و این از برکت روزگار ماست

توی اکثر ادارات فقط و فقط سندسازی و تزویر حاکم هست

۹۹/۱۰/۲۹ ۰۰:۴۷

اگر چنان تماس و چنین لحنی واقعیت داشته باشد اتفاقا بایستی خطاب به رئیس شبکه بهداشت و درمان میانه عرض کنیم: آقای رئیس! خواه ناخواه این حرکت شما برای خودتان چوخا باخاجاخ! چرا که با رشد رسانه‌های مستقل و همچنین آگاهی و مطالبه گری مردم و مخصوصا جوانان، دیگر دوره مسئولیت های بدون پاسخگویی گذشته است! و این هشداری است خطاب به کلیه مسئولان منطقه‌ای، استانی و کشوری! چنانچه دلیلی موجه و پاسخی قانع کننده دارید از طریق رسانه‌ها اعلام کنید تا مردم مطلع شوند وگرنه با تهدید و ارعاب نتیجه‌‌ای نخواهید گرفت. #عصر_رسانه #پاسخگویی #خبرنگارمیانه_تنها_نیست #رضا_امامی_تنها_نیست

۹۹/۱۰/۲۸ ۲۳:۳۲

توجه توجه
مسئول محترم محکم چسبیده به میز
لطفا مزاحم نشوید

۹۹/۱۰/۲۸ ۲۲:۴۳

سلام ،بر منکرش لعنت ، درست است عالم محضر خداست و در محضر خدا نباید معصیت کرد ، ولی این برای کسایی است که خدا شناس و خدا ترس واقعی هستند نه برای ریا کاران و متظاهران ، که تمام همّ و غمّ شان تزویر است و تزویر است و تزویر ، خدا شرّشان را از سر این امّت اسلامی کم کند.

۹۹/۱۰/۲۸ ۲۲:۲۹

بابا اون مسئول نیست که بلکه مجسمه ای است که میز ریاست شبکه خالی نباشه ، مردم ببینند میز را موجودی آشغال کرده است .

۹۹/۱۰/۲۸ ۲۲:۰۸

سلام. آقای احمد زاده. میتوانید به این سوال بنده پاسخ دهید که اگر بد حرف نمیزد و تهدید نميکرد چه اتفاقی می افتاد.
گیرم خبرنگاری سراغ این قضیه رانمیگرفت، مگر عالم محضر خدا نیست.
صاحبان میزها ما هیچ، خدا را در نظر بگیرید.

۹۹/۱۰/۲۸ ۲۱:۱۰

بابا آقای احمد پور ناراحت نشو مسولان عرضه ندارن مشکل مردمو حل کنن حاشیه سازی میکنن.مثال پخش روغن در فروشگاه......بهش گفتم روغن بده گفت نداریم بعد شنیدم روغن و تو انباری همون فروشگاه قائم کردن گفتن چرا قائم کردی جواب مسولان اداره....گفتن برای هر کدام از کارمندان اینجا ۴حلبی نگه دارید.

۹۹/۱۰/۲۸ ۲۰:۱۸

مسئولان اگه برای مردم ارزش قائل بودن برای جوابگوی حاضر میشدن نه به خاطر کم کاری خودشان خبرنگار رو تهدید کنن.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز