کد خبر: ۱۱۶۸۵۱
۱۰۸۴ بازدید
۲۴ دیدگاه (۱۸ تایید شده)

یادی از معلمان زحمت کش سالهای نه چندان دور شهرمان میانه / بخش اول

۱۴۰۱/۱/۱۶
۱۷:۲۹

تعلیم و تربیت نیاز ضروری بشر است به گونه ای که انسان در طول حیات خود بدان نیازمند است. یکی از نهاد های بسیار مهم و تاثیرگذار که مسئولیت اهتمام به امر تعلیم و تربیت آحاد مردم را به عهده دارد آموزش و پرورش است چرا که این نهاد علمی زمینه رشد فکری و اخلاقی انسانها در یک جامعه پویاست و در این راستا معلم و دانش آموز دورکن اساسی آموزش و پرورش هستند که نتیجه آن حضور دانش آموزان در مجامع علمی ، آموزشی داخلی و بین المللی است که همین امر باعث شده است نحوه آموزش و تلاش معلمان برای تحویل فرزندان چه در سطح کلان کشوری و چه شهری جامعه از یک ویژگیهای خاص برخوردار باشند.

 

لذا با یک نگاه عمیق در می یابیم این ویژگی  علم و ادب در شهرمان میانه نسبت به نقاط مختلف کشور از درجه والایی برخوردار است و این امر تحقق یافتنی نبود مگر با تلاش بی وقفه معلمان بومی شهرمان در سالهای نه چندان دور است . در سال جدید با نگارش این مقاله قصد دارم یادی کنم از معلمان ، دبیران و اساتید بزرگ شهرمان که با تلاشهای خود نام میانه و میانه ای را نه تنها در ایران بلکه در جهان جاودانه نمودند این عزیزان همیشه در صدد بودند با تدریس و یادگیری صحیح دانش آموزان به منظور تربیت و تکامل جسم و روح و روان آنان با استفاده از منابع علمی پیشرفته زمان خود مفهوم واقعی تعلیم و تربیت را درجامعه رواج دهند چرا که معتقد بودند جهت پیشرفت هر تحول آموزشی در جامعه ، بویژه میانه  سیاست زندگی دانش آموزان را در آینده استحکام می بخشد.

 

براینکه نسل جوان امروزی شهرمان با معلمان و دبیران سالهای نه چندان دور آشنا شده و بدانند این عزیزان چه خدمات ارزنده ای در تعلیم و تربیت فرزندان شهرمان متحمل شدند  در سال جدید به معرفی معلمان و دبیرانی می پردازم  که در امر آموزش و پرورش بویژه تعلیم و تربیت دانش آموزان پرچمدار علم و ادب بودند. انشااله اگر عمری باقی بود در سالجاری این روند را ادامه خواهم داد.

آقای شعبان محمد پور:

یکی دیگر از اساتید بزرگی که در دوران تحصیلی اینجانب به عنوان تنها معلم زبان انگلیسی ، زبان بیگانه را در دل دانش آموزان دبیرستانی شهرمان حک کرد آقای شعبان محمد پور بود در حقیقت با توجه به نبود معلم و یا دبیرزبان انگلیسی در میانه آقای محمد پور نه تنها نجات بخش دانش آموزان در این زمینه بود بلکه لبخندامید زندگی را در دل همشهریان عزیز زنده کرد و با حرکت وجدانی و انسانی خود شهد شیرین دانش زبان انگلیسی را به کام تشنگان ریخت و همین امر باعث شدتا دانش آموزانش با حضور در مجامع علمی داخلی و جهانی آرزوهای این معلم دلسوز و تلاشگر را برآورده کنند .

 

استاد شعبان محمدپور به خاطر استعداد ذاتی که داشت علیرغم اینکه مشغول تدریس در دبیرستان امام خمینی (شاپور سابق) بود با پشتکار و  تلاشهای فراوان در سال ۱۳۵۰ در کنکور سراسری شرکت و در همان سال وارد دانشگاه تبریز شد و در سال ۱۳۵۵ از این دانشگاه در رشته  ادبیات زبان انگلیسی فارغ التحصیل شد وی بعد از نائل آمدن به افتخار بازنشستگی با توجه به علاقمندی که نسبت به فرزندان شهرمان داشت به تدریس خود در  کلاسهای شبانه به مدت هشت سال ادامه داده و از آنجایی که معلمی دلسوز و فداکار به حساب می آمد به عنوان معلم نمونه در میانه و دو بار در استان

 آذربایجان شرقی انتخاب شد استاد محمد پور در سال ۱۳۵۶ با شرکت در یک سمینار بین المللی زبان انگلیسی که در شهرستان همدان برگزار شد در بین شرکت کنندگان این سمینار به اخذ مدرک متخصص زبان انگلیسی نائل آمد  واز آنجایی که به فعالیت های ورزشی عشق می ورزید در سال ۱۳۹۴ به عنوان پدر کوهنوردی میانه انتخاب شد .

 

آقای محمد پور بعد از بازنشستگی با توجه به علاقه زیادی که در جهت خدمت به مردم دارد پس از سه سال تلاش و دوندگیهای زیاد در تاسیس خانه فرزانگان سالمند میانه که زمین اهدایی دبیر با شخصیت و خَیّری چون زنده یاد آقای اسداله غنی زاده است نقش اساسی دارد بطوریکه در حال حاضر رئیس هیات مدیره این خانه را عهده دار  و از طریق همین خانه با برگزاری اردو های تفریحی و ورزشی موجب شادی و نشاط همکاران فرهنگی خود شده است .

 

زنده یاد آقای اسداله غنی زاده:

آن مرحوم در تاریخ هفدهم آذر ماه سال یکهزارو سیصد و بیست در شهرستان میانه متولد شد و دوران ابتدایی و ۴ سال متوسطه خود را در میانه به پایان رساند و دو سال آخر متوسط را در رشته علوم طبیعی در تبریز ادامه و پس از اخذ دیپلم بین سالهای ۱۳۴۴ و ۱۳۴۶ به عنوان سپاهی دانش در روستای جهندیز میانه ،،  و  از  سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۴۹ به عنوان آموزگار در لواسان تهران مشغول تدریس شد و در حین تدریس در سال ۱۳۴۹ در کنکور سراسری شرکت و پس از موفقیت در رشته شیمی شبانه دانشگاه تهران به تحصیلات عالیه خود ادامه داده و با توجه به هوش و استعداد فوق العاده ای که داشت پس از هفت ترم با نمرات عالی در سال ۱۳۵۳ از دانشگاه تهران فارغ التحصیل گردید ، وی پس از تدریس در دبیرستانهای تهران از جمله آذرآبادگان   ،و علامه دهخدا و،،،،،

در سال ۱۳۵۵ به شهرستان میانه منتقل و در رشته شیمی به تدریس خود در دبیرستانهای امام خمینی ره (شاپور سابق) فاطمیه (فرمانفرمائیان سابق) ابوعلی سینا، امام صادق (ع) ادامه داد .

مرحو م آقای اسداله غنی زاده از یک خانواده با اصالت و خوشنامی بود که مرام و معرفتش در میان همشهریان عزیز میانه ای زبان زد خاص و عام بودچرا که نجابت ، پاکت دستی ، دلسوزی در امر تعلیم و تربیت ، دانش و آینده نگری این مرد بزرگ برای آینده سازان کشور و شهرمان یک الگوست این زنده یاد  علاوه از اینکه دبیر موفق دبیرستانهای میانه بود یکی از خیرین شهرمان میانه به شمار می رفت بطوریکه جهت احداث خانه فرزانگان سالمند، زمینی به مساحت دوهزار و هشصدمتر (۲۸۰۰ متر) با سند تک برگی اهدا کرده و نام نیکی از خود به یادگار گذاشت .

مرحوم اسداله غنی زاده در تاریخ هشتم دی ماه سال یکهزاروسیصد نود چهار هنگامی که با اتومبیل شخصی خود از تهران عازم میانه بود در اتوبان زنجان میانه در اثر تصادف جان به جان آفرین تسلیم کرد روحش شاد و یادش گرامی باد .

 

یکی دیگر از تلاشگران عرصه فرهنگ و آموزش دانش آموزان شهرمان که دلسوزانه در خدمت فرزندان شهرمان بوده و هست آقای علی سیرانی است.

وی یکی از دبیران خوش ذوق و دارای کارنامه درخشان شهرمان میانه است که پس از گذراندن دوران ابتدایی در دبستان بحری و متوسط در دبیرستانهای امام صادق (ع) و رازی در سال ۱۳۴۶ موفق به دریافت دیپلم دبیرستان شد و در سال ۱۳۵۵ در رشته ادبیات از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شد و پس از ۳۱ سال تدریس خالصانه و دلسوزانه  در دبیرستانهای بوعلی سینا و امام صاق (ع) و دانشگاه پیام نور  اساتید و دانشمندان بزرگی را در میانه تربیت کرده است که در حال حاضر بعضی از  آنها یا عضو هیئت های علمی دانشگاهاو یا در شهرمان میانه به طبابت مشغول هستند. 

در حقیقت می توان گفت جناب سیرانی عزیز این دُّر گرانبهای قله های ایثار و استقامت ، با تلاشهای بی وقفه خود جوانان شهرمان را از تاریکی  به سوی روشنایی و سربلندی علم و از غبارکده بی معرفتی و نا آگاهی به سوی دهکده علم و معرفت روانه کرد تا چراغ علم و دانش را در شهرمان روشن و فروزان نگهدارد .

شایان گفتن است   آقای سیرانی در سال ۱۳۷۶ با افتخار به خدمات ارزشمند فرهنگی خویش پایان داد ولی با توجه به  توانمندی این استاد برجسته همچنان بعد از بازنشستگی به تدریس در دبیرستان غیر انتفاعی سروش و کلاسهای کنکور ادامه داد و با امتیاز بالا به عنوان معلم نمونه و معلم ماندگار و پیشکسوت معلم نمونه آذربایجان شرقی انتخاب شد .

 

آقای هاشم خالقی :

وی در خانواده بزرگ خالقی که  همشهریان عزیز میانه ای همیشه به نیکی یاد می کنند چشم به جهان گشود استاد خالقی  یکی از دبیران فعال و زحمت کش دبیرستانهای میانه است که تحصیلات ابتدایی خود را در دبستانهای بحری و قافلانکوه آن زمان و متوسطه را در دبیرستان امام خمینی (شاپور سابق) ادامه داده و در سال ۱۳۴۲ موفق به اخذ دیپلم گردید این استاد برجسته ادبیات پس از گذراندن دوره سپاهی دانش در شهرستان مراغه و تدریس در شهر سلطانیه استان زنجان برای ادامه تحصیلات عالی وارد دانشگاه تبریز شد و در سال ۱۳۵۰از این دانشگاه در رشته ادبیات فارغ التحصیل شد.

آقای خالقی در ادامه با تدریس در دبیرستانهای بوعلی و دخترانه پویا و ده سال تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی میانه و دبیرستان سماء وابسته به این دانشگاه به عنوان معلم نمونه انتخاب و به افتخارات فرهنگی خود افزود .

امروزه یکی از افتخارات این دبیر باشخصیت ادبیات فارسی شهرمان به ثمر نشستن تلاشهای مضاعفش در امر تعلیم و تربیت کسانی است که پرچمدار قطب های سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی کشور هستند   استاد خالقی در عرصه تعلیم و تربیت زیباترین جلوه های عشق و ایثار را به نمایش گذاشت و نام خود را در تاریخ آموزش و پرورش میانه و استان به عنوان یک امانتدار فرهنگی ثبت کرد تا سرخی شفق ، تابش آفتاب ، نغمه بلبلان و صفای دل دانش آموزان شهرمان را در خود خلاصه کند و معنای کلام امید بخش خود را هم چون نسیم صبحگاهان نشاط بخش روح خسته دانش آموزانش کند استاد هاشم خالقی که علم آموزی و صبر ایمان را از پیامبران الهی به ارث برده است امروز نظاره گر حاصل تلاش های خود با حضور دانش آموزانش در عرصه های بین بین المللی است که نه تنها نام میانه بلکه نام ایران عزیز را در جهان جاودانه کردند استاد خالقی  در سال ۱۳۹۲ به افتخار بازنشستگی نائل آمد.

 

آقای رحیم طاهری :دبیر خوش ذوق جغرافیای اقتصاد در سال ۱۳۲۳ در شهرستان میانه متولد شد وی دوره ۴ ساله ابتدایی را در سال ۱۳۳۴ در دبستان فردوسی به اتمام رساند و پس از پایان تحصیلات ابتدایی در سال ۱۳۳۶از دبستان شاپور، در سال ۱۳۴۴ موفق به  اخذ دیپلم ادبی از دبیرستان امام خمینی (شاپور سابق) گردید این دبیر جغرافیا پس از گذراندن دوره سپاهی دانش به استخدام آموزش و پرورش در آمده و شروع تدریس خود را در بین اهل قمری بخش دیواندره استان کردستان آغاز کرد آقای رحیم طاهری در سال ۱۳۵۴ موفق شد تحصیلات عالیه خود را در رشته جغرافیای اقتصاد از دانشگاه آذرآبادگان تبریز به پایان برساند . آقای  طاهری در تمام مقاطع تحصیلی نظام قدیم و جدید به تدریس خود در تمامی دبیرستانهای میانه ، بخش کندوان و کلاسهای کار آموزی آموزگاران پیمانی پرداخت و درسالهای ۱۳۷۲ و ۱۳۷۴ به ترتیب  عنوان دبیر نمونه استان و کشور را از آن خود کرد  و در سال ۱۳۷۶ به افتخار بازنشستگی نائل آمد .

علاوه بر تالیف جغرافیای میانه، کتابهایی از جمله دانستنی هایی از زمین و خورشید و ماه ، نامگذاری و برخی مشخصات کلی قاره ها ، حکایت تاریخ ، بلبشو و میانه در سیر تاریخ آذربایجان از جمله آثار آقای رحیم طاهری این دبیر خوش  ذوق میانه ای است که همگی در زمینه درسی و آموزشی بوده است که متاسفانه به علت عدم حمایت مالی وی موفق به چاپ این کتابها نشده است که جای تاسف فراوان دارد.

با توجه به  تلاشها و خدمات ارزنده جناب طاهری ،  این سوال پیش می آید چه نهادی و یا مسئولی باید از این دبیری که با خلق آثارهایی که بیان شد و زندگیش را برای درک ، فهم و شعور نسلهای آینده فدا کرده است حمایت کند؟ چرا قدر این مغزهای متفکر شهرمان را نمی دانیم ؟ تا کی باید این آثار ها خاک بخورد ؟ مسئولان فرهنگی میانه و استان چرا در چاپ این تالیفات دبیری فدا کار ، عاشق شهرش و دلسوز نسلهای آینده همکاری نمی کنند تاکی باید منتظر ماند؟ یادمان نمی رود در سالهای نه چندان دوربرای اینکه بدانیم شهرمان میانه در کجای جغرافیای ایران قرار دارد در انتظار ورود دبیران غیر بومی بودیم حال که همشهری روشنفکر ، دانشمند و جغرافیدانی مثل جناب طاهری عزیز با تلاش خود برای آیندگان کتابهای علمی و آموزشی  نوشته است چرا حمایت های لازم از سوی مسئولان صورت نمی گیرد  امیدواریم مسئولان فرهنگیمان با یک نگاه به قانون حمایت از مولفان این معلم و جغرافی دان شهرمان را در حمایت از چاپ کتابهایش دریابند. 

 شایان گفتن است آقای طاهری جزء  پنج نفر هیئت تحریریه جغرافیای استان آذر بایجان شرقی است.

 

زنده یاد آقای بهمن احمدنیا :

زنده یاد احمدنیا هفدهم شهریور ۱۳۲۳ در میانه چشم به جهان گشود و پس از اتمام دوره ابتدایی در این شهر و گذراندن دوره متوسط در دبیرستان دارالفنون تهران در سال ۱۳۴۲ وارد دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۴۶راز این دانشگاه فراغ التحصیل شد .

زنده یاد احمدنیا همزمان با قبولی در رشته ریاضی در رشته داروسازی دانشگاه تهران نیز قبول شد اما به دلیل علاقه زیاد به رشته ریاضی این رشته را ادامه داد همچنین وی پس از فارغ التحصیل شدن در رشته فوق لیسانس کامپیوتر نیز قبول شد ولی بعد از ۶ ماه به علت نیاز مبرم شهرمان به دبیر ریاضی از ادامه آن منصرف گردید و از آنجایی که پیشرفت علمی جوانان شهرمان یکی از آرزوهای دیرینه این مرحوم بود دبیر ریاضی دبیرستانهای دخترانه و پسرانه شد و پس از ۳۰ سال تلاش در سال ۱۳۷۷ به درجه بازنشستگی نائل آمد  و پس از بازنشستگی از آنجایی که بنیانگذار دبیرستان غیر انتفاعی دخترانه در میانه بود به تدریس خود در مدارس غیر انتفاعی شهرمان ادامه داد .

استاد بهمن احمدنیا در زمان حیات خود به عنوان رئیس انجمن شهر خدمات ارزنده را از خود به یادگار گذاشت چراکه با داشتن اخلاق نیکو در خدمت به مردم جز نزدیکی به خداوند بزرگ اهداف دیگری را دنبال نمی کرد و در حقیقت الگوی زنده  و اسوه حسنه ای در این راه بود روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

آقای محمود پهلوان افشار:

وی در سال ۱۳۲۶ در میانه متولد و در سال ۱۳۴۵ با اخذ مدرک دیپلم و گذراندن دوره فوق دیپلم در سال ۱۳۵۴ در رشته ادبیات فارسی از دانشگاه علامه طباطبایی موفق به دریافت مدرک کارشناسی شده و در ادامه از دانشگاه زنجان به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در همین رشته نائل آمد .

آقای افشار از سال ۱۳۴۸ الی ۱۳۵۰ در شهرستان بابل به عنوان معلم ، از سال ۱۳۵۱ الی ۱۳۵۴ مدیر و راهنمای تعلیمات آموزشی شهرستان ابهرو از سال ۱۳۵۵ الی ۱۳۷۷ به عنوان دبیر دبیرستانهای میانه ، از سال ۱۳۷۲ الی ۱۳۸۱ در دانشگاه پیام نور ، از سال ۱۳۷۹ الی سال ۱۳۸۸ در دانشگاه آزاد میانه و از سال ۱۳۸۲ الی ۱۳۸۴ همزمان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جنوب تهران مشغول تدریس بود .

تالیف دستور زبان فارسی آموزشی و تاریخ ادبیات و صنایع لفظی ادبی ، کتاب های دوسالانه کانون آموزش قلمچی در سال ۱۳۸۷، فعالیت های آموزشی و فرهنگی در بسیج دانشگاه پیام نور از سال ۱۳۷۲ الی ۱۳۸۱، گذراندن مراحل قرآن و اخذ گواهینامه در سال ۱۳۷۱، گذراندن دوره های آموزشی پیش دانشگاهی و نگارش در سال ۱۳۷۴ ، فعالیت در نشریه آیین زندگی و شناخته شدن به عنوان برتر در سال ۱۳۹۰ ، داوری مقالات نخستین همایش داخلی بزرگداشت مولانا و شمس دانشگاه آزاد اسلامی میانه در سال ۸۷، فعالیت در همایش بررسی نیازها و توانایی های کودکان استثنایی و دریافت تقدیرنامه ازجمله تلاش ها و فعالیتهای فرهنگی وی می باشد .

استاد افشاری در سال ۱۳۷۰ بعنوان معلم نمونه در میانه ، سالهای ۱۳۷۳و۱۳۷۴ نمونه کشوری ، مدرس نمونه از دانشگاه سیستان و بلوچستان ، مدرس نمونه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد میانه ، مدرس نمونه و تلاشگر از واحد پیشتازان آیین زندگی دانشگاه علمی کاربردی در سال ۱۳۹۷، معلم تلاشگر در استان آذربایجان شرقی انتخاب شد . با توجه به کارنامه درخشان آقای افشار فداکاریهای این معلم با دانش ستودنی است .

 

آقای اکبر روحانی : 

در سال ۱۳۱۵ در میانه چشم به جهان گشود، تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان ابرار ترک مرکز بخش کندوان و دوره متوسط را تا کلاس پنجم طبیعی که جزء دانش آموزان ممتاز بود در دبیرستان امام خمینی (ره) ( شاپور سابق) به پایان رساند وی در سال ۱۳۳۶ با قبول شدن در امتحانات ورودی دانشسرای کشاورزی تبریز و پایان این دوره به عنوان آموزگار فنی کشاورزی استخدام و جهت تدریس در مدرسه فنی کشاورزی به ترکمنچای اعزام شد و بعد از سه سال تدریس در دبستان انصاری راه آهن میانه  به عنوان مسئول آموزش امتحانات ،  امور تربیتی و رهبری سازمان جوانان هلال احمر (شیر و خورشید سابق) مشغول به خدمت شد آقای اکبر روحانی در ادامه  تلاشهای خود در امر آموزش و پرورش میانه   زمانی که مسئول  آموزش متوسط بود در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به کمبود دبیر لیسانس اقدام نمود و همین امر باعث شد  میانه در این زمینه به خودکفایی برسد .

آقای اکبر روحانی جزء اولین اقدام کننده تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در میانه بود یکی دیگر از اقدامات   وی  تحقق بزرگترین آرزوی دیرینه دانش آموزان میانه در راه یابی به دانشسرا بود آقای روحانی در سال ۱۳۴۶جزء اولین عضو شورای تربیتی میانه بود که نتیجه تلاشهای وی در این زمینه حضور دانش آموزان میانه در مسابقات علمی استانی و کشوری بود که به موفقیت های چشمگیری دست یافتند  تشکیل سازمان جوانان میانه یکی از ارزنده ترین تلاش های آقای روحانی بود که  در زمان زنده یاد علی پورصفر مدیر عامل وقت هلال احمر میانه جزء دوازده نفراز  تدوین کنندگان آیین نامه خانه های جوانان هلال احمر  در تهران و اصفهان بود.

در مقابل این همه تلاش ، شکوه ،عظمت آقای اکبر روحانی نه توان سپاس و نه کلام وصف می توان یافت چرا که توفیق خدمت این فرهنگی از یک خانواده اصیل به نیکو ترین و شایسته ترین مردم با فرهنگ شهرمان، فرصت گرانبها و پر افتخاری است که علاوه بر خشنودی مردم میانه ، قطعا  رضایت پروردگار متعال را به دنبال دارد زیرا تاریخ همیشه وامدار کسانی است که در مقاطع مختلف در جغرافیایی به نام ایران( و شهری به نام میانه) جان خود را در طبق اخلاص نهاده و عمیق ترین مفاهیم بشری یعنی ایثار ، فداکاری را برای نسلهای آینده ترسیم کردند  و جناب اکبر روحانی بزرگوار نمونه ای ازانسانهای وارسته  تلاشگر فرهنگی میانه است که در تاریخ شهرمان آثار فرهنگی جاودانه ای از خود به یادگار گذاشته است که امیدواریم خداوند سلامتی و تندرستی را چاشنی زندگی این فرهنگی عاشق علم و دانش فرماید .

آقای اکبر روحانی  با توجه به تلاشهای گسترده ای که اشاره شد به عنوان معلم نمونه انتخاب وبا تدریس در بین سالهای ۱۳۶۱ الی ۱۳۷۳ به افتخار بازنشستگی نائل آمد .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۳/۱ ۲۳:۰۳

منظورتون دبیر شیمی هستند؟ مگه ایشون هم به رحمت خدا رفتند؟
حیف که از میانه دوریم و متوجه فقدان این عزیزان نمی شویم چند روز پیش بود که آقای احمدنیا رو فهمیدم و خیلی ناراحت شدم و براشون سوره ی یس خوندم و...

۰۱/۳/۱ ۱۸:۴۹

همه اساتیدعزیزن
استادسیدمحسن قریشی دبیرزیست
استاد احمدی دبیر ریاضی
استادداورپناه دبیرهندسه ومثلثات
مرحوم استاد مقدمی دبیرشیمی
استادمرادی دبیر زمین شناسی
استادناصری دبیرعربی
استاد دکترفرهاد عیسیایی دبیر ادبیات
مرحوم استاد حاج صادق صفری دبیرفیزیک
مرحوم استاد ملکی دبیر ورزش
استاد سعید دولتی دبیر ورزش
و...
و...
و...
یادشون گرامی
از دور عرض ادب و احترام

۰۱/۲/۱۸ ۱۲:۵۳

با سلام وضمن قدردانی از این کار که یادی از معلمان تلاشگر نموده اندولی حیف است که یادی ازآقای حافظ صادقی نکنیم

۰۱/۱/۲۳ ۰۱:۱۶

با سلام چشم

۰۱/۱/۲۳ ۰۰:۰۸

با سلام و عرض ادب و احترام
محضر تمامی استاد های عزیز و بزرگوار تا نامی از آنها برده شده است و همچنین شما برادر عزیز و ارجمند جناب آقای احمدزاده
سپاس بیکران از شما به خاطر این اقدام ارزشمند و ستودنی شما بزرگوار
و همچنین سلام و صلوات به روح پر فتوح استادان بزرگواری که به رحمت خدا رفته اند.
پیشنهادی دارم و آن اینکه ؛ از سایر استادان بزرگوار نیز در ادامه به رشته تحریر در آورید از جمله:
استاد علی ممانی، مرحوم جعفر مسلمی، فریدون صادقی، مرحوم رضا جباریان، مرحوم شکیب و سایر اساتید.
مجدد عرض ارادت و ادب به شما دانش پژوه حق شناس که در این مورد زحمت کشیدید.

۰۱/۱/۲۱ ۱۷:۵۲

با سلام خیلی ممنونم انشااله

۰۱/۱/۲۱ ۱۳:۴۷

با دیدن اسامی استادان گرامی خاطرات دوران تحصیل در شهر عزیزمان تداعی و برای داشتن چنین معلمان بزرگی بر خود بالیدم
برای درگذشتگان رحمت و غفران الهی و برای ماندگان طول عمر با عزت همراه با سلامتی مسئلت دارم
نشستن سر کلاس اقایان احمد نیا و افشار و سیرانی از خاطرات فراموش نشدنی میباشد
جناب اقای احمد زاده مراتب قدردانی و تشکر اینجانب را پذیرا باش بیصبرانه منتظر قسمتهای بعدی خواهم بود

۰۱/۱/۱۹ ۰۱:۳۴

سلام لازم به توضیح می‌باشد که مراسم تقدیر وتشکراز چهارنفر از اساتید محترم یادشده .بنیابت از تمام زحمت کشان عرصه آموزش و پرورش شهرستان میانه انجام گردید و همیشه افتخار خواهیم کرد

۰۱/۱/۱۸ ۱۱:۰۸

با عرض سلام و ستایش از این یاد آوری که چه انسانهای نیکوصفتی که در گذشته داشتیم و الان اگر مقام و منصبی داریم حاصل سوختن شمع گونه این عزیزان است و بایست همواره یاد و اندیشه این بزرگواران حفظ و زنده باشد. با اینک بیش از سی سال از ترک دیار پدریم میگذرد اما تعلیمات اساتید و معلمان عزیزم در شهر میانه فراموش ناشدنی است. از صمیم قلب دلتنگشان هستم و دستشان را میبوسم.یاد و نام همه درگذشتگان بخصوص معلمین عزیز جاودان.

۰۱/۱/۱۸ ۰۹:۲۳

بهتراست از معلمان ابتدایی و راهنمایی هم یاد بشودالبته کارشما بسیارستودنی است
بنده دبیر ریاضی هستم وازمحضراساتیدفیض برده ام وحالا که در استانه بازنشستگی هستم امیدوارم توانسته باشم گوشه ای از زحماتشان را جبران کرده باشم

۰۱/۱/۱۸ ۰۹:۱۵

آرزوی توفیق و سربلندی تمام معلمان وفرهنگیان بزرگوار

۰۱/۱/۱۷ ۱۸:۳۷

عزیز بزرگوارم جناب محمد رضای با شخصیت و با مرام با سلام و تقدیر و تشکر از منش و معرفت شما ، یقین دارم انسانهای وارسته ای مانند شما همیشه قدردان تلاشها و ایثارگریهای معلمانی هستید که سالهای سال در شهرمان زحمت کشیدند و بنده هم به عنوان یکی از شاگردان این اساتید بزرگوار وظیفه خود دانستم یادی از این عاشقان علم و دانش و تعلیم و تربیت کرده و دین خود را نسبت به آنها ادا نمایم .باز هم از لطف و محبت حضرتعالی ممنون و متشکرم . موفق و موید باشید .

۰۱/۱/۱۷ ۱۴:۲۶

سلام تقدیر وتشکر بعد از سی و سه سال باتفاق سی و سه نفر از همکلاسی‌های دبیرستان بوعلی از استادان محمدپور واستادسیرانی واستاد خالقی واستاد صفرزاده درسال 97روزمعلم طلب مراسم مفصلی انجام گردید

۰۱/۱/۱۷ ۰۹:۲۴

به به یادش به خیر

۰۱/۱/۱۷ ۰۰:۳۰

باسلام

جناب آقای احمدزاده

ضمن سپاس از این اقدام ارزشمند شما،
در هر جامعه، زمانی نشانه های پیشرفت و هدایت مشاهده خواهد شد که انسان‌های شایسته و افراد با علم و درایت زمام امور را در دست گیرند.
و در این امر معلمان نقشی ارزنده ایفا می نمایند.
نام و نشان این چنین اساتید ارجمندی، در دل و خاطرات شاگردانشان ماندگار و همیشگی است.

توضیحا اینکه افزون بر این اساتید ارجمند، اساتیدگرانقدر بسیاری دگر در شهرستان میانه بوده و هست و انشاالله استمرار خواهد داشت.

در پایان برای درگذشتگان رحمت و غفران الهی و حشر با موالیان عظام خواهانم و برای بازنشستگان عمری با عزت و سلامت مسئلت دارم و برای شاغلین در امر تدریس آرزوی موفقیت و اخذ درجات والا دارم.

با احترام
محمدرضا

۰۱/۱/۱۶ ۲۳:۰۹

جناب مهندس نایبی عزیز اگر لطف و محبت شما و سایر همکاران تان نباشد امکان پذیر نیست. باز ممنونم.

۰۱/۱/۱۶ ۲۳:۰۷

حتی شنیدن و دیدن نام این بزرگان مایه نشاط روح است. روح رفتگان شاد و عمر ماندگان دراز باد.

این کار خوبتان قابل ستودن است جناب احمدزاده.

۰۱/۱/۱۶ ۱۸:۴۵

قدردانی از عزیزان پرتلاش فرهنگی باعث دلگرمی و جدیت بیشتر سایر همکاران در خدمت به شهرمان بخصوص در عرصه فرهنگی می شود.

اخبار روز