کد خبر: ۱۲۳۷۲۹
۵۲۲ بازدید
۲۸ دیدگاه (۲۲ تایید شده)

لیاقت و شایستگی همیشه ستودنی است

۱۴۰۱/۹/۵
۱۳:۰۰

لیاقت چیزی نیست که انسان ها را از روی شناسنامه یا چهره شناخت  بلکه لیاقت حاصل یک ندیده گرفتن  بی احترامی و بی توجهی فرد مقابل به شما به خاطر دیگران است لذا می بینیم این لیاقت و شایستگی ها دارای معیارهای گوناگونی است که در انتخاب افراد بویژه پست های مختلف کلیدی بسیار مهم و کار ساز است  در حقیقت با یک درک عمیق عمده ترین معیارهای شایستگی را می توان در مهارتهای مدیریتی و سرپرستی ، تصمیم گیری ، خلاقیت و نو آوری ، برقراری ارتباط مناسب یا دیگران ، فنی ،ادراکی و انسانی دریافت. خوشبختانه اخیرا مطلع شدیم

با انتخاب یک همشهری به عنوان منتخب اصناف استان آذربایجان شرقی در اتاق اصناف ایران بار دیگر لیاقت و شایستگی یک میانه ای را آشکار نمود. انتخاب آقای حسین مسلمی به عنوان نفر اول نماینده منتخب استان آنهم با ۷۳ درصد آرا  در اتاق اصناف کشور نه تنها یک پیام بلکه یکی از افتخارات بزرگ شهر عزیزمان میانه است چرا که همیشه سعی می شد حق میانه ای در استان به عناوین مختلف پایمال شده و دیگران جایگزین آنان شوند ولی اینبار  لیاقت و شایستگی یک میانه ای این اجازه را نداد تا غیر بومی ها بار دیگر خودنمایی کنند .

۰بنابرین این انتخاب می تواند از دوجنبه دارای اهمیت فوق العاده ای باشد یکی به خاطر انتخاب یک میانه ای کار بلد در امور اصناف و دوم اینکه مایه مباهات و سربلندیست که یک همشهری مقتدر از آنچنان محبوبیتی در بین اعضای اصناف استان آذربایجان شرقی برخوردار است که در مقابل نمایندگان اصناف سایر شهرهای استان بویژه تبریز توانسته است به این لیاقت و  شایستگی بزرگ دست یابد لذا باید ضمن حمایت از اینگونه افراد اجازه ندهیم در سایر زمینه ها مسئولان و دیگر افراد غیر بومی برای مطرح کردن و صعود خویش سبقت را  بهترین راه برای خود انتخاب کنند.

بنابرین  این لیاقت و انتخاب وی نشان داد هوچی گریها و انتقادات غیر اصولی و غیر سازنده بعضی افراد نسبت به شخص وی و اعضای اتاق اصناف هیچ خللی در اراده و عزم آقای حسین مسلمی در خدمت به همشهریان عزیز و نمایندگی اصناف استان آذربایجان شرقی در اتاق اصناف ایران وارد نخواهد کرد .

ضمن تبریک به رئیس و اعضای اتاق اصناف میانه به خصوص همشهریان با فرهنگ ، سلامتی ، تندرستی و موفقیت بیش از پیش آقای حسین مسلمی رئیس اتاق اصناف میانه را از ایزد منان خواستاریم .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۹/۹ ۲۰:۰۴

لطفا" موضوعی که به کسی ربط نداره.....هم دخالت نکنه و هم ننویسه.. ...
در این وضعیت به زندگی تون برسین

۰۱/۹/۶ ۲۱:۲۱

جناب مطلع بی اطلاع جهت اطلاع شما عرض کنم. بله درست است متاسفانه بخاطر عدم رسیدگی کامل  توسط نمایندگان و مسئولان و مدیران محترم ذی صلاح در شهرستان میانه از طریق وزارت کشور، سازمان بازرسی کل کشور و وزارت صمت شکایت نموده ایم و پیگیر مسائل هستیم و شکایات در حال رسیدگی می باشند.

در مورد اینکه از بازرسی استانداری به شهرستان تشریف آورده بودند و کلیه اسناد پرونده ها و مدارک را بررسی نموده اند باز خدمت اطلاع شما عرض کنم که متاسفانه رئیس محترم اداره صمت شهرستان میانه بدون اینکه جواب قانع کننده و قانونی به سوالات مطرح شده بدهند جلسه را ترک نمودند.

در مورد اینکه حدود یکماه پیش هم معاون مدیر کل صمت در راستای نامه های آقای رشیدی و دوستان محترمشان در میانه بودند. باز جهت اطلاع شما عرض کنم تنها به یکی دو مورد شکایات رسیدگی شده است که به یکی از روسای اتحادیه ها تذکر داده شده و یکی دیگر از روسای اتحادیه ها هم حکم داده شده است که برداشت های غیر قانونی که از اتحادیه نموده است به حساب اتحادیه واریز نمایند. پس با این حساب تخلفاتی در اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف شهرستان انجام گردیده است.

در مورد اینکه پرونده انتخاباتی اتحادیه و اتاق اصناف شهرستان  در تهران هم بررسی شده و تا به حال مشکلی گزارش نشده است. باز جهت اطلاع شما عرض کنم که پرونده ارجاع داده شده به سازمان صمت استان و قرار بر این است که جلسه با حضور حراست،واحد حقوقی، معاون مدیرکل سازمان صمت استان و شاکیان و رئیس اداره صمت شهرستان جهت رسیدگی به شکایات برگزار شود. 

جناب مطلع بی اطلاع لطفا قبل از اینکه در مورد چیزی اظهار نظر کنید بهتر است یک تحقیقات کوچکی انجام دهید.

۰۱/۹/۶ ۲۱:۰۱

شما در کامنت خود اشاره نموده اید، میتوان از ایشان انتظار داشت طرح و پیگیری شکایات ارسالی از میانه به اتاق ایران میباشد. پیگیری شکایات ارسالی به اتاق اصناف ایران از چه کسانی؟!

رطب خورده منع رطب کی کند

۰۱/۹/۶ ۱۹:۳۳

با سلام از لطف و محبت شما ممنونم.

۰۱/۹/۶ ۱۹:۳۱

با سلام بسیار ممنون و متشکرم.

۰۱/۹/۶ ۱۱:۰۴

باسلام وعرض تبریک به جناب مسلمی سوال آیا صرف همشهری بودن ومیانه ای بودن برای کمک به رشد وتوسعه میانه کفایت میکند ؟ در طول سالهای بعداز پیروزی انقلاب مگر میانه ای هایی که نفوذ کشوری داشتند کاری برای توسعه ورشد میانه کردند ؟ بعنوان نمونه جناب مهندس سید حسین هاشمی که میانه ای بودند و خیلی هم صاحب نفوذ در کشور بودند وهمیشه هم با افراد صاحب نفوذی ( که شاید یک امضای انها میتوانست 180 درجه چهره شهر رو عوض کند ) حشر ونشر داشتند که باحمایت انها سر کار اومده بود چه کاری برای میانه انجام دادند ؟!!!!! ( 16 سال نمایندگی اون هم با این همه نفوذ خروجی ان برای میانه چی بود ؟ ) جناب کیافر هم با نفوذی آن دوران (دوران اصلاحات و.... ) که در کشور داشتند مهمترین کارشون این بود که اکثر منسوبین خاندان مم ومیم را در جاهای مختلف مخصوصا ادارات زیر مجموعه وزارت نیرو واب وفاضلاب استخدام کردند (کارهای زیادی برای توسعه شهر میتوانستند انجام بدهند که متاسفانه انجام ندادند ) ان شالله روز قیامت در محضر رب العالمین باید پاسخگو باشند امیدوارم پاسخی داشته باشند که در روزقیامت بنده بعنوان یک شهروند میانه ای از این بزرگواران شاکی خواهم بود .........

۰۱/۹/۶ ۰۸:۴۹

عرض تبریک خدمت آقای مسلمی.آرزوی توفیق و سلامتی سربلند ی ایشان در مراحل زندگی و کاری. تصاحب همچین کرسی هائی توسط همشهریان نعمت بزرگی برای شهر و شهروندان می‌باشد.

۰۱/۹/۶ ۰۷:۳۰

با عنوان کمک مومنانه هزینه می شود ...

۰۱/۹/۶ ۰۷:۲۰

با عرض سلام وادب خدمت حناب احمدزاده عزیز متن ارسالی را خواندم و به قلم زیبا وشیوای شما ایمان و باور چند باره یافتم بلی دوست عزیز اگر امروز شاهدیم در قصبه های استان و شهر های کوچک و کوچکتر از میانه پیشرفت و رشد روز افزون بوده وهستیم از جمله شهر کوچک ورزقان و اهر حاده بزرگراه و اتوبان احداث کرده اند ولی میانه هنوز با یک پل ارتباطی به مرکز استان وصل میشود که عمر احداث آن حداقل ۵۰ سال میگذرد و برای ترافیک ۵۰ سال پیش مناسب بود دلیل واضح قوی آن همین تنگ نظری های حاکم بر میانه است اگر امروز نتوانستیم آب شرب در شان میانه ای ها فراهم کنیم آن هم دلیل پرداختن به اختلافات پوچ و بی پایه واساس است که ما را رسالت اصلی خود مطالبه اولویت اول و دوم و.... میانه میباشد اگر

 امروز یک میانه ای توانسته رای اول در انتخابات اتاق اصناف ایران را کسب کند برای مطامع شخصی و خصومت  نباید این پتانسیل را نادیده گرفت حداقل کاری که میتوان از ایشان انتظار داشت طرح و پیگیری شکایات ارسالی از میانه به اتاق ایران میباشد باری از حسن علاقه حضرتعالی به میانه و عرق ملی به زادگاه و رصد مسایل و اظهار دیدگاه ها و نظرات سازنده که بنده هراز گاهی توفیق نطالعه مطالب حضرتعالی را دارم کما سپاسگزاری دارم این مطالب را صبح مینوشتم تفالی زدم به حضرت حافظ لسان الغیب چنین آمد سال‌ها دل طلبِ جامِ جم از ما می‌کرد وآنچه خود داشت ز بیگانه تمنّا می‌کرد گوهری کز صدفِ کُون و مکان بیرون است طلب از گمشدگانِ لبِ دریا می‌کرد مشکلِ خویش بَرِ پیرِ مُغان بُردم دوش کو به تأییدِ نظر حلِّ معما می‌کرد دیدمش خُرَّم و خندان قدحِ باده به دست و اندر آن آینه صد گونه تماشا می‌کرد گفتم این جامِ جهان‌بین به تو کِی داد حکیم؟ گفت آن روز که این گنبدِ مینا می‌کرد بیدلی در همه احوال خدا با او بود او نمی‌دیدش و از دور خدا را می‌کرد این همه شعبدهٔ خویش که می‌کرد این جا سامری پیشِ عصا و یدِ بیضا می‌کرد گفت آن یار کز او گشت سرِ دار بلند جُرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد فیضِ روحُ القُدُس ار باز مدد فرماید دیگران هم بکنند آنچه مسیحا می‌کرد گفتمش سلسلهٔ زلفِ بُتان از پی چیست گفت حافظ گله‌ای از دلِ شیدا می‌کرد

۰۱/۹/۶ ۰۰:۲۶

جناب احمد زاده عزیز.با تشکر از مطلب بسیار عالی حضرتعالی.
خدمتم همشهریان محترم و جنابعالی عارض هستم که جناب رشیدی و دوستان محترمشان از سازمان بازرسی.ریاست جمهوری.قوه قضاییه .وزارت صمت.و...و....و....و.....و.....و.......و....و.... به همه جا نامه شکوائیه و هر چیزی که به ذهن تان می‌رسد و نمیرسد با مدارکی که به نظر خودشان مثبته است ارائه و پیگیری نموده اند.و سازمان های فوق به صورت محرمانه یا عادی کلیه مدارک و .... را بررسی و تا همین هفته پیش که از بازرسی استانداری به شهرستان تشریف آورده بودن و کلیه اسناد پرونده ها و مدارک را بررسی نموده آمد و حدود یکماه پیش هم معاون مدیر کل صمت در راستای نامه های آقای رشیدی و دوستان محترمشان در میانه بودند. متاسفانه ایشان و دوستان محترمشان فقط میگویند آن چیزی که ما میگوییم صحیح است. و حتی پرونده انتخاباتی اتحادیه و اتاق در تهران هم بررسی شده و تا به حال مشکلی گزارش نشده است .و فقط ایشان و دوستان محترمشان منافع شأن در ملتهب کردن جوّ می‌باشد.به همین خاطر از حضرتعالی تقاضا دارم وقت شریف و مبارکتان را در جوابگوئی به ایشان صرف نفرمایید چونکه مرغ ایشان اصلا پا ندارد. (( گشتم نبود . نگرد نیست)) سالم و موفق باشید

۰۱/۹/۵ ۲۳:۴۴

از شما کمال تشکر را داریم کسی با کسی دعوا نداشته و ندارد که نیاز به آشتی کنان باشد. مسئله فقط در مورد اجرای صحیح قوانین و مقررات نظام صنفی در اتحادیه های و اتاق اصناف است. یکی از این موارد شفاف سازی در مورد عملکرد اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف شهرستان می باشد که پولهای که از اعضای اتحادیه های صنفی دریافت می شود بطور شفاف مشخص شود کجا هزینه می شود. حال به نظر شما این خواسته غیر قانونی و غیر منطقی می باشد.

۰۱/۹/۵ ۲۳:۳۶

با سلام مجدد خدمت جناب آقای احمدزاده دوست گرامی قبل از هر چیز  سوالی که اینجا مطرح است چرا با نام کابر مهمان جواب سوالات را داده اید با توجه به اینکه اکانت شما حقیقی می باشد.

اولاٌ:در مورد سوال اول خدمت شما عرض کنم تشخیص رعایت کامل قوانین و مقررات صنفی در اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف شهرستان با شما نمی تواند باشد ولی با بنده که بعنوان عضو اتحادیه و هیئت مدیره اتحادیه صنفی و آشنا به قوانین و مقررات نظام صنفی می باشم می تواند باشد. 

ثانیاٌ: در مورد سوال دوم، هر چیزی قوانین و مقررات خود را دارد اتحادیه ها و اتاق اصناف هم  قوانین ومقرراتی دارند که در آن قانون گذار شرایط شرکت و نحوه برگزاری انتخابات را بصورت واضح مشخص نموده است. طبق همین  قوانین و مقررات عده ای شرایط شرکت در انتخابات اتاق اصناف شهرستان و استان را نداشته اند که این موضوع از طریق مراجع ذی صلاح در حال رسیدگی می باشد.

ثالثاٌ: در مورد سوال سوم، بله کاملاٌ صحیح و درست می فرمائید همه باید از قانون حمایت بکنیم ولی این دلیل نمی باشد که در برابر  افرادی که بصورت غیر قانونی در انتخابات شرکت نموده اند و باعث تضییع حق و حقوق قانونی افرادی شده اند سکوت کنیم.

رابعاٌ: در مورد سوال پنچم، جواب همان است که در سوال اول داده ام

خامساٌ:در مورد سوال ششم و هفتم، شما بعنوان یک پیشکسوت در عرصه خبرنگار می توانید  از مسئولان و مدیران بخواهید جواب سوالات را برای اطلاع و آگاهی مردم مخصوصاٌ اصناف محترم بدهند.

در مورد سوال آخر خدمت شما عرض کنم کسی بجای قانون تصمیم نمی گیرد همه دنبال اجرای صحیح قوانین و مقررات می باشیم در مورد اینکه حضور افراد بومی یا غیر بومی در ترکیب اتاق اصناف ایران بی تاثیر نخواهد بود بله درست است ولی کسانی که بصورت قانونی و سابقه درخشان در اداره مسئولیت های قبلی خود بعنوان رئیس اتحادیه و اتاق اصناف داشته باشند نه افرادی که دارای کارنامه درخشان و عملکرد مثبت نداشته باشند.در مورد اینکه بنده در اینگونه جلسات حضور داشته یا نداشته ام خدمت شما عرض کنم بنده سابقه حضور در هیئت مدیره اتحادیه صنفی بیشتر از آقای ... داشته و دارم و ارتباطی نزدیک هم با  اعضای محترم هیأت رئیسه اتاق و هیأت عالی نظارت دارم بهتر از شما و دیگر دوستانتان و حتی آقای ... می توانم تشخیص بدهم که تاثیر دارد یا خیر.

 

۰۱/۹/۵ ۲۳:۲۹

آقای رشیدی خودش و کل خانواده اش رابسیج کرده تا نظر منفی بدهند . همه این نظر های منفی از جانب آنهاست.و مکرو و مکر ا...

۰۱/۹/۵ ۲۳:۲۵

آقای رشیدی به هیچ صراطی مستقیم نیست.

۰۱/۹/۵ ۱۹:۲۹

بنظر میرسد که هیچ چیز به منو شما ربطی ندارد و هرکس و هرارگان و نهادی هرچه دلش خواست میتواند انجام دهد ، چون معتقدیم که قانون هست !!!!!!!

۰۱/۹/۵ ۱۸:۵۲

جناب رشیدی عزیز باسلام ارادتمند شما احمدزاده هستم چون در خواست کردید چشم .. پاسخ می دهم  . در مورد سوال اول شما: آیا تشخیص رعایت کامل قوانین با منو شماست؟ سوال دوم شما : اگر به نطر شما رعایت نشده است بفرمایید طبق کدام قانون و با چه مجوزی آقای مسلمی در جلسه اتاق اصناف استان شرکت کرده و به وی اجازه داده شده به عنوان نامزد در انتخابات شرکت کرده و با 73 درصد آرا جزء نفر اول 7 نفر منتخب استانی شود؟سوال سوم شما : تکلیف من و شما این است که از قانون حمایت کرده و باور کنیم کسی که نامزد حضور در اتاق اصناف ایران شده است حتما قانونی بوده که اجازه دادندشرکت کند. سوال چهارم شما :اصلا اگر قانونی هم انتخاب شده باشد هرگز نباید سر خم کرد تا چه به رسد به قول شما غیر قانونی باشد. سوال پنجم شما : تشخیص صدور اعتبارنامه ها با رعایت قانون با مسولانی است که قانون اجازه داده نه من و شما....... سوال ششم شما :بنده مسول رسیدگی به شکایات نیستم به اداره مربوطه مراجعه کرده و پاسخ تان را دریافت کنید سوال هفتم شما :. تشخیص آگهی تغییرات هیات رییسه اتاق اصناف با مسولان مربوطه می باشد بنده نه داورم و نه حکم...... و این هم پاسخ سوال آخر شما : قرار نیست من و شما به جای قانون تصمیم بگیریم......حضور افراد بومی و غیر بومی در اتاق اصناف کشور هرگز بی تاثیر نبوده و نیست چون با خیلی از قوانین اصناف کشور آشنا شده و خواهد توانست در اجرای بهتر قوانین اصناف درشهرمان با قاطعیت تصمیم بگیرد ودر پایان با یک دنیا معذرت باید بگویم چون شما در اینگونه جلسات حضور پیدا نکردید هرگز نمی توانید تشخیص دهید که آیا تاثیر داردیا نه ..... ضمنا خیلی از روسای اصناف کشور آرزو دارند در اینگونه جلسات شرکت کنند که توفیق پیدا نمی کنند . موفق و موید باشید .

۰۱/۹/۵ ۱۸:۱۰

من به عنوان یک میانه ای حاضرم یک جعبه شیرینی بخرم و بیام آقای رشیدی و گروهش رو با اعضا اتاق آشتی بدم تا هر دو گروه تمرکزشان را جهت کار کردن و خدمت به اتاق و اتحادیه هایشان بگذارند.

۰۱/۹/۵ ۱۶:۳۷

با سلام وقت بخیر خدمت جناب آقای احمدزاده بله درست است برای همه ما افتخار است که هموطنان مخصوصاٌ همشهریان عزیز ما بصورت قانونی و با شایسته سالاری به پست های عالی و بالا دست پیدا کنند.

جناب آقای احمدزاده:

1-اگر کسی بدون رعایت کامل قوانین و مقررات به پست و مقامی دست پیدا کند تکلیف ما بعنوان یک ایرانی و مسلمان چه می باشد؟!

2- آیا در برابر بی قانونی ها و افرادی که بدون رعایت قوانین و مقررات به پست و مقام رسیده اند باید سرخم بیاوریم؟!

3- آیا اعتبارنامه روسای اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف شهرستان ها کاملاٌ با رعایت قوانین و مقررات نظام صنفی کشور صادر شده است؟!

4- آیا به شکایات افرادی که جزو داوطلبان شرکت در انتخابات اتاق اصناف شهرستان ها بوده اند بصورت کامل رسیدگی شده است؟!

5-آیا آگهی تغییرات هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان ها طبق قوانین و مقررات ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است؟!

6-...

جناب آقای احمدزاده زمانی می تواند افتخار نمود که جواب این سوالات داده شود.

ضمناً در مورد انتخابات نمایندگان اتاق اصناف ایران جهت آگاهی و اطلاع شما دوست عزیز برسانم یک بومی یا غیر بومی در اتاق اصناف ایران بودن زیاد تاثیری در رشد و توسعه شهرستان ندارد چون وظیفه اتاق اصناف ایران نظارت بر عملکرد اتاق اصناف شهرستان ها می باشد اگر کسی بعنوان رئیس اتاق اصناف شهرستان بتواند به وظایف قانونی خود درست عمل نماید هیچ نیازی نیست که منتخب اول استان یا عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران باشد.

سالی که نیکوست از بهارش مشخص است. 

در آخر: جناب آقای احمدزاده از شما خواهش می کنیم بعنوان یک خبرنگار و دلسوز جهت آگاهی و اطلاع مردم مخصوصاٌ اصناف محترم جواب این سوالات را در سایت منتشر نماید.

 با تشکر  

۰۱/۹/۵ ۱۵:۱۹

بنده بعنوان یک دوست و آشنا بر حسب وظیفه به آقای مسلمی تبریک گفتم و برایشان آرزوی موفقیت کردم ولی نمی دانم چرا به زعم عده ای خوش نیامده که هیچ انگار حس حسادتشان راهم بر انگیخه نمی دانم چرا ! ولی انچه که مشخص است آنان که چشم دیدن پیشرفت کسی را ندارند مسلما دارای شخصیت متعادلی نیستند .

۰۱/۹/۵ ۱۵:۱۷

با سلام ممنون و متشکرم.

۰۱/۹/۵ ۱۴:۰۴

هر همشهری در هر جای کشور و جهان دارای مقام و منسبی باشد مایه افتخار و مباهات مردم و شهرمان است

۰۱/۹/۵ ۱۳:۲۸

جناب احمد زاده.مسلمأ این انتخاب بسیار مبارک و برای شهرستان پر از خیر و برکت است.بنده هم عرض تبریک به جناب مسلمی را داشته و آرزوی موفقیت برای ایشان را دارم. از نوشته شما هم سپاسگزارم.

اخبار روز