کد خبر: ۶۱۵۲۲
۸۶۴ بازدید
۲۶ دیدگاه

پرسش ها و پاسخ های منتخب از دومین نشست خبری شهردار محترم میانه

۹۵/۴/۲۱
۰۰:۰۹

توضیح : دومین نشست خبری شهردار میانه در سال ۹۵ همزمان با ۱۴ تیر روز شهرداری ها و دهیاری ها با حضور اصحاب رسانه شهرستان در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

سوال1- دوباره کاریهایی که توسط شهرداری انجام می گیرد.
پاسخ1- در هیچ موردی غیر از جدول کذاری مقابل سینما، دوباره کاری انجام نشده و همان مورد هم اشتباه پیمانکار بوده و تخریب و اجرای مجدد بر عهده ی پیمانکار بوده است.

سوال2- اشکالات مشاهده شده در جدول گذاریها که باعث انجام مجدد برخی شده است.
پاسخ2- نقشه های این موارد توسط شورای ترافیک شهر بررسی می شود و شهرداری هم فقط عضوی از این شوراست. در مواردی مثل مورد شهرک اندیشه تا حصول اطمینان از درستی طرح و رفع معایب اقدام به تکمیل و بند کشی و رنگ آمیزی نشد تا رفع شده و اجرای طرح با مشکل روبرو نشود.(در واقع اگر اشکالی بوجود میاید باید شورای ترافیک دقت بیشتری در مصوباتش انجام دهد و مسولیت همه ی مصوبات شورا بر عهده ی شهرداری نیست و شهرداری و پیمانکار فقط مجری هستند.)

سوال3- نردبان هیدرولیک برای آتش نشانی.
پاسخ3- هزینه تامین نردبان 4 میلیارد تومان هست و امکان خرید اقساطی برای شهرداری وجود دارد ولی شرکتی وجود ندارد که این امکان را فراهم کند و فقط در تبریز این نردبان تهیه شده است. (برای جلوگیری از خطراتی که هنگام آتش سوزی دربرجهای چند طبقه بوجود میاید نصب تجهیزات ایمنی و آتش نشانی ضروری و اجباری هست و شهرداری این موارد را کنترل می کند.)

سوال4- کوچک بودن پیاده روها و نقص در مبلمان شهری و... .
پاسخ4- اکثر شهرداران قبلی به مسائل روبنایی توجه داشتند و توجه کمتری به مسائل زیر بنایی می شد، مشکلات شهر زیاد هست از جمله تملک خیابانها، کوچک بودن پیاده روها تقصیر شهردار فعلی نیست از قبل این طور بوده. دو سال هست که وقتی برای مبلمان شهری بودجه ای تعریف می کنیم شورای محترم شهر مخالفت می کند. دغدغه شورای شهر این هست که مشکلات اساسی حل شود و خواسته شان از شهردار رسیدگی به امور زیر بنایی هست. حال که شهردار میانه ای انتخاب شده انتظارشان رسیدگی به مسائلی مانند بازگشایی خیابانها هست که شهرداران غیر بومی زیر بار انجامش نمی روند. تملک امری هزینه برهست و اعتبار زیادی می خواهد. هم اکنون شهرداری روی 10 خیابان مشغول فعالیت هست که اگر هزینه ی این خیابانها صرف سایر امور (ظاهری)می شد حتما همه از وضعیت ظاهری شهر راضی بودند.
کار سنگین در شهرداری در بازگشایی خیابانها تعریف می شود. بعنوان مثال 17 سال یک خیابان 100 متری در بودجه تصویب می شد ولی حتی یک متر هم پیشرفت نمی کرد و بالاخره اجرا شد. ارتباط بین شهرکهای شهید مدنی و شهید رجایی برقرار شد که راه ارتباطی باهم نداشتند.
راه ارتباطی به استادیوم ایجاد شده ولی نه کسی تشکری کرده که انتظار هم نداشتیم و نه خبری منتشر که باعث می شود خستگی کار در جانمان بماند و ما وظیفه مان را انجام داده ایم ولی چرا کسی پیگیر استفاده از استادیوم چند هزار نفری نیست؟! چرا این مکان مورد استفاده قرار نمی گیرد؟!
اجرای خ 35 متری خاتم الانبیاء انتهای شهرک اندیشه تا دانشکده فنی دانشگاه آزاد که هدف ایجاد راه دسترسی مناسب به دانشگاه غیر از جاده ترانزیت طبق نقشه تفصیلی و جلوگیری از خطرات رفت و آمد دانشجویان از طریق جاده پر خطر بود.
از 20 سال قبل رینگ 14 کیلومتری دور شهر توسط شهرداران قبلی اجرا نشده. چرا؟
میدان دادگستری و خیابانهای لازم برای دسترسی مردم به ساختمان جدید دادگستری اجرا شد.
ازسال 1377(1376) به این طرف نقشه تفصیلی شهر به شهرداری ابلاغ شده است. تمام خیابانهایی که الان مشغول اجرای آنها هستیم در آن پیش بینی شده ولی قبلاً اجرا نشده بود و الان هم که اجرا می شود متاسفانه مورد انتقاد قرار می گیریم.
ورودی شهر از طرف تهران وجود نداشت که اجرا شده است. با راه و ترابری تفاهم کرده بودیم که راه دسترسی راه آهن تعریض شود که به دلیل محدودیتهای مالی اجرا نکردند ولی تا مقابل هنرستان فنی بر عهده شهرداری هست که اجرا می کنیم. 

سوال5- علت تاخیر در افتتاح بعضی پروژه ها؟
پاسخ5- مشکلی که در اجرای این پروژه ها مانند تعریض خ راه آهن وجود دارد برخورد به تاسیساتی مانند کابلهای برق و مخابرات و لوله های انتقال آب و گاز هست که در حریم جاده و خیابان قرار گرفته اند و نهادهای مربوطه برای تغییر و جابجایی آنها هزینه های کلانی از شهرداری مطالبه می نمایند. متاسفانه در مواردی حریم لازم در زمان عبور دادن این لوله های آب و گاز یا مخابرات و برق رعایت نشده و هم اکنون مساله ساز شده است. اگر پروژه ای با تاخیر اجرا می شود یا نیمه کاره می ماند حتما دلیلش را از شهرداری پیگیری کنید تا انتقادتان بدون اطلاع نباشد، این موارد بدون دلایل قانع کننده نیست. تملک یکی از زمینهای این منطقه( خیابان راه آهن) دو سال طول کشید و وقتی شروع به کار کردیم وجود انواع تاسیسات باعث توقف پروژه شده است.

سوال6- وضعیت روشنایی پارکها.
پاسخ6- روشنایی تمام پارکها اجرا شده و پارک و بوستان تاریکی باقی نگذاشته ایم تا امنیت خانواده ها به خوبی تامین شود. حتی در مواردی که روشنایی معابر بر عهده اداره برق هست توسط شهرداری اجرا شده است.

سوال7- بازگشایی اطراف امامزاده اسماعیل(ع)
پاسخ7- چهل سال هست که این مورد مطرح هست ولی زمان فعلی وارد این کار شده ایم. وظیفه شهرداری در این مورد چند خیابان و یک پارکینگ تعریف شده است. با مصوبه شورای شهر دو خیابان18 متری تا سرچشمه و یک پارک و پارکینگ بالای 2000 متر مربع، از 340 پلاک واقع در این منطقه حدود 230 پلاک آزاد می شود که می توانند پروانه ساختمان گرفته و نوسازی کنند. از حدود 110 پلاک باقیمانده هر کدام درصدهای متفاوتی در طرح قرار می گیرند.
با وجود پیگیریهای فرماندار محترم از بودجه بافتهای فرسوده بودجه مشخصی اختصاص به این موضوع نیافت. شهرداری بودجه ای برای بازگشایی 2000 متر مربع در نظر گرفته که به زودی اجرا می شود.

ادامه سوالات و پاسخ ها در مطالب بعدی منتشر خواهد شد.
تهیه و تنظیم توسط اسماعیل مختاری، نماینده وب سایت میانالی در دومین نشست خبری شهردار محترم میانه
------------------------

خبر مرتبط : دومین نشست خبری شهردار میانه در سال ۹۵ برگزار شد
http://vom.ir/miyanehir/posts/61352

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۴/۲۷ ۲۱:۴۱

به نام خدا
من این پیام رافرستادم بیشترتمایل دارم حرفهام به شهرداربرسه حالا اگه نخواستید توسایت بگذارید مشکلی نیست من ساکن تهرانم ولی هرازگاهی به سایت سرمیزنم وپیشنهادات لازم رامیدهم تواین مدت یه خصلتی ازشهرداردیدم که بسیارمورد پسند است واون اینکه تمایل داره برای میانه کار کنه احتمالا برخی جاها راهکار رانمیدونه وبه این نتیجه رسیدم اگه پیشنهاد خوبی همراه راهکار اریه بشه استفاده میکنه چون شهردار باتمام وجود میخواهد کارکند حقیقت اینکه یکی از اقوام ما که تهرانی هستند توشهر ملایر دانشجو بودند ایشان بسیار از شهردار اونجا وشهر ملایر تعریف کردند میگفت من دانشجوبودم شهردار عوض شد همینکه عوض شد شهر به کلی عوض شد همین حرفهاش باعث شد من پیگیر شهردارش بشم وواقعا دیدم شهردار ملایر به عنوان شهردار نمونه کشوری انتخاب شدند وبه سایت شهرش وکارهای بزرگی که انجام داده رسیدم نام شهردار علیرضا امامی بود که اگه توسایت بیوگرافیش رابزنی نوشته چطوری تونسته پول جمع کنه و این کارهاراکنه برای جمع کردن پول ازمردم شهردار ببینند ایشان چکاری کرده و همچنین به سایت malayer.ir برید کارهایش رامیبینید از پارک مینیاتوری تایه منطقه تفریحی که مثل ایل گلی تبریز بسیار زیبا ساخته و...
میانه چند مشکل عمده داره اولش شهرک ظلم اباد که وقتی از تهران وارد میشی چهره شهررامثل روستا به رخت میکشد اونجا بااصلاح خیابان و... اصلاح نمیشه اونجا باید کلاحذف بشه و به مکان تفریحی مثل همان چیز ملایر که تو استخر اب مکان تفریحی بسیار زیبا ساخته چون این منطقه تو دره هست بسیار مناسب برای گردشگری آبیست
دومین مشکل میانه خیابان بین چهارراه بالا وپایین میباشد این خیابان تبدیل به سنگفرش شود ویه طرح ساخت سنتی به مغازه داران اون خیابان داده شود مثل اجر قرمز که همگی یکدست کنند و رنگ وطرح مغازه ها یکدست وسنتی شود و برای رفت وامد ارخیابان 18 متری که از سرچشمه میاد تا خیابان امام بیاد وسر خیابان به پارکسوار تاکسی اتوبوس تبدیل شود رفت وامد ماشینها از 18متری باشد

۹۵/۴/۲۷ ۰۰:۱۰

پاسخ شهردار هم همین هست. شهرداری مشغول سرمایه گذاری برای ایجاد خیابانهای جدید و کمربندی و ... هست.  منظورتان از کارهای بزرگ را باید واضح تر بنویسید و اینکه سیمای شهر از نظر شما چیست و چگونه می تواند تغییر کند.

۹۵/۴/۲۵ ۰۴:۲۱

سلام آقای شهردار میشه بگین وظیفه شما چیه تومیانه؟ چرابه میانه نمیرسیدچرامیخواید میانه روتبدیل به یه شهرستان عقب افتاد بکنید؟ من یه میانه ای هستم که سالی یه بارمیام میانه ولی از وضع شهرستانم ناراحتم لطفارسیدگی کنید

۹۵/۴/۲۴ ۰۹:۵۶

عدم درج نظرات از اصول و عرف رسانه ای به دور میباشد .امید است به وظیفه خطیر رسانه های و اصحاب رسانه بودن بیشتر عامل باشیم.

۹۵/۴/۲۲ ۲۰:۵۰

آدمی متاسف میشود وقتی در حوزه مسائل شهری با سوالات پیش پا افتاده به سراغ فردی میرویم که ادعا دارد در مدت زمان مدیریتش کارها ی خوب از خود و همکارانش به جا گذارده است . اگر به سوال و جواب ها دقت کرده باشید علت عقب ماندگی شهر را کاملا در مییابید . وقتی سوالات پیش پا افتاده از شهردار محترم پرسیده میشود معلوم است قصه عقب ماندگی شهر به این زودیها پایان نخواهد یافت . برای انجام کارهای بزرگ به همت عالی و اراده ای خلل ناپذیر نیاز داریم به کلان نگری در حوزه شهر نیازمندیم با تعویض جداول پیاده روها کاری از پیش نخواهیم برد همچنانکه در سالهای گذشته انجام داده ایم ولی تغییری در سیمای کلی شهر روی نداده است .باشد که مسئولان در حوزه مدیریت شهری و شهرداری به خود آیند و زمان را بیش از این از دست ندهند.

۹۵/۴/۲۲ ۰۲:۳۲

با سلام خدمت مسولان محترم شهرداری .
محوطه واقع شده در میدان حاج تقی یا همان تقاطع خیابان بانک ملی و سرآسیاب که الان شده پارکینگ آیا کاربریش پارکینگ هست.مگر آن مکان پارک نیست که تبدیل شده به پارکینگ.لطفا آقای شهردار توضیح بدین.

۹۵/۴/۲۲ ۰۰:۵۶

پس با این حساب در جذب پرسنل قراردادی با فرمانداریه هماهنگ شدین.خوب مثل روز روشنه که فرماندار هم نیروی خودی فرستاده شهرداری.پس قضیه باند بازی اینوسط هستش.ای مردم شریف میانه تو این شهر باند بازی داره بیداد میکند.آگاه باشین

۹۵/۴/۲۲ ۰۰:۲۶

به وضعيت پارک جنگلى اشاره نکرديد چه اقدامى انجام شده است

۹۵/۴/۲۲ ۰۰:۲۰

دقيقا من هم ميخواستم همين رابگم راه اهن الان ديگه چسبيده به ميانه حتى 500متر هم فاصله نداره بايد بشه شهرک راه اهن جز شهر ميانه والبته جاهاى ديگرهرچقدرامکان داره مراغه باهمين کارها جمعيتش را 165000کرده لطفا تا سرشمارى امسال اين اقدام انجام شود تاميانه جزء شهرهاى بزرگ ومهم کشورباشد لطفا دراين زمينه هم پاسخگوباشيد

۹۵/۴/۲۱ ۲۳:۴۳

احتمالا یکی از نظرات مفید مخاطبان هنگام تایید انتشار، اشتباهی حذف شد. عذر می خواهم.

۹۵/۴/۲۱ ۲۳:۴۰

این سوالتان جزو پرسشهای همشهریان حاضر در جلسه بوده و پاسخ داده شده. بطور مختصر این هست که بکارگیری چند مورد نیروی قراردادی با دستور فرمانداری بوده و اطمینان داده بودند که موانع قانونی اش حل شده و بقیه استخدامها طبق مقررات هستند.

به دلیل قول شهردار محترم مبنی بر برگزاری مرتب جلسات پرسش و پاسخ بهتر هست همشهریان سوالاتشان را در وب سایتها طرح کنند و اگر پاسخ داده نشده در جلسات بعدی پاسخش درخواست شود.

۹۵/۴/۲۱ ۲۳:۳۸

این سوالتان جزو پرسشهای همشهریان حاضر در جلسه بوده و پاسخ داده شده. بطور مختصر این هست که بکارگیری چند مورد نیروی قراردادی با دستور فرمانداری بوده و اطمینان داده بودند که موانع قانونی اش حل شده و بقیه استخدامها طبق مقررات هستند.

به دلیل قول شهردار محترم مبنی بر برگزاری مرتب جلسات پرسش و پاسخ بهتر هست همشهریان سوالاتشان را در وب سایتها طرح کنند و اگر پاسخ داده نشده در جلسات بعدی پاسخش درخواست شود.

۹۵/۴/۲۱ ۲۳:۳۲

در مورد سوال اولتان شهردار پاسخ داده اند و این هست که در رتبه ۱۰ اجازه ناحیه بندی و ایجاد بعضی معاونت ها و ... داده می شود و الان که رتبه ۹ هستیم این امکان وجود ندارد.

با توجه به وجود سازمان حمل و نقل همگانی در میانه پاسخ سوال دومتان به این سازمان مربوط هست البته با وجود صفهای طولانی تاکسی منتظر مسافر در چهارراهها مساله مشکلی هست.

۹۵/۴/۲۱ ۲۳:۰۴

پارک کوچک جنب جایگاه سوخت سی ان جي کمربندی به حال خود رها شده اون از علفهای هرزش اون از وسایل بازی بچه ها و تاریکی مطلقش دستت درد نکنه آقای شهردار ... .

۹۵/۴/۲۱ ۱۶:۱۹

سلام
ضمن تشکر و تقدیر از شهردار محترم به پاس خدمات ارزشمند شهری سوالاتی داشتم که لازم است پاسخ داده شوند:
1- با وجود اینکه شهرداری میانه دو سال است که از رتبه 8 به 9 ارتقا یافته پس چرا منطقه 2 شهرداری در شهرک اندیشه تاسیس نمی شود و چارت سازمانی شهرداری ارتقا نمی یابد؟
2- با وجود اینکه سه سال بیشتر مجوز سازمان اتوبوسرانی صادر گردیده چرا اتوبوسی جهت فعالیت در شهرک های اقماری یا مساکن مهر و بعضی از روستاهای نزدیک شهر راه اندازی نمی شود؟
3- آیا وقت آن نرسیده روستاهای چسبیده به شهر ( گلنگدر،سبز ،اسلام آباد راه آهن) به شهر الحاق شوند؟ در حالیکه روستای دولت آباد مرند با جمعیت 10 هزار نفری و خورجستان هشترود با جمعیت 3 هزار نفری که حداقل 4 کیلومتر از شهرشان فاصله داششتند به ترتیب به شهرهای مرند و هشترود الحاق شدند؟
مشکل کجاست ؟ لطفا کسی پاسخگویی کند.

۹۵/۴/۲۱ ۱۳:۵۵

از عملکرد شهردار راضی نیستیم.

۹۵/۴/۲۱ ۱۳:۰۳

آقای شهردار لطفا از بابت استخدامهای بدون آزمون و تحقیق که وارد قسمت اداری وغیره شده اند را توضیح دهید.

۹۵/۴/۲۱ ۱۱:۱۰

با سلام
آقای شهردار لطفا برای شهروندان میانه ای از بابت استخدام غیره قانونی و از بند پارتی که وارد قسمت اداری و غیره شده اند توضیح بدهید.لطفا شفاف سازی کنید.

۹۵/۴/۲۱ ۰۱:۰۱

به نظرم ساختار فعلی شهر میانه جایی برای توسعه ندارد .برای کارهای بزرگ به اعتبار کلان نیاز هست و فکر نمی کنم درآمد شهرداری میانه به حدی باشد که بتواند تحول بزرگی ایجاد کند.بنابراین در حد تعمیر و بهسازی چند خیابان اکتفا میشود.مقایسه میانه با شهرهای بزرگ کشور و انتظار رشد در آن حد بی انصافی است.شهردار میانه اگر هم نمره خوبی نگیرد، مردود نیست و آنچه در توانش بوده انجام داده است

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز