کد خبر: ۱۰۹۹۳۲
۲۴۷ بازدید
۷ دیدگاه

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس؛

آغاز مشروط آموزش در مدارس؛ از اواخر مهر

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس گفت: از اواخر مهر یا اوایل آبان با تدابیری که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌کند، در برخی مناطق کشور فعالیت‌های آموزشی را به صورت ترکیبی و تلفیقی آغاز خواهیم کرد.

 

آقای مهدی اسماعیلی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما اظهار داشت: مدارس در اوایل مهر ماه بازگشایی خواهند شد البته نه به این معنا که دانش‌آموزان در همان زمان به مدرسه بروند.وی افزود: ان شاء الله بتوانیم با تدابیری که ستاد ملی مبارزه با کرونا با در نظر گرفتن همه جوانب، اعلام خواهد کرد، اواخر مهر ماه یا اوایل آبان‌ماه با برنامه‌ریزی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و الگوی مناسب بازگشایی، در برخی مناطق کشور متناسب با اختیاراتی که به آن‌ها داده خواهد شد، به صورت ترکیبی و تلفیقی کار آموزش را شروع کنیم؛ این به شرطی است که شرایط غیر مترقبه کرونایی به وجود نیاید.

 

اقای اسماعیلی تصریح کرد: با توجه به اینکه برنامه‌ریزی خوبی برای واکسیناسیون انجام شده، امیدوار هستیم تا آخر شهریور ماه واکسیناسیون درصد قابل توجهی از جامعه به ویژه معلمان و اساتید دانشگاه را به پایان برسانیم و همچنین دانشجویان هم بتوانند واکسن تزریق کنند.

 

وی با بیان اینکه به والدین دانش آموزان اطمینان خاطر می‌دهیم که ستاد ملی مبارزه با کرونا دائماً شرایط را رصد می‌کند ادامه داد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز پایش خود را انجام می‌دهد.

 

اقای اسماعیلی ادامه داد: قرار است وزرای بهداشت و درمان و سرپرست وزارت آموزش و پرورش سه شنبه این هفته در کمیسیون آموزش مجلس حاضر شوند و جمع‌بندی لازم را درباره بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها خواهیم داشت. نگرانی از این بابت نداریم و خانواده‌ها منتظر بمانند که دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارتخانه‌های سه گانه این حوزه اعلام شود.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اهمیت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به حدی است که نمی‌توانیم از آن غفلت کنیم. مدتی است مدارس و دانشگاه‌های کشور به صورت مجازی اداره می‌شوند. سلامت دانش آموزان و دانشجویان در اولویت ماست و تمام تلاشمان، بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در محیطی سالم است.

 

وی افزود: تا این لحظه گزینه‌ای برای وزارت آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات معرفی نشده و اگر از سوی دولت درخواست مشورت داده شود، قطعاً این کمیسیون مشورت خواهد داد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۶/۱۶ ۰۸:۱۰

کاش کلاس های اول و دوم ابتدایی حضوری برگزار شود

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز