کد خبر: ۱۱۱۲۰۷
۲۰۵ بازدید
۲۷ دیدگاه (۰ تایید شده)

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس:

طرح‌های ساماندهی استخدام معلمان در کمیته آموزش و پرورش تجمیع می‎‌شود

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اعلام وصول برخی طرح‌های جدید در زمینه استخدام معلمان، گفت: تمامی طرح‌های ساماندهی استخدام معلمان به کمیته آموزش و پرورش ارجاع و تجمیع می‌شود.

مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سلسله نشست‌‎های کمیته آموزش و پرورش برای ساماندهی نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش، عنوان کرد: موضوع نیروی انسانی در آموزش و پرورش یکی از چالش‌های جدی در این حوزه است و به همین دلیل نمایندگان در این حوزه دغدغه مند هستند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه معلمان طی سال‌های گذشته به روش‌های مختلفی به کار گرفته شده‌اند، افزود: این نحوه جذب معلم در آموزش و پرورش به نحوی است که این نیروها طی سالیان طولانی در آموزش و پرورش با کمترین دریافتی مشغول به کار بودند و آموزش و پرورش به صورت یک طرفه از وجود این معلمان بهره برده است لذا ساماندهی این نیروها در آموزش و پرورش و تعیین تکلیف وضعیت استخدامی آنان ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر طرحی را در کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس تنظیم کردیم تا بر اساس آن، ساماندهی نیروی انسانی یک بار برای همیشه محقق شود. در همین راستا سایر نمایندگان نیز طرح‌های جدیدی را در سامانه مجلس بارگذاری کردند که همه این طرح‌ها به کمیته آموزش و پرورش ارجاع و در یک تجمیع می‌‎شود.

اسماعیلی یادآور شد: در مراحل پایانی تدوین طرح تأمین نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در کمیته هستیم و امیدواریم طی هفته‌های آتی بتوانیم این طرح مهم را به کمیسیون آموزش و نهایتاً به صحن مجلس ارائه کنیم.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس تأکید کرد: در این طرح تمامی خواسته‌های معلمان با در نظر گرفتن مصلحت آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است و امیدواریم با این طرح  بتوانیم رضایتمندی معلمان را به همراه داشته باشیم./

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز