کد خبر: ۱۱۴۰۹۳
۲۷۹ بازدید
۲ دیدگاه (۰ تایید شده)

اسماعیلی در تذکر شفاهی مطرح کرد؛

لزوم تجدیدنظر در تعیین درصد جانبازی ایثارگران با گذشت چند دهه از جنگ تحمیل

نماینده مردم میانه در مجلس خواستار تجدیدنظر در تعیین درصد جانبازی ایثارگران با توجه به گذشت زمان و بروز آسیب‌های جدید برای این قشر از جامعه شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهدی اسماعیلی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 8دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران چشم و چراغ ملت هستند و نباید به مرور زمان به فراموشی سپرده شوند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عدم تجدیدنظر در تعیین درصد جانبازی بسیاری از آنها سبب بروز مشکلات شده است؛ با توجه به اینکه تعیین درصد جانبازی آنها در ده‌ها سال قبل انجام شده و به مرور زمان شاهد پیشرفت آسیب‌های دیگر و مشکلات جدید شده‌اند، نیاز به تجدیدنظر در تعیین درصد جانبازی آنها است.

وی ادامه داد: دریافت وام‌های خوداشتغالی این قشر و درصد اعتبارات کمی که تخصیص می‌یابد، از دیگر مشکلات این قشر است؛ همچنین تعداد قابل توجه جانبازان قطع عضو زیر 50 درصد به غیر از جانبازان قطع پا درخواست دریافت پلاک خودرو جانبازی دارند تا تردد آنها با مشکل مواجه نشود لذا باید به این درخواست طولانی مدت آنها پاسخ داده شده و موضوع رسیدگی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: خدمات و تولیدات کشاورزان در کشور نقش اساسی در تأمین مواد غذایی دارد و این موضوع بر کسی پوشیده نیست اما متأسفانه به خاطر ضعف در نظام خدمات رسانی، همواره با مشکل تأمین نهاده‌های دامی، کود کافی، سموم و عدم حمایت از فروش محصولات و نظام بیمه‌ای این قشر مواجه هستیم که از جمله دغدغه‌های آنها به شمار می‌رود. باید حمایت لازم صورت گرفته تا ساختار نظام‌مند،عادلانه و کارآمد در حوزه کشاورزی تدبیر شود.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: علیرغم اینکه کشاورزی و دامداری از جمله مشاغل سخت محسوب می‌شود، چرا کشاورزان با 30 سال سابقه کار باید منتظر رسیدن به سن 65 سالگی برای استفاده از نظام صندوق بیمه بازنشستگی باشند./

پایان پیام

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز