کد خبر: ۱۲۰۲۹۱
۲۱۲ بازدید
۸ دیدگاه (۱ تایید شده)

جلسه اعضای مجمع نمایندگان استان و استاندار آذربایجان شرقی با معاون اول رئیس جمهور

اعضای مجمع نمایندگان استان و استاندار آذربایجان شرقی با معاون اول رئیس جمهور دیدار و درخصوص مهم‌ترین پروژه‌های در حال اجرای استان گفت‌وگو کردند.

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در این دیدار استان آذربایجان شرقی را از استان‌های پراهمیت کشور برشمرد و گفت: این استان از جایگاه والایی در میان مردم و مسئولین کشور برخوردار است و برای همه آحاد جامعه قابل احترام است.

وی با اشاره به مطالبه نمایندگان مردم آذربایجان شرقی مبنی بر احیای دریاچه ارومیه، تصریح کرد: دولت سیزدهم نسبت به احیای این دریاچه اهتمام جدی دارد و در تلاش است تا برنامه ها و طرح های مرتبط با آن را عملیاتی کرده و طرح های نیمه تمام مرتبط را تکمیل و اجرایی کند.

مخبر همچنین با اشاره به برنامه های دولت برای توسعه راه آهن در کشور، افزود: دولت برنامه ریزی دقیقی برای توسعه خطوط ریلی کشور و از جمله در استان آذربایجان شرقی دارد که در صورت فراهم شدن مقدمات لازم، شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر توجه ویژه به نیازهای مردم و تکمیل پروژه های نیمه کاره و در دست اقدام، پیگیری و اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور را ضروری برشمرد و از استاندار آذربایجان شرقی خواست تا وضعیت پیشرفت طرح های مصوب را گزارش دهد.

در این جلسه استاندار آذربایجان شرقی نیز گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و گفت: تلاش دولت سیزدهم از ابتدا این بوده که براساس سند آمایش سرزمین توسعه استان دنبال شود.

نمایندگان مردم استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی نیز هر کدام در سخنانی ضمن طرح مسائل و مشکلات کلان استان، گزارشی از کاستی ها و موانع پیش روی حوزه های انتخابیه خود ارائه کردند و به بیان پیشنهاداتی برای رفع مشکلات موجود و توسعه استان پرداختند.

اجرای مصوبات سفر استانی رئیس جمهور، احیای دریاچه ارومیه، تامین آب شرب مناسب شهرستان ها و روستاهای دارای تنش آبی، ساماندهی فاضلاب، توسعه خطوط ریلی و تامین اعتبار مورد نیاز اجرای طرح های نیمه تمام از جمله درخواست ها و مطالبات نمایندگان در این جلسه بود.

گفتنی است مهدی اسماعیلی نماینده مردم شریف شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی ریاست اجلاسیه سوم مجمع نمایندگان استان می باشد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۶/۱ ۱۴:۵۳

با سلام
روابط عمومی دفتر نماینده میانه لطفاً سلام ما را به نماینده محترم جناب آقای اسماعیلی برسانید و بگویید بر کسی پوشیده نیست که دلسوزی شما برای برطرف شدن مشکلات شهرستان و تلاش تان در زمینه اخذ مجوزهای لازم برای آبادانی میانه بر کسی پوشیده نیست ولی از آنجا که کاستی ها زیاد است هر گونه پیشرفت ها هم دیده نمی شود ای کاش نمایندگان قبلی نیز مثل شما می دویدند و تلاش می کردند ولی صد حیف.
اما اهم مشکلات شهرستان که باید مد نظر قرار گیرد:
۱- ارتقای دانشکده فنی مهندسی میانه واقع در جاده ترک به دانشگاه صنعتی.
۲- اختصاص مکان مناسب برای احداث دانشکده علوم پزشکی که فعلا در حد مجتمع آموزش عالی سلامت است که این کار با فضای بیشتر ساختمانی و افزایش رشته های تحصیلی آن محقق خواهد شد.
۳- میانه از داشتن دانشکده ای به نام علوم انسانی محروم است در این خصوص لازم است تلاش های زیادی صورت بگیرد تا در این شهرستان رشته های علوم انسانی تأسیس گردد.
۴- دانشکده فنی و حرفه ای پسران که اکنون به صورت اجاره ای در حال فعالیت است دارای زمین مختص در شهرک ساحلی است امیدوارم به زودی شاهد احداث آن باشیم چون اطلاع دارم حاج مهدی به دنبال اختصاص بودجه آن است.
۵-یکی از ملزومات این شهرستان دایر کردن دانشگاه تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی است و این امر به دلیل وجود قهرمانان بین المللی از میانه امکان پذیر است و می تواند نتیجه بخش باشد.
۶-تاسیس رادیو و تلویزیون که اخیرا جناب اسماعیلی به همراه نماینده دیگر مون جناب حسینی د دیدار رییس سازمان صدا و سیما تقاضای راه اندازی آن را داده اند و امیدوارم به بار نشیند.
۷- وضعیت راه ها در این مورد نمی شود چیزی گفت چون ایشان شدیداً پیگیرند و امیدوارم تا یکی دو سال آینده وضع راه های میانه متفاوت از امروز باشد.
جناب اسماعیلی عزیز اکنون یکی از برون رفت مشکلات شهرستان در دست وزارت کشور و تقسیمات کشوری است میانه به دلیل وسیع ترین شهرستان شمالغرب کشور و وجود روستاهای دور و دراز از مشکلات بودجه ای و چانه زنی رنج می برد اگر دو شهرستان دیگر از این شهرستان به وجود آید حتما و حتما راه پیشرفت را چهاراسبه خواهد پیمود زیرا وجود سه فرمانداری برای منطقه یک فرصت طلایی است.
با علم و آشنایی از حاج آقا اسماعیلی و داشتن روحیه عالی خدمتگزاری امیدوارم ایشون بتوانند اینهمه مشکلات را حل نمایند.
خدایا چنان کن که پایان کار
تو خشنود باشی و ما رستگار.
باز هم تاکید میکنم مطلب ارسالی را حتما به دست خود ایشان برسانید.
یا علی

اخبار روز