کد خبر: ۱۳۲۵۱۷
۴۳۷ بازدید
۳ دیدگاه (۳ تایید شده)

کاروانسرای تاریخی جمال‌آباد در بخش کاغذکنان شهرستان میانه ثبت جهانی شد

کاروانسرای تاریخی جمال‌آباد در بخش کاغذکنان شهرستان میانه و ۲ کاروانسرای دیگر در آذربایجان شرقی ثبت جهانی شدند

 

در سایه پیگیری های صورت گرفته از وزارت میراث فرهنگی و همچنین حضور و بازدید وزیر محترم میراث فرهنگی در خرداد ماه سال ۱۴۰۲ و تصمیمات اتخاذ شده و تلاش های صورت پذیرفته از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و مجموعه عوامل اجرایی شهرستان میانه، کاروانسرای جمال‌آباد در بخش کاغذکنان شهرستان میانه ثبت جهانی شد.

 

احمد حمزه زاده مدیر کل میراث فرهنگی استان نیز ضمن اعلام این خبر گفت: ثبت سه کاروانسرای استان در فهرست آثار جهانی یونسکو به عنوان برگ زرین و مهم حوزه میراث فرهنگی این خطه است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ادامه داد: تعداد ۵۶ کاروانسرای ایران در فهرست یونسکو نامزد ثبت جهانی بودند که از این تعداد ۳ کاروانسرا در آذربایجان شرقی واقع شده‌اند.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۶/۲۸ ۱۱:۱۲

شایسته است که مسولین شهرستان یا سمن های فرهنگی و گردشگری در اسرع وقت جشن ثبت جهانی این اثر تاریخی را در محل کاروانسرا برکزار و به شکل شایسته ای این رویداد را به جهان معرفی کنند.
در نقاطی از دنیا که مردمانش حال زندگی و رشد و ترقی دارند اینگونه اتفاقات به شدت دارای اهمیت هستند و هیچ کنشگر یا شهروند عادی از کنار آن به سادگی عبور نمی کند.
چرخ تغییر و تحول فرهنگی و اجتماعی میانه باید از جایی به حرکت دربیاید و به دنبال خود چرخ های رشد انسانی و اقتصادی و توسعه را نیز به حرکت درآورد، خدا می داند آن روز کی می رسد؟! یا اصلاً می رسد؟؟!!

۰۲/۶/۲۷ ۱۳:۰۳

با سلام و احترام
تقدیر و تشکر از زحمات آقای مهندس حسن مددی که تلاش زیادی در عرصه مدیریتی متحمل شدن

۰۲/۶/۲۷ ۱۲:۵۶

درود بر دکتر اسماعیلی
انشاالله مردم پای صندوق های رای

اخبار روز