کد خبر: ۱۳۴۷۸۲
۲۸۰ بازدید
۱ دیدگاه (۰ تایید شده)

نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش مجلس با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

 

نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی روز سه شنبه ۲۸ آذرماه برگزار شد.

رئیس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در نشست با رئیس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی پس از استماع گزارش طهرانچی در خصوص سند تحول، دستاوردهای علمی، فرهنگی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، حرکت دانشگاه آزاد اسلامی در جهت کاهش وابستگی به شهریه و توسعه دانش بنیان‌ها را قابل قبول دانستند.

مهدی اسماعیلی نایب رئیس اول کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: سند پیش بینی شده برای دانشگاه آزاد بسیار امیدوار کننده بوده و حرکت دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جهت مثبت است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق آزاد نیز فعالیت های گسترده ای دارد و واحدهای بین اللملی را در اختیار داشته که در حال حاضر جذب دانشجوی خارجی نیز دارد و این یکی از نکات مثبت دانشگاه آزاد بوده که باید تقویت شود.

نماینده مردم میانه تاکید کرد: پس از ایجاد مرحله پیش دفاع در دوره دکتری برای دانشجویان این مقطع، سختگیری‌ها افزایش داشته است و بسیاری نتوانسته اند امتیاز لازم را کسب کنند، همین مسئله موجب افزایش میزان ورودی‌ دانشجویان دکتری از 8 هزار به 12 هزار دانشجو شد که چنین ابتکاراتی باعث افزایش اعتبار دانشگاه آزاد می شود. چنین رویکردهایی باید در دانشگاه آزاد اسلامی تقویت و بیشتر نشان داده شود تا اقدامات اعتبار این دانشگاه مشخص شود.

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز